Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra z przygodami

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.11.2013 00:30

Przypuszczam, że i moja trasa po Albanii będzie dodatkowym bodźcem. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
tompie68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompie68 » 01.11.2013 02:08

Franz napisał(a):Przypuszczam, że i moja trasa po Albanii będzie dodatkowym bodźcem.

Oczywiście, że tak. Śledzę ją przez cały czas. Zresztą Twoje relacje zainspirowały mnie do odwiedzenia Durmitoru.
Pozdrawiam Tomek
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2022
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 01.11.2013 09:53

tompie68 napisał(a): Jednak rekonesans do Albanii i późniejsze wpisy na forum wykrystalizowały decyzję, że przyszły rok należeć będzie między innymi do Albanii.
Pozdrawiam Tomek :papa:

Ja skoro wiem, że będę w Czarnogórze, to skoro Albania będzie tak blisko, to będzie trzeba ją odwiedzić.
Na razie przeglądam relacje i coś na pewno wymyślę, aby i tam coś zwiedzić :D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21061
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.11.2013 15:10

rysiek_r74 napisał(a):
tompie68 napisał(a): Jednak rekonesans do Albanii i późniejsze wpisy na forum wykrystalizowały decyzję, że przyszły rok należeć będzie między innymi do Albanii.
Pozdrawiam Tomek :papa:

Ja skoro wiem, że będę w Czarnogórze, to skoro Albania będzie tak blisko, to będzie trzeba ją odwiedzić.
Na razie przeglądam relacje i coś na pewno wymyślę, aby i tam coś zwiedzić :D


To ja polecam w Albanii twierdzę Rozafa w Szkodrze bo blisko z Czarnogóry,a Tirana też jest warta
zwiedzenia...niżej niestety nie byłem
Pozdrawiam Adrian
Piotrek Byrdziak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 389
Dołączył(a): 23.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek Byrdziak » 03.11.2013 00:24

ajdadi napisał(a):
To ja polecam w Albanii twierdzę Rozafa w Szkodrze bo blisko z Czarnogóry,a Tirana też jest warta
zwiedzenia...niżej niestety nie byłem

A przed Tiraną jest Kruja,ze wzgórza widac Tiranę.
Pozdrawiam
Piotr
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 03.11.2013 02:10

Jako ,że jest to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie kłaniając się w pas szczególnie podróżnikom nie wczasowiczom. Niestety ja podróżnikiem nie jestem to znaczy trudno mi nim być na ten czas (dwójka dzieci 5 i 7 lat). No ale może kiedyś... Nie mniej jednak w tym roku udało mi się zobaczyć kawałek Czarnogóry - była to nasza pierwsza wspólna wyprawa zagraniczna i to w ciemno. Nosiłem się z zamieszczeniem podobnej relacji jak Twoja Tomku lecz z dziećmi głownie czas spędzaliśmy nad Jadranem + dwie całodniowe wycieczki (Kotor i Stary Bar) więc wolę powspominać i obejrzeć to co być może przede mną w Twojej relacji która bardzo mi się podoba i czytam ją z wielkim zaciekawieniem. Od siebie jedynie wtrącę jak wyglądała moja trasa: wyjazd okolice Krakowa - Zakopane - Poprad- Rimavska Sobota- Hatvan - Kecskemet- przejście graniczne Tompa- Belgrad - Valjevo- przejście do MNE Dobrakowo - Podgorica -no i cel BULJARICA . Trasa miała być ekonomiczna widokowa bez zbędnych postojów - i taką też się okazała być. Co do powrotu to Oczywiście kanion Tary - Durmitor - kawałek kanionu Pivy - kawałek Bośni ( Foca - Gorażde- Visegrad - i do Belgradu dalej Budapeszt - sahy- Banska Bystrica- Chyżne - Kraków. Trasa "Do" zajęła nam 23 godziny natomiast powrót aż 30 godzin a to ze względu głównie na uroki Durmitoru oraz kanionów. Na koniec dodam że w 2014 Czarnogórze nie odpuścimy - to już postanowione!
Pozdrawiam!
tompie68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompie68 » 06.11.2013 17:35

Alidrzi napisał(a):Jako ,że jest to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie kłaniając się w pas szczególnie podróżnikom nie wczasowiczom. Niestety ja podróżnikiem nie jestem to znaczy trudno mi nim być na ten czas (dwójka dzieci 5 i 7 lat).

Również Ciebie witam na Forum jak i w mojej relacji. Co do tematu podróżników i wczasowiczów to nie bądź dla siebie taki srogi. Prawdziwi wczasowicze to do MNE lecą samolotem Ty natomiast, tak wynika z Twojego opisu zwiedziłeś kawał Czarnogóry i nie tylko po drodze a to też się liczy. Następna relacja a właściwie fotorelacja będzie właśnie z Kotoru wobec czego będziesz mógł skonfrontować swoje wspomnienia z moimi fotkami. Interesuje mnie natomiast Twoja droga. Również na początku chciałem jechać Twoją trasą przez Rimavską Sobotę. Przeraziły mnie relacje i filmiki na You Tube. Opisz mi, proszę jak odcinek Poprad - Rimavska Sobota wygląda w rzeczywistości. W tym wątku są filmiki z tej drogi: Droga Zakopane - Obwodnica Budapesztu
Pozdrawiam Tomek
tompie68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompie68 » 06.11.2013 17:42

Alidrzi napisał(a):Jako ,że jest to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie

Jeszcze jedno. Uczynisz bardzo miły gest jak w wątku Nowy Użytkownik.. przywitasz się z szerszym gronem użytkowników tego forum.
Pozdrawiam Tomek
tompie68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompie68 » 07.11.2013 19:35

Jako, że plan tak misternie ułożony jeszcze w domu dawno przestał obowiązywać, w kolejnym dniu postanowiliśmy odwiedzić Kotor, który pierwotnie miał zostać do przyszłego roku. Tym bardziej, że dzień rozpoczął się deszczem i dopiero po wczesnym obiedzie zrobiło się gorąco i słonecznie. Na samym wjeździe do miasta przywitał nas sznurek samochodów posuwających się w żółwim tempie do przodu. W pewnym momencie zauważyłem po prawej stronie cmentarz a przed nim dość duży parking z wolnymi miejscami i tam zjechaliśmy. Co prawda samochody stojące tam miały rejestracje miejscowe ale postanowiliśmy zostawić nasz samochód i do starego miasta udać się pieszo. Problem polegał tylko na tym, że nie wiedzieliśmy jak daleko będziemy musieli iść i czy parking ów jest rzeczywiście ogólnodostępny.

Obrazek
To dopiero widok, palmy na cmentarzu

Obrazek
W miarę przybliżania się do centrum wyłaniają się góry majestatycznie królujące nad miastem

Obrazek
Idąc w stronę starego miasta można natknąć się na takie "perełki" architektury

Kierunek obraliśmy na tzw. czuja i po niedługim marszu dotarliśmy do murów starego miasta.

Obrazek
Jedna z bram

Obrazek
Najbardziej rozpoznawalny i charakterystyczny obrazek z Kotoru

Obrazek

Obrazek
Ścieżka, którą zaraz się udam na szczyt do ruin twierdzy

Obrazek
Jedno z wejść prowadzące na górę

cdn Pozdrawiam Tomek :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.11.2013 19:45

tompie68 napisał(a):W pewnym momencie zauważyłem po prawej stronie cmentarz a przed nim dość duży parking z wolnymi miejscami i tam zjechaliśmy.

- Dlaczego oskarżony ukradł ten rower?
- Stał oparty o mur cmentarza.
- I co z tego?
- Myślałem, że właściciel umarł...

;)

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18336
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.11.2013 20:08

tompie68 napisał(a):Jako, że plan tak misternie ułożony jeszcze w domu dawno przestał obowiązywać . . .


Bardzo podoba mi się to zdanie 8) , bo potwierdza moje podejrzenie , że nie tylko ja tak mam :wink:

Czekam teraz na zdjęcia z twierdzy


Pozdrawiam
Piotr
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2022
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 07.11.2013 20:23

No bardzo ładnie.
Sądzę, że jednego pobytu nie starczy na te wszystkie cudeńka...:)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 08.11.2013 09:23

tompie68 napisał(a):
Obrazek
To dopiero widok, palmy na cmentarzu

:



Kolego Tomaszu. Nie chciałoby się tam położyć na wieczny odpoczynek ???
tompie68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompie68 » 08.11.2013 17:13

rysiek_r74 napisał(a):No bardzo ładnie.
Sądzę, że jednego pobytu nie starczy na te wszystkie cudeńka...:)

Po takiej wyprawie czuje się niedosyt i nie spełnienie ponieważ ma się świadomość, że można było zobaczyć więcej ale...
darek1 napisał(a):Kolego Tomaszu. Nie chciałoby się tam położyć na wieczny odpoczynek ???

Na razie się nad tym nie zastanawiałem. Chyba mam jeszcze czas a i do zobaczenia różnych rzeczy na świecie trochę zostało. Ale się zrobiło filozoficznie.
Pozdrawiam Tomek
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 08.11.2013 17:27

tompie68 napisał(a):
Alidrzi napisał(a):Opisz mi, proszę jak odcinek Poprad - Rimavska Sobota wygląda w rzeczywistości. W tym wątku są filmiki z tej drogi: Droga Zakopane - Obwodnica Budapesztu
Pozdrawiam Tomek

Witam!
Zgodnie z sugestią przywitałem się "jak trzeba" - Dziękuję Ci za podpowiedź. :o
Tomku ja jechałem tą trasą w nocy w zakopanym byłem jakoś koło 20 -tej. Kiedy wjechałem do Popradu zrobiło się już ciemno, aczkolwiek co do trasy swoje zdanie mam- już na pewno tamtędy nie pojadę trasa bardzo się dłuży ze względu na kiepską jakość drogi (mało km/h można wyciągnąć) poza tym nawet jadąc w dzień jak dobrze paiętam jedzie się w większości przez lasy -więc widoki takie sobie. Droga jest bardzo kręta dużo podjazdów i zjazdów o użym % nachylenia. Reasumując : jako trasa przelotowa to na pewno jej nie polecę gdybym jechał tylko do Popradu to czemu nie ale nie inaczej. Z plusów jedynie ten ,że przejaz przez Słowację to w tym przypadku jedynie koszt paliwa :hut: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra z przygodami - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone