Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czternaście dni na Gib Sea A.D. 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zumila
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zumila » 24.01.2020 14:59

Piękny odcinek :)
Czytając opis Cyca, stwierdzam, ze to wino idealne dla mnie :) czy można je gdzieś kupić poza Słowenią? Jadę jutro do Austrii, będę wypatrywać, a nuż u sąsiadów znajdę?
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 24.01.2020 15:10

Kapitańska Baba napisał(a):O co chodzi ze szczoteczką? Ja chyba nie w temacie :oops:

Był kiedyś taki opis objazdu przez Słowenię. Nie wiem nawet, czy nie na tym forum. W każdym razie gdy jechaliśmy pierwszy raz, miałam go wydrukowany i nawigowałam. :D Była tam taka wstawka, że warto odwiedzić Siwą Czaplę, spróbować zupy czosnkowej i zdjecie jednorazowych szczoteczek do zębów, żeby skorzystać z nich po konsumpcji owej zupy. Gdy tak rozmawialiśmy z innymi ludźmi okazało się, że nie tylko my korzystaliśmy z tego opisu "w którym jest zupa czosnkowa i szczoteczki". I jakoś tak ta szczoteczka urosła do rangi symbolu MLP, coś jak Wigwam Motel przy Route 66. :lol: Przesadzam oczywiście, ale niektórzy nadal ten tekst pamiętają, o czym świadczy chociażby fakt, że parking pod restauracją zapełniony jest autami na polskich blachach.

To chyba normalna cena :smo:


Spodziewaliśmy się dużo wyższej. Jak już wspomniałam, zaczynałam dopiero swoją przygodę z winami i się nie znałam. :D Jeśli chodzi o muskat to bardzo dobry jest też w Nadrenii-Palatynacie, nawet chyba lepszy od tego słoweńskiego. Jeśli ktoś z Cromaniaków by tam przypadkiem trafił, to z podobnych polecam też Ruländer. Ciekawe, czy mają jakiś odpowiednik w Słowenii. :D

Fajnie, że udało Wam się wytropić przypadkiem taki skarb. Teraz dzięki Wam i my będziemy mogli tam zagościć. :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.01.2020 16:52

"zumila"]Piękny odcinek :)


Dziękuję za dobre słowo :oops:

Czytając opis Cyca, stwierdzam, ze to wino idealne dla mnie :) czy można je gdzieś kupić poza Słowenią? Jadę jutro do Austrii, będę wypatrywać, a nuż u sąsiadów znajdę?


Myślę że jest szansa spotkać gdzieś w większych marketach - zerkaj na półki koniecznie :smo: I miłego wyjazdu życzę :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.01.2020 16:56

"Epepa"]
Był kiedyś taki opis objazdu przez Słowenię. Nie wiem nawet, czy nie na tym forum. W każdym razie gdy jechaliśmy pierwszy raz, miałam go wydrukowany i nawigowałam. :D Była tam taka wstawka, że warto odwiedzić Siwą Czaplę, spróbować zupy czosnkowej i zdjecie jednorazowych szczoteczek do zębów, żeby skorzystać z nich po konsumpcji owej zupy. Gdy tak rozmawialiśmy z innymi ludźmi okazało się, że nie tylko my korzystaliśmy z tego opisu "w którym jest zupa czosnkowa i szczoteczki". I jakoś tak ta szczoteczka urosła do rangi symbolu MLP, coś jak Wigwam Motel przy Route 66. :lol: Przesadzam oczywiście, ale niektórzy nadal ten tekst pamiętają, o czym świadczy chociażby fakt, że parking pod restauracją zapełniony jest autami na polskich blachach.


Objazd nam znany - przez dwa lata remontu słowackiej drogi niestety byliśmy zmuszeni tamtędy jeżdzić. Dobrze ze te czasy to już przeszłość :mrgreen:

Zjedz zupę - umyj zęby - to musiał wymyśleć jakiś dentysta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Spodziewaliśmy się dużo wyższej. Jak już wspomniałam, zaczynałam dopiero swoją przygodę z winami i się nie znałam. :D Jeśli chodzi o muskat to bardzo dobry jest też w Nadrenii-Palatynacie, nawet chyba lepszy od tego słoweńskiego. Jeśli ktoś z Cromaniaków by tam przypadkiem trafił, to z podobnych polecam też Ruländer. Ciekawe, czy mają jakiś odpowiednik w Słowenii. :D

Fajnie, że udało Wam się wytropić przypadkiem taki skarb. Teraz dzięki Wam i my będziemy mogli tam zagościć. :D


Hmmm...dobrze wiedzieć. Trzeba kiedyś spróbować koniecznie tego nadreńskiego :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.01.2020 18:16

Kapitańska Baba napisał(a):Dziewczyny - ja sie zaplułam na sam widok 8O 8O 8O Matko, jak bym zjadła teraz coś takiego 8O 8O 8O

W Austrii coś takiego się nazywa Germknödel i jest bardzo popularne na stokach narciarskich :) To kluski na parze z powidłami śliwkowymi w środku, a sosem waniliowym i makiem na zewnątrz. Mój mąż za tym przepada, ja trochę mniej, bo wolę konkrety, czyli mięsko albo kiełbaskę ;)

Cyclandia - cudowna kraina :D Z przyjemnością poczytałam o historii Waszej przyjaźni z rodziną Vesny 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.01.2020 12:37

"maslinka"]
W Austrii coś takiego się nazywa Germknödel i jest bardzo popularne na stokach narciarskich :) To kluski na parze z powidłami śliwkowymi w środku, a sosem waniliowym i makiem na zewnątrz. Mój mąż za tym przepada, ja trochę mniej, bo wolę konkrety, czyli mięsko albo kiełbaskę ;)


Moje gusta raczej w typie Twojego męża - kilka porcji tego kluska i byłabym szczęśliwa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Cyclandia - cudowna kraina :D Z przyjemnością poczytałam o historii Waszej przyjaźni z rodziną Vesny 8)


Tak, cudowna :hearts: Cieszę się że długa już historia naszej znajomości znalazła pozytywny odbiór :smo:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.01.2020 19:09

Piękny opis wspaniałej przyjaźni i na tyle apetyczny , że aż źle się czyta - można się zmęczyć tym ciągłym przełykaniem śliny :roll: o konieczności otwarcia butelki wina nawet nie wspomnę :oczko_usmiech:
Wiosna wkrótce , trzeba wreszcie będzie tą "Cyclandię" odwiedzić . a póki co płynę z Wami


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.01.2020 22:22

"piotrf"]Piękny opis wspaniałej przyjaźni i na tyle apetyczny , że aż źle się czyta - można się zmęczyć tym ciągłym przełykaniem śliny :roll: o konieczności otwarcia butelki wina nawet nie wspomnę :oczko_usmiech:


Dziś sobota, jutro wolne - akurat idealny czas żeby uprzyjemnić sobie czytanie lampką czegoś smacznego :smo:

Wiosna wkrótce , trzeba wreszcie będzie tą "Cyclandię" odwiedzić . a póki co płynę z Wami


Pozdrawiam
Piotr


Obowiązkowo!!! :D A teraz wskakuj na pokład i pogość sie w Cyclandii choćby wirtualnie :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.01.2020 10:26

Dziś u naszej Vesny wielki tłum.

Ma dużo gości ze Słowenii – to stali odbiorcy wina – tak jak my - przyjechali obejrzeć winnicę, zjeść kolację, posiedzieć w tym pięknym klimacie.

Ich obecność oznacza że dla nas niestety nie ma u Vesny miejsca na nocleg.

Jednak to żaden kłopot – będziemy spać u siostry Vesny kilka domów dalej.

Na razie jednak nigdzie się stąd nie ruszamy.

Napawamy się każdą chwilą z naszymi Gospodarzami i otoczeniem.

Rozpoczynają się zajęcia fryzjerskie – wszak nasze dziewczyny nie uczesane od wczoraj a przyszła szwagierka Vesny jest fryzjerką i chętnie zajmie się włosami naszych córek.

20190823_200005.jpg


20190823_200007.jpg


My tymczasem po odpoczynku po drodze idziemy do pracy.

Piwnica czeka.

Napełnimy cyce dziś aby jutro wcześniej ruszyć w drogę.

Vesna jak zawsze szykuje nam niezbędne akcesoria do pracy – keg i żółta miska :!: .

Bez tych dwóch niezwykle ważnych przedmiotów nie da się napełnić naszych cyców.

20190823_202258.jpg


To do dzieła!

20190823_202352.jpg


20190823_202400.jpg


20190823_202409.jpg


20190823_202417.jpg


20190823_202611.jpg


Gospodarz czujnie patrzy jak nam idzie praca.

20190823_202554.jpg


Ale przecież nie będzie tak bezczynnie stał.

Pozazdrościł, zakasał rękawy i też leje.

20190823_202621.jpg


20190823_202625.jpg


Zaglądamy do wnętrza beczki.

20190823_202708.jpg


Ubyło.

Znaczy koniec pracy.

Cyce gotowe.

Jeszcze tylko zapakować je do busa i jesteśmy wołani do stołu na kolację.

Vesna przygotowała dla nas m. in. coś a’la nasza fasolka po bretońsku ale jednak troszkę inne.

Tym daniem podbiła serce moich córek – ja nie wiem ile dokładek one zjadły....

Fakt – fasolka była pyszna.

20190823_211453.jpg


20190823_211252.jpg


20190823_211508.jpg


Obok biesiadują panowie Słoweńcy – jeszcze wcześnie a im humory już bardzo mocno dopisują.

20190823_211520.jpg


Siedzimy jeszcze trochę z Gospodarzami ale koło jedenastej zmęczenie zaczyna nad nami brać górę.

W końcu tysiąc kilometrów dziś za nami.

Trzeba chyba jechać do łóżek.

Na szczęście to tylko kilkaset metrów.

Dwie gotowe sypialnie już na nas czekają.

Gospodyni wszystko nam pokazuje.

Cały dom jeszcze pachnie nowością.

Może jesteśmy dziś pierwszymi nocującymi tutaj gośćmi?

Ania będzie dziś spała z Jack’iem Sparrow’em.

20190824_070916.jpg


I pewnie będzie jej się śniło morze :oczko_usmiech: .
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 27.01.2020 13:47

Pościel tematyczna. :lol: Z tym napełnianiem cyców widzę, że trochę roboty jest. Ale za to później już sama przyjemność. :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.01.2020 14:08

Kapitańska Baba napisał(a): ... Rozpoczynają się zajęcia fryzjerskie – wszak nasze dziewczyny nie uczesane od wczoraj a przyszła szwagierka Vesny jest fryzjerką i chętnie zajmie się włosami naszych córek....
Dobierane warkoczyki na rejs to świetny pomysł :)

Kapitańska Baba napisał(a): Gospodarz czujnie patrzy jak nam idzie praca ...
Patrzy czy Kapitan kropli nie roni na darmo ;)

Kapitańska Baba napisał(a): Obok biesiadują panowie Słoweńcy – jeszcze wcześnie a im humory już bardzo mocno dopisują ...
Widać, że są z jednej drużyny, mają takie same koszulki :mrgreen: .
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.01.2020 16:40

"Epepa"]Pościel tematyczna. :lol:


Przyjaciele wiedzą jaką naszykować :mrgreen:

Z tym napełnianiem cyców widzę, że trochę roboty jest. Ale za to później już sama przyjemność. :mrgreen:


W sumie napełnianie to też zabawa - ile tam w tych piwnicach żartów, śmiechu no ....... i degustacji :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.01.2020 16:44

"gusia-s"]Dobierane warkoczyki na rejs to świetny pomysł :)


To prawda - ale opanować te włosy to...... horror :roll:

Patrzy czy Kapitan kropli nie roni na darmo ;)


Żadna kropla pyszności nie może sie zmarnować :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 27.01.2020 17:27

Kapitańska Baba napisał(a):
"gusia-s"]Dobierane warkoczyki na rejs to świetny pomysł :)


To prawda - ale opanować te włosy to...... horror :roll:
:mrgreen:

Nie dziwię się. Moja córcia, która ma 4,5 roku ma co prawda krótsze i rzadsze włosy, ale już one są trudne do opanowania. Co dopiero takie długaśne. Ale piękne mają dziewczyny włosy, szkoda byłoby je ściąć.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.01.2020 20:13

agata26061 napisał(a):Nie dziwię się. Moja córcia, która ma 4,5 roku ma co prawda krótsze i rzadsze włosy, ale już one są trudne do opanowania. Co dopiero takie długaśne. Ale piękne mają dziewczyny włosy, szkoda byłoby je ściąć.


Ewa ma dziwne zapędy żeby je ciachnąć ale ja od razu wrzeszczę 8O Po wakacjach trochę je skróciła, tak z 10 cm wle na więcej nie ma ode mnie zgody :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Czternaście dni na Gib Sea A.D. 2019 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone