Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CRO 2010 Kastel Stari/Splitu camp Biluś relacja rwana ;-)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 16.11.2010 18:51

To dobrze że będzie długo trwała, czekamy na więcej :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.03.2011 12:01

filip122 vel Darek napisał(a):Po leniwej niedzieli , gdzie ze względu na korki postanowiliśmy nigdzie się nie ruszać w poniedziałek postanowiliśmy udać się do Breli .

A jeszcze pamiętna noc z niedzieli na poniedziałek ......
:wink: :wink: :wink:


Coś długa ta noc :wink: :wink: :wink:
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 15.03.2011 13:14

Janusz Bajcer napisał(a):
filip122 vel Darek napisał(a):Po leniwej niedzieli , gdzie ze względu na korki postanowiliśmy nigdzie się nie ruszać w poniedziałek postanowiliśmy udać się do Breli .

A jeszcze pamiętna noc z niedzieli na poniedziałek ......
:wink: :wink: :wink:


Coś długa ta noc :wink: :wink: :wink:


Ubolewam nad tym ze nie mogę się zebrać ...Ale skoro Januszu mnie wywołujesz do tablicy to postaram się niebawem to uczynić :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.03.2011 14:17

filip122 vel Darek napisał(a):Ubolewam nad tym ze nie mogę się zebrać ...Ale skoro Januszu mnie wywołujesz do tablicy to postaram się niebawem to uczynić :wink:


Sam się wywołałeś :wink: bo w innym temacie linka podałeś :D

Też jakoś nie mogę się zebrać do zakończenia mojej relacji :oops:
Ostatnio edytowano 15.03.2011 14:25 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 15.03.2011 14:24

Janusz, Janusz !!!
eagler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 04.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eagler » 15.03.2011 18:21

filip122 vel Darek napisał(a):Po wycieczce Jadranka do Omisiu i przeżyciach w Konzumie następnego dnia postanowiliśmy poszukać jeszcze raz urokliwej plaży i zatoczki która polecili nam Bożenka i Sławek ( pozdrowienka dla Was )

A wiec jedziemy na Ciovo po raz drugi , tym razem po szczegółowych instrukcjach udało nam się trafić .

Faktycznie parkujemy w Slatine kolo kościołka wracamy 50m i trafiamy na nierzucające się w oczy zejście a nawet jak później się okazało zjazd nad brzeg zatoki .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Naprawdę warto była, woda czyściutka

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tutaj nazbieraliśmy małży na obiad .. Ale o tym po tym :wink: :wink:

Obrazek

Obrazek

A i zdjecia pod wodne tez się udały

Obrazek

Obrazek

:wink: :wink:



Witaj

super plaza w zeszlym roku bylismy na niej klieka razy naprawde swietna woda
powaznie te malze w garnku sa wylowione z tego miejsca??

ale ale piszdalej bo zniknoles
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 15.03.2011 20:03

eagler napisał(a):

Witaj

super plaza w zeszlym roku bylismy na niej klieka razy naprawde swietna woda
powaznie te malze w garnku sa wylowione z tego miejsca??

ale ale piszdalej bo zniknoles


Postaram się :lol: :lol: :lol:
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 20.03.2011 14:31

Czesc jestem tu nowy ale nie pierwszy raz czytam. Serdecznie pozdrawiam filip122 vel Darek autora relacji . Autor jest niesamowity i relacje tez. Z relacji o Pakostane czytalem w lipcu 2009 roku, w zasadzie dzieki niej i w zasadzie jej sladami sam byłem z grupa przyjaciol w Chorwacji, prawie w 100 % sladami autora. Rewelacyjny opis no i jak fajnie sie okazalo. Pakostane fajan miejscowosc chodz z noclegiem wyladowaliśmy w 2009r w Drage. Ale co to za problem 4km mozna nawet pieszo sciezka wzdłuż przejsć do Pakostane co nie raz zrobilismy. No i wiele zwiedzilismy wedlug wskazowek :) A teraz kolejna relacja interesujaca , na pewno chce wiecej:) Tym bardziej, że prawdopodobne w tym roku pojade znowu jak się uda, różnie bywa, w 2010 mialem jechać wypadł mi inny wyjazd, wiec moze tym razem zdecyduje sie na CRO i mam na to wielka ochote, jutro bym pojechał, najlepeij. Juz zbieram kase i juz sie nastawiam :)Pozdrawionka
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011
Czekanie, a moze wkrotce???

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 23.03.2011 22:53

ja tez czekam i czekam i nic
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009
Re: Czekanie, a moze wkrotce???

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 23.03.2011 23:04

michago napisał(a):ja tez czekam i czekam i nic



Jeszcze kilka dni i skończę główna robotę , będzie trochę oddechu :lol: :lol:
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011
Re: Czekanie, a moze wkrotce???

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 24.03.2011 09:23

filip122 vel Darek napisał(a):
michago napisał(a):ja tez czekam i czekam i nic



Jeszcze kilka dni i skończę główna robotę , będzie trochę oddechu :lol: :lol:


To życzę pozytywnego zakończenia roboty, no i trochę oddechu, a później chwilki na relację:), to takie moje skromne, pewnie trochę egoistyczne życzenie z czystej ciekawości:), ale tez podziw bo sporo czasu i wysiłku by tak zrelacjonować wyjazd trzeba, więc młodzieżowo powiem :szacun wielki"! Tak więc czekam z niecierpliwością, bo równie ciekawie mi się czyta teraz jak podobnie było z z realacją o Pokastone.:)Pozdrawiam
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 26.03.2011 14:07

Witam po pól rocznej prawie przerwie nareszcie czas powrócić do wspomnień :D


W sobotę wybraliśmy się na popołudniowy spacer po Kasztelach.

Obrazek

przypadkowo trafiliśmy na coś co nas bardzo zainteresowało z racji naszej pracy... czyli Chorwackie wesele.. oto kilka fotek ze ślubu.


Obrazek

Samochód Młodej Pary


Obrazek

auto świadków. Widać bardzo narodowościowe klimaty.



Obrazek

ceremonia... można by to wiele napisać,
ale to bardziej interesujące dla ludzi z branży :lol: :lol:

Jedynie co tak ogólnie można powiedzieć to ceremonia taka jak u nas.

Zauważyłem jednak że nie tak jak w polsce szybko na obiad :lol: :lol:
tylko ogólnie nikt się nie spieszył.

Po całej mszy ludzie wyszli a fotograf przez dobre pól godziny robił fotki młodym, świadkom, rodzicom pod ołtarzem w bardzo rożnych konfiguracjach .

Oczywiscie oblukaliśmy jakim sprzętem i w jaki sposób pracowali Chorwaccy koledzy po fachu ...

Obrazek

Obrazek

Po wyjściu młodych z kościoła wszyscy zaczęli śpiewać jakaś żywa chorwacka pieśń i młodzi zaczęli w rytm tej muzyki tańczyć


Obrazek

później życzenia .. nasza turystka tez się chyba chciała załapać na wesele
:lol: :lol: :lol: :lol:
Ostatnio edytowano 27.03.2011 22:09 przez filip122 vel Darek, łącznie edytowano 1 raz
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 27.03.2011 22:09

Jak już zapowiadałem noc z niedzieli na poniedziałek, była niesamowita,
już wieczorem zaczęło nieco wiać, ale w nocy rozpętało się normalnie piekło.

Tak silny wiat wiał ze namiot normalnie kładł się a my w nim w środku. Dodatkowo grozy sytuacji dodawał szum pobliskiego morza i drzew nad nami.
:?

Niestety zdjęć z tego armagedonu nie mam bo sprzątaliśmy wszystko co się dało do namiotu i od środka trzymaliśmy namiot żeby go nie zwiało ... :wink: :wink: :wink:

Po burzliwej nocy ranek był już spokojniejszy, po śniadanko postanowiliśmy przejechać się na wycieczkę do Bieli , w poszukiwaniu lepszej pogody a wiec w drogę .

Droga do Splitu była szybka i sprawna. Ze względu na to ze ten super drogi leżaczek ( 1100kun ) zapadł sie pode mną ( jak się później doczytaliśmy był do 80kg :roll: :roll: ) postanowiliśmy go reklamować w Konzumie. Reklamacja odbyła sie bez problemowo,i wymiana na nowy . Za to moja Ewka jeszcze troszeczkę zakupów chciała zrobić . ale tylko troszeczkę jak mówiła......
no jak myślicie....... ok 500 kun znowu przy kasie wyświetliło :roll: :roll: ....

Czyli przez leżaczek niejako w Konzumie poszło okolu 1600 Kun , chyba to najdroższy leżaczek w europie :roll: :roll: .

To tak pól żartem bo oliwę chorwacka to jeszcze niedawno do surówki używała.. :roll: :roll: a wydaje się inna niż nasza...


Im bliżej Omiś zaczął się jakiś dziwny korek na Jadrance. Wiec postanowiliśmy w Omisiu odbić w lewo na trasę wzdłuż Cetiny, przez Kucice i Slime.

Warto zjechać z głównej trasy bo jadąc przez takie małe wioseczki trafiliśmy na gospodarza który w takim przydrożnym straganie miał w dobrej cenie rakije, trawarice , rakije gruszkowa , czosnek, prawdziwa swojska oliwę i wiele innych specjałów rolniczych. Po drugie warto było bo widoki podczas wspinania się na górę.

Obrazek

były zapierające dech w piersiach.

Natomiast widok kiedy z samej góry kiedy mieliśmy zjeżdżać w dół w kierunku Makarskiej Riwiery tez był wart tego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I otwiera się przed nami

Obrazek

Obrazek


Jeśli kierujecie się tylko na zobaczenia słynnego głazu w Breli to polecam kierować się na ulice Filipińska na sam koniec.

Na początku ulicy zaczyna się strefa płatnego parkowania. My przyjechaliśmy ok 16 tej wiec zamiast płacić wg taryfikatora chyba 80 kun zapłaciliśmy chłopakom bez wypisywania biletu 30 kun. Koleś na skuterze podprowadził nas na sam dól i nawet miejsce parkingowe się znalazło .

Obrazek

Obrazek


Standardowe widoki z Breli...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A to mniej standardowe fotki z Breli Ze względu na wiat który wiał w nocy świeżą, bardzo czysta woda została przy pchnięta z pełnego morza,
Niestety woda była tak zimna jak w Bałtyku. Stwierdziliśmy jednak że się nie damy skoro tyle km przejechaliśmy. Po chwili od wejscia do wody było już w miarę fajnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po plażowaniu i nurkowaniu spacer bulwarem nadmorskim do centrum, na cos z kuchni regionalnej

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pożegnanie Brelii

Obrazek.


Wróciliśmy na camping dosyć późno właściwie to było już ciemno.

Jacyś młodzi Polacy z pieskiem, Agnieszka Jarek i Jastin przyjechali na camping i chcieli sie rozbić obok naszego namiotu. Oczywiscie pogadaliśmy z nimi i pomogliśmy nieco w aklimatyzacji. Byli pierwszy raz w CRO wiec mieli dużo pytań. Ogólnie to byli przerażeni, szczególnie Agnieszka, poprzednią burzliwą noc spędzili w trasie.

Wycieraczki nie nadarzały odbierać wody z lejącego deszczu , ogólnie zastanawiali sie gdzie ta super ciepła Chorwacja. :wink: :wink:

My już starzy wyjadacze :lol: :lol: mogliśmy podzielić się nasza wiedzą .

Jak później się okazało Jarek to kolega Jaroxx z forum CRO, gdzie pojechałem po nim że ma się nie łamać, nie pękać , witaj przygodo i jechać w ciemno, kiedy dopytywał się o rezerwacje.

Uśmialiśmy się z tamtej wymiany zdań. Zobaczcie jaki to Świat mały :lol: :lol:

Jak się okazało Agnieszka i Jarek stali się fajnymi kompanami na dalszy pobyt wakacyjny.

Czyli była już nas 6 tka i pies :lol: :lol:
a na tym nie będzie koniec . .... :arrow: :arrow:
kakusia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 05.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kakusia » 28.03.2011 16:11

No ale się miło czyta i ogląda. Pozdrawiam :)
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 28.03.2011 16:16

Dziekuje ... :lol: :lol:

Miło ze ktoś to czyta, przynajmniej jest mobilizacja jak jest czytelnia :lol: :lol: .

postaram się, dzisiaj pociągnąć dalej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
CRO 2010 Kastel Stari/Splitu camp Biluś relacja rwana ;-) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone