Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja na dziko 13.08.11 - 27.08.11

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 01.09.2011 21:34

Sprawa rzeczywiscie nie jest do konca jasna.
Jednym z faktow przemawiajacym za tym ze droga przez Neum jest wylaczona z obowiazku posiadania ZK, jest to ze na kazdym wiekszym przejsciu w BiH mozna kupic ubezpieczenie w razie braku ZK.
Na przejsciu w Neum nie ma takiej mozliwosci.
Czyzby nikt nie chcial zarobic?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.09.2011 10:09

Tak więc na ciepło zanim zapomnę. Rozmawiałem kilka minut temu z MSZ który jest autorem informacji na ich stronie i uzyskałem następujące informacje.

Na podstawie umowy zawartej pomiędzy Chorwacją a BiH, Bośniacy nie mają prawa żądać na granicy okazywania ZK jako dokumentu samego w sobie i w związku z powyższym można ten odcinek przez Neum pokonać teoretycznie nie posiadając takiego ubezpieczenia.

Zapytałem jednak co w razie spowodowania kolizji lub wypadku - kto będzie pokrywał szkody - Pan odpowiedział jasno - sprawca zdarzenia lub jego zakład ubezpieczeniowy :!:

W związku z powyższym - przez Neum możecie przejechać bez zielonej karty ale ewentualną odpowiedzialność ponosicie właśnie Wy, tak więc jak wspomniałem wcześniej jak rozpieprzycie komuś Ferrari, Bentleya czy Bugatti Veyron'a to większość z nas ma na co pracować do końca życia albo i dłużej.

Ja ZK z pewnością będę miał 8)
Manga
Cromaniak
Posty: 613
Dołączył(a): 24.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manga » 02.09.2011 11:08

Podsumowanie
"Bośniacy nie mają prawa żądać na granicy okazywania ZK"( w Neum na tranzycie do Dubrovnika)
Jeśli spadnie nam cegłówka na głowę w drewnianym kościele(na odcinku kilku km)-nasz ubezpieczyciel się wypnie na nas i pozostanie tylko droga sądowa,z wątpliwą naszą wygraną w polskim sądzie.
Szansa na to ,że pod nasze koła rzuci się " Ferrari, Bentley czy Bugatti Veyron'a" jest taka ,jak 6-stka w jutrzejszym losowaniu toto-lotka(13 mln do wygrania)
Zawsze istnieje ryzyko,że pod koła rzuci się jakiś Rom z Rumunii(znane są przypadki specjalnego okaleczania dzieci,by mogły później być bardziej dochodowe)
Oczywista sprawą jest,że lepiej mieć(zwłaszcza darmową) ZK,niż jej nie mieć.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2011 12:03

blackmore2k3 napisał(a):Urodził sie w 1952 r. Uznajmy, że zaczał podróżować mając 18 lat czyli w 1970 r. Ale z tego co pamiętam z opowiadań to już przed ukończeniem 18 lat zwiedzał różne zakątki Polski.


Czyli urodzil się rok później niż ja.
W latach 70 - tych tak jak pisałem byłem kilka razy na kempingach na Węgrzech i w Bułgarii, ale rodzinnie ijechliśmy tam Syrenką.
Inne kraje oprócz tzw. demoludów dla przeciętnego zjadacza chleba były niedostępne ze względów politycznych i ekonomicznych.
Samodzielne wyjazdy na kempingi rozpocząłem już wraz ze swoją Rodziną (żona, synowie) w 1991 roku najpierw kilka kolejnych na Węgry a następnie od 1997 roku do Chorwacji gdzie na kempingach byłem 10 razy.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.09.2011 12:11

Jak tam zdrowie Kolego Januszu ???
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2011 15:29

darek1 napisał(a):Jak tam zdrowie Kolego Januszu ???
Zkażdym coraz lepsze bo mam Rabce dobrą opiekę.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.09.2011 15:37

Janusz Bajcer napisał(a):
darek1 napisał(a):Jak tam zdrowie Kolego Januszu ???
Zkażdym coraz lepsze bo mam Rabce dobrą opiekę.


To się cieszę. Zdrowiej i ruszaj w podróż do Dalmacji. Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2011 17:13

Ok. Tylko na pewno nie "na dziko" ... i nie na ośle :wink: :lol:
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 02.09.2011 19:12

Rysio napisał(a):
Ja ZK z pewnością będę miał 8)


Ja też, szczególnie, że można ją dostać za przysłowiową złotówkę przy opłacaniu OC.


blackmore2k3 świetna relacja! Gratuluję odwagi i samozaparcia, ja bez bieżącej wody nie potrafię funkcjonować, więc tym bardziej podziwiam. :D
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 03.09.2011 19:37

Cieszy mnie, że się podoba :)

Janusz -> W takim razie cieszę się, że żyje w nieco innych czasach i podróżowanie jest łatwiejsze.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 05.09.2011 08:29

blackmore2k3 napisał(a):Specyfika obozowania na dziko z dala od jakicholwiek pomieszczeń sanitarnych sprawia, że odsetek osób, które wybierają taką formę wakacji jest dużo dużo mniejszy od osób nocujących na kempingach, w apartamentach, hotelach itp.
I w większości przypadków nie wynika, to z tego, że ktoś nie chce "zanieczyszczać" środowiska swoimi odchodami. Przeważnie tacy ludzie po prostu nie wyobrażają sobie dnia bez prysznica, normalnej porannej czy wieczornej toalety. Spania pod gołym niebem. Boją się, że ktoś ich napadnie w nocy, zostaną pogryzeni przez owady itp. Nie mają gniazdek z prądem. Nie mają słodkiej wody. Muszą spać na kamieniach itd itd.


Przyznaję, wszystkie te argumenty dotyczą mnie w stu procentach :wink:
Ale gdzieś w głębi duszy Ci zazdroszczę, troszeczkę...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.09.2011 15:04

Ja nie podzwiam i nie zadroszczę.
Dla mnie wybór kempingu na pobyt w Cro zaczynał sie od sprawdzenia czy ciepła woda do mycia jest 24 godziny na dobę oraz czy w toaletach jest czysto.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 05.09.2011 15:21

Janusz Bajcer napisał(a):
darek1 napisał(a):Jak tam zdrowie Kolego Januszu ???
Zkażdym coraz lepsze bo mam Rabce dobrą opiekę.
nie masz jakiejś fotki tej opieki :wink:
Zdrówka :!:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.09.2011 15:33

Fotki nie mam, musisz wierzyć na słowo :lol:
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 05.09.2011 16:29

Rozumiem chlopak na dziko ale dziwczyna że się zgodziła na dziko?
Kapaliście się w Jadranie w tej soli?
Czyli Polak potrafi za to nas bardzo wszedzie lubią :lol:
powiem szczerze że tyle na osobę wydają cromaniacy spiąc w apartamentach więc po co ta partyzantka?
Jedno jest pewne nareszcie inna relacja niż pozostałe
chociaż nieodłączny atrybut każdej relacji czyli talerz się pojawia :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja na dziko 13.08.11 - 27.08.11 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone