Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy nasze fotografie są bezpieczne??

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.04.2012 14:12

Mariusz_M napisał(a):Afera w stylu obłąkanego Macierewicza.
Dziecinada.


Skoro nie rozumiesz, to po co się wypowiadasz???
Żeby się pochwalić, że nie rozumiesz? :evil:

Nie życzę sobie porównywania z jakimś szurniętym pajacem, więc...lepiej nie wychylaj się z takimi tekstami, ok?
A dziecinnada pisze się 2x "n", więc jak już koniecznie musisz zaznaczyć swoją tu obecność to zrób to przynajmniej w jakimś porządnym stylu.
Jakby ktoś rąbnął Twoją własność intelektualną lub to co stanowi część Twej pracy i jeszcze gadał innym ,że to jego a nie Twoje, to byś pewnie się oburzył a może i darł dziób jak ktoś tak może itd...

Znam ten rodzaj ludzkiej obłudy- dopóki kogoś bezpośrednio coś nie dotknie to macie to w d..., ale jak nie daj Boże wam ktoś coś, to często jest hałas na pół wsi i straszenie sądami....także lepiej byś zrobił siedząc cicho zamiast się ośmieszać.

Oki, wróćmy do sedna.
Przyszła odpowiedź od pani Lidji.

Jest jasne jak to było a jak miało być.

Mam zgodę na publikację treści maila, ale ponieważ -być może wbrew sugestiom mniej rozgarniętych w takich sprawach- nie zamierzam z tego robić publicznych igrzysk- ta treść w całości zostanie przekazana administracji, ponieważ to bardziej właściwy adres niż publikacja do wszystkich jak leci (nie chcę żeby tu zaczęło się pierniczenie głupot przez ludzi, którzy ani nie rozumieją sprawy, ani nie wiedzą co oznaczają pewne sformułowania, bo nigdy nie mieli z tym do czynienia).

Powiem tylko tyle, że Adam B naruszył uzgodnienia i warunki pozwolenia na publikację.
I jest smutne, ze takie przypadki nieodpowiedzialności zamiast budować zaufanie międzyludzkie tylko je ograniczają!

W skrócie:
First of all he asked for only one (1) photo, this one: http://lidijazizic.com//Portfolio/Lands ... sunset.jpg not many photos.
Second, If I give permission for photo to be put on polish forum, it is NOT permission to sign somebody else as author. It is only permission to USE it on forum with me signed as author.


- pani Lidija Zizić pisze, że dała pozwolenie tylko na JEDNO ZDJĘCIE do publikacji (a kilka osób wie i widziało, że było ich więcej).

- sprawa druga- pozwolenie było na zasadzie poinformowania kto jest autorem. Tego NIE BYŁO- mam screen shot z tego wątku, gdyż w takich sprawach ludzie często kłamią lub mają nagłe "zaniki pamięci"!
Info że to są zdjęcia innego autora pojawiło się dopiero gdy "zupa się wylała"...i to jest tak ewidentne, ze nawet nie próbujmy z tym dyskutować.

A nam się tu wciska kit, że to myśmy mieli się sami skapnąć, że to są przecież zdjęcia Lidiji a nie Adasia...
No przepraszam! Że też na to nie wpadłem! :shock: :lol: :lol:
A jednak człowiek uczy się całe życie, nieprawdaż?
:lol;

Zatem nie dość, że ukradłeś (w taki delikatny, nieszkodliwy niby społecznie sposób)- i to kilka razy- to jeszcze kłamiesz.

Tak, kłamiesz tu publicznie i robisz to z premedytacją, bo nie umiesz wyjść z twarzą- jesteś jak zwykły (za przeproszeniem) gówniarz i nie zasługujesz ani na szacunek ani na poważanie (pozostaje mieć nadzieję, że w ogóle wiesz co znaczą te słowa)- ja bym Cię za kłamanie ludzi tutaj wywalił z tego forum- przynajmniej na jakiś czas, żebyś przemyślał parę spraw- choćby to, ze "w rodzinie" się nie kłamie i nie robi z ludzi idiotów.
Będę wnioskował w Administracji o ukaranie Cię, bo hodowanie takich userów i pozwalanie na takie praktyki mija się z celem i sensem porządnego i uczciwego forum.
A okłamywanie ludzi (w dodatku udowodnione) powinno mieć swoje konsekwencje. Myślę, że wielu adminów rozumie sprawę i dałoby słuszny wymiar kary za takie numery.

Oczywista, ze tu nie chodzi o jakieś poważne przestępstwo, ale o zasady jakie obowiązują i obowiązywać powinny- zwłaszcza gdy ktoś aspiruje do publicznego pokazywania zdjęć i używa do tego cudzej własności.
Najgorsze gatunkowo są jednak te śmieszne wyjaśnienia i robienie z nas idiotów...
Masz Adasiu pecha, bo niestety, ale ten angielski nie dość, że znam to jeszcze i nawet rozumiem.
Także treść listu od pani Zikić nie pozostawia żadnych wątpliwości...


Aha, Adasiu, nie mam niestety żadnych nielegałów- zarówno tych wymienionych przez Ciebie jak i ewentualnie innych- wszystko mam z legalnych źródeł i oficjalnej dystrybucji, więc nie porównuj innych ludzi z sobą i nie zakładaj, że też tak robią jak Ty, bo się znowu przejedziesz i ośmieszysz.
Dla mnie szczeniackie wybryki sa szczeniackimi wybrykami a nie sposobem na życie, pokazanie się i udawanie niewiniątka a potem wykręcanie się od odpowiedzialności.

Najwidoczniej jest jak pisałem- jesteś niedojrzały i niepoważny. Zamiast grzecznie się wycofać i przeprosić robisz z ludzi durni i brniesz w zaparte. Ty nawet kłamać nie umiesz z sensem.
I te głupie tłumaczenia, że "nie wiedziałeś, pomyliłeś, że to przecież w rodzinie" itd farmazony.

Myślisz, że możesz robić co Ci się podoba i każdy to będzie miał w d...?
Myślisz, że każdy kto tu zagląda tylko zagląda i nie ma o niczym poza Chorwacją pojęcia? Żebyś się nie zdziwił.

Takim tanim cwaniaczkom powinno się dać porządną nauczkę na całe życie i ja Ci tego właśnie życzę.
Zwłaszcza, że to nie jedyny Twój popis.
Ostatnio edytowano 14.04.2012 14:22 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 1 raz
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 14.04.2012 14:16

widocznie jestem młody i jeszcze mało doświadczony w życiu nie wiedziałem że za wstawienie z forum zdjęc do "Kocham Chorwację , będę oczerniony.. ale niby też kochacie Chorwację. Przepraszam za zdjęcia , już usunięte nigdy nie wstawię żadnego zdjęcia z Chorwacji , nawet z googli , bo nie wiadomo kto z ciebie zrobi w danej sekundzie najgorszego . Przepraszam Nero i reszte.
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 14.04.2012 14:17

Fatamorgana Przepraszam , widocznie młody jestem i mało jeszcze wiem o Życiu , wyciągnąłem wnioski , nigdy już nie wstawię żadnego zdjęcia z forum do mojego folderu "Kocham Chorwację" myślałem że lepiej z forum niż z googli ..
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.04.2012 14:23

Ty dalej nie kumasz o co chodzi :roll:


Wstawiaj sobie, ile chcesz, ale nie rób tego w sposób uniemożliwiający identyfikację autora, lub wręcz sugerujący, że to ty nim jesteś.

Spróbuj nadać w cro radiu jakiś utwór, podając się za autora tekstu, muzyki i jeszcze napisz, że ty jesteś wykonawcą, a zobaczysz, jaki będzie odzew.

Pozdrawiam


EOT
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.04.2012 14:25

Kochaj se co chcesz i kogo chcesz i nawet jak chcesz. Tylko rób to tak, żeby trzymając tą swoją miłość nie łapać za cudzą d... i jeszcze udawać, że nic się przecież nie stało.
Bo za to można w końcu dostać po pysku. :twisted: :!:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 14.04.2012 14:26

Fatamorgana napisał(a):pozwolenie było na zasadzie poinformowania kto jest autorem. Tego NIE BYŁO


Co więcej, tuż przed usunięciem wątku Adaś napisał, że autorka jest jego znajomą i nie chciała, żeby pisać, iż to ona jest autorką.

Żałosne.

Piszesz piękne słowa o "rodzince". Czy prawdziwą rodzinę też okłamujesz?
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 14.04.2012 14:33

krzycho jestem mordercą i wogole najgorszym .
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.04.2012 14:36

Pewnie mu poleciła "Wiesz co Adam? Wytnij te znaki identyfikujące mnie jako autora- po co mają rozpraszać uwagę widzów?"
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Cóż, "afera" wyjaśniona, list "cioci Lidzi" tak jak się spodziewałem dał odpowiedź na wątpliwości i...ujawnił prawdę.
Warto czasem napisać do kogoś w sprawie jego zdjęć.
Ciekawe rzeczy wychodzą na jaw. :? :roll:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 14.04.2012 14:37

Nie, nie jesteś mordercą. Nikt nie pisze, że jesteś. Ale jakoś nie lubię być okłamywany...

Koniec. Zmykam stąd.

Pozdrawiam
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 14.04.2012 15:15

Fatamorgana napisał(a):Znam ten rodzaj ludzkiej obłudy- dopóki kogoś bezpośrednio coś nie dotknie to macie to w d..., ale jak nie daj Boże wam ktoś coś, to często jest hałas na pół wsi i straszenie sądami....także lepiej byś zrobił siedząc cicho zamiast się ośmieszać.

Zajrzałem tu ponownie, aby wypowiedzieć się w podobnym tonie - ale wobec tzw. "pokrzywdzonych". Jakoś setki albo tysiące (przez te wsztystkie lata działalności forum) innych fotografii wklejanych bez odpowiednich zgód w różnych wątkach Was nie oburzały? Chyba, że nie zauważyłem. Jeżeli jednak Wasze oburzenie co do codziennego łamania prawa autorskiego w innych atkach - też było - SZCZERZE PRZEPRASZAM.
Inaczej - jest to w czystej postaci obrzydliwa O-B-Ł-U-D-A.
Zajrzałem do kilku dyskusji z ostatnich (widok zbiorczy) i znalazłem kilka fotek. Jestem pewny, że wklejający zdjęcia (np. z Onetu.pl, kilka awatarów itd) nie mają na to pisemnej zgody na ich publikację. Gdzie Wasze oburzenie "wszyscy święci"? Nie wspomnę o posiadanaych przez Was nielegalnie pobranych utworach, programach itp. lub legalnych ale nie używanych zgodnie z licencją. KAŻDY coś ma na sumieniu. Co oszywiście nie usprawiedliwia łamania ustawy o prawie autorskim.
Dlatego napisałem, że to oburzenie to zwykła dziecinada (przy okazji link do słownika: http://sjp.pwn.pl/szukaj/dziecinada) - nieadekwatna do zaistniałej sytuacji.
I tyle - nie bronię łamiących prawo, nie atakuje pokrzywdzonych, ani samozwańczych adwokatów innych pokrzywdzonych. Oceniam "z zewnątrz" wywołaną burze.
Chcecie wyjść z twarzą - podajcie w przyszłym tygodniu sygnatury spraw o odszkodowanie. Pokażcie ile jest warte Wasze oburzenie.
Taka moja ocena całej urojonej afery.
Wyraźnie widać, że niektórym już się dłuży do sezonu wakacyjnego. Ale juz blisko. Będzie można znów czytać dyskusje o Chorwacji.

EDIT.
łąmanie prawa - jest łamaniem prawa. Nieważne jak. Nie uważam, iż postępowanie Adama (wycięcie autora i sugerowanie jego autorstwa) - choć moralnie gorsze - można uznać bardziej łamaniem prawa niż wklajanie (publikowanie) innych cudzych utworów. Nie rozróżniam tego - i to i to zasługuje na potępienie. Więc nie podoba mi się ten ten relatywizm moralny odnoście zapisów ustawy.

EDIT2
Fatamorgana - ponieważ byłeś najbardziej zaangażowany w tę aferę, pozwoliłem sobie przeglądnąć kilka Twoich wątków na tym forum pod kątem przestrzegania prawa autorskiego. Czy mógłbyś mnie zagiąć i wkleić (skany) zgody na publikację wizerunku wszystkich osób z tego wątku:
forum/viewtopic.php?t=26026&postdays=0&postorder=asc&start=30
Zgodnie z wyrokiem NSA, "Istnienia zgody uprawnionego ani jej zakresu nie domniemywa się" - więc dla własnego bezpieczeństwa dla celów dowodowych masz takie zgody pisemne. Ja na Twoim miejscu bałbym się tylko, że masz tylko ustne (w które osobiście nie daję wiary).
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 14.04.2012 16:29

"Przepraszam za zamieszanie .. nie wiedziałem że to tak wyjdzie , Miała być zagadka kto 1 odgadnie . a wyszło inaczej . :( tak wiele znajomych ma panią Lidiję na Fb z cro.pl i myślałem ze po 1 zdjęciu każdy odgadnie .. głupi błąd , za który przepraszam :(. "
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 14.04.2012 16:35

Fatamorgana napisał(a):
Mariusz_M napisał(a):Afera w stylu obłąkanego Macierewicza.
Dziecinada.


Nie życzę sobie porównywania z jakimś szurniętym pajacem, więc...lepiej nie wychylaj się z takimi tekstami, ok?
Zwłaszcza, że to nie jedyny Twój popis.


za ten cytat Fata jesteś moim GÓRU !

PS. oby nie traktowac wypowiedzi bez nawiązania do tematu, w 100% popieram stanowisko Fata - cholera chyba coś nie tak!, dawno z nikim się nie zgadzałem ...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.04.2012 18:23

Fatamorgana napisał(a):A dziecinnada pisze się 2x "n",

A w jakim języku?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.04.2012 18:28

Mariusz_M napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):Znam ten rodzaj ludzkiej obłudy- dopóki kogoś bezpośrednio coś nie dotknie to macie to w d..., ale jak nie daj Boże wam ktoś coś, to często jest hałas na pół wsi i straszenie sądami....także lepiej byś zrobił siedząc cicho zamiast się ośmieszać.

Zajrzałem tu ponownie, aby wypowiedzieć się w podobnym tonie...

Mam podobne zdanie w tym temacie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2012 18:45

Wstawił parę zdjęć i wielka afera, zrobił, źle trzeba mu wytłumaczyć, usunie i po krzyku. Nie ma co kopii kruszyć. W końcu większość z forumowiczów to cro - rodzinka, a teraz na najbardziej rodzinnego się najeżdża.

PS.

Dalej Adaś szukaj rodziny na forum to wylądujesz w miejscu, gdzie internet nie ma zasięgu. :D :D Z rodzinką to najlepiej na zdjęciu (niepublikowanym)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Czy nasze fotografie są bezpieczne?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone