Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Diklo koło Zadaru

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Diklo koło Zadaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 11.05.2009 14:12

WItam wszystkich.
Szukałem na forum i nie ma nic o Diklo (raptem trzy wzmianki - nic nie mówiące).
Jedziemy z żoną i małym synkiem (23 miesiące) pierwszy raz do Chorwacji i z tysięcy ofert wybraliśmy akurat tam.
W samym internecie jest sporo informacji, jednak są to ino "portalowe" opisy. Inetresują mnie wasze opinie po pobycie w tym rejonie.
Dzięki za wszelkie porady i sugestie. W zasadzie i tak już wpłaciłem zaliczkę, więc na pewno jedziemy - mimo wszystko wszystkie za i przeciw oczekuję.
Pozdrawiam.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.05.2009 14:25

Też miałem opory w zeszłym roku... Koło sporego Zadaru. Co się okazało ? Fantastyczne wakacje ! Ja mieszkałem co prawda ciut bliżej Zadaru w Borik, ale to niedaleko Diklo. Jeździ tam autobus komunikacji miejskiej do centru Zadaru. warto, wieczorkiem wybrać się na zwiedzanie starówki + grające schody nadmorskie.

W Borik i Diklo są kapitalne plaże. Żwirek niezbyt wielki. Bardzo czysta woda, idealna jak w basenie !

Z Zadaru wybrałem się na wycieczkę do:
1. Nin - Najmniejsza katedra świata
2. Zaton - Ośrodek wczasowy z piaszczystą plażą i masą atrakcji dla dziecka. ( Jednak w Borik i Diklo woda czystsza - tyle tam ludzi :)
3. Trogir - przepiękna starówka i zamczysko - twierdza
4 - Śibenik - przepiekna panorama miasta z zamku na wzgórzu.
5. Całodniowy picnic - z portu w Zadarze na wyspy Kornati ! - bajka !

To naprawdę świetny wybór, będziecie zadowoleni !
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 11.05.2009 14:54

Pozytywnie mnie nastawiłeś. Skoro nic o samym rejonie Diklo na forum nie ma to może zamieścisz parę zdjęć plaż czy w ogóle okolicy. Fotki z pobytu to zawsze więcej niż internetowe reklamówki.
Jechaliście przez Wrocław? Z Jarocina raczej tak...
Ile userów tyle opinii ale jak na pierwszy raz pojedziemy pewnie przez Boboszów.
Co co samego Diklo - nie zależy nam na nocnych wojażach bo i tak nasz mały spać chodzi około 21 więc trzeba będzie przy winku na tarasie być - a jak z knajpkami (obiady) w Diklo? Jakieś ulubione i polecasz?
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.05.2009 16:29

Knajpek nie było jakoś bardzo dużo, ale coś pysznego się zawsze znajdzie. Ja próbuję wszystkiego po trochu, codziennie inne menu. Raczej chodziliśmy w stronę Zadaru - camping, marina, wesołe miasteczko (tak jak pisałem można miejskim kursować)
Pamietam w zeszłym roku jakies steki zawinięte w tę ichnią kilkuletnią :) szynkę Prśut w sosie Gorgonzola, no rewelacja :)

Właściwie to mieszkałem na granicy dzielnic Borik i Diklo - tę tablicę widziałem idąc na plażę.

Borik i Diklo nie mają struktury miejskiej to raczej główna ulica (dosyć ruchliwa) i skupione wokół niej mniejsze uliczki z apartamentowcami. Plaże są moim zdaniem kapitalne:

Zabudowania na horyzoncie to Diklo, woda - cud - miód :)


Obrazek

Nie, nie jechałem przez Wrocław - moja trasa to:

Jarocin - Kępno - Opole - Krnov - Olomunec - Brno - Wiedeń - Wiener Neustadt - Graz - (tu można ominąć słynne winietki słoweńskie) - czyli Mureck - Ptuj ( lub za 35 euro jechać w korkach Maribor - Ptuj ) , potem już Zagreb - Karlovać i zjazd Zadar I
W Zadarze kierunek - Pag i będzie zjazd na Diklo


Ty z Wrocławia to pewnie, że Boboszów !

Tutaj widok ze statku na wyspy Kornati !
Obrazek
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 11.05.2009 20:03

Dzięki za fotki. Wszystko pięknie się szykuje.
Dzięki też za info o trasie bo tematów o tym też mnóstwo. Czyli z Graz;u nie na Maribor - idzie przeoczyć ten zjazd? To jest ten w kółku - Punkt A? Obrazek
I tak GPS prowadzi ale warto się dowiedzieć.
Poza tym granice przekraczamy na moście - Punkt B i satelita? Obrazek
Ostatnio edytowano 11.05.2009 21:04 przez Garo&Justa, łącznie edytowano 2 razy
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.05.2009 20:09

Garo&Justa napisał(a):Dzięki za fotki. Wszystko pięknie się szykuje.
Dzięki też za info o trasie bo tematów o tym też mnóstwo. Czyli z Graz;u nie na Maribor - idzie przeoczyć ten zjazd? I tak GPS prowadzi ale warto się dowiedzieć.


Z Graz na Maribor, ale przed granicą

zjazd 226 Gersdorf - potem Mureck - Lenart - Ptuj i na Macelj

Na GPS w tych rejonach uważaj, w zależności od ustawionych opcji można się nieźle przejechać :) Mnie uporczywie AutoMapa pchała na trasę szybkiego ruchu płatną mimo omijania tych odcinków.
Ostatnio edytowano 11.05.2009 20:30 przez Bahama, łącznie edytowano 1 raz
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 11.05.2009 20:18

No i gra. Widzę, ze jesteś "obstukany". Wybacz ale od teraz jesteś moją encyklopedią i pozwolę jeszcze się zwrócić z jakimś pytaniem.
Uaktualniłem poprzedni post o mapki.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 11.05.2009 20:23

Z Ptuj na Sentilj? Z mapy wynika, ze wróciłbym z powrotem.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.05.2009 20:29

Garo&Justa napisał(a):Z Ptuj na Sentilj? Z mapy wynika, ze wróciłbym z powrotem.



Jasne :) poprawka - na Macelj - granica z CRO

Wstawiaj zdjęcia max 800x600
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 11.05.2009 21:10

Zmieniłem rozdzielczość.
Ustawiłem sobie trasę i uparcie kieruje mnie z Brna przez Bratysławę i do Wiednia...
Tak ma Być? To w sumie główna z mapy wynika.
Ostatnia odpowiedź i kończmy bo mały OT zrobiłem.
Co jeszcze na temat Diklo możesz/możecie ciekawego powiedzieć?
Ostatnio edytowano 11.05.2009 21:14 przez Garo&Justa, łącznie edytowano 1 raz
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.05.2009 21:12

Garo&Justa napisał(a):Zmieniłem rozdzielczość.
Ustawiłem sobie trasę i uparcie kieruje mnie z Brna przez Bratysławę i do Wiednia...


Bo to wcale nie jest takie złe wyjście ( tak jechałem dwa i trzy lata temu ). Jest jeden szkopuł - dodatkowa winietka Słowacka - , bo czasowo na to samo wyjdzie i cały czas autostrada.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 11.05.2009 21:21

Jechałam przez Mureck to chyba najlepszy objazd :)
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 11.05.2009 22:07

Garo&Justa napisał(a):WItam wszystkich.
Szukałem na forum i nie ma nic o Diklo (raptem trzy wzmianki - nic nie mówiące).
Jedziemy z żoną i małym synkiem (23 miesiące) pierwszy raz do Chorwacji i z tysięcy ofert wybraliśmy akurat tam.
W samym internecie jest sporo informacji, jednak są to ino "portalowe" opisy. Inetresują mnie wasze opinie po pobycie w tym rejonie.
Dzięki za wszelkie porady i sugestie. W zasadzie i tak już wpłaciłem zaliczkę, więc na pewno jedziemy - mimo wszystko wszystkie za i przeciw oczekuję.
Pozdrawiam.


http://images.google.pl/images?hl=pl&q= ... a=N&tab=wi

:) może nie widziałeś :)) Pozdrav
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 11.05.2009 22:13

adam11 - nie no, Grafikę przeglądałem w tę i z powrotem :wink:
Ale Dzieki.
Ines- tylko mnie utwierdziłaś.
W zasadzie sporo już wiem. Jak ktoś ma jeszcze istotne wiadomości to chętnie.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 17.05.2009 13:11

Bahama napisał(a):Właściwie to mieszkałem na granicy dzielnic Borik i Diklo - tę tablicę widziałem idąc na plażę.

Borik i Diklo nie mają struktury miejskiej to raczej główna ulica (dosyć ruchliwa) i skupione wokół niej mniejsze uliczki z apartamentowcami. Plaże są moim zdaniem kapitalne:

Zabudowania na horyzoncie to Diklo, woda - cud - miód :)


Obrazek



hmm ja znalazłam takie zdjęcie plazy w Diklo..
Obrazek

oraz
Obrazek

taka murowana plaża z jednej strony mało kameralna, z drugiej wygodna, bo stabilnie leżak/parasol można ustawić. Zastanawia mnie jednak, jak głęboka woda musi być poniżej tej murowanej części plażowej - czy od razu jest głębina - na zasadzie takiej jak przy wejściu do basenu?

Był ktoś? widział? Czy te wklejone przeze mnie zdjęcia to może i plaża i promenada jednocześnie - latarnie by na to wskazywały...

I jeszcze jedno - w innym wątku ktoś pisze, że w Borik dno muliste i woda mętna.... nie pokrywa się to z fotką z tego wątku... więc jak jest naprawdę - ktoś może definitywnie rozwiać wątpliwości plażowe związane z Diklo?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone