Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co tym razem po Kvarnerze, Breli i Peljesacu?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madzia_ur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 27.04.2009
Co tym razem po Kvarnerze, Breli i Peljesacu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_ur » 01.06.2014 10:46

Witam wszystkich szalonych miłośników Cro!
Chciałam prosić o pomoc. Byliśmy na Chorwacji trzy razy. Za każdym razem w innym rejonie, żeby wypracować sobie obiektywne stanowisko, gdzie podoba się nam najbardziej. Zgodnie z radami pojechaliśmy najpierw na północ, bo słyszeliśmy, że jak ktoś pojedzie od razu na południe, to już nic mu się nie spodoba. Pierwsza była Crikvenica na Kvarnerze, potem Brela na Makarskiej i rok temu Orebič na Peljesacu. Tak jak miało być, rzeczywiście, czym dalej na południe to piękniej i jedzenie coraz lepsze. Byliśmy w wielu miejscach, bo zawsze zwiedzany, co tylko się da w okolicy, ale nasz najlepszy obiad to zdecydowanie Kapetanova Kuca w Mali Ston, czy Bisto Dalmatino w Orebič. Zawsze byliśmy na wakacjach sami z mężem, w tym roku jedziemy ze znajomymi i 8 letnim dzieckiem. W związku z tym, że jedziemy tylko :( na tydzień, nie możemy sobie pozwolić na samo południe. I tutaj pojawia się moja prośba, czy możecie polecić miejsca z plażami żwirkowymi, jak w Breli, czy Orebicu, ale z dobrym jedzeniem i miejscem, gdzie można wieczorem pospacerować. Nie uśmiecha mi się grill na podwórko, bo mam to na co dzień. Myślałam o Riwierze Omiš, ale niepokoi mnie bliskość Jadranki. Wyspy odpadają, bo chcemy zwiedzać ląd. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 01.06.2014 11:13

madzia_ur napisał(a):I tutaj pojawia się moja prośba, czy możecie polecić miejsca z plażami żwirkowymi, jak w Breli, czy Orebicu, ale z dobrym jedzeniem i miejscem, gdzie można wieczorem pospacerować.

TUCEPI! :D
Tylko skoro byłaś na Riwierze to nie wiem czy to ci odpowiada.
A może Srima?
Blisko do Vodic spacerkiem , nie daleko piękny Trogir , Primosten , wodospady Krka itd.....
Samych Vodic nie polecam ciasno jak cholera w sezonie.
madzia_ur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_ur » 01.06.2014 13:20

Rozważam wszystkie propozycje. Dziękuje za odpowiedź. Zapomniałam dodać, że wybieramy się w najgorszym z możliwych terminów, bo w sierpniu, ale nie od nas to zależy.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 01.06.2014 13:37

Istria. Warto zobaczyć taką trochę inną stronę Chorwacji. Spróbować trufli, malvazji ...
madzia_ur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_ur » 01.06.2014 14:12

arek_sosnowiec napisał(a):Istria. Warto zobaczyć taką trochę inną stronę Chorwacji. Spróbować trufli, malvazji ...

Byłam w Puli.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.06.2014 14:22

Zobacz Tribunj. Też w blisko Vodic, ale z oryginalnym położeniem, częściowo na wysepce połączonej ze stałym lądem kamiennym mostkiem.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 01.06.2014 15:23

madzia_ur napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):Istria. Warto zobaczyć taką trochę inną stronę Chorwacji. Spróbować trufli, malvazji ...

Byłam w Puli.


Pula to niewiele. Poza tym nie jest to miejsce szczególnie "urokliwe" :) .
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 01.06.2014 20:11

madzia_ur napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):Istria. Warto zobaczyć taką trochę inną stronę Chorwacji. Spróbować trufli, malvazji ...

Byłam w Puli.


Rovinj, Porec, Motovun, Hum, Groznjan, Labin, Vrsar, Limskij Fjord... Trochę ciekawych do zobaczenia miejsc jeszcze Wam zostało. Szczególnie dwa pierwsze. Rovinj to (przynajmniej dla mnie) jedno z trzech najładniejszych miast w Chorwacji. Naprawdę Istria warta jest osobnych wakacji.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 01.06.2014 20:23

arek_sosnowiec napisał(a):Rovinj, Porec, Limskij Fjord...

Byłem , potwierdzam , cudowne miejsca. :D
arek_sosnowiec napisał(a):Rovinj to (przynajmniej dla mnie) jedno z trzech najładniejszych miast w Chorwacji. Naprawdę Istria warta jest osobnych wakacji.

Też się zgadzam i cieszę się ,że Rovinj to było moje pierwsze Cro.
Teraz co roku obiecuję żonie że , - w przyszłym roku kochanie pojedziemy na Rovinj !! ....., ale ciągnie mnie na dół.
I nie wiem czym bym zobaczył Istrię ...... :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.06.2014 09:05

Wybór jest banalny,
HVAR.
madzia_ur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_ur » 02.06.2014 09:22

Dokładnie mam to samo, zaczęliśmy od północy i teraz raczej tam nie wrócimy, przynajmniej na razie. Też nas "ciągnie w dół" :D Na Hvar się wybieramy, ale teraz jedziemy tylko :( na tydzień i chcemy pokazać znajomym ląd, a wyspa jest pewnym ograniczeniem.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.06.2014 09:36

madzia_ur napisał(a):Myślałam o Riwierze Omiš, ale niepokoi mnie bliskość Jadranki. Wyspy odpadają, bo chcemy zwiedzać ląd. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Riwiera Omiš to też bardzo dobry wybór. Stanići, Pisak, Marušići, czy Mimice posiadają swój urok. :wink:

maniust napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):Rovinj to (przynajmniej dla mnie) jedno z trzech najładniejszych miast w Chorwacji. Naprawdę Istria warta jest osobnych wakacji.

Też się zgadzam i cieszę się ,że Rovinj to było moje pierwsze Cro.

Wyróżnione turystycznym "Oskarem" :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.06.2014 09:38

Tak naprawdę bycie raz na Pelješcu to o kilka razy za mało żeby go poznać...
madzia_ur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_ur » 02.06.2014 09:41

Bocian napisał(a):Tak naprawdę bycie raz na Pelješcu to o kilka razy za mało żeby go poznać...

Też tak myślę i na pewno tam wrócimy, ale musimy mieć więcej niż tydzień.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.06.2014 09:43

madzia_ur napisał(a):
Bocian napisał(a):Tak naprawdę bycie raz na Pelješcu to o kilka razy za mało żeby go poznać...

Też tak myślę i na pewno tam wrócimy, ale musimy mieć więcej niż tydzień.

No tak, ja po raz 10ty to już jadę tylko na 8-9 dni :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co tym razem po Kvarnerze, Breli i Peljesacu?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone