Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Dlaczego wracam do Chorwacji? Dziś Stari Grad:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2013 22:49

emi13214 napisał(a):Nie pisałam dotąd relacji. Myślę, że po tegorocznym wyjeździe nadrobię wszystkie lata.

Trzymam za słowo :idea: Córka relację pisała :lol: ale zdjęcia znikły :roll:
Emily
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emily » 16.04.2013 22:55

Gospodarz kempingu Ravno i opiekun wszystkich czworonogów przygarniętych do tej swoistej Arki Noego :)
Załączniki:
Chorwacja 2012 231 (1000x750).jpg
iw72
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) iw72 » 18.04.2013 08:49

Witam
A ja mam pytanie w związku z Twoim wyjazdem na weekend majowy.
Sami też o tym myślimy, ale zastanawiamy się gdzie jechać.
Możesz nam zdradzić jaki macie plan ? :D
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.04.2013 09:56

Witam się i ja.
Miejsca jak miejsca, wiadomo - wspaniałe, ale mnie zauroczył kącik czytelniczy :D Świetny pomysł :)

Fobie, coś o nich wiem. Mam lęk wysokości choć mieszkam na 4 piętrze (okien w domu nie umyję, nie ma mowy, no chyba że tylko od środka :) ) i lęk zamkniętych przestrzeni, dużych i ciemnych. W Poznaniu mamy twój o nazwie Arena (hala sportowo-widowiskowa). Musiałam kiedyś przejść przez nią kiedy świeciły słabe światła i nie było nikogo i nic się nie działo. Koszmar.
Z pająkami fobii nie mam, ale ich nie lubię :D
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.04.2013 11:47

Aldonka napisał(a):okien w domu nie umyję, nie ma mowy, no chyba że tylko od środka :)

Jak masz niedosyt, to wpadaj do nas, my na parterze :mrgreen:
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.04.2013 12:14

Bocian napisał(a):
Aldonka napisał(a):okien w domu nie umyję, nie ma mowy, no chyba że tylko od środka :)

Jakoś szczególnie mi ta moja wada nie przeszkadza, ale zapamiętam i jakby co to wpadam ze ściereczką :D :mrgreen:
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.04.2013 12:45

Aldonka napisał(a):
Bocian napisał(a):

Jakoś szczególnie mi ta moja wada nie przeszkadza, ale zapamiętam i jakby co to wpadam ze ściereczką :D :mrgreen:

Ok, jest zgoda :)
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 18.04.2013 12:52

Camp RAVNO... prawie łezka się w oku zakręciła :) Pamiętam to miejsce jeszcze z 1996 roku. Rok później mieszkaliśmy w apartamentach u Branko (ok.300 metrów w stronę Priscapaca). Codziennie rano przechodziliśmy z synem przez Ravno w drodze na zakupy (niezwykle miłe wspomnienia :) ). Raz nawet byliśmy w Ravno na obiedzie. Prizba wyglądała wtedy nieco inaczej. Byliśmy jeszcze w tej okolicy w 2000, 2004 i 2005 roku. Potem spodobały nam się inne rejony Chorwacji. Niemniej jednak w ubiegłym roku wróciliśmy na Korculę. Oczywiście przy okazji podjechaliśmy zobaczyć nasze "stare miejsca". Wieczorem kemping był nieoświetlony i stwarzał wrażenie opuszczonego. Zauważyliśmy jednak, że tablica z nazwą dalej stoi przy drodze. Zaparkowaliśmy auto nieco dalej i wróciliśmy pieszo. Okazało się, że Ravno nadal funkcjonuje :) Dalej jest tam bardzo kameralnie i klimatycznie. Nie będę ukrywał, iż bardzo nas ten fakt ucieszył :)
To tyle wspomnień...
Już nie przeszkadzam... :)
Skooter
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 18.04.2013 13:17

Witam . Bardzo mila ta relacja . Przysiadam sie i czekam na wiecej jezeli pozwolisz .Pozdrav :D :D :D
be-ja
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 18.04.2013 13:47

Fajne, fajne.Jak czytam to mi się przypominają moje wyjazdy, pierwszy turystyczny w 1991r do Rowinij i hamerykanskie samoloty nad Pulą. Istria najmniej odczuła działania wojenne i tu było sporo naszych Rodaków na wczasach.
Pisz dalej czekamy
Pzd be-ja
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 18.04.2013 13:53

I ja chętnie zaczekam na cd...

:papa:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.04.2013 15:14

be-ja napisał(a):Fajne, fajne.Jak czytam to mi się przypominają moje wyjazdy, pierwszy turystyczny w 1991r do Rowinij i hamerykanskie samoloty nad Pulą. Istria najmniej odczuła działania wojenne i tu było sporo naszych Rodaków na wczasach.
Pisz dalej czekamy
Pzd be-ja

Na Istrii jest Rovinj :idea:
Z tego co wiem, na Istrii w ogóle nie było żadnych działań wojennych, no chyba że bardzo krótkie w jej północnej części należącej obecnie do Słowenii.
Pzd.
Emily
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emily » 18.04.2013 21:09

iw72 napisał(a):Witam
A ja mam pytanie w związku z Twoim wyjazdem na weekend majowy.
Sami też o tym myślimy, ale zastanawiamy się gdzie jechać.
Możesz nam zdradzić jaki macie plan ? :D

Majówkę zaczynamy w przyszły piątek w nocy :D Przejazd naszą starą trasą (Czechy, Austria, Słowenia). Zamierzamy spędzić kilka dni w w Zatoce Kvarner (zawsze ją jakoś omijaliśmy - nie było po drodze)...W planach dodatkowo są Plitvice, Rab a reszta wypadu to KRK. Noclegi mamy zarezerwowane w Baśce. Szczegóły jeszcze nie dopracowane (zabiegani i zapracowani nie mamy czasu na to -wszystko będzie zapewne na ostatnią chwilę).... Póki co czytamy i śledzimy relacje z cro. Wasze sugestie mile widziane:) Powrót w piątek 3 maja.
Ostatnio edytowano 18.04.2013 21:21 przez Emily, łącznie edytowano 1 raz
Emily
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emily » 18.04.2013 21:16

Aldonka napisał(a):Witam się i ja.
Miejsca jak miejsca, wiadomo - wspaniałe, ale mnie zauroczył kącik czytelniczy :D Świetny pomysł :)

Fobie, coś o nich wiem. Mam lęk wysokości choć mieszkam na 4 piętrze (okien w domu nie umyję, nie ma mowy, no chyba że tylko od środka :) ) i lęk zamkniętych przestrzeni, dużych i ciemnych. W Poznaniu mamy twój o nazwie Arena (hala sportowo-widowiskowa). Musiałam kiedyś przejść przez nią kiedy świeciły słabe światła i nie było nikogo i nic się nie działo. Koszmar.
Z pająkami fobii nie mam, ale ich nie lubię :D

Kącik czytelniczy był niesamowity :) Położony na wzgórzu, wśród drzew i w cieniu. Słońce jedynie przezierało przez korony drzew. Bardzo fajny pomysł.
Jeśli chodzi o fobie to widzę , że nie jestem odosobniona! Ja mieszkam na pierwszym piętrze i jakoś mycie okien nie jest niczym przeraźliwym ale na czwartym to faktycznie też mogłabym mieć problem...
Emily
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emily » 18.04.2013 21:27

witia napisał(a):Camp RAVNO... prawie łezka się w oku zakręciła :) Pamiętam to miejsce jeszcze z 1996 roku. Rok później mieszkaliśmy w apartamentach u Branko (ok.300 metrów w stronę Priscapaca). Codziennie rano przechodziliśmy z synem przez Ravno w drodze na zakupy (niezwykle miłe wspomnienia :) ). Raz nawet byliśmy w Ravno na obiedzie. Prizba wyglądała wtedy nieco inaczej. Byliśmy jeszcze w tej okolicy w 2000, 2004 i 2005 roku. Potem spodobały nam się inne rejony Chorwacji. Niemniej jednak w ubiegłym roku wróciliśmy na Korculę. Oczywiście przy okazji podjechaliśmy zobaczyć nasze "stare miejsca". Wieczorem kemping był nieoświetlony i stwarzał wrażenie opuszczonego. Zauważyliśmy jednak, że tablica z nazwą dalej stoi przy drodze. Zaparkowaliśmy auto nieco dalej i wróciliśmy pieszo. Okazało się, że Ravno nadal funkcjonuje :) Dalej jest tam bardzo kameralnie i klimatycznie. Nie będę ukrywał, iż bardzo nas ten fakt ucieszył :)
To tyle wspomnień...
Już nie przeszkadzam... :)

Chyba tak właśnie na nas działa Chorwacja. Wspominamy i zaczyna się taka sentymentalna osobista podróż do miejsc, w których przeżyło się coś fajnego:) Dzięki, witia za wzmiankę o Ravno i Prizbie ; ciekawa jestem jak Prizba wyglądala w tych odległych czasach....A jakie inne ciekawe miejsca w Chorwacji polecasz?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Dlaczego wracam do Chorwacji? Dziś Stari Grad:) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019