Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy nasze fotografie są bezpieczne??

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 14.04.2012 23:21

Cytaty pochodzą z tego wątku, ale zgodnie z sugestią autora tego tematu zapytam tutaj.

Krzychooo napisał(a):Wątek zniknął błyskawicznie, kiedy napisałem w nim, że autorką zdjęć jest tak naprawdę jakaś Chorwatka. Wrzuciłem link do jej galerii.
[...]
No a za parę minut wątek zniknął.
[...]
Może się nie znam, ale tak się nie robi.


Drugi cytat jest stąd (podaję linki, bo mocno powycinałem cytaty, a być może kontekst będzie dla kogoś ważny.

Fatamorgana napisał(a):Ku..a, albo są zasady, albo ich nie ma!
Po co Morski się deklarował, że na tym portalu będzie przestrzegane prawo i zasady- w tym te dotyczące prawa dot. własności intelektualnej???
[...]
Janusz...jako mod winieneś wiedzieć i STOSOWAĆ pewne zasady.
[...]
Skądinąd wiemy, że się znacie z Adasiem, więc....w tym momencie smród jaki zrobił on przechodzi i na Ciebie....zwłaszcza, ze to Ty usunąłeś wątek. Tłumaczenie jakie u Ciebie widzę w żaden sposób nie jest właściwą reakcją na to co się stało. Powinieneś stać na straży w przypadku łamania zasad! I przynajmniej upomnieć delikwenta a nie mu cicho pomagać w zacieraniu brudu i to akurat w momencie ujawnienia sprawy!
[...]
- pozostaje sprawa stosunku do tego skandalu moderacji i administracji...o tym szerzej później, bo takie po prostu "skasowanie tematu na prośbę niewiniątka" Adasia B to mi śmierdzi co najmniej zlekceważeniem.


Pytanie brzmi, jaka powinna być Waszym zdaniem prawidłowa reakcja moderatora?

Moim zdaniem Janusz postąpił prawidłowo, bo usunął materiały łamiące prawo autorskie natychmiast po uzyskaniu wiarygodnej informacji o tym fakcie. Wiem też, że upominał Adama ale robił to poza forum i z marnym skutkiem. Żadnych innych akcji zgodnie z prawem podjąć nie mógł.

pozdrav K
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 14.04.2012 23:35

8O

EDIT - moja wypowiedź w dalszej części postu.
Ostatnio edytowano 15.04.2012 00:48 przez PETERENZO, łącznie edytowano 1 raz
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 14.04.2012 23:49

PETERENZO napisał(a):8O


Nie zmęczyłeś się? Nie szkoda Ci klawiatury? Oczywiście wszyscy wiemy co chciałeś nam powiedzieć tym emotem.

PS. forum/faq.php#0 punkt 11 ostatnie zdanie.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 14.04.2012 23:57

admin1 napisał(a):
PETERENZO napisał(a):8O


Nie zmęczyłeś się? Nie szkoda Ci klawiatury? Oczywiście wszyscy wiemy co chciałeś nam powiedzieć tym emotem.

PS. forum/faq.php#0 punkt 11 ostatnie zdanie.


Brawo za czujność! Ja zarezerwowałem sobie miejsce na swoją wypowiedź. Zaraz to będę edytował. Wstawiłem cokolwiek abym mógł potem łatwiej wyszukać.
Muszę jednak parę rzeczy sprawdzić zanim napiszę.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 15.04.2012 00:17

PETERENZO napisał(a):Ja zarezerwowałem sobie miejsce na swoją wypowiedź. Zaraz to będę edytował. Wstawiłem cokolwiek abym mógł potem łatwiej wyszukać.


Nie musisz rezerwować sobie miejsca. Możesz napisać to nawet na następnej stronie cytując fragmenty które komentujesz. To działa.

Za to jak wyedytujesz taki zarezerwowany post, to wiele osób go nie przeczyta, bo wątek żyje własnym życiem, a mało kto wraca do wcześniejszych postów, patrząc co się w nich zmieniło.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 15.04.2012 00:38

zebik napisał(a):Wstawił parę zdjęć i wielka afera, zrobił, źle trzeba mu wytłumaczyć, usunie i po krzyku. Nie ma co kopii kruszyć. W końcu większość z forumowiczów to cro - rodzinka, a teraz na najbardziej rodzinnego się najeżdża.


Albo nie czytałeś wątku, albo to Twój kolega, bo jego wypowiedź zaraz na początku nie sugeruje żadnej skruchy, cytuję dla przypomnienia:
Adam.B&Gosia napisał(a):czlowieku :) Madzia na fb:) się bardzo cieszyła że sobie wstawiłem jej zdjęcie mam nawet jako w tle .. weź ogarni mózg typku. 3 postowy trolu .
Nie będę z tobą trolu dyskutował ;]


Adam.B&Gosia napisał(a):Już nie pierwszy raz się ktoś czepia , na początku z radiem itp , teraz że nie można pięknego zdjęcia wstawić z Dalmacji ... pochwal się ile masz mp3 z neta.. i czy masz windowsa oryginalnego ;] trolu


1000% poparcia dla każdego kto nie zgadza się z takim zachowaniem:
- PiotrLis (kimkolwiek jest - nawet jeżeli to przyjaciel Adama.B i specjalnie z tej okazji założył nowy nick to wielki szacunek, że na to zwrócił uwagę), Fatamorgana, Krzychooo, Weldon i inni, których intencje są podobne.

Takie zachowanie, abstrahując od faktu, że to jawne łamanie prawa i regulaminu tego forum, jest obłudne w stosunku do innych użytkowników prezentujących tutaj swoje zdjęcia.

To moje kolejne doświadczenie z sytuacją jawnego naruszenia regulaminu, które w żaden sposób nie powoduje żadnych konsekwencji. Mój post o treści: 8O w tym temacie od razu obudziło admina. Jednak kiedy jeden z tych "sławnych" wstawia na tym forum moje prywatne zdjęcie i jeszcze ironicznie się wypowiada na temat wizerunku osoby, nie ma żadnych konsekwencji.

Jako kolejna osoba zaczynam się obawiać, że to co nazywacie rodziną cro.pl przestałą nią być już dawno. Są ważni, ważniejsi i leszcze, których trzeba upominać i nauczać, że nie mają dystansu... :evil:

Wstawiając tutaj swoje prywatne zdjęcia miałem wrażenie, że są bezpieczne, ale jak widać niestety nie.

PS.
Panie adminie - czy mam przytoczyć listę wypowiedzi w stosunku do których interwencja moda byłaby niezbędna? Zamiast bawić się w upominanie ludzi za wstawianie emotek zadbaj o bezpieczeństwo i spokój tych, którzy jeszcze ufają.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 15.04.2012 00:55

Po pierwsze po raz kolejny piszesz o kimś kto wstawia Twoje zdjęcie, ale nie raczysz nas oświecić kto to jest i w którym miejscu wstawił. Nie jestem wszechwiedzący i trudno mi się wypowiadać o czymś, czego nie widziałem. Kiedyś nawet tego szukałem, ale nie znalazłem.

Po drugie jesteś kolejną osobą, która widzi tu ważniejszych i leszcze. Różnie to różni nazywali i co ciekawe za każdym razem uczestnicy tego towarzystwa wzajemnej adoracji byli inni. Ale cóż, każdy ma prawo snuć swoje spiskowe teorie i nic mi do tego.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 15.04.2012 01:43

Mariusz_M napisał(a):Zajrzałem tu ponownie, aby wypowiedzieć się w podobnym tonie - ale wobec tzw. "pokrzywdzonych". Jakoś setki albo tysiące (przez te wsztystkie lata działalności forum) innych fotografii wklejanych bez odpowiednich zgód w różnych wątkach Was nie oburzały? Chyba, że nie zauważyłem. Jeżeli jednak Wasze oburzenie co do codziennego łamania prawa autorskiego w innych atkach - też było - SZCZERZE PRZEPRASZAM.
Inaczej - jest to w czystej postaci obrzydliwa O-B-Ł-U-D-A.


Po treści wypowiedzi widać, że "liznąłeś" prawa.

Wskaż nam jednoznacznie zdjęcia, które zostały ukradzione, czyli opublikowane bez zgody właściciela. Piszesz, że jest ich wiele - wykaż! A jeżeli już o tym wiesz to dlaczego dotychczas nie interweniowałeś? Czyżbyś świadomie ukrywał fakt dokonania jakiegoś przestępstwa?

Odpowiedz na jedno pytanie - w jaki sposób mamy interweniować w sytuacji, co do której nie mamy żadnej świadomości czy jest, czy nie jest łamaniem prawa. Skąd mamy wiedzieć czy wykorzystany awatar czy inne zdjęcie publikowane na forum jest ukradzione czy nie? Dopóki nie będzie nasze - tego nie wiemy. Czy nie?
A w związku z tym, czy nie mamy prawa interweniować kiedy to kradzież dotyczy naszych zdjęć?

Mariusz_M napisał(a):Zajrzałem do kilku dyskusji z ostatnich (widok zbiorczy) i znalazłem kilka fotek. Jestem pewny, że wklejający zdjęcia (np. z Onetu.pl, kilka awatarów itd) nie mają na to pisemnej zgody na ich publikację. Gdzie Wasze oburzenie "wszyscy święci"?

W jaki cudowny sposób doszedłeś do takiej wiedzy i napisz od kiedy zawsze wymagana jest pisemna zgoda? Dlaczego posiadając taką wiedzę nic z tym nie robisz?

Mariusz_M napisał(a):Nie wspomnę o posiadanaych przez Was nielegalnie pobranych utworach, programach itp. lub legalnych ale nie używanych zgodnie z licencją. KAŻDY coś ma na sumieniu. Co oszywiście nie usprawiedliwia łamania ustawy o prawie autorskim.

Oficjalnie oskarżasz. Pamiętaj, że piszesz o innych nie o sobie. Wskazując "KAŻDY" piszesz również o sobie chcąc się usprawiedliwić. Jesteś tego świadomy panie prawniku?

Mariusz_M napisał(a):Dlatego napisałem, że to oburzenie to zwykła dziecinada (przy okazji link do słownika: http://sjp.pwn.pl/szukaj/dziecinada) - nieadekwatna do zaistniałej sytuacji.
I tyle - nie bronię łamiących prawo, nie atakuje pokrzywdzonych, ani samozwańczych adwokatów innych pokrzywdzonych. Oceniam "z zewnątrz" wywołaną burze.

Oj uwierz - bardzo adekwatna. Niektórzy na tym forum zarabiają na niezłe życie robiąc zdjęcia dlatego mogliby na ten temat coś Ci opowiedzieć.

Mariusz_M napisał(a):Chcecie wyjść z twarzą - podajcie w przyszłym tygodniu sygnatury spraw o odszkodowanie. Pokażcie ile jest warte Wasze oburzenie.
Taka moja ocena całej urojonej afery.

Mam wrażenie, że Tobie akurat nikt się z tego nie będzie spowiadał. Ot, każdy ma do tego prawo.
Ciekawy jestem natomiast ile ty podasz sygnatur w świetle opisanych powyżej jawnych oskarżeń?

Mariusz_M napisał(a):Wyraźnie widać, że niektórym już się dłuży do sezonu wakacyjnego. Ale juz blisko. Będzie można znów czytać dyskusje o Chorwacji.

Od tego mogłeś zacząć i na tym zakończyć.

Mariusz_M napisał(a):EDIT.
Więc nie podoba mi się ten ten relatywizm moralny odnoście zapisów ustawy.

Nieźle - gdzie to przeczytałeś?

Mariusz_M napisał(a):Zgodnie z wyrokiem NSA, "Istnienia zgody uprawnionego ani jej zakresu nie domniemywa się" - więc dla własnego bezpieczeństwa dla celów dowodowych masz takie zgody pisemne. Ja na Twoim miejscu bałbym się tylko, że masz tylko ustne (w które osobiście nie daję wiary).

Nie chodziło Ci przypadkiem o ten wyrok: Wyrok z dnia 19 kwietnia 2000 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie, I ACa 1455/99, pub. OSA 2001/5/27, Wokanda 2001/5
A jeżeli tak to po co zgoda pisemna? Możesz nam wytłumaczyć?
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 15.04.2012 01:48

admin1 napisał(a):Po pierwsze po raz kolejny piszesz o kimś kto wstawia Twoje zdjęcie, ale nie raczysz nas oświecić kto to jest i w którym miejscu wstawił. Nie jestem wszechwiedzący i trudno mi się wypowiadać o czymś, czego nie widziałem. Kiedyś nawet tego szukałem, ale nie znalazłem.

Teraz tego nie zobaczysz ponieważ fragment wątku został sprytnie, całkowicie usunięty przez innego moda czy admina bez żadnych konsekwencji. A nie chcę wracać do personaliów, bo tutaj chodzi o sam fakt, że należy się tego obawiać.

admin1 napisał(a):Po drugie jesteś kolejną osobą, która widzi tu ważniejszych i leszcze. Różnie to różni nazywali i co ciekawe za każdym razem uczestnicy tego towarzystwa wzajemnej adoracji byli inni. Ale cóż, każdy ma prawo snuć swoje spiskowe teorie i nic mi do tego.

Jasne. Napisz, że to ja dzielę forumowiczów. Tak jest wygodnie. :? Sorry, ale to mnie wykpiono za to, że mam inne zdanie chociażby w temacie:
forum/viewtopic.php?t=29974

PS.
I w przeciwieństwie do niektórych nie uczestniczę w żadnym "towarzystwie wzajemnej adoracji".

PS.
Aż żal pomyśleć co tu może się jeszcze wydarzyć skoro admin nie wie o kim, czy o jakim zdarzeniu piszę. Czy aby przypadkiem to co usuwacie nie ma jakiejś historii?
A propos tego co zacytowałeś na początku tej strony - to jakaś choroba? Mam wrażenie, że usuwanie komuś wychodzi idealnie.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 15.04.2012 02:45

admin1 napisał(a):Pytanie brzmi, jaka powinna być Waszym zdaniem prawidłowa reakcja moderatora?

Moim zdaniem Janusz postąpił prawidłowo, bo usunął materiały łamiące prawo autorskie natychmiast po uzyskaniu wiarygodnej informacji o tym fakcie. Wiem też, że upominał Adama ale robił to poza forum i z marnym skutkiem. Żadnych innych akcji zgodnie z prawem podjąć nie mógł.

pozdrav K


Prosta odpowiedź.

W miejsce, które zostało usunięte wkleja się obraz, zdjęcie informujące jaka część została usunięta i na jakiej podstawie.
Wszystkie portale wstawiają taką informację. Daleko nie trzeba szukać -
imageshack: This file removed due to violation... itd

I ta informacja jest nieusuwalna! To trudne?
ebolec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1432
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebolec » 15.04.2012 09:32

Mariusz_M napisał(a):Afera w stylu obłąkanego Macierewicza.
Dziecinada.


Fatamorgana napisał(a):
Nie życzę sobie porównywania z jakimś szurniętym pajacem, więc...lepiej nie wychylaj się z takimi tekstami, ok?


Chłopcy nie używajcie wyrażeń, których znaczenia nie rozumiecie- grzecznie proszę.
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 15.04.2012 11:08

Adam.B&Gosia napisał(a):Nie wiedziałem Nero że tak to będzie o ładne zdjęcie. . Mogę jedynie przeprosić , że wstawiłem na tablicę zdjęcie czegoś co Kocham z forum , na nim jestem pare lat , pokazując znajomym ten piękny kraj nie spodziewałem się że takie konsekwencje będą i reakcja myślałem że tu jest rodzina , Przepraszam .

Jedynie co mogę napisać że "twoje zdjęcie" spodobało się wielu znajomym , i pewnie nie jeden pojedzie przez te widoki do Chorwacji .. :( jeszcze raz przepraszam .


Adamie.B - nie jestem mściwy, ale pamięć mam dobrą.
Nie pałamy do siebie miłością, więc gdy zobaczyłem u Ciebie moje zdjęcie
(nie wiem dlaczego Ty napisałeś w sposób jaki Ci wytłuściłem? coś mi sugerujesz? czy ja o czymś nie wiem?)
szlag mnie mało nie trafił.
Pag był dla mnie bardzo kolorową wyspą i tak starałem się go właśnie tu na forum pokazać, a Ty niestety ingerując w wygląd moje foty, zrobiłeś z niej "miazgę".
Wstawiaj sobie co chcesz i gdzie chcesz, ale licz się z tym, że ktoś to ogląda i zobacz jak głupi przypadek kolejny raz zamiast nas łączyć niestety nas podzielił.

Nie zamierzam z Ciebie, ani z całej tej sytuacji tu szydzić.
Postaraj się mnie dobrze zrozumieć.
Przyglądając się teraz całej tej sprawie na chłodno (mając do wglądu sprawę z wykorzystaniem zdjęć z innej galerii)
powiem Ci jak starszy kolega:
Przeczytaj sobie sam, na spokojnie wszystkie swoje ostatnie "tłumaczenia".
Nie oczekuj, że tu (wśród jak to ładnie nazwałeś rodzinki) ktoś zaakceptuje takie zachowanie.
Nikt chyba nie lubi gdy mu kłamią prosto w oczy i to jeszcze w taki sposób.
Pamiętaj, kłamstwo ma krótkie nogi. Nie idź tą drogą.
Jest tu sporo osób w różny sposób związanych z fotografią i wiedz, że pewne rzeczy widać na pierwszy rzut oka.
Zrób z tym co chcesz.
neroP.

Do admina - taka luźna moja sugestia odnośnie miejsca z którego "zapożyczono" moje zdjęcie.
Proponuję tekst ze strony konkursowej (napisany żółtą czcionką) zmienić na może bardziej rzucający się w oczy kolor czerwony.
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 15.04.2012 11:23

chorzy ludzie....

lekarz pilnie potrzebny :oops:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.04.2012 11:28

paolooo napisał(a):chorzy ludzie....

lekarz pilnie potrzebny :oops:


niestety mamy tu tylko anestezjologa ... może Cię znieczulić, ale dopiero w momencie, kiedy temat będzie Cię dotyczył
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.04.2012 11:39

Może komuś się przyda.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Czy nasze fotografie są bezpieczne?? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone