Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Chorwacja po raz drugi [live]

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Igłą pinii
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 18.07.2015 20:22

Poprzednią relację śledziłam, to i teraz jestem, tym bardziej, że jesteście w Primosten. Fajna baza wypadowa :) Miłego pobytu!!!
olczik
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 19.07.2015 09:45

Pierwszy dzień za nami!
Przyjechaliśmy do Primosten ok. 13. Znaleźliśmy nocleg przez biuro turystyczne, rozpakowaliśmy się i polecieliśmy na plażę. Smaży ładnie:D Jest jednak coś co mnie bardzo niemiło zaskoczyło. Okropnie zaśmiecona woda: plastry, szyszki, opakowania... no średnio, średnio, nie dało się popływać bez spotkania z czymkolwiek.
Potem wróciliśmy do mieszkanka, ja trochę pospałam i koło 21 wyszliśmy na spacer. Posłuchaliśmy jakichś pań na starym mieście (ładnie śpiewały!), porobiliśmy fotki i do domu. Usnęłam padnięta :D
Zaraz lecimy dalej i już mnie rodzinka odciąga od kompa, dlatego reszta zdjęć potem 8)

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG
KarKoz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 19.07.2015 10:06

A co to, Tatko nie ufał fabrycznej nawigacji? Citroen C4, jak się sprawuje? Tatko nie przeklina?
Ładna ta mieścinka i plaża Wasza :papa:
Kryniu
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kryniu » 19.07.2015 11:01

Zasiadam i ja do czytania.
olczik
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 19.07.2015 20:27

KarKoz napisał(a):A co to, Tatko nie ufał fabrycznej nawigacji? Citroen C4, jak się sprawuje? Tatko nie przeklina?
Ładna ta mieścinka i plaża Wasza :papa:

Co do nawigacji to tak, tatko jest bardzo nieufny :D Tym bardziej, że cytrynkowa nawigacja nie jest najaktualniejsza a Citroen zażyczył sobie 750 zł za aktualizacje :D
Sytuacja w firmie okej, awarii nie ma także tati spokojny :)

<><><>

19.07.2015. Dzień 2

Dziś rano po śniadanku udaliśmy się do kościoła św. Jerzego na samiuśkim szczycie półwyspu. Podczas mszy do kościoła "wtargnął" pan w samych kąpielówkach, z krzyżem na szyi. Przekroczył próg, zaczął się dziwnie kłaniać, po czym wyszedł i się rozglądał miną, której nie potrafię przypisać żadnych przymiotników. Jakąś godzinę później spotkaliśmy się znowu: gdy byliśmy w barze przy porcie, "znajomy" chodził ulicą, całował krzyż, smarował się filtrem i nawet podszedł do jakiegoś pana w restauracji i chciał go wysmarować :D Krzyczał do wszystkich (chyba na swój krem) po czym usnął na ławeczce. Pewnie nawdychał się lawendy. Lub czegoś innego 8) 8)

Pospacerowaliśmy trochę wąskimi uliczkami i rozejrzeliśmy się za rejsami. Zastawiamy się nad Kornati, chyba że ktoś może polecić inny rejs z Primosten? :D

Wróciliśmy odpocząć i plaża! Dziś byliśmy w innym miejscu. Woda czyściutka (w porównaniu z wczorajszą miejscówą to niebo a ziemia!!). Kupiłam maskę i rurkę (150 kun) więc sobie nurkowałam :D Kacper (lat 9, syn znajomych rodziców i równocześnie ziomek z klasy mojego Łukaszka) uzbierał sobie dorodną kolekcję kamieni. I potem jego biedna mama musiała je dźwigać :D :D. Po plaży zjedliśmy pizze w restauracji w porcie, ale staniki nie latały bo ciasta prawie nie było, sera było aż za dużo i wszystko było okropnie słone (czyżby nawiązanie do wody w morzu?:D). Za 1 dużą Capriciosse, 1 małą (nie pamiętam nazwy), 1 piwo i 1 Sprit'a zapłaciliśmy 125 kun.

A teraz mamy 20:19 i starsza część wycieczki chyba wybiera się gdzieś na miasto :D Ja będę nianią i zostanę. I to bardzo chętnie, bo ogarnę zdjęcia i pogadam na skejpaju. No i oczywiście zajmę się młodymi 8) 8) 8) :lol:

Zdjęcia na 90% będą jeszcze dziś, więc stay tuned!
figusek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.07.2015 20:38

Przyłączam się i czekam na zdjęcia ;) !
Bartek1977
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 19.07.2015 20:43

Fajny dzień!
A macie jakieś plany na wycieczki po okolicy? Polecam wieczorek w Rogoznicy po sąsiedzku! Mi jeszcze zostało 10 dni do wyjazdu...
olczik
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 19.07.2015 21:30

Bartek1977 napisał(a):Fajny dzień!
A macie jakieś plany na wycieczki po okolicy? Polecam wieczorek w Rogoznicy po sąsiedzku! Mi jeszcze zostało 10 dni do wyjazdu...

10 dni zleci zanim się obejrzysz!
Planujemy jechać na wodospady Krk, do Splitu i jakiś rejs, może właśnie Kornati, chociaż mnie ciągnie na Brać i Hvar, ale czyżby rejsu brak? Ktoś coś wie o jakichś rejsach z Primosten na Brać lub Hvar?

Starszyzna wyszła i zostaliśmy sami! Impreza na całego.
Wiecie,
domino i te sprawy... ;)
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.07.2015 21:35

olczik napisał(a):Planujemy jechać na wodospady Krk, do Splitu i jakiś rejs, może właśnie Kornati, chociaż mnie ciągnie na Brać i Hvar, ale czyżby rejsu brak? Ktoś coś wie o jakichś rejsach z Primosten na Brać lub Hvar?

Z plaży pod hotelem Medena odpływają fish picniki.
Czy na Hvar i Brač?
Nie wiem.
Na pewno można na Šoltę popłynąć.

Gdybyście byli w Trogirze, pytajcie o to na targu.
Tam też można kupić bilet.
hubo
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) hubo » 19.07.2015 21:43

Witam!

Ja w najbliższy piątek tj. 24.07. jadę do Primosten. Proszę o lokalizację tej "czystej" plaży.
I może do zobaczenia!
olczik
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 19.07.2015 21:53

hubo napisał(a):Witam!

Ja w najbliższy piątek tj. 24.07. jadę do Primosten. Proszę o lokalizację tej "czystej" plaży.
I może do zobaczenia!

To ta część głównej plaży nieco na północ, odcinek z rządkami parasoli, zresztą tu zdjęcie. Z telefonu ale jest :D Na pewno znajdziecie!
Załączniki:
IMG_6750.JPG
IMG_6701.JPG
Desperados76
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Desperados76 » 19.07.2015 22:23

Dosiadam się i ja, lepiej późno niż wcale.
Niedługo, bo za tydzień wyjazd do CRO. Tylko tym żyjemy :D
kobrys1
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrys1 » 19.07.2015 22:37

witamy z plaży po sąsiedzku czyli przy ul.Jelacica.
Primosten to już nie to co było 15 lat temu. Teraz to jakoś tak "po zachodniemu".
ale i tak przyjemnie
japer
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) japer » 19.07.2015 22:48

Bartek1977 napisał(a):Fajny dzień!

Odliczam dni do wyjazdu i właśnie w Rogoznicy będę bawił na początku sierpnia :oczko_usmiech: Bartek1977 polecasz wieczorek w Rogoznicy i bardzo mnie to cieszy , że będzie gdzie wyjść po całodziennym plażowaniu.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2015 22:51

kobrys1 napisał(a):Primosten to już nie to co było 15 lat temu. Teraz to jakoś tak "po zachodniemu".
ale i tak przyjemnie

Właśnie patrzę o oczom nie wierzę 8O
Pierwszy raz byłem w 2002 roku ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Chorwacja po raz drugi [live] - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019