Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra z przygodami

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10879
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.12.2013 10:57

bardzo ładne, takie śródziemnomorskie, ale dla mnie jednak za duże i tylko na chwilę, jak Makarska
tompie68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompie68 » 15.12.2013 16:35

Jeszcze zanim przejdę do ostatniego dnia z drogi powrotnej wkleję kilka zdjęć z otoczenia hotelu, który przez tydzień był naszym domem, i którego mile wspominamy ze względu na charakter i specyficzną architekturę. Zresztą niech każdy obejrzy i oceni sam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :papa:
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 15.12.2013 16:54

Ech te kolory! Przeniósłby się człowiek na chwilę;)
tompie68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompie68 » 15.12.2013 16:59

anazaw napisał(a):Ech te kolory! Przeniósłby się człowiek na chwilę;)

Zwłaszcza, że za oknem szaro-buro i nawet zimy porządnej nie widać.
Pozdrawiam Tomek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.12.2013 19:23

tompie68 napisał(a):Jeszcze zanim przejdę do ostatniego dnia z drogi powrotnej wkleję kilka zdjęć z otoczenia hotelu, który przez tydzień był naszym domem, i którego mile wspominamy ze względu na charakter i specyficzną architekturę. Zresztą niech każdy obejrzy i oceni sam.

Całkiem przyjemny.

Pozdrawiam,
Wojtek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.12.2013 15:33

Czy Ty Franz to masz tam jakieś atrakcje w górach poza widokami. Nie nudzi Ci się. No bo co, kozę spotkasz mi tyle, a przed niedżwiedziem spierdzielasz pozostawiając sprzęt do wspinania.
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 28.12.2013 21:21

Nawijaj Tomku bom ciekaw co dalej chociaż wiem ,że już "bliżej jak dalej"...
A fotki Twojego autorstwa... jestem nadal pod ich wrażeniem.
Pozdrawiam!
tompie68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompie68 » 02.01.2014 21:11

W zasadzie to, tak jak już napisałem, pozostał ostatni dzień - dzień powrotu do domu. Oczywiście, jak cały wyjazd, obfitujący w przygody . Fotograficznie należał on w całości do Durmitoru. Na koniec wkleję kilka fotek z Sarajewa, którego niestety nie dane nam było zwiedzić. Ale po kolei. Po wczesnym śniadaniu udaliśmy się w drogę powrotną. Zaraz po wyruszeniu okazało się, że córka dostała jakichś rewolucji żołądkowych co skutkowało przymusowymi, częstymi postojami, które znacznie wydłużyły czas przejazdu. Zrezygnowaliśmy w związku z tym z przejazdu wcześniej zaplanowanego przez kanion Tary tylko prosto skierowaliśmy się na Nikśić i Żabliak. Pomimo wszystko nie mogłem odpuścić przejazdu przez Durmitor. Przed Żabliakiem skręciliśmy na drogę na Trsę w kierunku Plużine i kanionu Pivy. Droga przez środek gór robi niesamowite wrażenie. Zresztą niech przemówią fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wyjeździe z gór Durmitoru oczom ukazuje się kolejne pasmo górskie królujące na horyzoncie. Są to góry Maglić należące już do BiH.

Obrazek
Po przejeździe jeszcze kawałka drogi wjeżdża się do zaczarowanej i magicznej krainy kanionu Pivy ze słynnym zjazdem przez system tuneli. Niestety samych tuneli nie udało mi się sfotografować. Ale to co ukazuje się po zjeździe nad zalew Pivski i w kierunku elektrowni jest również magiczne i urzekające.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jestem pełen podziwu dla budowniczych tego mostku.

Obrazek
Natomiast z tym mostkiem granicznym pomiędzy Czarnogórą a BiH wiąże się przygoda, która podniosła trochę poziom adrenaliny. Otóż chcąc sfotografować go z boku przez przypadek w kadr "weszła" mi budka i kilkoro policjantów granicznych. Oni zauważywszy to i zawołali mnie. Ale wszystko skończyło się tylko na wykasowaniu pechowego zdjęcia po czym mogłem sfotografować rzeczony mostek od przodu.
Po przekroczeniu granicy udaliśmy się prosto do Sarajewa gdzie mieliśmy zarezerwowany nocleg w bardzo miłym pensjonacie położonym na górce. Przez to widok z balkonu rozpościerał się na całe miasto.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To fotki wykonane z balkonu tuż przed zachodem słońca. Jak wyżej napisałem na zwiedzanie miasta nie starczyło czasu. Na drugi dzień po śniadaniu standardowa droga powrotna i jeszcze parę fotek z Sarajewa zrobionych po drodze.

Obrazek
Pensjonat, w którym spędziliśmy noc.

Obrazek
Wojenna pozostałość.

Obrazek
Wojenny cmentarz.

To ostatnia fotka z naszej podróży z przygodami do Czarnogóry. Choć najgorsza "przygoda" była dopiero przed nami. Jadąc nic nie zapowiadało mających nastąpić wydarzeń. Mieliśmy jaszcze w planach jeden nocleg gdzieś na Słowacji lub zaraz po przekroczeniu granicy Polski. Po wjeździe na Słowację jednak żona odebrała SMS-a o tragedii rodzinnej. To spowodowało, że droga od Sarajewa była moją najdłuższą drogą za kierownicą. Z postojami trwała 24 godziny bez noclegu.
Na tym kończę moją relację. Ten odcinek jest trochę przydługi ale postanowiłem całą drogę powrotną zmieścić w jednym.
Na zakończenie wyrażę jeszcze nadzieję, że choć części forumowiczów podobała się moja relacja i przybliżyła ona tym, którzy nie mieli okazji odwiedzić Czarnogóry choć skrawek tego pięknego kraju.
Pozdrawiam Tomek :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.01.2014 21:21

Piękne zdjęcia również na zakończenie, Tomku.

A Durmitor zupełnie bez śniegu! Pewnie pamiętasz moją fotkę, gdzie śnieg sięgał powyżej dachu samochodu.

Jeśli pozwolisz, tylko jedna drobna korekta. Granica między BiH a Czarnogórą przebiega tak, że większość masywu znajduje się w Czarnogórze.

Dziękuję, że chciałeś się podzielić wspomnieniami. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
tompie68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompie68 » 02.01.2014 21:30

Na Ciebie, Wojtku zawsze można liczyć. Dzięki za korektę. A ta fotka faktycznie była niesamowita. Ale to był ostatni dzień sierpnia. W tym czasie to już nie ma śniegu i jeszcze nie ma. Chyba, że masz jakieś inne doświadczenia w tym względzie.
Pozdrawiam Tomek
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.01.2014 10:46

Super przygody choć z tragicznym finałem. Dzięki!
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 03.01.2014 11:32

Oh i ah - PIEKNE.
Super powspominać ostatnie wakacje i trasę przez Durmitor.
I te ławeczki jak na zdj. nr 5 z których zwykle można poobserwować rozpościerające się przestrzenie - na jednej z nich 20 lipca 2013 spoczęła moja ... 8O
A góra na fotce nr 8 - majestatyczna - Trochę przypomina mi Szwajcarską Mythen widzianą od strony Schwyz na którą miałem przyjemność się wdrapać w 99'.
Dziękuję za ciekawą i malowniczą relację.
Pozdrawiam!
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10879
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.01.2014 13:28

świetne zakończenie, najlepsze foty zostawiłeś na koniec :D

przez Durmitor nie dane mi było jechać, ale mam nadzieję, że w tym roku nadrobię...
czy kojarzysz faktyczny czas przejazdu tą trasą, bo chyba tak jechałeś...
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 03.01.2014 20:29

Tomku, super ta trasa.
Już zaczynam kombinować, żeby nią przejechać i mam plan na drogę powrotną.
Tylko pytanko: czy z Sarajewa jechałeś w kierunku na Budapeszt, przecinając Chorwację i jadąc w okolicach Osijeku, czy jakoś inaczej?
tompie68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompie68 » 04.01.2014 00:31

Dziękuję za zainteresowanie. A co konkretów.
te kiero napisał(a):kojarzysz faktyczny czas przejazdu tą trasą, bo chyba tak jechałeś...

Jechałem tą trasą z tym, że od dołu, od Savnika. Szczerze mówiąc zbytnio nie interesowałem się czasem przejazdu ale sądzę, że tak jak podaje google można nią przejechać w 1,5h.
resiek_r74 napisał(a):Tylko pytanko: czy z Sarajewa jechałeś w kierunku na Budapeszt, przecinając Chorwację i jadąc w okolicach Osijeku, czy jakoś inaczej?

Moja trasa droga powrotna z Sarajewa wyglądała tak:
droga1.png

droga2.png


Pozdrawiam Tomek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra z przygodami - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone