Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cro'18 po raz szósty - Zadar&Supetar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006
Cro'18 po raz szósty - Zadar&Supetar

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 23.02.2019 23:33

Witajcie,

miałam nie pisać relacji, ale robię to trochę z egoistycznych pobudek, po prostu pisanie, wspominanie pomaga przetrwać do kolejnego wyjazdu. Po 6 razach jest inaczej, na początku czułam ekscytację przed nieznanym, teraz czuję po prostu tęsknotę, też tak macie? Ja po prostu lubię wracać… i wróciliśmy do Zadaru, ale nie tylko i to już zdradza tytuł :)


Ruszamy! Jedziecie ze mną? :mrgreen:


23.06.2018 (sobota)

Zawsze ruszamy zaraz po zakończeniu roku szkolnego. Opole żegna nas chmurami, kanapki gotowe, auto zapakowane i oklejone :hearts:

1.jpg

2.jpg

3.jpg


Droga idzie gładko, kierunek Krapina - nocleg tranzytowy. M mówi, że to ostatni raz jak omijamy autostradę w Słowenii, co roku się tam gubimy, co roku są nowe objazdy i zawsze stres czy nie wjedziemy przypadkiem na autostradę ;) grzecznie mu przytakuję, ale będę walczyć o te 30 euro ;)

4.jpg

5.jpg

6.jpg


Na miejscu jesteśmy ok 18, właścicielka milutka, razem z córką wita nas pysznym winem, które kupujemy na zaś :D Wieczorem w trakcie meczu (w końcu to czas MŚ) zjadamy cały prowiant z drogi i zmęczeni zasypiamy.

20180623_194546 (Copy).jpg
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 24.02.2019 00:04

24.06.2018 (niedziela)

Budze sie po 5 8O i podekscytowana patrzę w telefon, żeby sprawdzić która godzina...temperatura mnie szokuje 10 stopni, ale w sumie góry, ranek, nic dziwnego myślę, na szczęście temperatura rośnie i do końca pobytu już mamy 30 stopni i słońce.

1.jpg


Po śniadaniu ruszamy do Zadaru, w którym spędzimy 3 noce. W zeszłym roku zakochałam się w tym mieście i w jego zachodzie słońca i chciałam być tam dużej niż jeden dzień.

2.jpg

3.jpg



Nasz apartament jest w dzielnicy Borik, nieco oddalonej od starego miasta, ale w pobliżu jest dużo sklepów, restauracji i niedaleko morze. Ogólnie plaże w tej części Cro nie podobają mi się, wole zatoki i skałki, ale nie po to się tu zatrzymaliśmy. Plażowanie będzie potem na Brac. Po zapoznaniu z gospodarzem i jego żoną - urocze starsze małżeństwo - może nieco hmmm :roll: drobiazgowe, ale o tym na koniec pobytu :) Mieliśmy piękny widok na morze i taras na którym od rana siedziałam i czytałam kiedy reszta rodzinki spała. No i basen ;)

4.jpg

5.jpg

6.jpg


Po wstępnym rozpakowaniu biegniemy zjeść i napić się pierwszego w tym roku piwka chorwackiego, rozglądamy się po okolicy, robimy drobne zakupy i wracamy bo obiecaliśmy córce pluskanie w basenie, leniwie mija nam późne popołudnie, a wieczór spędzamy na tarasie podziwiając zachód słońca, jutro kierunek NIN

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 24.02.2019 00:27

Piszę i czytam z tych samych, co Ty powodów, dlatego z przyjemnością zostanę w relacji :)
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 24.02.2019 01:06

Igłą pinii napisał(a):Piszę i czytam z tych samych, co Ty powodów, dlatego z przyjemnością zostanę w relacji :)


Bardzo się cieszę, że ze mną wspominasz Madziu :)

:papa:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 24.02.2019 01:56

25.06.2018 (poniedziałek)

Budzę się wcześnie (normalnie lubię spać, ale tu nie musze wstawać do pracy), rodzina śpi, robię sobie kawę, biorę książkę, idę na taras, jest chłodno, rześko, widok przepiękny, niebo troszkę zachmurzone... grzeję się w porannym słońcu. Na to czekałam cały rok :)

1.jpg


Ok 10 budzę rodzinkę, ileż można spać? :roll: jemy śniadanie i jedziemy do Nin. Miasteczko śliczne, klimatyczne. Oglądamy Kościół św. Krzyża - przedromański kościół z ok. 800 r. , w środku całkiem pusty. Spacerujemy uliczkami, niewiele czasu potrzeba, żeby zwiedzić to miasteczko. Jest urocze.

mistrzyni drugiego planu.jpg

5.jpg

6.jpg

10.jpg

9.jpg

8.jpg

7.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg


Kupujemy magnesik, okulary itd., czytamy o powodzi na tablicy informacyjnej :cry: i po wszystkim jedziemy do apartamentu zjeść, bo po obiedzie mamy plan jechać do Zadaru. Po drodze jednak zauważamy ślicznie położony kościółek. To kościół Św. Mikołaja. Zatrzymujemy się na wyznaczonym darmowym parkingu. Najmłodsza jęczy, że nie idzie, znamy jej marudzenie i zupełnie to olewamy ;), oczywiście za chwile już się je podoba :D

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg


Wracamy, jemy obiad, przebieramy się i ruszamy do Zadaru, mamy zamiar być tam do zachodu słońca.
Na początek idziemy zobaczyć miejską plażę, ten dzień jest bardzo wietrzny i mimo wysokiej temperatury jest odczuwalnie chłodno. Nie wchodzimy do wody. Siedzimy na plaży i chłoniemy widoki, przy kawie i lodach :D Jest przyjemnie, a plaża całkiem spoko, może dlatego że w pusta :D

zadar4.jpg

zadar 1.jpg

zadar 2.jpg

zadar3.jpg



Po relaksie ruszamy do starego miasta i chodzimy po znanych nam miejscach, które opisałam w relacji z 2017r. cro-17-po-raz-piaty-pirovac-dubrovnik-baskavoda-i-okolice-t53805.html, jemy pyszne lody, aaach tęskniłam, czuję to całą sobą :)
Ok 20 siadamy na piwku w knajpce i czekamy na zachód, który ma być ok 21, ludzi tłum, ale to jedynie miejsce w Cro, gdzie mi to zupełnie nie przeszkadza, nie wiem czemu. Każdy w skupieniu czeka na tę chwilę...
IMG_20180625_204437 (Copy).jpg

IMG_20180625_203805 (Copy).jpg

IMG_20180625_203757 (Copy).jpg

20180625_204913 (Copy).jpg
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 24.02.2019 05:08

Załapałam się do pierwszej trójki 8O :oczko_usmiech:
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 24.02.2019 08:23

Dosiadam sie i ja :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.02.2019 10:05

Zasiadam.
Zadar znam.
Supeter poznam.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 24.02.2019 10:21

Zadar przerobiony
lecz nie z każdej strony.
Supetar tu będzie,
ustawiam się w rzędzie
Czytelników :mrgreen: :hut:
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 24.02.2019 14:03

Wczoraj mąż mi powiedział, że moglibyśmy już jechać :D u nas w tym roku będzie więcej Czarnogóry, ale Chorwacji też będzie troszkę ;)
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 24.02.2019 15:44

Witam wszystkich czytaczy :papa:

26.06.2018 (wtorek)

Po tradycyjnym poranku decydujemy, że skoro z nieba leje się żar to poplażujemy, to nasz ostatni dzień w Zadarze, a na wieczór mamy już plan i miejsce spędzenia czasu. Jedziemy więc do Zaton. Po zrobieniu rekonesansu z okna samochodu, zakupieniu słodkich bułeczek i zaparkowaniu, szukamy gdzie by się rozłożyć. Nie podoba mi się, jest płasko, Adriatyk jak jeziorko, ludzi jakoś nie przesadnie dużo, bo to przed sezonem, ale nie czuję się tam dobrze. Moczymy nogi, snurkować się nie da, chyba że, 100 metrów od brzegu, plaża idealna dla malutkich dzieci :)

Zaton 1.jpg

Zaton 10.jpg

Zaton 9.jpg

Zaton 8.jpg

Zaton 7.jpg

Zaton 6.jpg

Zaton 5.jpg

Zaton 4.jpg

Zaton 3.jpg

Zaton 2.jpg


Idziemy na lody i kawę, spacerujemy po tym ogromnym terenie, jest dużo atrakcji dla dzieci, i dużo miejsca, ale to nie nasze klimaty. Za to zachwyciła mnie chorwacka nazwa wykałaczki :oczko_usmiech:

Pokupcianka.jpg

Zaton 11.jpg


Wspólnie stwierdzamy, że wracamy na nasz basen „domowy” i tam się opalamy, czytamy, moczymy dupki.

basen.jpg

basen 3.jpg

basen 2.jpg


Wieczorem idziemy na mecz Chorwacji z Islandią, znaleźliśmy w tym celu wspaniale położoną knajpkę :hearts:
Nasza droga do celu: https://www.google.com/maps/dir/Villa+A ... 299551!3e2

Po drodze fotki ofkors.

Droga 1.jpg

Droga 2.jpg

Droga 3.jpg

Droga 4.jpg

Droga 5.jpg

Droga 6.jpg

Droga 7.jpg

Droga 8.jpg

Droga 9.jpg

Droga 10.jpg

Droga 11.jpg


Docieramy na miejsce, a knajpeczka wygląda tak, zachwyciła nas :)

Bamboo 1.jpg

Bamboo 2.jpg

Bamboo 3.jpg

Bamboo 4.jpg

Bamboo 5.jpg

Bamboo 6.jpg


M. i syn oglądają mecz, a ja z Domi koło baru i toalet odkrywamy to:

kotki.jpg

kotki 3.jpg

kotki 2.jpg


4 maluszki bez mamy, obsługa baru je dokarmiała i się tam zadomowiły :mrgreen: :hearts:
Dzięki kociakom córcia jest do końca wieczoru zajęta, razem w innymi dziećmi. Wracamy po meczu, robimy zdjęcia Zadaru nocą, pakujemy się, bo już jutro kierunek Split – i prom na Brac, na który nie zdążyliśmy przez naszego właściciela apartamentu i płynęliśmy kolejnym, ale o tym w następnym odcinku... ;)

noc 1.jpg

noc.jpg

noc 2.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.02.2019 16:08

W tym roku będzie Zadar więc chętnie popatrzyłam na miasto :D
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 24.02.2019 17:13

I ja chętnie zasiadam tym bardziej, że tęskno mi za CRO...
Pisz dużo i wklejaj jeszcze więcej zdjęć
Pozdrav
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 24.02.2019 19:01

I ja, z chęcią tu zajrzę, to czas szybciej minie do kolejnego wyjazdu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.02.2019 19:13

Wygląda na to że na Brač byliśmy w podobnym terminie, tylko że ja na przeciwnym krańcu wyspy. Chętnie z wami sobie poprzypominam, oczekując następnego wyjazdu :wink: :papa:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Cro'18 po raz szósty - Zadar&Supetar
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone