Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cinnamon Show - czyli Podgora i wyspa Hvar po raz drugi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 07.07.2011 09:30

Cinnamon uwielbiam Twoje relacje, jak ktoś już napisał, Twoja jest jedną z najbardziej oczekiwanych w tym roku 8) Tym bardziej, że już drugi rok z kolei "mijamy" się w podobnym terminie, w podobnym miejscu. Ja w tym roku od 3 do 12.06 w Tucepi, potem przenieśliśmy się na Brać :lol: :D

Z niecierpliwością oczekuję rozwoju Twojej relacji :!: Pozdrawiam!!!
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.07.2011 09:33

Rany....taki korek na granicy w czerwcu??? w nocy???? Nigdzie nie jadę :)

Odnośnie paszportu, ja to mam stracha, już miałam w zeszłym roku. Jula miała wyrabiany paszport jak miała 8 miesięcy, paszport ma ważny do 2013 roku więc teoretycznie luz, ale ona na tym zdjęciu nic a nic nie przypomina 3,5 latki z teraz. Niby chciałam jej zrobić w tym roku nowy paszport...ale jakoś zeszło, no i ten w końcu ważny jest. Ale na wszelki słuczaj akt urodzenia wożę ze sobą. Coby udowodnić, że moja ona :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.07.2011 10:04

Które to przejście graniczne na ostatnim zdjęciu?
Eewwaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 07.07.2011 10:11

Jestem i ja :P
Uwielbiam Twoje relacje :papa:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.07.2011 10:17

Marsallah napisał(a):Które to przejście graniczne na ostatnim zdjęciu?


Ja tam nie wiem jak się nazywa - to pomiędzy Słowenią i Chorwacją co to ten krótki odcinek autostrady w Słowenii jest, a który 80% forumowiczów objazdem bierze ;). Znaczy w okolicach Chorwackiego Gornij Macelj.
To przejscie gdzie ostatnio ktoś pisał na forum, że korki w lipcu już od odcinka płatniej autostrady były ;) czyli 15 km.
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 07.07.2011 11:50

Ta fota na granicy ... to tak od niechcenia przez okno czy z jakiegoś statywu?

Dlaczego Ci się nic nie rozmazało tak jak mnie :? :)

Początek relacji świetny :) Podgorę widziałem tylko z góry a Jelsę przez poltorej godziny, ale nie wiem czy za rok nie stworzę relacji ... " Śladami CinnamonGirl", dlatego czekam z niecierpliwością na cd.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 07.07.2011 11:53

CinnamonGirl napisał(a):. Nogi pod brodą, gekony między nogami tak to mniej więcej wyglądało, bo cały bagażnik i tylnia kanapa zawalona była po dach.
Autko nr1

Autko nr 2


O! I to jest relacja od A do ... Zzzz.
Swoją drogą zastanawiam się jak ja upchnę 4+1+wózek+łóżeczko turystyczne+inne graty do kombiaka, skoro Wy macie góóóóry stuff'u na tylnych siedzeniach.

Więcej takich zdjęć w relacjach, więcej zdjęć z trasy...
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 07.07.2011 12:02

Początek relacji wprost genialny :D :D, czekamy cierpliwe na ciąg dalszy :D :D :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.07.2011 12:12

Dario85 napisał(a):Ta fota na granicy ... to tak od niechcenia przez okno czy z jakiegoś statywu?

Dlaczego Ci się nic nie rozmazało tak jak mnie :? :)


A z ręki od niechcenia przez okno. Nie rozmazało bo: przesłona f 2,8 i ISO 1250 dało czas 1/25s przy którym na 50mm umiem zrobić w miare nie poruszone zdjęcie (bo to zdjecie jest ruszone :> , ale jakbym stała i sie zaparła o biust to by było nieporuszone).
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 07.07.2011 12:15

ja o swój nie miałem jak oprzeć :)
viggen_wawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) viggen_wawa » 07.07.2011 12:36

Przysiądę także w oczekiwaniu na swój wyjazd :) i poczytam.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 07.07.2011 12:36

halo to ja :). Pozdrawiam serdecznie podrozniczke.
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 07.07.2011 13:20

noo... nie... taki korek :?: na granicy w czerwcu? 8O Strach pomyśleć co będzie później :oczko_usmiech:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.07.2011 13:34

no to surprise ;)

Odcinek 2. Spotkanie z Chorwacją - dla niektórych pierwsze

Jesteśmy w Chorwacji Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Za oknami ciemnica... można iść spać :
4.30 - Otwieram jedno oko - ciemno, drugi boczek i śpimy dalej.
5.00 - Otwieram jedno oko - co jest? Gdzie ten świt ??? jakoś tak ponuro, nic nie widać. Idę spać dalej.
5.30 - Otwieram jedno oko - o w końcu jasno, ale co to kurna jest ?!?!?!!? Za przeproszeniem g... widać.

Gdzie te piękne krajobrazy, jak ja mam się nacieszyć, że już w Chorwacji jesteśmy, prezentować prawiczkom piękno tego kraju ?!?!?!?! A nie, sorry nie mam ubranych okularów, no tak, co ja chcę zobaczyć przy -4,5D. Wkładam... bez zmian... chucham i czyszczę bez poprawy widoczności. Co jest ?!?!?!

Obrazek

O matko...! 8 stopni na zewnątrz ?!?!?! Automapa zwariowała i zamiast do Chorwacji pokierowała nas na jakąś cholllną Syberię ?!?!?!

Nawet nie ma jak sprawdzić naocznie, bo tubylcy rozpuścili jakąś zasłonę dymną... co oni tam tak ukrywają przed nami.... A może to wszystkim znany hel i równie sławna mgła... zaraz się rozbijemy o czubki drzew... wróć... jedziemy autem po autostradzie nie ma tu czubków drzew, a brzóz nie widać na horyzoncie...

Stajemy na kawę, WC i rozprostowanie kości. Wszyscy szczękają zębami. R, który do tej pory jako jedyny z chłopaków nie zmieniał się za kierownicą, na propozycję moją i A, że możemy go na 2 godzinki zastąpić za kierownicą nagle prostuje się, otwiera szerzej oczy, przytula się sztywno do kierownicy i mówi, że mu się nie chce spać. No i jedzie dalej, za to ja z A dzielnie go zagadujemy.

No dobra, ale jednak bez jaj... Chorwaci nie zdążyli się przygotować do sezonu? Widoki pozakrywali, góry zasłonili, odmalowują makiety, czy co? O co kaman?!?!?! Jakiś Truman Show dosłownie...
jak nic coś spierniczyli i teraz się kryją... pewnie Velebitu nie zdążyli ustawić na miejscu, albo jakiś aktor z poprzedniej edycji połapał się o co biega, wjechał w makietę, żeby uciec z planu i mają dziurę do załatania.
Obrazek

Ogrzewania nie włączyli... haloooo tam na górze, jest tam kto? Zimno nam, to CZERWIEC... temperatury powinny być przynajmniej o 10 stopni wyższe.
Obrazek

No całe szczęście, że w 'za tunelowej' części Chorwacji prace przygotowawcze do Show idą zgodnie z harmonogramem.
Grzejniki już się rozgrzały - całe 21 stopni :D o 7 rano. No i co nieco widać. A. (prawiczek) chwyta za mój aparat i jako ta siedząca z przodu robi zdjęcia... setki zdjęć... (A. sorki, ale część pokasowałam - miałam ograniczone miejsce na dysku (tylko 60GB wolnego) do dyspozycji. Zostawiłam te najlepsze.)

W aucie słychać łał, ah, zrób zdjęcie i dźwięk migawki Nikona... nawet Canonowiec R. stwierdza, że ten Nikon fajnie brzmi... chyba faktycznie nie do konca już trzeźwo myśli

Cyk...
Obrazek

Cyk... cyk...
Obrazek

Cyk... cyk... cyk... cyk (ciekawe czy A. zapełni całą 8BG kartę)
Obrazek

Sprawdzamy, czy nie ukradli nam towarzyszy podróży ;)
Obrazek

Na drogach pustki... gdzie ci wszyscy Niemcy i Czesi się podziali
Obrazek

Z okolic Splitu piszę do Ratko, że jesteśmy 70km od celu ;) po wymianie smsów i rozmowie telefonicznej dowiaduję się, że jego nie ma dziś w Podgorze i czekać na nas będzie jego tata Milivoj (nas gospodarz z roku ubiegłego).

Zjeżdżamy z autostrady. Biokovo robi na pozostałych ogromne wrażenie.
Mój aparat w rękach A. wystaje za okno i robi zdjęcia ;) nie zawsze proste, ale mające swój urok (sama lubię krzywe kadry ;))
Cyk...
Obrazek

Aparat raz ma A. raz ja - nie wiem które zdjęcia są czyje ;)

Pasażerowie przestają mówić, słychać jedynie Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... jak pięknie, ah, oh, ah... rób zdjęcia... no rób zdjęcia... zrób zdjęcie tego morza...
Cyk...
Obrazek

W Makarskiej odcinek drogi z ruchem wahadłowym, nie możemy już usiedzieć na tyłkach i każdy spowalniacz ruchu nas denerwuje.

Czekając, obserwujemy sobie stojący przy drodze radiowóz policji wraz z zawartością, przed którym Chorwaci jeżdzą pod prąd, zawracają na podwójnej ciągłej... a policja wyluzoooowanaaaaa 'what's uuuuuup'... ma to generalnie w poważaniu w końcu dopiero jest 9.30 rano.

W końcu około godziny 10 dojechaliśmy na miejsce, Milivoj pali papierosa i cierpliwie na nas czeka a przez CB (krótkofalówki padły przed Makarską) słychać w drugim aucie moje głośne Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
Ptaki z drzew poderwały się z drzew... pasażerowie ogłuchli ;)

Cdn.
Ostatnio edytowano 07.07.2011 19:28 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 07.07.2011 13:44

Zasiadłam i ja :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cinnamon Show - czyli Podgora i wyspa Hvar po raz drugi - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone