Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy wolno przewozić rowery w środku auta??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojlit1989
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.05.2014
Czy wolno przewozić rowery w środku auta??

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojlit1989 » 01.06.2014 17:15

Witam
od dłuższego czasu nie umiem znaleźć wzmianki o tym czy wolno przewozić rowery w aucie. Czy jadąc przez Czechy, Austrię i Słowenię mogę dostać w którymś kraju mandat.

może ktoś coś wie bo w piątek wyjeżdżam:)

Pozdrawiam Wojtek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2014 19:09

Dla własnego bezpieczeństwa zepnij bajki pasami transportowymi i po temacie.
Podobnie robi się z nartami.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2014 20:10

FUX napisał(a):Dla własnego bezpieczeństwa zepnij bajki pasami transportowymi i po temacie.
Podobnie robi się z nartami.

Moim zdaniem nie ma przepisu stricte zabraniającego przewożenia rowerów wewnątrz samochodu. Ograniczeniem może być art 66 PoRD. Co do nart to słyszałem, ze w Austrii jest to zabronione ale nie wiem tego na pewno.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2014 20:13

To dlaczego vw i ałdi w A sprzedają z workami do ich przewozu?
Parasol, wytłaczanka z jakami na podszybiu z tyłu czy apteczka także może zabić...
:wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2014 20:26

FUX napisał(a):To dlaczego vw i ałdi w A sprzedają z workami do ich przewozu?
Parasol, wytłaczanka z jakami na podszybiu z tyłu czy apteczka także może zabić...
:wink:

Tak jak pisałem, nie znam dokładnie tego tematu, słyszałem o tym. Być może jest tak, ze nie można przewozić luzem a tylko w pokrowcu specjalnie do tego przygotowanym. Czyli kolejny spisek lobby jak w przypadku żarówek, świateł w dzień i klimatyzacji w aucie. 8)
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 01.06.2014 20:48

..tutaj o nartach, pewnie z rowerami jest podobnie http://www.studentnews.pl/serwis.php?s=75&pok=6711
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 01.06.2014 20:48

Niedawno ten temat był poruszany więc używając wyszukiwarki da radę coś znaleźć. Z tego co pamiętam to nie wolno. Wyjątkiem jest sytuacja gdy jedziemy sami w samochodzie osobowym, to możemy rower przewozić w miejscu tylnej kanapy. Trochę dziwnie to wygląda ale taką informację gdzieś już spotkałem. Ja na szczęście jeździłem do tej pory Peugeotem Partnerem ciężaróweczką i rowerek jechał w budzie.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.06.2014 20:50

Ale gdzie te rowery w osobowym aucie umieścić?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2014 20:50

Calapula napisał(a):Niedawno ten temat był poruszany więc używając wyszukiwarki da radę coś znaleźć. Z tego co pamiętam to nie wolno. Wyjątkiem jest sytuacja gdy jedziemy sami w samochodzie osobowym, to możemy rower przewozić w miejscu tylnej kanapy. Trochę dziwnie to wygląda ale taką informację gdzieś już spotkałem. Ja na szczęście jeździłem do tej pory Peugeotem Partnerem ciężaróweczką i rowerek jechał w budzie.

Wolno pod warunkiem, że jedzie tylko jedn pasażer.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2014 20:51

jara napisał(a):Ale gdzie te rowery w osobowym aucie umieścić?

W samochodzie typu hatchback po złożeniu tylnych siedzeń.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.06.2014 20:52

Bocian napisał(a):
jara napisał(a):Ale gdzie te rowery w osobowym aucie umieścić?

W samochodzie typu hatchback po złożeniu tylnych siedzeń.


To ja nie wiem jaki to jest
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2014 20:54

jara napisał(a):
Bocian napisał(a):
jara napisał(a):Ale gdzie te rowery w osobowym aucie umieścić?

W samochodzie typu hatchback po złożeniu tylnych siedzeń.


To ja nie wiem jaki to jest

Bo jeździsz niemieckim padaczkowatym sedanem :) :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.06.2014 20:57

Nie ma przepisów zabraniających przewożenia roweru w samochodzie.
Niektóre, np. skody, oferują nawet specjalne uchwyty, pozwalające w roomsterze lub superb kombi zamocować rower bez przedniego koła,
Jedynym ograniczeniem jest ograniczenie ilości przewożonych osób, ponieważ najczęściej trzeba złożyć tylną kanapę.
Rower może też wystawać poza samochód, nawet na boki - tu ograniczeniem jest 23 cm w bok, do tyłu do 2 metrów, z tym, że trzeba to odpowiednio oznakować: na boki pomarańczową chorągiewką, z tyłu czerwoną.

Oczywiście rower musi być umieszczony w taki sposób, aby nie przemieszczał się samoistnie i nie może też utrudniać ruchów kierującemu. Nie może zasłaniać widoczności, świateł, tablicy rejestracyjnej i urządzeń sygnalizacyjnych np. kierunkowskazów itp.

Wszelkich informacji na temat przewożenia wewnątrz samochodu kłopotliwych bagaży powinien udzielić pierwszy z brzegu WORD.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.06.2014 20:58

hatchback, czyli takie krótkie kombi?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2014 21:07

jara napisał(a):hatchback, czyli takie krótkie kombi?

możesz przestać robić z siebie sprawnego inaczej?
Sprawdź, czy nie egzystujesz w innym stanie świadomości... :wink:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy wolno przewozić rowery w środku auta??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone