Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.07.2013 20:12

forumka.nika napisał(a):Bocian no i takie pomocne odpowiedzi lubię :D
więc poszukam oliwy lokalnej u gospodarza

Nie znam Chorwacji, byłam tylko raz w Zaostrogu, trafiłam na beznadziejne jedzenie w tamtejszych knajpkach.
Na pizze jestem skazana z racji posiadania 5 letniej córki, chociaż nie powiem kocha ona owoce morza więc bedziemy w tym roku probowac smakołyków.

Gdzieś widziałam takie fajne gąsiorki 2 litrowe z brązowego szkła, chciałabym własnie jeszcze zielony.
A oliwy smakowe robie na bieżaco w miare zuzywania, z własnych ziól czy czosnku.

Kupuj tą którą sam używa. Nie kupowałbym takiej na straganie, nie wiadomo od kogo. Co do jedzenia to wszystko zależy co kto lubi. należy szukać konob choć o prawdziwą raczej trudno. Dla mnie prawdziwa to taka:
orebic-po-raz-4-i-na-pewno-nie-ostatni-t29392-135.html
Oczywiście jadam też w innych ale to ideał ;)
Co do dużych szklanych pojemników na oliwę to myślę, ze lepsze są mniejsze. Można zrobić w nich kilka smaków. łatwiej na stół postawić :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.07.2013 21:00

pasażer napisał(a):
dids76 napisał(a):W tym roku, za namową forumowego kolegi :wink: przywiozłem jeszcze sól morską z Pagu.

Możesz zabierać się za produkcję paszkiego pršuta ;)


O tym nie pomyślałem :idea:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.07.2013 21:30

dids76 napisał(a):O tym nie pomyślałem :idea:

No, na mrówki trochę szkoda :wink: Za rok trochę bury w słoiku przywieź i będzie git malina :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.07.2013 21:34

Za rok to spokojnie sam pojedziesz, sobie soli nawieziesz, nawet bure Borą możesz przywieźć :wink:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.08.2013 23:21

Ja z Hvaru koniecznie miód pachnący lawendą... 8)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 22.08.2013 23:58

mariusz_77 napisał(a):Ja z Hvaru koniecznie miód pachnący lawendą... 8)


Bardzo często już rok rocznie od pięciu lat kupowaliśmy ów miód, na straganie po lewej stronie, wjeżdżając do tunelu Pitve, w ilości kilku słoiczków. Był rewelacyjny, nieomal faktycznie stanowił całą kwintesencję wyspy.

:D

Oprócz miodu na pewno oliwę, dżem figowy, etc, etc... :D
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 23.08.2013 02:07

Rakiję, nieco piwa, pršut, na pewno ajvar, mnóstwo fajnych wspomnień i wodę z Adriatyku - mam już 2 słoiczki :D
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 23.08.2013 07:30

Anai napisał(a):Rakiję, nieco piwa, pršut, na pewno ajvar, mnóstwo fajnych wspomnień i wodę z Adriatyku - mam już 2 słoiczki :D


właśnie... zapomniałem... ajvar koniecznie :D
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 23.08.2013 12:52

Ajvar, miód figowy i na drogę burka dla córki, bo jak nie ma burka, to nie ma jedzenia :lol: Dzieciory zakupują dla siebie jeszcze zapas cedevity na cały rok :twisted:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 23.08.2013 12:58

viltob08 napisał(a):Ajvar, miód figowy i na drogę burka dla córki, bo jak nie ma burka, to nie ma jedzenia :lol: Dzieciory zakupują dla siebie jeszcze zapas cedevity na cały rok :twisted:


a co to jest ta cedevita jesli moge zapytać??
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.08.2013 13:03

Taki proszek do rozpuszczania w wodzie, czyli oranżada w proszku :wink:
http://www.cedevita.hr/hr/naslovna.php
W tym roku mojemu diabłowi zasmakowała takie dwa w jednym. Butelka z wodą a na górze pojemniczek z proszkiem. Przy otwieraniu proszek wsypywał się do wody i robiła się oranżada :oczko_usmiech:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 23.08.2013 13:06

acha dzięki... przy najbliższej okazji sprawdzimy... pewnie nasze dzieciaki się ucieszą... :papa:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 23.08.2013 13:07

dids76 napisał(a):Taki proszek do rozpuszczania w wodzie, czyli oranżada w proszku :wink:
http://www.cedevita.hr/hr/naslovna.php
W tym roku mojemu diabłowi zasmakowała takie dwa w jednym. Butelka z wodą a na górze pojemniczek z proszkiem. Przy otwieraniu proszek wsypywał się do wody i robiła się oranżada :oczko_usmiech:


Nasze testują już trzeci rok z rzędu i jakoś nie chce się znudzić :lol:

mariusz_77 napisał(a):
viltob08 napisał(a):Ajvar, miód figowy i na drogę burka dla córki, bo jak nie ma burka, to nie ma jedzenia :lol: Dzieciory zakupują dla siebie jeszcze zapas cedevity na cały rok :twisted:


a co to jest ta cedevita jesli moge zapytać??

Taki napój podobny w smaku ...do nie wiadomo czego, nafaszerowany witaminami i moje dzieciaki namiętnie to pijają podczas pobytu w Cro, zamawiają w knajpie, próbują nowych smaków...do tej pory najlepszy dla nich jest pomarańczowy i grejpfrutowy. Ktoś coś wypromował, a dzieciaki podłapały :roll: W sklepach jest sprzedawany również w takich fajnych butelkach z wodą i dopiero jak odkręcasz zakrętkę, to uwalnia się proszek. Mówiąc krótko, oranżada w proszku :lol:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.08.2013 21:44

viltob08 napisał(a):Mówiąc krótko, oranżada w proszku :lol:


Cedevita niestety na moich dzieciach nie robi wrażenia.

Ale może wspomnę tu również o liściach laurowych czy rozmarynie. Wierzcie mi, rewelacja, otrzymujemy tego w ogromnych ilościach całe multum, zarówno od gospodarzy jak i sami również podczas spacerów zrywamy.
Dodatkowo oczywiście na pewno figi, zarówno świeże jak i suszone, do tego melony, ichniejszy ocet winny, oliva, travarica, rakiija, wino. :D

Przywozimy również z sobą mnóstwo ciekawych obrazów, oprawiamy je u nas, ale to już inna bajka...

:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2013 18:38

1-Ajvar po jednym słoiku ostry,łagodny
2-Pindur jak wyżej
3-Pršut,
4-Kilka butelek oliwy od sąsiada naszego gospodarza
5-Po dwie butelki wina z każdego rodzaju od sąsiada naszego gospodarza ;) a sąsiad naszego gospodarza to ten co ma najlepszą winiarnię na starym mieście w Primosten ;) pan Josip
6-Słój zielonych oliwek
7-Całą kiść czosnku
8-Cebula czerwona i biała po dwa kilogramy ;)))
9-Kilka butelek Karlowaćko,Ożujsko różne smaki ;)))
10-Owoce figi,arbuz,melon...
na pewno o czymś jeszcze zapomniałem :roll: we wtorek przed wyjazdem na pewno coś się jeszcze do koszyka zmieści :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a ha no i miód ale to już dostałem od naszej gospodyni :P rozmaryn z ogródka i troszkę innego zioła :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone