Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz drugi [live]

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 18.07.2015 20:22

Poprzednią relację śledziłam, to i teraz jestem, tym bardziej, że jesteście w Primosten. Fajna baza wypadowa :) Miłego pobytu!!!
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 19.07.2015 09:45

Pierwszy dzień za nami!
Przyjechaliśmy do Primosten ok. 13. Znaleźliśmy nocleg przez biuro turystyczne, rozpakowaliśmy się i polecieliśmy na plażę. Smaży ładnie:D Jest jednak coś co mnie bardzo niemiło zaskoczyło. Okropnie zaśmiecona woda: plastry, szyszki, opakowania... no średnio, średnio, nie dało się popływać bez spotkania z czymkolwiek.
Potem wróciliśmy do mieszkanka, ja trochę pospałam i koło 21 wyszliśmy na spacer. Posłuchaliśmy jakichś pań na starym mieście (ładnie śpiewały!), porobiliśmy fotki i do domu. Usnęłam padnięta :D
Zaraz lecimy dalej i już mnie rodzinka odciąga od kompa, dlatego reszta zdjęć potem 8)




1.JPG


2.JPG


3.JPG


4.JPG


5.JPG


6.JPG


7.JPG


8.JPG


9.JPG
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 19.07.2015 10:06

A co to, Tatko nie ufał fabrycznej nawigacji? Citroen C4, jak się sprawuje? Tatko nie przeklina?
Ładna ta mieścinka i plaża Wasza :papa:
Kryniu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 23.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kryniu » 19.07.2015 11:01

Zasiadam i ja do czytania.
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 19.07.2015 20:27

KarKoz napisał(a):A co to, Tatko nie ufał fabrycznej nawigacji? Citroen C4, jak się sprawuje? Tatko nie przeklina?
Ładna ta mieścinka i plaża Wasza :papa:


Co do nawigacji to tak, tatko jest bardzo nieufny :D Tym bardziej, że cytrynkowa nawigacja nie jest najaktualniejsza a Citroen zażyczył sobie 750 zł za aktualizacje :D
Sytuacja w firmie okej, awarii nie ma także tati spokojny :)

<><><>

19.07.2015. Dzień 2

Dziś rano po śniadanku udaliśmy się do kościoła św. Jerzego na samiuśkim szczycie półwyspu. Podczas mszy do kościoła "wtargnął" pan w samych kąpielówkach, z krzyżem na szyi. Przekroczył próg, zaczął się dziwnie kłaniać, po czym wyszedł i się rozglądał miną, której nie potrafię przypisać żadnych przymiotników. Jakąś godzinę później spotkaliśmy się znowu: gdy byliśmy w barze przy porcie, "znajomy" chodził ulicą, całował krzyż, smarował się filtrem i nawet podszedł do jakiegoś pana w restauracji i chciał go wysmarować :D Krzyczał do wszystkich (chyba na swój krem) po czym usnął na ławeczce. Pewnie nawdychał się lawendy. Lub czegoś innego 8) 8)

Pospacerowaliśmy trochę wąskimi uliczkami i rozejrzeliśmy się za rejsami. Zastawiamy się nad Kornati, chyba że ktoś może polecić inny rejs z Primosten? :D

Wróciliśmy odpocząć i plaża! Dziś byliśmy w innym miejscu. Woda czyściutka (w porównaniu z wczorajszą miejscówą to niebo a ziemia!!). Kupiłam maskę i rurkę (150 kun) więc sobie nurkowałam :D Kacper (lat 9, syn znajomych rodziców i równocześnie ziomek z klasy mojego Łukaszka) uzbierał sobie dorodną kolekcję kamieni. I potem jego biedna mama musiała je dźwigać :D :D. Po plaży zjedliśmy pizze w restauracji w porcie, ale staniki nie latały bo ciasta prawie nie było, sera było aż za dużo i wszystko było okropnie słone (czyżby nawiązanie do wody w morzu?:D). Za 1 dużą Capriciosse, 1 małą (nie pamiętam nazwy), 1 piwo i 1 Sprit'a zapłaciliśmy 125 kun.

A teraz mamy 20:19 i starsza część wycieczki chyba wybiera się gdzieś na miasto :D Ja będę nianią i zostanę. I to bardzo chętnie, bo ogarnę zdjęcia i pogadam na skejpaju. No i oczywiście zajmę się młodymi 8) 8) 8) :lol:

Zdjęcia na 90% będą jeszcze dziś, więc stay tuned!
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.07.2015 20:38

Przyłączam się i czekam na zdjęcia ;) !
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 19.07.2015 20:43

Fajny dzień!
A macie jakieś plany na wycieczki po okolicy? Polecam wieczorek w Rogoznicy po sąsiedzku! Mi jeszcze zostało 10 dni do wyjazdu...
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 19.07.2015 21:30

Bartek1977 napisał(a):Fajny dzień!
A macie jakieś plany na wycieczki po okolicy? Polecam wieczorek w Rogoznicy po sąsiedzku! Mi jeszcze zostało 10 dni do wyjazdu...


10 dni zleci zanim się obejrzysz!
Planujemy jechać na wodospady Krk, do Splitu i jakiś rejs, może właśnie Kornati, chociaż mnie ciągnie na Brać i Hvar, ale czyżby rejsu brak? Ktoś coś wie o jakichś rejsach z Primosten na Brać lub Hvar?

Starszyzna wyszła i zostaliśmy sami! Impreza na całego.
Wiecie,
domino i te sprawy... ;)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.07.2015 21:35

olczik napisał(a):Planujemy jechać na wodospady Krk, do Splitu i jakiś rejs, może właśnie Kornati, chociaż mnie ciągnie na Brać i Hvar, ale czyżby rejsu brak? Ktoś coś wie o jakichś rejsach z Primosten na Brać lub Hvar?

Z plaży pod hotelem Medena odpływają fish picniki.
Czy na Hvar i Brač?
Nie wiem.
Na pewno można na Šoltę popłynąć.

Gdybyście byli w Trogirze, pytajcie o to na targu.
Tam też można kupić bilet.
hubo
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hubo » 19.07.2015 21:43

Witam!

Ja w najbliższy piątek tj. 24.07. jadę do Primosten. Proszę o lokalizację tej "czystej" plaży.
I może do zobaczenia!
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 19.07.2015 21:53

hubo napisał(a):Witam!

Ja w najbliższy piątek tj. 24.07. jadę do Primosten. Proszę o lokalizację tej "czystej" plaży.
I może do zobaczenia!


To ta część głównej plaży nieco na północ, odcinek z rządkami parasoli, zresztą tu zdjęcie. Z telefonu ale jest :D Na pewno znajdziecie!
Załączniki:
IMG_6750.JPG
IMG_6701.JPG
Desperados76
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Desperados76 » 19.07.2015 22:23

Dosiadam się i ja, lepiej późno niż wcale.
Niedługo, bo za tydzień wyjazd do CRO. Tylko tym żyjemy :D
kobrys1
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrys1 » 19.07.2015 22:37

witamy z plaży po sąsiedzku czyli przy ul.Jelacica.
Primosten to już nie to co było 15 lat temu. Teraz to jakoś tak "po zachodniemu".
ale i tak przyjemnie
japer
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) japer » 19.07.2015 22:48

Bartek1977 napisał(a):Fajny dzień!
A macie jakieś plany na wycieczki po okolicy? Polecam wieczorek w Rogoznicy po sąsiedzku! Mi jeszcze zostało 10 dni do wyjazdu...


Odliczam dni do wyjazdu i właśnie w Rogoznicy będę bawił na początku sierpnia :oczko_usmiech: Bartek1977 polecasz wieczorek w Rogoznicy i bardzo mnie to cieszy , że będzie gdzie wyjść po całodziennym plażowaniu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2015 22:51

kobrys1 napisał(a):Primosten to już nie to co było 15 lat temu. Teraz to jakoś tak "po zachodniemu".
ale i tak przyjemnie

Właśnie patrzę o oczom nie wierzę 8O
Pierwszy raz byłem w 2002 roku ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja po raz drugi [live] - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone