Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja na dziko 13.08.11 - 27.08.11

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2012 15:28

Fatamorgana napisał(a):Janusz, Rysio jednak miał rację, jak napisał, żeś pacyfista...
:D :) :wink:


Obrazek

:wink: :wink: :wink:
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 02.01.2012 15:42

Janusz Bajcer napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):Janusz, Rysio jednak miał rację, jak napisał, żeś pacyfista...
:D :) :wink:

:wink: :wink: :wink:


Nawiązując do pięknego kota w awatarze Janusza, chyba bardziej adekwatne jest to zdjęcie...

Siła spokoju :wink:

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2012 15:47

W razie czego mam pomocnika rysia :wink: :wink:

Obrazek
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 02.01.2012 15:50

Też kota z resztą.... :wink: :wink: :wink:
crotour
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crotour » 02.01.2012 23:32

Super relacja. My wybieramy sie ponownie -3-ci raz :) w maju br.
Już nie moge sie doczekać
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.01.2012 03:14

Ekologicznie i w zgodzie z naturą - jak autor?
Czy typowo?... :) :wink:
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 09.01.2012 11:57

Czesc :)
Dawno nie zaglądałem na na to forum, ale widzę, że troszkę temat odżył, co nie powiem, bardzo mnie cieszy ;)
Fajnie, ze znajdują się osoby, które mają podobny stosunek do takiego stylu podróżowania i co więcej znajdują w nim zalety. A przy tym wszystkim, nie boją się zabrac głos w dyskusji.
Nie mniej jednak tak jak napisałem wcześniej, celem zamieszczenia tej relacji na tym forum, nie było propagowanie takiego stylu podróżowania po tym pieknym kraju, bo każdy podróżuje wedle własnego uznania. Moim celem było po prostu pokazanie, że jak najbardziej jest to możliwe, na przekór wszystkim nieprzychylnym opiniom, których przed wyjazdem się tutaj naczytałem.
Pozdrawiam.
Pomorzanin
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pomorzanin » 09.01.2012 13:57

Ehh.... kto nie 'walnął" chociąż raz w zyciu w krzaki na parkingu czy tez tym podobnym miejscach :wink: . Ja sam pamiętam jak mnie dorwała na Rodosie "zemsta grecka' coś podobnego do "faraona" ale pewnie jej najbardziej agresywna mutacja. Byłem w hotelu o standardzie 4+.
Jak przyciśnie to nie ma zmiłuj.
Fajna relacja.Tak tez można. Najważniejsze że coś zobaczyli i odpoczeli z pozytkiem dla siebie.
Baszka
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 09.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baszka » 09.01.2012 15:47

Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji.
Sama zastanawiam się nad wyjazdem do CRO na dziko, odstrasza mnie póki co głównie termin (maj). Niemniej rozumiem też argumenty przeciwników takiego sposobu wypoczynku.
Wszystko dlatego, że widziałam co się dzieje w miejscach, gdzie takie biwakowanie jest powszechne. Byłam w 2009 bodajże roku w Rumunii - głównie w górach. W tym kraju spanie na dziko jest legalne i naprawdę praktykowane. Efekt - przy bardziej popularnym "kempingu" tona śmieci. Każdy krzaczek w promieniu kilkudziesięciu metrów ob*rany (ja naprawdę chciałam wejść głębiej w las za potrzebą, niemniej było to właściwie niemożliwe bez wdepnięcia w minę). Zejście do rzeczki w celu porannego/wieczornego umycia się niemal niemożliwe - na każdym bardziej płaskim kamieniu niespodzianka. Już nie mówię o tym, że po obejrzeniu sobie tego wszystkiego odechciewa się takiego "mycia".
Oczywiście, w rejonach mniej turystycznych było diametralnie inaczej - niemal niezauważalna była obecność człowieka.

Mój post miał tylko na celu uświadomić, co się dzieje w miejscach znanych i popularnych, jeśli zacznie się tam namiętne praktykowanie spania na dziko. Pojedyncze jednostki rzeczywiście nie wyrządzają dużych szkód, ale jeśli poszłaby fama, że nad Jadranem da się bez problemu spać za free, to mam wrażenie, że za 5, 10 czy 15 lat możnaby pożegnać się z czystymi plażami. Efekt domina zwyczajnie.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.01.2012 16:04

Zgadza się. Tłumy autostopowiczów i innych spaczy a'la hippisowska młodzież zjechała by masowo.

To co opisujesz w Rumunii to właśnie najlepszy przykład tego, jak pewne kraje odstają od postępu. W krajach gdzie monitoruje się wszelki ruch turystyczny i naprawdę dba o ekologię, w takich dzikich obozowiskach stawia się przynajmniej latrynę lub toj-tojkę, robi kran z wodą, stawia kosze na śmieci (które są opróżniane w sezonie co kilka dni) itd.
Ale komuś musi zależeć. Rumuni martwią się bardziej o biedę i kasę niż o jakąś ekologię- jeszcze tego nie rozumieją jak trzeba.

Inna sprawa, że wielu ludzi z pozoru wychowanych i kulturalnych wychodzi z głupiego założenia, że tam jest cudzy- obcy teren, więc można nasrać gdzie popadnie i wywalić śmieci jak leci. Bo już jadę i mnie to nie będzie przeszkadzało. Potem przychodzi następny i....
Wygodne lenie i tyle.
W krajach alpejskich ale i np. w chatach położonych wysoko w Tatrach Słowackich jest szanowany obyczaj, że swoje śmieci każdy zabiera na dół ze sobą (oczywiście nie po to, żeby je potem walnąć w pierwsze krzaki...). O ile w przypadku piechurów wymaga to pewnej dozy solidności i uczciwości oraz miejsca w plecaku, to w przypadku wygodnisiów z miast, jeżdżących wszędzie autami- tu waliłbym takie kary za wywalenie śmieci byle gdzie, że by jeden łajza z drugim popamiętał- a dzięki temu kasa na kible i kosze by się w mig znalazła.
Wszystko się da- o ile się chce.

Niestety, jak ktoś w swoim kraju potrafi wywalić całe kubły w las (a widzę takie zjawisko co tydzień i wierzcie mi- czasami to nie jest wcale żadna bieda, tylko zwykłe ludzkie, skur...o i lenistwo oraz "oszczędzanie po polsku"!), to za granicą nagle nie zrobi się porządniejszy.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 09.01.2012 17:48

w pełni popieram i podziwiam takie wyjazdy na dziko... niestety nie z moją zoną i trzy letnim synem... może jak podrośnie zabiorę go na podobną wyprawę... brawo...
czepialstwo Pana Janusza jest na prawdę upierdliwe i najlepiej nie komentować, choć mam wrażenie, że posiadł całą przepastną wiedzę na temat Chorwacji, podróżowania, kultury, morza, statków, ludzi, roślin, zwierzątek, fizyki, matematyki i myszki miki... a tak na prawdę chodzi tylko o to, że chce się czuć WAŻNY i NIEZASTĄPIONY... niektórym jest to do szczęścia potrzebne :D :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.01.2012 17:51

mariusz_77 napisał(a):czepialstwo Pana Janusza jest na prawdę upierdliwe i najlepiej nie komentować,


Możesz przytoczyć z postów w temacie moje czepialstwo :?:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 09.01.2012 18:07

wszystko ładnie................................ a czepialstwo jest między wierszami i w odczuciach, nie tylko moich...
Pozdrawiam.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.01.2012 18:12

mariusz_77 napisał(a): mam wrażenie, że posiadł całą przepastną wiedzę na temat Chorwacji, podróżowania, kultury, morza, statków, ludzi, roślin, zwierzątek, fizyki, matematyki i myszki miki... a tak na prawdę chodzi tylko o to, że chce się czuć WAŻNY i NIEZASTĄPIONY... niektórym jest to do szczęścia potrzebne :D :D


Wrażenia bywają mylne.
Zwłaszcza, jak się nie zna forum i jego userów tak dobrze, jak Janusz.
Weź to pod uwagę.
Nie znam go osobiście, ale wiem od bardzo zrównoważonych ludzi stąd, że jest on osobą lubianą, także nie przekonuje mnie Twoje wrażenie, zwłaszcza, że na własnej skórze kiedyś przerabiałem takie "wrażenia ludzi", jak sam byłem moderatorem i współadminem.
Zarzuty o tym, że udział w forum częstszy niż innych jest podyktowany chęcią podbudowania czegoś tam swego, jest w tym kraju powszechny, aczkolwiek mało kiedy zasadny i mam na ten temat tyle przykładów, że zdania nie zmienię.
W odniesieniu do pewnych osób, których całokształt działalności daje pewien rzeczywisty obraz ich jakości i zachowania na forum świetnie się przydaje pewne powiedzenie: jednych kochasz, innych lubisz a innych tylko tolerujesz.
Wyjątek jest na tym forum jeden- jego nie lubi, nie kocha i w duchu nie toleruje już chyba nikt poza nim samym.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 09.01.2012 18:22

nie udział częstszy tylko postawa, która mi osobiście nie odpowiada, każdy ma prawo do własnych odczuć, opinii i nikogo nie mam zamiaru przekonywać dzielę się tylko swoimi. Natomiast takie mam wrażenie, że niektórzy właśnie chcieliby wszystkich przekonać do swoich nieomylnych racji... może więcej tolerancji, którą ja mam nawet dla czepialstwa i różnych innych postaw ale też oczekuję tego samego. Dlatego piszę, że mam wrażenie bo biore pod uwagę to, że może być ono mylne, ale na ten moment jest jak jest... Bez urazy... :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja na dziko 13.08.11 - 27.08.11 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone