Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co wybrać na pierwszy wyjazd

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemol.744
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 07.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol.744 » 11.01.2014 23:52

2+2 i 2+3 110 euro. 4 sypialnie i 3 łazienki
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 12.01.2014 01:06

baunty napisał(a):Mam pytanie o przewodniki:
czy możesz polecić jakieś dobre i co ważne w miarę szczegolowe przewodniki po Chorwacji.
Bardzo interesują mnie wyspy -niekoniecznie te najbardziej znane i oblegane-oraz historia i teraźniejszość tych wysp.
Mogą to być linki do ciekawych opisów w necie- zawsze mogę wydrukować.
Vis, Lastovo , Mljet itd, a także niezamieszkane, typu Svetac, Scedro czy nawet Kornaty- tam też dawniej byli stali mieszkańcy.
Czy są gdzieś dostępne przewodniki o zawężonym rejonie a za to bardziej szczegółowe?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc w tej kwestii.

Nic poza książką Senko Karuza Przewodnik po wyspie, do głowy mi nie przychodzi. W relacji > zatrzymac-czas-issa-2013-t42308-135.html spotkanie z autorem.
pozdrav
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 12.01.2014 01:57

przemol.744 napisał(a):2+2 i 2+3 110 euro. 4 sypialnie i 3 łazienki

i nie mały salon plus kuchnia. Ujawniłem cenę (nazwę domu musimy pozostawić jeszcze w tajemnicy) aby pokazać, że w Cro nie tylko jest makarska riviera, na której z cenami już przesadzają.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 12.01.2014 02:37

Kur.....,
Pasażer w najlepszej formie....










:wink:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 12.01.2014 02:47

pasażer napisał(a):
baunty napisał(a):Mam pytanie o przewodniki:
czy możesz polecić jakieś dobre i co ważne w miarę szczegolowe przewodniki po Chorwacji.
Bardzo interesują mnie wyspy -niekoniecznie te najbardziej znane i oblegane-oraz historia i teraźniejszość tych wysp.
Mogą to być linki do ciekawych opisów w necie- zawsze mogę wydrukować.
Vis, Lastovo , Mljet itd, a także niezamieszkane, typu Svetac, Scedro czy nawet Kornaty- tam też dawniej byli stali mieszkańcy.
Czy są gdzieś dostępne przewodniki o zawężonym rejonie a za to bardziej szczegółowe?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc w tej kwestii.

Nic poza książką Senko Karuza Przewodnik po wyspie, do głowy mi nie przychodzi. W relacji > zatrzymac-czas-issa-2013-t42308-135.html spotkanie z autorem.
pozdrav

Czytałem tę książkę, to nie jest przewodnik.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 12.01.2014 11:06

Torac napisał(a):

Permamentna inwigilacja!

baunty napisał(a):Czytałem tę książkę, to nie jest przewodnik.

Spodziewałem się. Przewodnik, w dosłownym tego słowa znaczeniu, może nie ale ciekawe źródło historyczne z pewnością.
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 12.01.2014 12:23

hej,
mogę prosić o namiary na te kwaterki za 110e? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

z góry dzięki
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 12.01.2014 14:31

pasażer napisał(a):
Torac napisał(a):

Permamentna inwigilacja!

baunty napisał(a):Czytałem tę książkę, to nie jest przewodnik.

Spodziewałem się. Przewodnik, w dosłownym tego słowa znaczeniu, może nie ale ciekawe źródło historyczne z pewnością.


"Przewodnik po wyspie" ciekawym źródłem historycznym? 8O. Dlaczego tak twierdzisz? Historycznym źrodlem czego? Czytałeś tę książkę?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 12.01.2014 17:46

baunty napisał(a):"Przewodnik po wyspie" ciekawym źródłem historycznym? 8O. Dlaczego tak twierdzisz? Historycznym źrodlem czego? Czytałeś tę książkę?

Nie. Czytałem tylko recenzje. Cenne mogą być wspomnienia autora.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 12.01.2014 18:10

pasażer napisał(a):
baunty napisał(a):"Przewodnik po wyspie" ciekawym źródłem historycznym? 8O. Dlaczego tak twierdzisz? Historycznym źrodlem czego? Czytałeś tę książkę?

Nie. Czytałem tylko recenzje. Cenne mogą być wspomnienia autora.


Ta książka to taki cykl krótkich opowieści zawierających opis życia i obyczajów na wyspie - widzianych oczami autora. Bodajże 56 historyjek.
Ja to oceniam jako "mocno uduchowione spojrzenie autora na otaczającą rzeczywistość" :wink:

W załączniku próbka (1 opowieść)
Załączniki:
SENKO KARUZA.jpg
rokado
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rokado » 27.01.2014 12:31

Cały czas szukam miejsca na wakacyjny wyjazd w sierpniu na riwierę szybenicko-trogirską. Niestety Grebastica nie przypadłą żonie ani córce do gustu. Wolałyby aby to było bardziej otwarte morze np Razanj. Jeśli ktoś dysponuje adresami sprawdzonych kwater ( sierpień 2+2 ) w tych okolicach to proszę o kontakt.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.01.2014 13:20

rokado napisał(a):Cały czas szukam miejsca na wakacyjny wyjazd w sierpniu na riwierę szybenicko-trogirską. Niestety Grebastica nie przypadłą żonie ani córce do gustu. Wolałyby aby to było bardziej otwarte morze np Razanj. Jeśli ktoś dysponuje adresami sprawdzonych kwater ( sierpień 2+2 ) w tych okolicach to proszę o kontakt.

villa-klisovic-w-rogoznicy-czas-odwyknac-od-hoteli-t44049.html
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.01.2014 02:48

... może mi ktoś napisać więcej informacji o samym Orebiciu. Jakiego typu jest to miejscowość czy pomimo swojej wielkości jest tam spokojnie czy bardziej przypomina Makarską?
Wybieram się pierwszy raz na półwysep w tym roku i szukam czegoś pomiędzy imprezowym centrum a spokojem na plaży. I żeby było blisko do niej w rozsądnych cenach w zeszłym roku odwiedziłem Promajne pod Makarską i byłem zachwycony i do czegoś takiego bym chciał dążyć w tym roku
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.01.2014 08:58

rocker napisał(a):... może mi ktoś napisać więcej informacji o samym Orebiciu. Jakiego typu jest to miejscowość czy pomimo swojej wielkości jest tam spokojnie czy bardziej przypomina Makarską?
Wybieram się pierwszy raz na półwysep w tym roku i szukam czegoś pomiędzy imprezowym centrum a spokojem na plaży. I żeby było blisko do niej w rozsądnych cenach w zeszłym roku odwiedziłem Promajne pod Makarską i byłem zachwycony i do czegoś takiego bym chciał dążyć w tym roku


lokalizacja-t43922-15.html#p1332628
ola565656
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 30.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ola565656 » 31.01.2014 00:10

Jestem całkowicie zielona w temacie wyjazdu, gdzie, co i jak i prosiłabym o pomoc doświadczonych :) 1 wyjazd, studentki, 3 dziewczyny, więc szukamy czegoś niedrogiego przede wszystkim. Myślałyśmy o miejscowości Split ze względu na dobre połączenie lotnicze z Polski, bo nic innego na razie nie widzimy i się nie znamy :( termin wrzesień, chcemy pozwiedzać, poleżeć na plaży, ale i też gdzieś wyjść wieczorem. Pomocy! i z góry dziękuję :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co wybrać na pierwszy wyjazd - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone