Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Diklo koło Zadaru

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 17.05.2009 17:07

Zdjęcie , które wkleiłem przedstawia plażę na granicy dzielnic Borik i Diklo, dno muliste powiadasz... :roll: To najładniejsza zdaniem mojej rodzinki plaża , na jakiej bywaliśmy ! Dno to kamyszki, czystość I klasa, można poleżeć na słońcu albo w cieniu sosenek (pinie). Nie stresować się prosze przed cudnymi wakacjami ! :)
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 17.05.2009 17:17

Bahama napisał(a): dno muliste powiadasz... :roll: )


To nie ja powiadam...
w innym wątku wyczytane:

Sławomir Wocial napisał(a):Byłem w Boriku-najsłabszy nasz wyjazd do Cro. Muliste dno i mętna woda. Pozdrav-Bocian


Przyznacie, że można zwątpić w rzetelność informacji na tym forum...
Jeszcze gdyby Borik/Diklo to było miejsce wielkości włoskiego Rimini...to możnaby zrozumiec, że plaże w różnych miejscach sa różne i dna morskie też... ale Diklo to malutka osada... więc kto zmyśla?? hę? :twisted:
Zdecydowanie bardziej ufam opiniom popartym dowodami zdjęciowymi ale.... skąd taka rozbieżność???
Bahama,
a w kwestii głebokości przy nabrzeżu w Diklo - czyli w dzielnicy sąsiedniej do tej, w której byłeś... wiadomo coś, pamiętasz?

I jeszcze jedno - pamiętasz może nazwę tej "jedynej większej" ulicy biegnącej przez Borik/Diklo - piszesz, że ruchliwa ... jakaś nazwa Ci się kołacze...?

a może na mapie np via michelin będzie łatwiej ją zidentyfikować?
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 17.05.2009 18:08

Bocian pewnie leżakował na piaszczystej koło hotelu. Tam rzeczywiście zupa, nie woda była...


Główna ulica wzdłuż nabrzeża w Borik i Diklo to "Kreśmirowa Obala"

Jeszcze jedno zdjęcie tej niby mulistej plaży... Jakby ci w Diklo nie odpowiadała idż do Borik (dokładnie naprzeciw ulicy Romansa) ( granica Borik - Diklo)

Obrazek
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 17.05.2009 18:20

Bahama napisał(a):Bocian pewnie leżakował na piaszczystej koło hotelu. Tam rzeczywiście zupa, nie woda była...


Główna ulica wzdłuż nabrzeża w Borik i Diklo to "Kreśmirowa Obala"


Dzięki. Ta Kresmirowa Obala jak widzę na viamichelin przechodzi w Diklo w Rampade - i jednoczesnie odchodzi od morza wgląb lądu.
Nawiasem mówiąc polecam wszystkim szukającym kwatery przed wpłatą zaliczki pooglądanie wskazanego adresu np na mapie via michelin - większa szansa, że nie wylądujecie tam gdzie byście nie chcieli - np na skrzyżowaniu Jadranki z inną "spokojną" dróżką :wink:
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 17.05.2009 18:23

Zalezy kto co szuka :) Ja w tym roku centrum Makarskiej, hotel z restauracją , piekarnią i szaleństwo do rana :) Przynajmniej już się nie będę stresował, że jedynym kierowcą jestem !
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 17.05.2009 18:37

jotem napisał(a):
Przyznacie, że można zwątpić w rzetelność informacji na tym forum...
Jeszcze gdyby Borik/Diklo to było miejsce wielkości włoskiego Rimini...to możnaby zrozumiec, że plaże w różnych miejscach sa różne i dna morskie też... ale Diklo to malutka osada... więc kto zmyśla?? hę? :twisted:



No tutaj to się możesz zdziwić. Blisko portu woda wiadomo... 200 m dalej ideał - W Rimini powiadasz też tak jest ? :)

Dno też za 100m może być zupełnie inne...
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 17.05.2009 18:39

A pewnie! Każdemu według potrzeb.
Rimini jako przykład tylko podałam, bo tam plaża ma ze 300metrów szerokości :lol:
W Rimini nigdy nie byłam plażowo - jedynie przejazdem, ale juz niżej na południu...(np Silvi Marina) tak - w jednej, miejscowości plaża w centrum jest zupełnie inna niż w dzielnicy oddalonej od centrum - o dziwo ta w centrum znacznie lepsza, spokojniejsza i...z wiekszą ilością muszli w morzu/na brzegu.
Ale to juz spory OT - mimo, że morze to samo;)
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 27.05.2009 13:14

Garo&Justa napisał(a):Dzięki za fotki. Wszystko pięknie się szykuje.
Dzięki też za info o trasie bo tematów o tym też mnóstwo. Czyli z Graz;u nie na Maribor - idzie przeoczyć ten zjazd? To jest ten w kółku - Punkt A? Obrazek



I tak GPS prowadzi ale warto się dowiedzieć.
Poza tym granice przekraczamy na moście - Punkt B i satelita?



Obrazek


Może ktoś powiedzieć czy tam na tym moście można przekroczyć granicę i czy w ogóle mozna tam wjechać? Bo wszystkie mapy pokazują zakaz wjazdu.
Jeździcie właśnie tędy przez ten most?
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.05.2009 13:18

Ja przekraczałam granicę jadąc na Mureck przez most :)
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 27.05.2009 19:25

To jest tam zakaz czy nie ma? Bo jak byk jest na mapach zakaz wjazdu. Jakby byl pieszy a wy jeździcie.
Wiecie - jadę pierwszy raz z rodzinką i nie chcę dać ciała bo to nerwy i niepotrzebne scysje.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 16.07.2009 13:44

Zbliża się wielkimi krokami wyjazd do Zadaru.
Zdecydowaliśmy, że jedziemy jak biali ludzie i nocujemy w Graz (700km od Wrocławia).
Rano wypoczęci jedziemy 500 km do celu i nie trzeba będzie odsypiać, zmagać się ze zmęczeniem po kilkunastu h jazdy.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 16.07.2009 14:21

To jak juz szczęśliwie wrócicie - opaleni, wypoczęci, zadowoleni - to dajcie jakiś chocby krótki opis wrażeń z tego miejsca.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.07.2009 12:34

Nie ma problemu - o Zadarze w ogóle nie ma na forum informacji. Może przyda się komuś to co postaramy się opisac.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 18.07.2009 13:40

Mnie zarówno Zadar jak i konkretnie Diklo... bardzo zadowoli :D Kiedy jedziecie i kiedy można liczyć na jakieś info?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.07.2009 20:54

Ruszamy 6 sierpnia a wracamy 15.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Diklo koło Zadaru - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone