Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 27.02.2015 23:45

A co robisz z tymi butelkami ? da się je zakapslować ? mam zestaw do robienia browca, nawet robiłem 2 razy ale średnio mi to smakowało.. może ci wypożyczyć ?:D tylko musisz mieć tak około 50 butelek szklanych 0,5l.
W temacie wątku, przywożę rakiję, oliwę i pierwszego roku trochę kamyczków do ogródka, aczkolwiek dalej leżą jeszcze nie zagospodarowane :)
dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 28.02.2015 00:09

A my przywozimy liście laurowe, robimy też "lovorove" sadzonki, mnóstwo nasionek (setki, a nawet tysiące) dziwaczka jalapa, ajvar duuuużo, oliwę liiitryyy, domaće trunki, super zdjęcia, super extra filmy rodzinne.
I takiego okropnego Robaka. I tak oto Robak, bakcyl "wstrętny" jest przez nas już połknięty :D Nie da się żyć bez Chorwacji.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 28.02.2015 00:13

dorato1 napisał(a): I takiego okropnego Robaka. I tak oto Robak, bakcyl "wstrętny" jest przez nas już połknięty :D Nie da się żyć bez Chorwacji.

Też go kiedyś przywiozłam i we mnie siedzi 8)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 28.02.2015 08:00

yzedef napisał(a):A co robisz z tymi butelkami ? da się je zakapslować ? mam zestaw do robienia browca, nawet robiłem 2 razy ale średnio mi to smakowało.. może ci wypożyczyć ?:D tylko musisz mieć tak około 50 butelek szklanych 0,5l.
W temacie wątku, przywożę rakiję, oliwę i pierwszego roku trochę kamyczków do ogródka, aczkolwiek dalej leżą jeszcze nie zagospodarowane :)



Butelek po piwie nie zabraknie - dowiozę jak trzeba. Po co ci te kamyki - wyrzuć je do rowu. :hut:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 02.03.2015 00:22

darek1 napisał(a):
yzedef napisał(a):A co robisz z tymi butelkami ? da się je zakapslować ? mam zestaw do robienia browca, nawet robiłem 2 razy ale średnio mi to smakowało.. może ci wypożyczyć ?:D tylko musisz mieć tak około 50 butelek szklanych 0,5l.
W temacie wątku, przywożę rakiję, oliwę i pierwszego roku trochę kamyczków do ogródka, aczkolwiek dalej leżą jeszcze nie zagospodarowane :)



Butelek po piwie nie zabraknie - dowiozę jak trzeba. Po co ci te kamyki - wyrzuć je do rowu. :hut:


Nie mam rowu :), mogę wrzucić sąsiadowi do ogródka albo też dzieciakom latem naleje wody do basenu wrzucę kamyki i powiem że w tym rok będzie tylko taka chorwacja :D.
Butelek też mam od cholery bo miałem robić wszyscy mi zbierali a teraz muszę to wywieść :), jak chce ci się bawić to może spróbować zrobić swój z brewkita, mi to nie smakuje, wole coś też swojego jednak znacznie mocniejsze :D, na to już są inne butelki ;)
kokosanka
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 02.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokosanka » 02.03.2015 16:01

Całą listę zakupów - co przywieźć z naszego pierwszego wyjazdu na Chorwację dzięki Wam już mam :wink: Mam tylko pytanie, być może głupie, ale wybaczcie - to będzie nasza pierwsza podróż do Chorwacji ;) - często w Waszych "pamiątkach" z wyjazdu pojawia się czosnek i cebula - powiedzcie mi - czym się różnią od dobrych, Polskich? :oops:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.03.2015 16:21

kokosanka napisał(a):Całą listę zakupów - co przywieźć z naszego pierwszego wyjazdu na Chorwację dzięki Wam już mam :wink: Mam tylko pytanie, być może głupie, ale wybaczcie - to będzie nasza pierwsza podróż do Chorwacji ;) - często w Waszych "pamiątkach" z wyjazdu pojawia się czosnek i cebula - powiedzcie mi - czym się różnią od dobrych, Polskich? :oops:

Czosnek od polskiego to niczym :) To czar wspomnień :) Z chińszczyzną to już co innego. Cebuli nigdy nie przywoziłem. W sumie to nie widzę potrzeby :) Chyba tylko dla zasady, że chorwacka. Czerwoną cebulę mają doskonałą, moim zdanie lepszą niż dostępną w PL. Przywieź sobie kapustę kiszoną w główkach :) U nas ciężko kupić a wychodzi z tego bardzo smaczna sarma :)
kokosanka
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 02.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokosanka » 02.03.2015 16:31

Dzięki Bocian! :) Rozumiem, że taką kiszonkę to upoluję wszędzie tzn.na jakimś lokalnym targu?

Chiński czosnek staram się obchodzić z daleka, ale wiadomo - zimą polskiego się nie kupi. Tak czy siak na pewno na miejscu spróbuję tamtejszego i ocenię czy warto wciągnąć na listę zakupową razem z cebulą czerwoną ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.03.2015 16:37

Kapusty szukaj w marketach bo to jest zapakowana próżniowo kapusta w torebkach. Na przykład takie coś:
Obrazek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.03.2015 17:08

I pamietaj, że crveni luk to nasza biała cebula a bijeli luk to tam także nazwa czosnku :) Czerwona cebula to ljubičasti luk czyli fioletowa cebula :) :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 02.03.2015 17:51

kokosanka napisał(a):... często w Waszych "pamiątkach" z wyjazdu pojawia się czosnek i cebula - powiedzcie mi - czym się różnią od dobrych, Polskich?

Czosnek nie różni się niczym. Natomiast z cebulą różnica jest wielka. Chorwacka biała cebula jest o wiele łagodniejsza niż ta kupowana w Polsce. Z chorwackimi pomidorami (takimi z ogródka od gospodyni) mógłbym się zajadać nią przez pół dnia. :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 02.03.2015 18:09

A ja mogłabym się zajadać białą papryką, ta sprzedawana w Polsce jest lekko gorzka lub bez smaku, a w Cro ma cudowny słodkawy smak :-) czosnek dla mnie taki sam, cebula czerwona pyszna, biała jest delikatniejsza niż nasza.

Ale te arbuzy...... życie za nie oddam!
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 02.03.2015 18:12

Arbuzy i figi...najpyszniejsze :)
kokosanka
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 02.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokosanka » 02.03.2015 20:08

Bocian napisał(a):I pamietaj, że crveni luk to nasza biała cebula a bijeli luk to tam także nazwa czosnku :) Czerwona cebula to ljubičasti luk czyli fioletowa cebula :) :)


Ja to sobie zapiszę, bo raczej nie zapamiętam :P


Belluna napisał(a):Arbuzy i figi...najpyszniejsze :)


W czerwcu kiedy tam będziemy chyba za wcześnie :( Jadłam takie parę lat temu na Krymie - wygrzane na słońcu, słodkie - wyobrażam sobie, że te chorwackie takie właśnie są :oops: Ale chyba będę musiała się zadowolić zakupem tamtejszego dżemu z fig.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 02.03.2015 20:47

Przywożę kubki... uzbierała się mała kolekcja... hehe
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone