Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo 2012, Wenecja i powrót przez Passo di Stelvio

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 28.06.2012 15:40

Zostawiam ślad i bede zaglądał :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 28.06.2012 17:11

Relacja idealnie w moment - za półtora miesiąca będę na Ciovo, także czekam na opis wrażeń :)
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 28.06.2012 18:02

witam, w niedzielę wyjeżdżam do tego samego apartamentu na Ciovo, chętnie też poczytam
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 28.06.2012 19:12

NO, wróciłem z pracy i można pisać :)

Skończyliśmy na tym, że dojechałem na apartamentu.

Rano w końcu bez budzika wstajemy. Jest po 8. Jakoś spać się nie chciało. Pochmurno i zanosi sie na deszcz. Przychodzi Pani właścicielka i o wszystkim nam opowiada - na prawdę przemiła obsługa. Jako, że pogoda mało plażowa postanawiamy wykorzystać to i wybrać się na objazd okolicy.

Chciałem zobaczyć Primosten więc obieramy kierunek północno-zachodni i wio.
Po jakiejś pół godzinie jazdy wyłania się widok :

Obrazek

cudo :)

wjeżdżamy w miasteczko, ponieważ jest niedziela akurat biją dzwony kościelne pniemy się w górę do kościółka po drodze podziwiając miasteczko

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na szczycie akurat się msza skończyła więc wchodzimy do kościołka. A obok znajduje się najlepiej położony na świecie cmentarz - super sprawa

Obrazek

Po zejściu ze szczytu udajemy się na LODY. Nie wyczytałem tego na forum, więc podzielę się informacją. Przy wejściu na starówkę po prawej stronie sprzedaje je pan, zaprasza w języku polski. Pan podczas podawania lodów odstawia pokaż sztuczek cyrkowych. Nagrałem z tego filmik, ale chyba nie da się go tu pokazać.Podrzuca gałki, niby upuszcza wafelek - cuda :). To po prostu trzeba zobaczyć. To nasze 1 lody w CRO i jesteśmy w szoku. 1 kugla( gałka) za 7 KUN. U nas w PL 1 gałka to 1 gałka a tam 1 gałka to 3 - przynajmniej u tego pana. Potem było podobnie. Najmniej za 1 gałkę to dostaliśmy 2 :). I w tym przypadku cena 7 kun robi się śmiesznie małą za taką ilość loda.

Najedzeni lodami wracamy do Trogiru.
Podziwiamy piękna starówkę i marinę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i moja żona poskramiająca lwa :)

Obrazek

Trogirem byliśmy zauroczeni. Jest piękny. Te wąskie uliczki. Super. A wieczorem - bajka.

Posileni pięknymi widokami, nakarmiwszy oczy czas nakarmić żołądki. Pamiętając porady właścicielki apartamentu udajemy się do Konoby Dunga przy plaży o tej samej nazwie. Skręca się tam w lewo jadąc na Okrug Dolnij.

Oto co jemy :
Obrazek

Po posiłku jedziemy dalej - zwiedzamy okolicę bliższa :) Czyli samą wyspę. Dla informacji za ten posiłek to jest 0,5 kg muszli, kalmary z grilla, małą pizza, cole i coś tam jeszcze zapłaciliśmy 240 KUN.

Udajemy się na Żedno - na szczyt CIOVO. Stamtąd piękny widok

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stamtąd, mimo że już po 19 postanawiam jeszcze odwiedzić Gospę od Prizidnica. Jest w niezamieszkałej części wyspy za Slatine. Można tam dojechać około 3 km za Slatine, potem idziemy dróżką przez lasek i wzdłuż skał wykutych na wybrzeżu.

Obrazek

Stamtąd można zejść do wody i podziwiać dzikie wybrzeże wyspy

Obrazek

Wracamy bo zaczyna się ściemniać. Jeszcze mały postój w Trogirze na nocne fotki. Niestety większość jest słabej jakości ale te dwie robią na mnie wrażenie :

Widok z mostu Ciovskiego na Ciovo
Obrazek

Widok z mostu na Trogir
Obrazek

I tak się skończył 1 dzień na Ciovo.

Następnie będzie życie codzienne i 2 wycieczki :)

Może dziś po meczu :)

Pozdrawiam wszystkich czytających.




:papa: :papa:
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 28.06.2012 19:15

Bartolski napisał(a):Czekam na dalsze informacje :D
Na jakiej ulicy mieliście apartman? 13 lipca jadę w te okolice na Put Diruna :lol: A w zeszłym roku byłem po drugiej stronie zatoki Mavarcica na Put Rastica.


Hej
apartman na ulicy Put Diruna 53a
Jedyna niedogodność to bardzo strome zejście do plaży. A pozatym extra.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 28.06.2012 20:00

Hej
apartman na ulicy Put Diruna 53a
Jedyna niedogodność to bardzo strome zejście do plaży. A pozatym extra.[/quote]

Ja mam pod nr 72 czyli na samym końcu. Czy tam w okolicy jest jakaś plaża z żwirkiem, żeby z dzieciakami się pomoczyć, czy trzeba gdzieś dalej śmigać?
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 28.06.2012 20:09

Bartolski napisał(a):
Ja mam pod nr 72 czyli na samym końcu. Czy tam w okolicy jest jakaś plaża z żwirkiem, żeby z dzieciakami się pomoczyć, czy trzeba gdzieś dalej śmigać?


Oczywiście, że jest. Schodzisz ulica Dalmatinska na sam dół i jesteś na ścieżce nadmorskiej. Idziesz w lewo i po 500 m dochodzisz do ślicznej plaży ze żwirkiem, Są nawet leżaki za 20 kun w cieniu. A jak Ci sie nie chce chodzić to wystarczy zejść na dół i jesteś na plaży betonowej, gdzie tez jest małe zejście żwirkowe łagodne. Można też pójść do końca ulicą Put Diruna i tam jest zejście do plaży. Już tylko 100m.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 28.06.2012 20:19

marcgrzy napisał(a):Oczywiście, że jest. Schodzisz ulica Dalmatinska na sam dół i jesteś na ścieżce nadmorskiej. Idziesz w lewo i po 500 m dochodzisz do ślicznej plaży ze żwirkiem, Są nawet leżaki za 20 kun w cieniu. A jak Ci sie nie chce chodzić to wystarczy zejść na dół i jesteś na plaży betonowej, gdzie tez jest małe zejście żwirkowe łagodne. Można też pójść do końca ulicą Put Diruna i tam jest zejście do plaży. Już tylko 100m.


No to ja będę miał te 100 metrów bo na samym końcu Put Diruna będę mieszkał :twisted: Tam jest duża różnica wysokości?
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 28.06.2012 20:25

Bartolski napisał(a):
marcgrzy napisał(a):Oczywiście, że jest. Schodzisz ulica Dalmatinska na sam dół i jesteś na ścieżce nadmorskiej. Idziesz w lewo i po 500 m dochodzisz do ślicznej plaży ze żwirkiem, Są nawet leżaki za 20 kun w cieniu. A jak Ci sie nie chce chodzić to wystarczy zejść na dół i jesteś na plaży betonowej, gdzie tez jest małe zejście żwirkowe łagodne. Można też pójść do końca ulicą Put Diruna i tam jest zejście do plaży. Już tylko 100m.


No to ja będę miał te 100 metrów bo na samym końcu Put Diruna będę mieszkał :twisted: Tam jest duża różnica wysokości?


No, jakieś 40m w dól - bardzo stromo. Dacie rade :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 28.06.2012 20:30

Relacja zapowiada się ciekawie :)

My będziemy mieszkać na ulicy Kobijak 6A w Okrug Gornij. Ktoś orientuje się jak tam ze stromością?:>
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 28.06.2012 20:43

EithelAmarth napisał(a):Relacja zapowiada się ciekawie :)

My będziemy mieszkać na ulicy Kobijak 6A w Okrug Gornij. Ktoś orientuje się jak tam ze stromością?:>

To pod samym lasem zejście na copacabane jakieś 350-400 metrów. Spadek oczywiście jest ale nie tak wielki jak na południu wyspy.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 28.06.2012 21:13

Dziękuję za odpowiedź. Jednym słowem mogę liczyć na to, że nie umrę na zadyszkę wracając z plaży do apartamentu :P
Clis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clis » 28.06.2012 21:43

Czytam z ciekawością i czekam na CDN, ;) wybieramy się tam 20 VIII na
"ślepaka" ;) , może jakieś namiary na fajne kwaterki ;)
ania_arek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 15.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania_arek » 28.06.2012 22:31

...czytam z wielka ciekawoscia bo w sierpniu planujemy bardzo podobna wyprawe tylko w odwrotnej kolejnosci ...wyjazd z Warszawy w strone Wroclawia, niemieckie Fussen i nocleg w Austrii w Solden....potem Stelvio i dwie noce w Wenecji....tydzien na Ciovo i w drodze powrotnej dwie noce w Budapeszcie..
beges80
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 07.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beges80 » 28.06.2012 23:02

Już po meczu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ciovo 2012, Wenecja i powrót przez Passo di Stelvio - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone