Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cinnamon Show - czyli Podgora i wyspa Hvar po raz drugi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.07.2011 19:29

Myślę, że iiiaaaałłłać można zawsze, nawet jak to nie jest pierwszy wyjazd do Cro ;)

Ja zawsze wydaję takie okrzyki, jak pierwszy raz w sezonie usłyszę cykady :wink:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.07.2011 19:36

Roxi napisał(a):Myślę, że iiiaaaałłłać można zawsze, nawet jak to nie jest pierwszy wyjazd do Cro ;)

Ja zawsze wydaję takie okrzyki, jak pierwszy raz w sezonie usłyszę cykady :wink:


Do cykad jest podejscie różne.
Przykład: Gdzieś sobie idziemy (juz nie pamiętam gdzie)
K. pyta: 'co to tak hałasuje'.
Ja: 'a takie duże wielkie latajace połączenie konika polnego z szarańczą ;) '
K. : Aaaaaaaaaa choćmy szybciej :>
Ostatnio edytowano 07.07.2011 19:47 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.07.2011 19:36

CinnamonGirl napisał(a):Ja byłam trzeci raz i za każdym raziem Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiam :D


Ja byłem 11 razy i za każdym razem jak znikał obraz Jadranu, "pociły się" oczka :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2011 19:43

CinnamonGirl napisał(a):Do cykad jest podejscie różne.
Przykład: Gdzieś sobie idziemy (juz nie paiętam gdzie)
K. pyta: 'co to tak hałasuje'.
Ja: 'a takie duże wielkie latajace połączenie konika polnego z szarańczą ;) '
K. : Aaaaaaaaaa choćmy szybciej :>


To i tak obraz cykady mocno upiększony w stosunku do wizerunku prawdziwego :)

Przyłączam się do czytających, a Twoim przypadku bardziej oglądających. Zawsze zachwycam się wysokim poziomem Twoich fotografii.

Pozdrawiam.
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 07.07.2011 21:06

CinnamonGirl napisał(a):Granica ;)
Obrazek

Wiem, wiem, że w sezonie to można tam kisnąć 5 godzin, ale jest przed sezonem :D a tam pełno Niemców i jeszcze więcej Czechów.
Aż się boję, co będzie za rok, choć w sumie kuszą mnie wrześniowe figi i winogrona... mniam



Nas w tym roku granica Słoweńsko-Chorwacka również zaskoczyła...800 metrowy korek do granicy, który zajął nam godzinę :) Rzeczywiście mnóstwo Niemców, Czechów i Węgrów...Polaków zero, przynajmniej tak mi się wydawało. Ale jak się okazuje parę autek za nami stała CinnamonGirl :) Do granicy dojechaliśmy o 2 nad ranem, a przekroczyliśmy ją o 3 :D Także deptaliście nam po piętach :)


Relacja jak zwykle PIERWSZA KLASA!!!! Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :)
qwqwq
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) qwqwq » 07.07.2011 22:27

Z przyjemnością dołączę się do czytania tej relacji. Za miesiąc wybieram się na Hvar i już nie mogę się doczekać. Zachwycona jestem Chorwacją. W tym roku będzie to mój trzeci raz z rzędu kiedy odwiedzę ten cudny kraj.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 07.07.2011 22:34

CinnamonGirl napisał(a):Podziwiam osoby które sobie poradzą bez prądu - ja niestety do nich nie należę. Zresztą gdyby nie prąd to by zdjęć w mojej relacji nie było a w najlepszym wypadku skonczyłyby się w połowie wycieczki do Dubrownika :D bo potem nie byłoby gdzie naładować aku :) zresztą bez suszenia moich krótkich włosów suszarką w Chowacji miałabym siano a raczej stodołę na głowie ;) i nigdzie bym nie wyszła.


Tak całkiem bez prądu nie będziemy - małżowinek kupił juz przetwornicę z 12V na 220 V więc komóry, kamery, aparaty i co najważniejsze muza na wieczorne tańce będzie. Moja suszarko-szczotka potrzebuje 400 W a przetwornica jest na 500 czy 600 więc damy radę i z fryzurami. Zresztą jak tu ktoś powiedział "poczochrane" możemy czasem chodzić...

Fajna relacja, zmartwił mnie tylko ten korek na granicy a gekon zarąbisty. Mam żółwia Ludwika może się kiedyś zaprzyjaźnią... :P
gosiulek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 30.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiulek » 07.07.2011 23:05

przysiadam się i ja :mrgreen:

i poproszę przepis na te weki z cycków 8)


do Aldonki : radze jednak wymienić paszport dziecku :->
ja swemu wymieniam choć ważny jeszcze do 2015 roku - pani w urzędzie kazała bo zdjęcie MUSI być aktualne co u dzieci jest średnio możliwe :roll:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 07.07.2011 23:17

Fajnie sie czyto ... jak gryfno dziołcha pisze :D
Na dobranoc ... :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.07.2011 23:37

Witaj Cynamonowa Dziewczyno :D

Kto późno przychodzi - ma niewątpliwą przyjemność czytania kilku odcinków Twojej relacji na raz :D

Spory tłum czytaczy i oglądaczy , więc sobie przycupnę w kąciku



Pozdrawiam
Piotr
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.07.2011 07:35

Odcinek 4. 1 dzień pobytu - Apartament i pierwsze przywitanie z Podgorą.

Witamy się z Milivojem, wygląda jakby na spamiętał (teraz dzięki Markowi, wiem że pamiętał ;)). Pokazuje jak zaparkować, aby sąsiedzi 'przypadkiem' nam nie poprzestawiali w nocy aut. 5 cm do przodu -o tak, i 5 cm od ściany :D

Pokazuje nam nasze apartamenty. Wszystko zgodnie z opisem.

Ze względu na długość mojego męża wybieramy pierwsi jeden z pokoi w 4 osobowym apartamencie - tylko tam łóżko nie jest zakończone poprzeczną dechą od strony nóg :D
Pozostała czwórka losuje.
K&J będą naszymi współmieszkańcami a A&R będą mieszać w 2 osobowym studio nad nami i będą mieć 20 schodów więcej do pokonania :D

Krótka prezentacja naszych apartamentów:
Studio 2 osobowe
Obrazek

Apartament 4 osobowy
Pokoik M&P Łóżeczko dziecięce robiło za mój stolik nocny i półkę na rzeczy wszelakie, z pokoju wchodziło się do mini łazienki, z której korzystałam tylko ja, bo jako najmniejsza z ekipy, swobodnie się tam mieściłam.
2 metrowy P. miał pewne problemy z prysznicem :P i po pierwszy podejściu zrezygnował.

Dalej trochę zagracona sypiania K&J, małe łóżeczko na czas pobytu dali na piętrowe i od razu zrobiło się luźniej. To było jedyne miejsce w obu apartamentach, gdzie dochodziły odgłosy z drogi. Obok większa łazienka z działającą pralką ;)
No i 'salon', jadalnia i kuchnia w jednym
Obrazek

Balkon z którego schodziło się na 'podwórko' z grillem do dyspozycji mieszkańców apartamentu 4 osobowego
Obrazek

I na deser:
To co misie lubią najbardziej i co powoduje że człowiek zapomina, że Jadrankę ma tuż za rogiem:
Obrazek

A ze środka wyglądało to tak:
Obrazek

Notabene zasłonki na balkonie bardzo przydatna rzecz - popołudniami, wiaterek przepuszczały za to słoneczka już nie.

I taki kwiatek sąsiadów, co mi się ujęcie spodobało ;)
Obrazek


Szybkie rzucenie rzeczy na łóżka, jeszcze szybsze sniadanie i na plaaaaaaażę. Póki co tą trochę bliżej, a która jest umiejscowiona między Podgorą a Podgorą Caklje.
Muszę dodać, że do najbliższej plaży mieliśmy 103 schody i 10m. Jednak żadnej z kobiet nie uśmiechało się wystawiać tyłka przy promenadzie gdzie ludzie chodzą, komentują i jedzą :D Dlatego póki co na drugą najbliższą ;) jakieś 7 min od apartamentów a do końca pobytu w Podgorze spacerowaliśmy sobie 15 minut na naszą plażyczkę z roku ubiegłego.

Cdn.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 08.07.2011 07:46

Widzę, że się przerzuciłaś z Primosten na Podgorę na dłużej.
Jak zwykle ładnie skomponowane kadry.
PZDR.
goszka
Croentuzjasta
Posty: 246
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) goszka » 08.07.2011 08:57

CinnamonGirl napisał(a):Obrazek


Czy ten pyszny rudzki chlebek to od Poloczka? :)
goszka
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.07.2011 09:35

goszka napisał(a):Czy ten pyszny rudzki chlebek to od Poloczka? :)
goszka

a no od Poloczka - pyszny no nie? ;) Rodzice zawsze każą mi go wieść jak jadę do nich w odwiedziny :)
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 08.07.2011 09:52

gosiulek napisał(a):radze jednak wymienić paszport dziecku :->
ja swemu wymieniam choć ważny jeszcze do 2015 roku - pani w urzędzie kazała bo zdjęcie MUSI być aktualne co u dzieci jest średnio możliwe :roll:


Dlatego chyba od 2010 r. wprowadzili przepis, że paszport jest ważny na rok. Mój młody ma paszport robiony przed wyjazdem na Chorwację w 2008 i ma jeszcze ważny, choć też jest na zdjęciu średnio podobny. Mojej córce wyrabialiśmy w tym roku i okazało się, że nie ma innej opcji niż ważność na rok. Oczywiście za każdym razem płać człowieku :evil:

Przepraszam, że zakłócam tok relacji :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cinnamon Show - czyli Podgora i wyspa Hvar po raz drugi - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone