Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja Level 1

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 14.09.2018 21:40

kibic hr napisał(a):Omiś niezły-ale te korki w sezonie przed nim dają czasem mocno popalić. Brela to ekstraklasa.

anlama napisał(a):pomorzanka zachodnia polecam Omiš a przy okazji Brela - super!


Już same zdjęcia mnie porywają. :D Jeżeli uda mi się tam pojechać to przeboleję nawet korki i tłumy. :wink:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 14.09.2018 22:23

DZIEŃ 2 19.08.2018 c.d.

Podczas gdy się wprowadzamy, przez chwilę pada deszcz. Potrzebujemy około dwóch godzin na rozpakowanie, przebranie i posiłek. Deszczu w Chorwacji więcej już nie zobaczymy, ale chmury na razie zostają z nami i towarzyszą nam do końca dnia.
Dzięki temu lżej się spaceruje, ale zdjęcia będą trochę ponure :roll: .

b (9').JPG

b (10).JPG


Do starówki docieramy od strony Bramy Morskiej.

b (11).JPG

b (12).JPG


Idziemy w stronę nabrzeża,tzn oni idą a ja co chwilę proszę żeby się zatrzymać i zrobić zdjęcie :roll: .

b (13).JPG

b (14).JPG

b (15).JPG

b (15)'.JPG


Nie sposób ominąć centralnej ul.Širokiej i stoisk z lodami :)

b (16).JPG

b (17).JPG


Zeleni trg z ruinami (Forum), kościołem sv. Donata do zwiedzania i katedra Sveta Stosija do zwiedzania i nie tylko.

b (18).jpg

b (18').JPG

b (19).JPG

b (19').JPG

b (21).JPG

b (22).JPG

b (24).JPG


Z drugiej strony jeszcze klasztor sv.Marije.
b (23).JPG


Widok na nabrzeże i z nabrzeża (tu się przyda musztarda) :mrgreen: :mrgreen:

b (24'') (1).jpg

b (24'') (2).JPG

b (27).jpg

b (28).JPG


no i te główne atrakcje dla początkujących zwiedzaczy :D :hut: .

b (26).JPG

b (25).JPG

b (31).JPG

Przez chwilę odpoczywamy, bo szum morza i dźwięk Morskich Organów jest kojący.
Inni też intensywnie odpoczywają :wink: .

b (29).JPG


Niektórzy korzystają z tego, że chwilowo tu luźniej :lol: ,
b (30).JPG

a moja nastolatka pogrążyła się w zadumie...
b (32).JPG

Ja z kolei zachwycam się zielskiem (jak zwykle).
b (33).JPG

b (34).JPG

Wracamy w kierunku ruin
b (35).JPG

Mijamy klasztor Sv. Franjo i teraz pisząc to, żałuję, że nie poświęciliśmy mu więcej uwagi.
b (35').JPG

Jedna ze ścian.
b (35'').jpg

Kręcimy się chwilę przy stoisku z pamiątkami, ale mamy jeszcze jeden plan.
b (36).JPG

Zobaczymy katedrę w środku przy okazji mszy św. o 19. Bardzo ciekawe doświadczenie.
Słońce raczej nie odegrało swojego codziennego spektaklu gdy był czas na jego zachód,ale jeszcze zdążymy go zobaczyć.
Teraz pora spać.
b (38).JPG

b1.JPG


:papa:
Załączniki:
b (37).JPG
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.09.2018 14:33

Bardzo ciekawy transparent nad bramą na stare miasto. :)
No i ten błyszczący bruk w Zadarze - chyba nawet można się poślizgnąć. 8O :wink:

Fajna rodzinka na zdjęciach. :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.09.2018 14:38

Zadar...to jedno z pierwszych odwiedzonych przeze mnie miast w .....2001r - matko, jak to dawno było 8O 8O 8O Potem omijany - wiecznie nie po drodze. A przecież trzeba by w końcu usłyszeć te słynne organy :wink: Dzięki za przypomnienie znanych nieznanych miejsc :smo:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 15.09.2018 22:43

Mikromir napisał(a):Bardzo ciekawy transparent nad bramą na stare miasto. :)

Hmm... mam wrażenie, że na wielu rzeczach nie skupiłam swojej uwagi. Oczywiście widziałam ten transparent, ale dopiero teraz mu się przyjrzałam. 8)

Mikromir napisał(a):
No i ten błyszczący bruk w Zadarze - chyba nawet można się poślizgnąć. 8O :wink:
Fajna rodzinka na zdjęciach. :)


Tak ładnie ten bruk pozował, że musiałam mu zrobić zdjęcie :D . Cieszyłam się, że go tu znalazłam. :lol:

beatabm napisał(a):Zadar...to jedno z pierwszych odwiedzonych przeze mnie miast w .....2001r - matko, jak to dawno było 8O 8O 8O Potem omijany - wiecznie nie po drodze. A przecież trzeba by w końcu usłyszeć te słynne organy :wink: Dzięki za przypomnienie znanych nieznanych miejsc :smo:

I w mojej pamięci też zajmie szczególne miejsce. Organów warto posłuchać, to bardzo miły dźwięk.

Bardzo mi miło, że czytacie :wink: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.09.2018 23:28

Gratulacje 8) Inicjacja pierwszorzędna :D
Przez chwilę zgłupiałam - nie mogłam rozróżnić matki i córki :boss:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 15.09.2018 23:52

No i mam deja vu :wink:
Mieliśmy dokładnie tę samą trasę zwiedzania :D
vianeja11
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 10.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vianeja11 » 16.09.2018 12:17

Relacja super. Bardzo fajnie się ją czyta i ogląda ale (no właśnie jedno Ale) w pewnym momencie pogubiłam się która z was to córka a która matka ufffff 8O dobrze że pod jednym zdjęciu było podpisanie i że miałyście inne sukienki :lol:
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 16.09.2018 15:33

Otwieram kajecik z notatkami:
Zadar - do zwiedzenia jak najszybciej ! :D
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 16.09.2018 17:35

Mikromir napisał(a):No i ten błyszczący bruk w Zadarze - chyba nawet można się poślizgnąć. 8O :wink:


Moja żona zaliczyła poślizg w tym roku i stłukła dość mocno kolano. Powód było delikatnie z górki i skropliny z klimatyzatora były odprowadzone na chodnik. Ta nie wielką ilosc wody wystarczyła. Co najlepsze kilka minut wcześniej mówiła że tutaj po deszczu to musi być ślisko.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 16.09.2018 20:32

Katerina napisał(a):Gratulacje 8) Inicjacja pierwszorzędna :D

Dziękuję, ale wszystko zgapione z cro.pl :mrgreen: Tak na serio, to zastanawiałam się czy ja w ogóle będę w stanie w tej relacji kogokolwiek zaciekawić :) same standardy :hut:

Habanero napisał(a):No i mam deja vu :wink:
Mieliśmy dokładnie tę samą trasę zwiedzania :D


To samo pomyślałam, gdy czytałam Twój odcinek o Zadarze. Jeszcze tam wrócimy. Ale przyznam się szczerze: dużo więcej to nam się zwiedzić nie udało, zawsze pochłaniały nas jakieś przyziemne sprawy: lody, pamiątki, marudzenie,szukanie toalety, frytek. Trochę żałuję, ale zawsze można nadrobić :wink:
A jeszcze Nin :lol:

vianeja11 napisał(a):Relacja super. Bardzo fajnie się ją czyta i ogląda ale (no właśnie jedno Ale) w pewnym momencie pogubiłam się która z was to córka a która matka ufffff 8O dobrze że pod jednym zdjęciu było podpisanie i że miałyście inne sukienki :lol:

Katerina napisał(a):Przez chwilę zgłupiałam - nie mogłam rozróżnić matki i córki :boss:


:D Oj, te moje zdjęcia naprawdę muszą być nieostre :P :wink:
papse napisał(a):Otwieram kajecik z notatkami:
Zadar - do zwiedzenia jak najszybciej ! :D

Super :D

śmigacz napisał(a):
Mikromir napisał(a):No i ten błyszczący bruk w Zadarze - chyba nawet można się poślizgnąć. 8O :wink:


Moja żona zaliczyła poślizg w tym roku i stłukła dość mocno kolano. Powód było delikatnie z górki i skropliny z klimatyzatora były odprowadzone na chodnik. Ta nie wielką ilosc wody wystarczyła. Co najlepsze kilka minut wcześniej mówiła że tutaj po deszczu to musi być ślisko.


Współczuję :| Chyba trzeba jakieś specjalne buty zabierać na te bruki czy coś? :wink: :papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 19.09.2018 19:10

DZIEŃ 3 20.08.2018

Ten dzień był bardzo ważny i bardzo długi. Nie wyobrażałam sobie tych wakacji bez wizyty w Parku Narodowym Krka, bo w takie miejsca szczególnie mnie ciągnie :hut: .Długo myślałam nad planem dnia, wiedząc o sporym zatłoczeniu oraz związanych z tym ograniczeniach. W końcu zdecydowałam,że pojedziemy tam po południu, polegając na opiniach, że z końcem dnia jest luźniej. Trudna to była dla mnie decyzja, bo gdy coś jest ważne to według mnie powinno być pierwsze i jak najwcześniej. Trzeba posłuchać bardziej doświadczonych i postąpić trochę wbrew sobie :roll: .
Rano też trzeba skorzystać z pięknej pogody więc ciągnę rodzinkę na tę plażę co wczoraj. Błądząc trochę po drodze dojeżdżamy , parkując tym razem wzdłuż drogi, bo cały wielki parking pod szpitalem w dni powszednie rano jest zajęty.
Plażowicze już od rana wystawiają się do słońca lub moczą w morzu.
c (4').jpg

Trochę miejsca w cieniu jeszcze zostało.
c (3).jpg

c (4).jpg


Woda o godzinie dziewiątej jest jeszcze chłodna, ale można wskoczyć na materac. Mnie się też udało na chwilę dopchać do materaca :wink: ,ale zdjęcia nie mam.
c (6).jpg

c (6').jpg

c (7).JPG

Chcę jeszcze zobaczyć jak wygląda część plaży po lewej stronie (stojąc twarzą do morza).
Holuję syna na materacu.
c (11').jpg

Tutaj całkiem pusto.
c (10).JPG

Widok na zabytkową fontannę i na łódki.
c (8).JPG

c (9).JPG

Oleandry i oliwki :D . Naprawdę ładnie zagospodarowana ta plaża.
c (12).jpg

c (13).jpg

c (14).jpg


Pora wracać. Pakujemy nasze rzeczy i... zapominamy o materacu 8O 8O 8O . O czym przypominamy sobie dopiero po południu.
c (15).jpg

Po krótkiej przerwie w apartmanie na przebranie się i przepakowanie ruszamy do Skradina.
Jazda Jadranką to dla mnie też zwiedzanie.
c (16).jpg

c (17).jpg

Nie będzie lepszej okazji, żeby zahaczyć o Szybenik.
Parkujemy na darmowym parkingu koło basenu.
c (18').jpg

I wszystkich po kolei trafia grom z jasnego nieba :hearts: . No wiem wszyscy się zachwycają Szybenikiem, a ja nie dowierzałam.
c (19).JPG

c (20).JPG

Idziemy w stronę Katedry św Jakuba.
c (21).JPG

Chcę już wchodzić po schodach, ale dzieci zauważają stragany. Więc odkrywam też wejście z drugiej strony.
c (22).JPG

c (23).JPG

c (24).JPG

c (25).JPG

Do Katedry nie wchodzimy, ale podziwiamy z zewnątrz.
c (26).JPG

c (28).JPG

Otoczenie także.
c (27).JPG

Ale drugiego gromu się nie spodziewaliśmy. Po wejściu w uliczki górujące nad Katedrą nawet dzieci zamilkły :hearts: ... No wreszcie mam zdjęcia bez ludzi.
c (29).JPG

c (30).JPG

c (31).JPG

c (33).JPG

c (34).JPG

c (35).JPG

c (36).JPG

c (37).JPG

c (38).JPG

c (39).JPG

c (40).JPG

Spacerujemy, czasem odpoczywamy, zatrzymujemy się na kawę.
Znajdujemy też fontannę z żółwiami :mrgreen: .
c (43).JPG

c (44).JPG

Czuwa nad nimi święty Franciszek ( bardzo sympatycznie to brzmi po chorwacku: Sv Franjo :mrgreen: ).
c (45).JPG

Trzeba wracać, ale chłopaki znajdują sklep z koszulkami piłkarskimi, więc mówią, żebyśmy szły, dogonią nas.
Którędy teraz?
c (46).JPG

c (48).JPG

c (49).JPG

c (50).jpg

c (51).jpg

No i klops. Czekamy i czekamy ... co oni tak długo przymierzają? Powinni już wracać. Kursuję w stronę sklepu chyba dwa razy. Musieli chyba zejść inną drogą. A zapomniałam napisać, że telefon mi się złośliwie rozładował :twisted: ...Żegnamy Katedrę w trochę podłym nastroju :( .
c (52).JPG

Docieramy do samochodu, no i na szczęście siedzą tam te moje chłopy. Wsiadamy, przez chwilę nie mówię nic. I mój mąż wie że jestem poważnie zdenerwowana. Oczywiście, za wcześnie zeszli na dół, a ja sobie mogłam czekać. Dobrze, że chociaż tę koszulkę wreszcie kupili. Ale czasu zmitrężyliśmy zdecydowanie za dużo przez te zakupy. Teraz w końcu do Skradina...
Ostatnio edytowano 26.06.2020 15:48 przez pomorzanka zachodnia, łącznie edytowano 1 raz
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 19.09.2018 20:39

Zauważyłem Pag w zajawce to jestem i ja 8)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.09.2018 20:59

Szybenik to moje ulubione miasto w Cro :hearts: :hearts: :hearts: Trochę ze względu na sentyment, a trochę bo mi się po prostu podoba ;)
Przy wodospadach Krka byliśmy dwukrotnie. We wrześniu 2013 też po południu turystów nie było aż tak bardzo dużo, ale 3 lata później przeżyliśmy tam lekki szok. Pojechaliśmy rano i turystów była ilość nie do ogarnięcia...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.09.2018 21:56

Szybenik jest niesamowity :D dla nas był łaskawy i na początku września bez wielkiego tłoku mogliśmy go powoli i dość dokładnie zwiedzać 8)

Czekam na Twoje wrażenia z Krka . . .


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Chorwacja Level 1 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone