Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo 2012, Wenecja i powrót przez Passo di Stelvio

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ella14
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ella14 » 01.07.2012 19:20

marcgrzy napisał(a):
ella14 napisał(a)::D Ja będę za 2 tygodnie w Mastrince? Co niej sądzisz? Widziałeś plaże?
Gdzie robiłeś podstawowe zakupy? zdarzyło ci się wybierać pieniądze z bankomatu (bo ja miałam rok temu w Zadarze takie problemy z kartą że szok). nie wiesz czy w tym kantorze przy targu kupią ode mnie złoty czy tylko euro. oj mam tyle pytań że aż się wstydzę wiec jeszcze tylko jedno czy jest po za targiem jakaś winnica gdzie kupie lokalne wino na prezenty. :D


Po części się zgadzam z Bartolskim.
Zakupy na 3-4 dni robilem w Lidlu - 3 km za Trogirem, czyli głównie zapasy Ozujska i wody. Mniejsze w Tommym. Chleb w piekarniach. Obiady jadałem w kanjpach poza 2 razami w apartamanie.
Nie wybieralem kasy z bankomatu. Wymieniałem Euro po kursie 7.5 . Oplaciło mi sie to bo je po prostu miałem, nie kupowałem przed wyjazdem. Wiem, że kurs kuny do złotówki to koło 1,7. I w kantorze przy targu oczywiscie kupia zlotówki. Co do wina to nie wiem. Nic nie widziałem.


Serdecznie dziękuję
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 02.07.2012 05:38

Fajnie się czytało, szkoda że już koniec.

Super przejazd przez tą przełęcz, chyba kiedyś jak będę w okolicy to postaram się tam zajechać.
A nie mieliście choroby wysokogórskiej :?:
No bo tak od razu na taką wysokość bez aklimatyzacji :wink:
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 02.07.2012 09:22

Fajna relacja ;) Wenecja super i te góry na koniec..achhhh siedzę w pracy i sie rozmarzyłam...
cały rok muszę na to czekać 8)
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 02.07.2012 17:46

Piter_M napisał(a):Fajnie się czytało, szkoda że już koniec.

Super przejazd przez tą przełęcz, chyba kiedyś jak będę w okolicy to postaram się tam zajechać.
A nie mieliście choroby wysokogórskiej :?:
No bo tak od razu na taką wysokość bez aklimatyzacji :wink:


Pierwszy raz słyszę o chorobie wysokogórskiej. Jakoś nie odczuliśmy zmiany ilości tlenu w powietrzu czy ciśnienia. Może dlatego, że odbywało się to stopniowo. W sumie zmianę wysokości od prawie 0 mnpm w okolicach Wenecji do 2758 pokonaliśmy w 7 godz. No może ostatni odcinek i zmiana wysokości na 1500 m była w tempie około godzinowym, to odpowiem na Twoją wątpliwość - NIE.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.07.2012 18:20

Nadrobiłam i skończyłam.
Dzięki za relację :)

:papa:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 03.07.2012 06:12

marcgrzy napisał(a):Pierwszy raz słyszę o chorobie wysokogórskiej. Jakoś nie odczuliśmy zmiany ilości tlenu w powietrzu czy ciśnienia...


Z tą chorobą wysokogórską to był raczej żart :wink: bo ona na takiej wysokości nie występuje, chodziło mi właśnie o odczucie spowodowane zmianą ciśnienia, bo ja np. już odczuwam zmianę ciśnienia jak wjeżdżamy na Salmopol albo Kubalonkę :) a to nawet nie jest 1000 m n.p.m.
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 03.07.2012 12:35

Super relacja oby wiecej takich :D
Anastazja
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anastazja » 03.07.2012 15:56

Witam, spóźniona ale przeczytałam, na ciovo jeździmy z mężem od 4 lat i to głównie do tej knajpki duga.Jedzenie mają wyśmienite, rybki i steki wyśmienite.a ceny bardzo atrakcyjne:)
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 03.07.2012 16:06

Relacja przeczytana do obiadku;) Było przyjemnie;)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 04.07.2012 19:33

Fajna relacja, też w moich planach jest odwiedzenie Wenecji. Dzięki za ważne info, na pewno się przydadzą. :o
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.07.2012 20:06

nie wiem czy pojadę do Wenecji,ale Passo di Stelvio już na 90 %.
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 04.07.2012 21:37

Fajna relacja, ciekawe dobrze zaplanowane wakacje, sporo atrakcji, super zdjęcia. Mnie również chodzi po głowie Wenecja, ale nie w tym roku, nie z Riwiery Makarskiej :D
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 04.07.2012 21:41

Miken77 napisał(a):Fajna relacja, ciekawe dobrze zaplanowane wakacje, sporo atrakcji, super zdjęcia. Mnie również chodzi po głowie Wenecja, ale nie w tym roku, nie z Riwiery Makarskiej :D


CZemu nie z Makarskiej? To tylko 100 km dalej niż ja byłem, więc jadąc autocestą to tylko godzina drogi wiecej. Nocleg w okolicy Wenecji i sie da :)
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 05.07.2012 07:36

marcgrzy napisał(a):
Miken77 napisał(a):Fajna relacja, ciekawe dobrze zaplanowane wakacje, sporo atrakcji, super zdjęcia. Mnie również chodzi po głowie Wenecja, ale nie w tym roku, nie z Riwiery Makarskiej :D


CZemu nie z Makarskiej? To tylko 100 km dalej niż ja byłem, więc jadąc autocestą to tylko godzina drogi wiecej. Nocleg w okolicy Wenecji i sie da :)


Nieściśle wyraziłem się :D . Pewnie, że się da odległościowo, z tym, że mam tylko 7 dni w Chorwacji, a łącznie może mnie nie być w kraju 10 dni :D . Ograniczenia czasowe. Pozdrawiam
a_ska
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_ska » 05.07.2012 10:29

cyt. "Jednak żonie się zrobiło żal żyjątek i zostały z powrotem wypuszczone do morza. Jak się potem okazało ta czerwona rozgwiazda jest pod ochroną".

Super, że uwolniliście te rozgwiazdy, bo jak my byliśmy na Ciovo, to spotkaliśmy się z kretyńskim zachowaniem dorosłych ludzi, którzy nie dość że wyłowili rozgwiazdę i suszyli ją na betonie, to dzieciom zapowiadali, że postawią sobie ją na pamiątkę w segmencie w dużym pokoju. Żenujące...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ciovo 2012, Wenecja i powrót przez Passo di Stelvio - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone