Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co z rakiją?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzeslaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 09.07.2008
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzeslaw » 06.06.2014 10:04

Byłem w Tucepi w 2012 i z rakiją był problem. Dobrze, że miałem zapasy z Primosten. Ciekawe jak w tym roku...
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 23.02.2014
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 06.06.2014 19:11

grzeslaw napisał(a):Byłem w Tucepi w 2012 i z rakiją był problem. Dobrze, że miałem zapasy z Primosten. Ciekawe jak w tym roku...

A pewnie jeszcze gorzej, bo po wessaniu do Uni
bedą ich "cywilizawać"na modłę wszecheuropejską i wciskać, że niegodzi
się sprzedawć samogonu.
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 06.06.2014 19:27

Byłem w zeszłym roku we wrześniu i nie było problemu na wielu straganach wystawiona trochę z boku ale była, natomiast wieczorem na deptaku kilka stoisk z możliwością popróbowania wszystkich gatunków o jakich słyszałem cen niestety nie pamiętam.
Na zakupy polecam jednak targ w Makarskiej obok kościoła na ryneczku wybór niesamowity i ceny niższe od "deptakowych".
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 23.02.2014
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 06.06.2014 19:34

Kobal66 napisał(a):Byłem w zeszłym roku we wrześniu i nie było problemu na wielu straganach wystawiona trochę z boku ale była, natomiast wieczorem na deptaku kilka stoisk z możliwością popróbowania wszystkich gatunków o jakich słyszałem cen niestety nie pamiętam.
Na zakupy polecam jednak targ w Makarskiej obok kościoła na ryneczku wybór niesamowity i ceny niższe od "deptakowych".

No to całe szczęcię, że jeszcze trąci normalnościa. Oby tak w tym roku.
crusher1988
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 01.06.2011
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) crusher1988 » 06.06.2014 22:18

Kobal66 napisał(a):Byłem w zeszłym roku we wrześniu i nie było problemu na wielu straganach wystawiona trochę z boku ale była, natomiast wieczorem na deptaku kilka stoisk z możliwością popróbowania wszystkich gatunków o jakich słyszałem cen niestety nie pamiętam.
Na zakupy polecam jednak targ w Makarskiej obok kościoła na ryneczku wybór niesamowity i ceny niższe od "deptakowych".


2 lata temu kupowalem rakije na tym ryneczku, sprobowac nie bylo mozna "bo nie" bo za duzo ludzi itp, i otworzylem flaszke dopiero w domu, miala rakije czysta, figowa, gruszkowa i morelowa, od niechcenia to wypilem ale nie wiem czy mialo ze 20% bo pilo sie jak herbate. Wiec jak najbardziej jestem na NIE jesli chodzi o ten ryneczek.

W zaszlym roku w makarskiej mieszkalem u gospodarza co mial do sprzedania rakije... ceny rozsadne i adekwatne do jakosci trunku... kopała ze hej... nie wiem czy moge tutaj napisac adres do goscia :D

chyba w tym roku sie wybiore do niego po rakije :)

ogolnie tylko i wylacznie polecam kupowac w miejscach przydomowych, gdzie mozna sprobowac trunku, inne odpadaja. a ryneczki to masowka ...
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 06.06.2014 22:48

Ja byłem we wrześniu zakupy robiłem w niedziele i nie było problemu z próbowaniem, co prawda po spróbowaniu dają inne zamknięte butelki tak było również w przypadku zakupów w Tucepi przy deptaku wydaje się to normalne że klient dostaje zamkniętą butelkę nie taką z której próbował. Po powrocie do domu nie odczułem że coś było nie tak z zakupionymi produktami nie tylko rakija ale i miodem winem czy oliwą.
Oczywiście teoretycznie najbezpieczniej kupić od gospodarza lub osoby przez niego poleconej ale to tez nie jest gwarancja.
Gospodarze i ich znajomi tez sprzedają na ryneczkach i deptakach wiec produkt jest ten sam, wiec aby mieć 100% pewności trzeba by przed zakupem otworzyć i spróbować każda zakupiona butelkę. Ja kupowałem w większości na prezenty dla znajomych i jak im wręczyć taka "odpitą" flaszkę ?
crusher1988
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 01.06.2011
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) crusher1988 » 07.06.2014 10:48

a no tu sie zgadzam ze nie wypada wreczac flaszki otwartej. A jak wspominalem u tego gospodarza co stacjonowalem to przychodzilo mase polakow i zamawiali po dobrych kilka butelek, a gospodarz jak nie mial butelek to rozlewal na miejscu z gąsiorka, wiec trunki i winko 100% pewne !
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 07.06.2014 12:03

W takim razie poproszę o namiar na priv pewnie skorzystam w tym roku :)
Mariusz78
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.01.2013
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz78 » 07.06.2014 17:28

ja też proszę info na priv :)
oxan
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 07.04.2014
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) oxan » 09.06.2014 21:16

Jak rakija to u właścicielki na ul kamenej budynek przed numerem 15:) zaopatrywałem się w 2012 i wcześniej w 2010 cena atrakcyjna i nie była zła:)
Mariusz78
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.01.2013
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz78 » 10.06.2014 18:56

Dzięki:-)
Mariusz78
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.01.2013
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz78 » 23.06.2014 14:42

Hej witam
Mam pytanko do osób, które obecnie są w Tucepi.
Czy można w tym roku zapatrzyć się w rakiję i winko domowe na miejscu i ewentualnie jakie ceny?
Pozdrawiam
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2775
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Tucepi a rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.06.2014 18:11

Mariusz78 napisał(a):Hej witam
Mam pytanko do osób, które obecnie są w Tucepi.
Czy można w tym roku zapatrzyć się w rakiję i winko domowe na miejscu i ewentualnie jakie ceny?
Pozdrawiam


podłączam się pod przedmówcę. Proszę o namiary - ewentualnie Podgora ;)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2775
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 10.07.2014 11:29

jarek79kk napisał(a):jeslio chodzi o rakije wina ser oliwe to w okolicach makarskiej polecam miejsce ponizej na zdjeciu

(jest oto w okolicach konoby kremenko w ktorej niestety oczywiscie nie udalo mi sie zagoscici dalej jak na 2 schodek ze wzgledu na brak rezerwacji)

kupowalem w tym roku w sierpniu

oliwa bardzo dobra 70kn/ltr
ser super 60kn/kg
prsut bardzo dobry - babka miala resztke bo kilka calych jeszcze jej dojrzewa a kolejne bedzie robic wrzesien paziernik - 120kn/kg
prosek - 40kn/ltr
rakija orzechowa 50kn/ltr
figi 10kn/kg

kobiecina bardzo mila (wiadomo jakos musi zwabic klientele) pokosztowac mozna prosto z beczki wlasciwie wszystkiego tak samo jak i pojesc

bardzo przychylna kiedy sie targujemy

mapka

Obrazek

wlascicielka

Obrazek

wejscie do piwniczki


Obrazek

Obrazek

piwniczka w srodku

po drugiej stronie piwniczki ma 2 pomieszczenie gdzie wlasnie dojrzewaja prsuty

w tucepi gdzie mieszkalem, gospodyni poczestowala rakija, lecz jak sie chcialo kupic to juz przyniosla inna,

w rogoznicy gdzie spedzilem 2 ostatnie dni u zeszlorocznego gospodarza, nie bylo zadnego problemu z rakija i cala reszta chorwackich specjalow

co do straganow na drodze tucepi - dubrownik, to rakija ochydna, prosek jak sok, zero alkoholu (taki ma byc?), a oliwa chyba sklepowa przelewana do innych butelek - nie polecam
jedyne co bylo dobre to dzem figowy, ale cena 25kn za sloiczek o zawartosci 5 malych lyzeczek to przesada


Cześć. Jutro startuję do Podgory i próbuję namierzyć tą miłą kobiecinę z całym tym dobrodziejstwem ale wasze zdjęcie z mapką nie chce się powiększyć. Jest opcja abyście podali adres?
Będę bardzo wdzięczny.
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 10.07.2014 12:04

Heloł sviva, pozdrów Podgorę ode mnie ;)

Już Ci podaję dokładnie to miejsce:

https://www.google.pl/maps/@43.433547,1 ... oZQ0VQ!2e0

Ze spokojem stań sobie tutaj gdzie masz kamerkę, nie sposób ominąć tego domu a i łuk jest bardzo charakterystyczny.

https://www.google.pl/maps/@43.433408,1 ... yFKFUQ!2e0


Najlepiej zróbcie tak, jak już opierdzielicie parę butelek wody mineralnej to wysuszcie je i weźcie ze sobą. Babcina nie zawsze ma butelki, potem jest kłopot. Ewentualnie po prostu przywieźcie ze sobą butelki i ktoś inny skorzysta a wy dostaniecie inne ;)

Polecam jak najbardziej ten adresik. "Ja Vas znam iz interneta" :)

Od razu zapisz ceny i daj znać na forum jak to się w tym roku przedstawia (przy okazji: domaće vino ma przepyszne, w tym roku weźmiemy kilka litrów)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone