Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Diklo koło Zadaru

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 19.07.2009 11:35

No...to na styk :!:
dorota19
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 19.07.2009 12:10

Garo&Justa napisał(a):Nie ma problemu - o Zadarze w ogóle nie ma na forum informacji. Może przyda się komuś to co postaramy się opisac.


Hmmmm jest i to sporo....
horse
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 08.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horse » 19.07.2009 12:41

Jeśli chodzi o Zadar , to zarówno w zeszłym roku jak i wtym będę tam gościł. TZn, w miejscowości oddalonej o jakieś 7km (Sukosan), ale dużo zwiedzaliśmy w Zadarze i oczywiście robiliśmy tam zkupy. Bardzo ładne miasto, szczególnie klimatyczne wieczorem. Mnóstwo knajpek, ciekawe nabrzerze w okolicach portu. Iluminacja, oraz spektakularne kamienne organy, na których morze w zależności od stanu wygrywa różne melodie. Z portu polecam wycieczke promem na pobliską wyspę Ugljan, bardzo malownicze widoki, i piaszczysta plaża. Zawsze zabieramy ze sobą rowery i zwiedzamy okolice z poziomu dwóch kułek.
Dojazd przez CZ,A,SLO przez przejście na moście Mureck-Trate (widoczne na zdjęciu satelitarnym).
Pozdrawiam horse
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 16.08.2009 14:18

Garo&Justa napisał(a):Nie ma problemu - o Zadarze w ogóle nie ma na forum informacji. Może przyda się komuś to co postaramy się opisac.


Garo&Justa napisał(a):Ruszamy 6 sierpnia a wracamy 15.


to gdyby co...
to ja chętnie...poczytam;), zanim wyruszę - tak, żeby wiedzieć czy nastawiać się na szukanie innej miejscówki w okolicy czy tez wprost przeciwnie... :wink:
niusiaczek122
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) niusiaczek122 » 16.08.2009 21:57

Witam>Czekam na wiadomości , sprawdzam forum kilka razy dziennie wyjazd mamy zaplanowany na 21 sierpnia i czekam na nowości o TRASIE
POZDRAWIAM :P
niusiaczek122
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) niusiaczek122 » 20.08.2009 23:27

:D pozdrawiam
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 21.08.2009 07:46

Słuchajcie... Wróciliśmy.
Było wspaniale i tak jak oczekiwaliśmy.
Trasę zaplanowałem dokłądnie, więc nie było niespodzianek - dla jadących przez Słowenię drogami bocznymi - w mieście Ptuj jest remont trasy na którą się wjeżdża i stąd jest kawałek do granicy z Chorwacją. Jest ona zamknięta.
Dlatego jedźcie przez dzielnicę Sodinci - poniżej daję mapkę jak jechać
Na czerwono prowadzi GPS i jest remont
Zielony ominięcie drogi.

http://img2.vpx.pl/up/20090821/beztytulu72.jpg


Jak ochłoniemy to opiszę co i jak. Dodam tylko, że jedziemy za rok jeszcze raz :]
greeneyedm
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.03.2009
Hejka

Nieprzeczytany postnapisał(a) greeneyedm » 27.08.2009 15:22

Wybieram sie do Borik (apartament na ul. Romansa) we wrześniu i proszę o jakieś wskazówki co warto zobaczyć w okolicy (powiedźmy do 150-200 km w jedną stronę) :D
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 30.08.2009 23:40

Byłam w Diklo koło Zadaru.
Wróciłam zadowolona :D .
O ile zeszłoroczne Mimice mnie mocno rozczarowały, to tegoroczny pobyt w Diklo (bardzo na zachód wysunięta jego część - tym samym najbardziej oddalona od Zadaru) sprawił, że zaczęliśmy nieco inaczej postrzegać Chorwację.
Na jakąś relację...foto :?: przyjdzie czas (bo teraz to ...pranie!) ale na ostatnie pytanie...jednym tchem można wymienić:
Pag - wyspa/miasto
Nin,
Zadar - starówka - założę się, że na jednym wypadzie sie nie skończy 8)
Szybenik,
Primosten,
Trogir, Split.
A jak komuś mało, to pewnie Park Krka, Kornati (tutaj polecam szczególną uwagę zwrócić na..."tour operatora"....) , a może i Paklenica? W sumie ten zakres 200km..daje bardzo spore możliwości :)
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 31.08.2009 00:08

jotem napisał(a):Byłam w Diklo koło Zadaru.
Wróciłam zadowolona :D .
O ile zeszłoroczne Mimice mnie mocno rozczarowały, to tegoroczny pobyt w Diklo (bardzo na zachód wysunięta jego część - tym samym najbardziej oddalona od Zadaru) sprawił, że zaczęliśmy nieco inaczej postrzegać Chorwację.

Dlaczego Mimice na NIE, a Diklo na TAK?
Pytam bo oba rejony rozważam na przyszłe wakacje...
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Re: Hejka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 31.08.2009 20:50

greeneyedm napisał(a):Wybieram sie do Borik (apartament na ul. Romansa) we wrześniu i proszę o jakieś wskazówki co warto zobaczyć w okolicy (powiedźmy do 150-200 km w jedną stronę) :D



Byłem :) Na Romansa spałem :)
Nieopodal najładniejsza moim zdaniem plaża jaką spotkałem w Chorwacji :) Drobne kamyczki, bajecznie czysta woda, tylko zjeść to za bardzo tam nie ma gdzie... Trzeba ruszyć w stronę Zadaru na poszukiwanie odpowiedniej konoby :)
Już zazdroszczę !
No i koniecznie całodniową wyprawę statecznkiem na Kornati wykupcie !

Poza tym warto skoczyć do Nin, w drugą stronę udało mi się Trogir i Sibenik zaliczyć - autostradą naprawdę szybciutko - powrót Jadranką.

Jak coś sobie przypomnę to napisze . Ja byłem na Romansa z Interhomę a Ty ???
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 31.08.2009 22:13

Marek358 napisał(a):Dlaczego Mimice na NIE, a Diklo na TAK?
Pytam bo oba rejony rozważam na przyszłe wakacje...


Wszystko co poniżej to moje subiektywne spostrzeżenia, siłą rzeczy wpływ na nie miał również sam apartament, gospodarze itp.

Mimice:
- uciążliwa Jadranka - jak mieszkasz przy drodze, uciążliwość naprawdę duża, chyba, że ktoś nie potrafi zasnąć jak Tiry mu nie zasuwają całą noc tuż za głową.
- z reguły dość... problematyczne parkowanie - strome zjazdy, niewygodny wyjazd, kombinacje alpejskie przy każdym ruchu samochodu - jak ktoś nie rusza sie przez 2 tygodnie, to nie ma znaczenia, jeśli ktoś jeździ sporo... robi się to uciążliwe
- plaża przy porcie - mała, woda bywała pokryta "filmem" paliwa? z łodzi?. wąsko, tłum Czechów, generalnie mało kameralnie; druga plaża chyba lepsza - od nas było daleko, a lepszość nie była chyba na tyle duża, żeby iść dodatkowe +/- 500m
- zejście do plaży z naszego apartamentu było baaardzo strome, część betonowym stromym zjazdem, a część cuchnącą kamienistą ścieżyną
- nie ma gdzie iść na spacer - no chyba że góra-dół (z apartamentu na plażę i z powrotem) , Stare Mimice to zajęcie na jeden wieczór. Spacerowanie wzdłuż Jadranki wykluczam, ale może ktoś uważa inaczej - każdemu według potrzeb :wink:
- pobliskie miejscowości i plaże w tym samym gatunku. Większy sklep w Omisu - bardzo zatłoczony.
Warto na pewno zobaczyć ten rejon, bo np widok na Biokowo jest do tej pory dla mnie sztandarowym widokiem Chorwacji, jednak drugi raz te miejsca bym się nie wybrała na 2 tygodnie pobytu - a zjeździliśmy w zesżłym roku teren od Trogiru do Dubrownika. Plaże i zatoczki wyglądają zachęcająco z góry, jednak codzienna wspinaczka (czasem 2 razy dziennie!) to jednak nie dla mnie.

Diklo - kiedyś była to oddzielna osada - świadczą o tym pozostałości starych budowli, teraz rozbudowała się ta dzielnica w stronę Kozino, sporo tam komfortowych i wypasionych willi, często nie zamieszkałych na stałe i nie oferujących apartamentów turystom.
+ bardzo wygodne dojście do plaży, wózek z dzieckiem spokojnie można bez jakiegokolwiek wysiłku do plaży i z powrotem prowadzić.

+ żadnej drogi w pobliżu domu, do głównej ulicy miałam jakieś 300m - tam dojeżdża autobus z Zadaru! (inaczej jest bliżej Zadaru i bliżej Borik - tam bym nie chciała mieszkać ani plażować - są rejony, gdzie ulica idzie tuż przy plaży!)

+ droga główna to ok 1km od naszego apartametu

+ plaża - na początku jak oglądałam zdjęcia...hmmm nie podobała mi się, jednak na miejscu okazało się, że taka plaża, która wieczorem zamieniała się w deptak (zupełnie spokojny) była baardzo wygodna, inna sprawa, że zdjęcia jakie oglądałam przed wyjazdem były dość niefortunnie zrobione :wink:

+nasza plaża była właściwie plażą prywatną - tzn tylko goście z 5 apartamentów (jednego właściciela) bywali na tej plaży - wszyscy sie znali, idąc na obiad/sjestę/itp wszystko można było na tej plaży zostawić - owszem przechodzili przez nią ludzie na dalsze plaże, ale nikt nie siadał, nie zajmował miejsca, a i tych przechodzących była zaledwie garstka w ciągu dnia.

+ jak dla mnie wielkim plusem było to, że na naszej plaży gospodarz codziennie rano rozstawiał parasole - duże, stabilne dające solidny cień, łóżka plażowe każdy sobie brał według potrzeb z jego ogrodu, z którego było wejscie na plażę. Zatem...prócz kremu do opalania i ręcznika/książki/gazety itp nie było żadnego balastu. Droga na plażę - oczywiście już w kostiumie 8)
Dodatkowo co rano gospodarz zmywał plażę silnym strumieniem z ogrodowego węża 8O
Prócz parasoli można było siedzieć pod drzewkiem - też w cieniu.

+ tam gdzie byliśmy doświadczyłam tego o czym piszą niektórzy na forum - drobne gesty, które sprawiają, że choć przez chwilę człowiek czuje się jakby był naprawdę gościem gospodarzy, a nie tylko chodzącym plikiem banknotów Euro. To tutaj nikt po przyjeździe nie wyciągnął od razu łapy po pieniądze, ba nawet na drugi, ani trzeci dzień - chyba po tygodniu mąż poszedł uregulować rachunek. To tutaj gospodarz podrzucał gościom na plażę figi z ogródka, kupiony arbuz, a żona obdarowała wszystkich gości domowym ciastem (niby to miał być sernik...zupełnie bez smaku to było.... ale sam gest mnie ujął!), to tutaj 2 sąsiadujących gospodarzy urządziło dla letników beach party - z rybą z grilla, winem, rakiją, jakimiś słodyczami - tak po prostu"for free" (marketing na pewno był w tym jakiś :wink: ale dobre wrażenie pozostaje). Wszystko działo się wieczorem na plaży - na skalistym urwisku...nie widzę tego :wink:

+okolica wymarzona do rowerowych przejażdżek - do Zatonu prowadzi piękna ścieżka rowerowa, wzdłuż plaży można dojechać do samego Zadaru. Na codzień mieszkam w górach - jazda po płaskim...jest taka fajna :lol:

+ Na miejscu "Tawerna" - bardzo dobre jedzenie choć niestety nie tanie. Jednak... goście naszego gospodarza mieli 10% rabatu - wiem - marketig na penwo - ale 10% mniej to zawsze coś :) Była też pizzeria objęta rabatem w Zadarze - tam jednak nam się nie podobało i nie skorzystaliśmy.

+ [teraz się narażę!!!] - bardzo mało Polaków! To dla mnie plus. Po prostu jadąc na wakacje chcę mieć poczucie, że jestem w zupełnie innym środowisku niż na codzień, język to część otoczenia. Ponadto frajda pogadać po włosku czy niemiecku/angielsku.
Dla kontrastu w samym Zadarze wieczorem sporo Polaków, a Nin (nie wspomnę już o Primostenie!!!) ... chyba został przez nas opanowany - ach te rozmowy bardziej się opłaca spaghetti tam, bo dokładają chleb, ale lody tam są tańsze, no ale nie ma smaku "red bull", no tak ale tam dodają polewę za darmo Polak na wakacjach :lol:

+ sklepik + stragan ok 300m od domu - właściwie prawie wszystko można było tam dostać, supermarket Plodine - ok 2km (z Mimic do Omisa..ok 12km)

Za bardzo różowo? Dobra to kilka kwestii do...przemyślenia?:
1. Dwa ostatnie dni - woda w morzu do południa była...jakby nieświeża - nie brudna, ale jakaś mniej przejrzysta..? Nie mogła się podobać :evil: Co ciekawe - po południu wszystko wracało do normy i było jak zawsze - kryształowo.
2. Nie ma jeżowców - ale kamienie w pewnej odległości od brzegu naszej plaży były pokryte morskimi trawami - trochę to może się nie podobać, ja przywykłam, choc wolałbym białe kamyki. Kawałek dalej w stronę Kozino - są białe drobne otoczaki w wodzie.
3. Do dziś nie wiem....czy należały nam się ręczniki w apartamencie.... zgłaszaliśmy, że nie ma - gospodyni (ledwo kilka słów po angielsku...) twierdziła, że są w szafie...w szafie były tylko takie 2x3m - czyli...raczej chyba na wypadek chłodniejszej nocy do przykrycia... a nie do codziennego użytku łazienkowego. Miałam swoje więc nie naciskałam (gospodarz płynnie mówi po angielsku!), ale... (wiem jestem klient upierdliwy :wink: )
4. Ach ten marketing.... czyli jednak jesteś banknotem Euro albo .... nie jesteś - gospodarz zagadał kiedyś, że weźmie nas motorówką na krótki rekonesans po okolicy, deklarował, że pierwsze 45min jest za darmo a gdybyśmy chcieli gdzieś dłużej,.... to już droższa impreza, bo 100euro za godzinę, bo łódka dużo pali :!: Że termin ustalimy. OK.
Jak wyczuł, że z tej płatnej przejażdżki raczej nie skorzystamy..., to...skończyło się na obietnicy 8)
Nam nie zależało, więc....luz. Ale jednak....!


Pewnie to nie wszystkie wady i zalety ale te najbardziej dla MNIE istotne.
Uff - ale się opisałam!

PS Przypominam - wszystkie spostrzeżenia są subiektywne i z perspektywy pobytu w apartamentach i u konkretnych gospodarzy.
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 31.08.2009 23:24

jotem napisał(a): Wszystko co poniżej to moje subiektywne spostrzeżenia

Bardzo serdecznie dziękuję za Twoje subiektywne i niezwykle wyczerpujące spostrzeżenia, tak pracowicie powyżej napisane :)
Jeżeli byłabyś skłonna podać namiar na apartament w tym Diklo - byłbym bardzo wdzięczny. Mój mail: marek358(małpka)poczta.onet.pl
janos
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janos » 03.09.2009 00:35

witam, czy ja też mogę prosić o bliższe namiary na ten apartman tak żebym mógł go łatwiej znaleźć na miejscu?
janos
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janos » 03.09.2009 07:37

mój mail :) : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Diklo koło Zadaru - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone