Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cudne hvarskie plagiaty

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15698
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.12.2022 10:16

maslinka napisał(a):O 9:30 na plaży? :o Podziwiam Was!
Dla mnie to też nierealne. O tej porze co najwyżej sprzątam po śniadaniu...
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 14.12.2022 10:33

My też lubimy poranne plażowanie.
A to że nie byliście na drugiej plaży to duży błąd. Ale przynajmniej macie po co tam wrócić :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.12.2022 15:27

Podzielam opinię przedmówców - mniejsza plaża Mala Stiniva to absolutne "must see" :hearts::

Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18336
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.12.2022 00:23

piekara114 napisał(a):
maslinka napisał(a):O 9:30 na plaży? :o Podziwiam Was!
Dla mnie to też nierealne. O tej porze co najwyżej sprzątam po śniadaniu...


Są też tacy , którzy drugi raz w danym dniu o tej porze idą na plażę popływać :wink:

mchrob napisał(a):My też lubimy poranne plażowanie.
A to że nie byliście na drugiej plaży to duży błąd. Ale przynajmniej macie po co tam wrócić :D


Pięknie tam . Trzeba wrócić :D


Pozdrawiam
Piotr
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 17.12.2022 15:06

Płaca Hectorovića muszę w końcu zobaczyć. Ciekawa jestem o której godzinie zwiedzany był pałac bo jest idealnie .
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 19.12.2022 16:38

maslinka napisał(a):O 9:30 na plaży? :o Podziwiam Was!

piekara114 napisał(a):
maslinka napisał(a):O 9:30 na plaży? :o Podziwiam Was!
Dla mnie to też nierealne. O tej porze co najwyżej sprzątam po śniadaniu...

Latem nie mam problemów z wczesnym wstawaniem ( nie to co teraz :roll: ). Najchętniej odwiedzałabym takie miejsca jeszcze wcześniej :D
maslinka napisał(a):Dom Hektorovića bardzo lubię, nastrojowe miejsce :) I (na szczęście) chyba wciąż mało popularne 8)


Chociaż tutaj jest spokój.

majkik75 napisał(a):Czekaj, czekaj ... :wink: ale to nie byliście na tej drugiej mniejszej plaży przy Malej Stinivie ? Gdzie się schodzi taką małą ścieżką ?
pozdrawiam, Michał


mchrob napisał(a):A to że nie byliście na drugiej plaży to duży błąd. Ale przynajmniej macie po co tam wrócić :D


maslinka napisał(a):Podzielam opinię przedmówców - mniejsza plaża Mala Stiniva to absolutne "must see" :hearts::


:mrgreen: :mrgreen:

Wiedziałam, że takie reakcje mogą nastąpić. :D
Trochę mi się nie chciało wtedy... Ale tak szczerze to chyba obawiałam się takiej ewentualności, że ktoś tam już będzie i głupio będzie mu przeszkadzać. Nic nie poradzę, najczęściej unikam takich sytuacji. :roll: 8) Może następnym razem...

Kapitańska Baba napisał(a):Widzę, ze mamy podobne podejście do plaż - gdy zaczyna robić się tłoczno po prostu uciekamy :smo:
Lubie pustą Stinivę, bardzo urokliwe miejsce!


Właściwie to jak ja już tam jestem, to umiarkowany tłok mi nie przeszkadza. Nie lubię szukać wolnego miejsca. Druga sprawa, że często faktycznie opuszczamy plażę gdy większość dopiero na nią dotarło, bo tacy z nas plażowicze :oczko_usmiech: .

Kapitańska Baba napisał(a):A Twój pałac... ciągle do niego nie dotarłam a z Twoich zdjęć aż bije klimat - ogród, kamienne ściany, cudo :idea:
Trzeba kiedyś w końcu się wybrać... :oops:


Wieczorami czynne do 20.00 :wink:

piotrf napisał(a):
piekara114 napisał(a):
maslinka napisał(a):O 9:30 na plaży? :o Podziwiam Was!
Dla mnie to też nierealne. O tej porze co najwyżej sprzątam po śniadaniu...


Są też tacy , którzy drugi raz w danym dniu o tej porze idą na plażę popływać :wink:

mchrob napisał(a):My też lubimy poranne plażowanie.
A to że nie byliście na drugiej plaży to duży błąd. Ale przynajmniej macie po co tam wrócić :D


Pięknie tam . Trzeba wrócić :D


Pozdrawiam
Piotr


Podwójnie się zgadzam :D

lawenda80 napisał(a):Płaca Hectorovića muszę w końcu zobaczyć. Ciekawa jestem o której godzinie zwiedzany był pałac bo jest idealnie .


My byliśmy o 12.30 :) .
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2218
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 20.12.2022 11:26

pomorzanka zachodnia napisał(a):Ale tak szczerze to chyba obawiałam się takiej ewentualności, że ktoś tam już będzie i głupio będzie mu przeszkadzać. Nic nie poradzę, najczęściej unikam takich sytuacji...


To się mówi: "pan tu nie stał" :mrgreen:
A całkowicie serio, rozumiem Cię. Też mamy podobnie, zawsze się staramy tak usadowić, żeby nie przeszkadzać innym, bo sami nie nawidzimy jak ktoś czasem przeszkadza np. swoim zachowaniem.
My kiedyś tam włąśnie byliśmy koło 9.30 (nie wiem o co szok że to tak wcześnie :smo: ) i byliśmy i pierwsi i dość długo sami. Tak następnym razem musicie spróbować :papa:

pozdrawiam, Michał
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 22.12.2022 13:44

majkik75 napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):Ale tak szczerze to chyba obawiałam się takiej ewentualności, że ktoś tam już będzie i głupio będzie mu przeszkadzać. Nic nie poradzę, najczęściej unikam takich sytuacji...


To się mówi: "pan tu nie stał" :mrgreen:
A całkowicie serio, rozumiem Cię. Też mamy podobnie, zawsze się staramy tak usadowić, żeby nie przeszkadzać innym, bo sami nie nawidzimy jak ktoś czasem przeszkadza np. swoim zachowaniem.
My kiedyś tam włąśnie byliśmy koło 9.30 (nie wiem o co szok że to tak wcześnie :smo: ) i byliśmy i pierwsi i dość długo sami. Tak następnym razem musicie spróbować :papa:

pozdrawiam, Michał


Podsumowując: widzę dużo korzyści z wczesnego wstawania, ale rozumiem też, że można mieć większe na przykład z nocnych spacerów :wink:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 22.12.2022 14:04

DZIEŃ 5 - 17 SIERPNIA 2022 c.d.

Tym razem niedużo będzie zdjęć, bo tak jak pisałam wieczór był nie taki, jak planowaliśmy. Tym czasem siedzimy na powietrzu w restauracji Grano Duro z pięknym widokiem i wystrojem.

20220817_131032.jpg

20220817_131204.jpg



I naprawdę dobrą pizzą.

20220817_132616.jpg


Kolejne plany są dopiero na wieczór, ale nie mam zamiaru przez ten czas próżnować jak reszta naszej wycieczki. To znaczy będę próżnować, ale nie w apartmanie. Z naszego miejsca, mimo tego że jest oddalone od centrum, jest dość blisko nad wodę w okolicy beach baru Tramonto.

20220817_153744.jpg


Można tam znaleźć całkiem miłe zacienione miejsca do rozłożenia się.

20220817_154328.jpg


Z takimi widokami można teraz próżnować.

20220817_155529.jpg

20220817_155906.jpg


A wieczorem taki mieliśmy wspaniały plan… wjechać na Sveti Nikola i poczekać na zachód słońca. Sprawdzałam nawet na forum, którą drogą najlepiej tam dojechać, nawet zapisałam sobie mapkę, którą w jednym ze swoich postów wstawiła Wiola. Nie ma to jak się dobrze przygotować i potem myśleć, że się zna drogę na pamięć. W końcu oczywiście pojechaliśmy nie tą drogą co powinniśmy. Skręciliśmy na Selcę, przed tunelem, zamiast skręcić za tunelem i w pewnym momencie samochód nam się zbuntował. A ja zamiast sprawdzić dokładnie, byłam przekonana, że i tak lepszej drogi nie będzie. (Dopiero po powrocie do Polski się zorientowałam jak właściwa trasa powinna wyglądać.)
No cóż, zamiast na szczyt pojechaliśmy do Dolu w okolice kościoła sv. Mihovila.

20220817_191051.jpg

20220817_191144.jpg

20220817_191411.jpg

20220817_192048.jpg


A później zrobiliśmy sobie piknik mniej więcej w miejscu, w którym plażowałam po południu.

20220817_195455.jpg

20220817_201119.jpg

20220817_201300.jpg


Słońce wprawdzie zdążyło już zajść (albo go stamtąd nie widać), ale i tak było miło.

20220817_200516.jpg

20220817_201423.jpg

20220817_202431.jpg

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18336
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.12.2022 15:40

Takie pomyłki na wakacjach trzeba traktować jak niespodzianki :D najważniejsze jest to , że było miło i zwiedziliście nieplanowaną wcześniej okolicę :smo:


Pozdrawiam
Piotr
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.12.2022 11:36

20220817_153744.jpg

Tutaj przed skuterkiem po prawej było nasze miejsce parkingowe, przynależne do naszego app :wink:
Jak widać, w tamtym momencie nas nie było :wink: plażowaliśmy tego dnia w Gromin Dolac :D
To auto na wprost należało do dziadzia, który codziennie na ścieżce sprzedawał winogrona
1671787931746_copy_600x900.jpg


piotrf napisał(a):Takie pomyłki na wakacjach trzeba traktować jak niespodzianki :D najważniejsze jest to , że było miło i zwiedziliście nieplanowaną wcześniej okolicę :smo:


Tak jak Piotr pisze, źle nie wyszło :mrgreen: My trafiliśmy na SV. Nikolę, ale znowu spóźniliśmy się na zachód 8)
Ale będzie pretekst by wrócić, tak jak na małą zatoczkę w M. Stivivie, jak poprzednicy polecam ją bardzo, a moi młodzi mogli by nie jeździć na inne plaże :hut:
1671786781575_copy_600x800.jpg
Załączniki:
1671786827200_copy_600x802.jpg
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 31.12.2022 16:02

piotrf napisał(a):Takie pomyłki na wakacjach trzeba traktować jak niespodzianki :D najważniejsze jest to , że było miło i zwiedziliście nieplanowaną wcześniej okolicę :smo:


Pozdrawiam
Piotr



Na Hvarze, zresztą pewnie w całej Chorwacji jest tak, że gdzie się nie wjedzie, tam jest coś ciekawego. Nawet w tej Selcy na odludziu, gdybyśmy tam sobie posiedzieli to też by źle nie było. Chociaż miałam później refleksje, że mogliśmy np. do Twierdzy Napoleona podjechać... :roll:

wiolek_lp napisał(a):Tutaj przed skuterkiem po prawej było nasze miejsce parkingowe, przynależne do naszego app :wink:
Jak widać, w tamtym momencie nas nie było :wink: plażowaliśmy tego dnia w Gromin Dolac :D
To auto na wprost należało do dziadzia, który codziennie na ścieżce sprzedawał winogrona


To aż niesamowite, że na siebie nie wpadliśmy :D


wiolek_lp napisał(a):Tak jak Piotr pisze, źle nie wyszło :mrgreen: My trafiliśmy na SV. Nikolę, ale znowu spóźniliśmy się na zachód 8)
Ale będzie pretekst by wrócić, tak jak na małą zatoczkę w M. Stivivie, jak poprzednicy polecam ją bardzo, a moi młodzi mogli by nie jeździć na inne plaże :hut:


Powoli zbiera mi się lista miejsc na następną wyprawę na Hvar, kiedyś tam. A za zdjęcia bardzo dziękuję :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 31.12.2022 16:04

Serdeczne Życzenia na Nowy Rok dla wszystkich Cromaniaków :papa: :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12192
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.01.2023 13:04

pomorzanka zachodnia napisał(a):Serdeczne Życzenia na Nowy Rok dla wszystkich Cromaniaków :papa: :smo:


Dziękuję :hearts:
Dla Ciebie pomyślności, cudownych podróży i wszelakiego dobra!
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2927
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.01.2023 13:30

Mala Stiniva to było nasze odkrycie 2020r.
Nasz ukochany Pokrivenik ma od tego czasu mocną konkurencję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Cudne hvarskie plagiaty - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone