Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego wracam do Chorwacji? Dziś Stari Grad:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2013 23:49

emi13214 napisał(a):Nie pisałam dotąd relacji. Myślę, że po tegorocznym wyjeździe nadrobię wszystkie lata.

Trzymam za słowo :idea: Córka relację pisała :lol: ale zdjęcia znikły :roll:
Emily
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 14.04.2013
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emily » 16.04.2013 23:55

Gospodarz kempingu Ravno i opiekun wszystkich czworonogów przygarniętych do tej swoistej Arki Noego :)
Załączniki:
Chorwacja 2012 231 (1000x750).jpg
iw72
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.04.2013
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) iw72 » 18.04.2013 09:49

Witam
A ja mam pytanie w związku z Twoim wyjazdem na weekend majowy.
Sami też o tym myślimy, ale zastanawiamy się gdzie jechać.
Możesz nam zdradzić jaki macie plan ? :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.04.2013 10:56

Witam się i ja.
Miejsca jak miejsca, wiadomo - wspaniałe, ale mnie zauroczył kącik czytelniczy :D Świetny pomysł :)

Fobie, coś o nich wiem. Mam lęk wysokości choć mieszkam na 4 piętrze (okien w domu nie umyję, nie ma mowy, no chyba że tylko od środka :) ) i lęk zamkniętych przestrzeni, dużych i ciemnych. W Poznaniu mamy twój o nazwie Arena (hala sportowo-widowiskowa). Musiałam kiedyś przejść przez nią kiedy świeciły słabe światła i nie było nikogo i nic się nie działo. Koszmar.
Z pająkami fobii nie mam, ale ich nie lubię :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.04.2013 12:47

Aldonka napisał(a):okien w domu nie umyję, nie ma mowy, no chyba że tylko od środka :)

Jak masz niedosyt, to wpadaj do nas, my na parterze :mrgreen:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.04.2013 13:14

Bocian napisał(a):
Aldonka napisał(a):okien w domu nie umyję, nie ma mowy, no chyba że tylko od środka :)

Jak masz niedosyt, to wpadaj do nas, my na parterze :mrgreen:

Jakoś szczególnie mi ta moja wada nie przeszkadza, ale zapamiętam i jakby co to wpadam ze ściereczką :D :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.04.2013 13:45

Aldonka napisał(a):
Bocian napisał(a):
Aldonka napisał(a):okien w domu nie umyję, nie ma mowy, no chyba że tylko od środka :)

Jak masz niedosyt, to wpadaj do nas, my na parterze :mrgreen:

Jakoś szczególnie mi ta moja wada nie przeszkadza, ale zapamiętam i jakby co to wpadam ze ściereczką :D :mrgreen:

Ok, jest zgoda :)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 18.04.2013 13:52

Camp RAVNO... prawie łezka się w oku zakręciła :) Pamiętam to miejsce jeszcze z 1996 roku. Rok później mieszkaliśmy w apartamentach u Branko (ok.300 metrów w stronę Priscapaca). Codziennie rano przechodziliśmy z synem przez Ravno w drodze na zakupy (niezwykle miłe wspomnienia :) ). Raz nawet byliśmy w Ravno na obiedzie. Prizba wyglądała wtedy nieco inaczej. Byliśmy jeszcze w tej okolicy w 2000, 2004 i 2005 roku. Potem spodobały nam się inne rejony Chorwacji. Niemniej jednak w ubiegłym roku wróciliśmy na Korculę. Oczywiście przy okazji podjechaliśmy zobaczyć nasze "stare miejsca". Wieczorem kemping był nieoświetlony i stwarzał wrażenie opuszczonego. Zauważyliśmy jednak, że tablica z nazwą dalej stoi przy drodze. Zaparkowaliśmy auto nieco dalej i wróciliśmy pieszo. Okazało się, że Ravno nadal funkcjonuje :) Dalej jest tam bardzo kameralnie i klimatycznie. Nie będę ukrywał, iż bardzo nas ten fakt ucieszył :)
To tyle wspomnień...
Już nie przeszkadzam... :)
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 18.04.2013 14:17

Witam . Bardzo mila ta relacja . Przysiadam sie i czekam na wiecej jezeli pozwolisz .Pozdrav :D :D :D
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 18.04.2013 14:47

Fajne, fajne.Jak czytam to mi się przypominają moje wyjazdy, pierwszy turystyczny w 1991r do Rowinij i hamerykanskie samoloty nad Pulą. Istria najmniej odczuła działania wojenne i tu było sporo naszych Rodaków na wczasach.
Pisz dalej czekamy
Pzd be-ja
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 18.04.2013 14:53

I ja chętnie zaczekam na cd...


:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.04.2013 16:14

be-ja napisał(a):Fajne, fajne.Jak czytam to mi się przypominają moje wyjazdy, pierwszy turystyczny w 1991r do Rowinij i hamerykanskie samoloty nad Pulą. Istria najmniej odczuła działania wojenne i tu było sporo naszych Rodaków na wczasach.
Pisz dalej czekamy
Pzd be-ja

Na Istrii jest Rovinj :idea:
Z tego co wiem, na Istrii w ogóle nie było żadnych działań wojennych, no chyba że bardzo krótkie w jej północnej części należącej obecnie do Słowenii.
Pzd.
Emily
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 14.04.2013
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emily » 18.04.2013 22:09

iw72 napisał(a):Witam
A ja mam pytanie w związku z Twoim wyjazdem na weekend majowy.
Sami też o tym myślimy, ale zastanawiamy się gdzie jechać.
Możesz nam zdradzić jaki macie plan ? :D


Majówkę zaczynamy w przyszły piątek w nocy :D Przejazd naszą starą trasą (Czechy, Austria, Słowenia). Zamierzamy spędzić kilka dni w w Zatoce Kvarner (zawsze ją jakoś omijaliśmy - nie było po drodze)...W planach dodatkowo są Plitvice, Rab a reszta wypadu to KRK. Noclegi mamy zarezerwowane w Baśce. Szczegóły jeszcze nie dopracowane (zabiegani i zapracowani nie mamy czasu na to -wszystko będzie zapewne na ostatnią chwilę).... Póki co czytamy i śledzimy relacje z cro. Wasze sugestie mile widziane:) Powrót w piątek 3 maja.
Ostatnio edytowano 18.04.2013 22:21 przez Emily, łącznie edytowano 1 raz
Emily
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 14.04.2013
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emily » 18.04.2013 22:16

Aldonka napisał(a):Witam się i ja.
Miejsca jak miejsca, wiadomo - wspaniałe, ale mnie zauroczył kącik czytelniczy :D Świetny pomysł :)

Fobie, coś o nich wiem. Mam lęk wysokości choć mieszkam na 4 piętrze (okien w domu nie umyję, nie ma mowy, no chyba że tylko od środka :) ) i lęk zamkniętych przestrzeni, dużych i ciemnych. W Poznaniu mamy twój o nazwie Arena (hala sportowo-widowiskowa). Musiałam kiedyś przejść przez nią kiedy świeciły słabe światła i nie było nikogo i nic się nie działo. Koszmar.
Z pająkami fobii nie mam, ale ich nie lubię :D


Kącik czytelniczy był niesamowity :) Położony na wzgórzu, wśród drzew i w cieniu. Słońce jedynie przezierało przez korony drzew. Bardzo fajny pomysł.
Jeśli chodzi o fobie to widzę , że nie jestem odosobniona! Ja mieszkam na pierwszym piętrze i jakoś mycie okien nie jest niczym przeraźliwym ale na czwartym to faktycznie też mogłabym mieć problem...
Emily
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 14.04.2013
Re: Dlaczego wracam do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emily » 18.04.2013 22:27

witia napisał(a):Camp RAVNO... prawie łezka się w oku zakręciła :) Pamiętam to miejsce jeszcze z 1996 roku. Rok później mieszkaliśmy w apartamentach u Branko (ok.300 metrów w stronę Priscapaca). Codziennie rano przechodziliśmy z synem przez Ravno w drodze na zakupy (niezwykle miłe wspomnienia :) ). Raz nawet byliśmy w Ravno na obiedzie. Prizba wyglądała wtedy nieco inaczej. Byliśmy jeszcze w tej okolicy w 2000, 2004 i 2005 roku. Potem spodobały nam się inne rejony Chorwacji. Niemniej jednak w ubiegłym roku wróciliśmy na Korculę. Oczywiście przy okazji podjechaliśmy zobaczyć nasze "stare miejsca". Wieczorem kemping był nieoświetlony i stwarzał wrażenie opuszczonego. Zauważyliśmy jednak, że tablica z nazwą dalej stoi przy drodze. Zaparkowaliśmy auto nieco dalej i wróciliśmy pieszo. Okazało się, że Ravno nadal funkcjonuje :) Dalej jest tam bardzo kameralnie i klimatycznie. Nie będę ukrywał, iż bardzo nas ten fakt ucieszył :)
To tyle wspomnień...
Już nie przeszkadzam... :)


Chyba tak właśnie na nas działa Chorwacja. Wspominamy i zaczyna się taka sentymentalna osobista podróż do miejsc, w których przeżyło się coś fajnego:) Dzięki, witia za wzmiankę o Ravno i Prizbie ; ciekawa jestem jak Prizba wyglądala w tych odległych czasach....A jakie inne ciekawe miejsca w Chorwacji polecasz?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dlaczego wracam do Chorwacji? Dziś Stari Grad:) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone