Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co z rakiją?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
całek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) całek » 01.09.2013 11:42

Witam. Na początku sierpnia odwiedziłem Istrię okolice Umag i tam nie było problemów z kupnem ani miejscowego winka ani rakiji. Wina sprzedają u co drugiego gospodarza, zaś o rakiję jest trudniej ale jak się poszuka zawsze się znajdzie, tych kupowanych ze straganów przy drogach nie polecam. Ja kupowałem u lokalnego koncesjonowanego wytwórcy nomen omen medalisty- za rakije, tak dobre że moja niepijąca połówka skusiła się na nie i wzieliśmy 12 flaszek. Cytrynówki, wiśniówki, jabłkówki, gruszówki, borówkówka pyszna i ma swoją moc, likiery, oliwy i inne wynalazki. :-D
piciuk
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piciuk » 01.09.2013 20:18

Tradycja nie umarła wraz z wejściem CRO do UE. Na Riwierze Makarskiej (Zaostrog - Gradac) bezproblemowy zakup rakiji i wina. :)
W przeciwieństwie do okolic Ciovo gdzie w 2009 po zapytaniu się gospodarza o domowe wino odesłał mnie do sklepu :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2013 23:23

Unia ma w d..., czy ktoś produkuje rakiję we własnym domu, ważne, żeby płacił haracz państwu,
jak chce sprzedawać alkohol na bazarze, na straganie, itp.

Jak ktoś się bawi w partyzanta i sprzedaje spod lady lub w piwniczce swojego domu, to wszystko zależy od tego jakich ma sąsiadów i ile tego sprzedaje :wink:

Jak sąsiedzi z bazaru zazdrośni, a obrót ma duży, sprzedaje dziennie sporo flaszek, to go zapewne zakapują. :roll:
Z jakiej racji babina, co ma stragan na targu i handluje owocami oraz warzywami,
ma mieć kasę fiskalną, a sprzedawca rakiji nie :?: Babina zadzwoni do kogo trzeba i biznes się skończy 8)
Jak ktoś sprzedaje okazjonalnie turystom z kwatery i sąsiadom, kilka flaszek dziennie, to nikt się nie dopie...

W każdym razie fiskus chorwacki twierdzi, że dochody do budżetu po wprowadzeniu fiskalizacji bazarów
i straganów są zdecydowanie wyższe do zakładanych :!:
messer
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) messer » 01.09.2013 23:38

Może ktoś poleci jakąś miejscówkę w okolicach Tucepi??
jarek79kk
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek79kk » 02.09.2013 07:19

messer napisał(a):Może ktoś poleci jakąś miejscówkę w okolicach Tucepi??


popatrz na poprzednia strone !!!
coachu
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.07.2013
Gradac a Rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) coachu » 04.09.2013 16:04

Hej.

Ma ktos namiary na sprzedawce w tym miescie?
dede
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 209
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Gradac a Rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) dede » 04.09.2013 16:19

mam i to nawet super, jak wejdziesz do pomieszczenia, w którym to wszystko trzyma bedziesz w duzym szoku a i popróbować można ale oficjalnie na forum nie dam... :D :D :D
coachu
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.07.2013
Re: Gradac a Rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) coachu » 04.09.2013 19:28

No to zapodaj na PW :-)
jarzol
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarzol » 05.09.2013 17:40

Byłem przełom czerwca-lipca okolice Sibenika. Z Primostenu popłynęliśmy na wodospady Kryka, tam na bazarach częstują rakiją winem i nalewkami w celach spróbowania. PRZESTRZEGAM TO CO DAJĄ DO SPRÓBOWANIA W NICZYM NIE JEST TYM CO KUPISZ W BUTELCE.
artmal
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) artmal » 05.09.2013 18:25

Właśnie jestem Drasnicach. Na pewno nie jest tak jak w ubiegłych latach , że rakiję można kupić wszędzie oficjalnie. Nawet tam gdzie wiszą stare tabliczki "vino , prośek , rakija" to rakija jest przekreślona. Kupiłem rakiję na targu w Splicie ale czułem się jakbym grał w filmie szpiegowskim. Kobitka rozglądała się dookoła , mrugała , pakowała w papierowe torby. W Omisiu na żadnym straganie nie było rakiji. Te co były to w oficjalnych sklepach , w ozdobnych butelkach. Po powrocie do Drasnic zapytaliśmy gospodynię o co chodzi , odpowiedziała ,że ona nie wie i przyniosła nam od sąsiada litrowy podarek.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.09.2013 13:45

Jakby ktoś szukał w Pagu, to można kupić bez problemu na targu (stragany warzywno - owocowe), trzeba tylko zapytać bo nie jest wystawiona.
Bastiano
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bastiano » 06.09.2013 14:14

W Trogirze na targu nie było problemu z kupieniem rakiji. Co więcej odniosłem wrażenie, że każdy każdego tam kryje.
Nie było większych szans na utargowanie więcej niż 10Kn.
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 07.09.2013 08:54

Taki krótki artykulik w którym wspominają o tym problemie i oczywiście ma to związek z wejściem do UE.
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /130709979

Ja zauważyłem to już w ubiegłym roku. Jednak nie ma problemu zakupić rakiję z banderolką albo od gospodarza w apartamencie bez banderolki :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2013 10:17

Artykuł jest "po łebkach" :roll:
Co do Rosjan, to widziałem ich w tym roku sporo, tak samo Ukraińców i u nas też straszono, że po wejściu do UE,
przestaną przyjeżdżać.
Nic z tego się nie sprawdziło :wink:
Nie jest prawdą, jak piszą w artykule, że nie wolno rolnikom sprzedawać lokalnych alkoholów na bazarach.
Trzeba tylko płacić haracz państwu :roll:
I o to w tym wszystkim się rozchodzi, żeby sprzedać "na czarno", taniej i nie dzielić się 8)
alexi
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) alexi » 07.09.2013 12:57

Nie wyobrażam sobie wakacji na Chorwacji bez rakiji ;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone