Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja i nasza swoboda bycia

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002
Chorwacja i nasza swoboda bycia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 11.07.2002 11:31

Przeczytałem całą dyskusję wywołaną przez jednego "frustrata" który bez wzgłedu ile ma lat, to zachowuje się tak, jakby tatuś na osiemnaste urodziny dał na wakacjach pojeździć tym rupieciem Mercem 600 rocznik 2000. Ale teraz zupełnie poważnie, w tamte rejony jeżdżę od 1995 roku. My Polacy poza nielicznymi wyjątkami o których zaraz, zachowujemy się ogólnie lepiej niż Węgrzy i Czesi ale... no właśnie. W zeszłe wakacje byliśmy z żoną w Povile ( 8km na płd. od Novi Vinodolski) na kempingu pod namiotem. Jest ładnie położony po z naturalnym tarasem widokowym na zachody Słońca. No i... przyszła grupa nastolatków naszych rodaków, dziewczyny i chłopaki mile i pięknie opalone inteligentne buzie. Piękne do momentu gdy były zamknięte. I nagle k.... i ch.... i inne zaczeły latać w powietrzu jak żerujace głodne mewy a do tego nieliczne polskie słowa. Właśnie omawiali wyjście na kolejną dyskotekę i czy brać przed czy po powrocie itd. Zwrócenie uwagi na wiele się nie zdało, dopiero zagrożenie spisania numerów rejestracyjnych i dotarcie do rodziców na tyle poskutkowało, że wyhamowali a następnego dnia się wynieśli.
Chorwacja jest pięknym krajem a Chorwaci są mili i gościnni i w tym niesamowitym upale bardzo pracowici. Witają nas bardzo serdecznie bez względu czy zostawiamy małe czy też duże pieniądze. I dlaczego nieliczni, bez względu na wiek, mają przypinać mnie i innym zachowującym się poprawnie - kulturalnie, łatę "jaskiniowca". Na koniec o kradzieżach. W czasie sześciu pobytów na słoweńskich i chorwackich kempingach nie zginęła nam ani jedna rzecz chociaż byli tam nasi rodacy.(wide dyskusja). :lol:
Bebe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bebe » 11.07.2002 12:34

Zbigniew Małecki napisał(a):Przeczytałem całą dyskusję

O jakiej dyskusji (tytuł wątku) piszesz ?
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 11.07.2002 13:28

Wedlug mnie Polaci sa lepszi turisci dla Chorwatow od Niemcow, Wlochow Cechow razem wzientich. Niestety jak piszesz zdazaja sie czasami i ludzie ktorzi zostawiaja zle wrazenie. Jest to sprawa kulturi osobistej i ciezko jest to nadrobic na wczasach, zazwiczaj powstaja tylko konflikti. Miejmi nadzieje ze Chorwaci na KUR.... udaja "Grekow" i ze miszla ze ta mlodziez o ktotej piszesz sa Wlochami ktorzi z zachwitem opowiadaja o licznich zakretach na drogach.))))
Ogulnie Polaci sa wesolimi turistami i jako takich ich lubimi. Co do kradzierzi lokalni nie moga krasc bo jest to anty reklama a od turistow zyja. Moga sie jednak zdazic przijezdni. Im wiencej ludzi to so i wieksze mozliwosci ze sie przitrafia sezonowi zlodzieji. Pozdrawiam
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 11.07.2002 13:45

Bebe napisał(a):
Zbigniew Małecki napisał(a):Przeczytałem całą dyskusję

O jakiej dyskusji (tytuł wątku) piszesz ?

Patrz - Ogólne rozmowy tam - Niezła ściema z tą Chorwacją autor "Pimpek" początek dyskusji i zamknięcie przez Administratora(chyba przez beznadziejność niektórych tekstów).
Pimpek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pimpek » 11.07.2002 19:57

Zbigniew Małecki napisał(a):Przeczytałem całą dyskusję wywołaną przez jednego "frustrata" który bez wzgłedu ile ma lat, to zachowuje się tak, jakby tatuś na osiemnaste urodziny dał na wakacjach pojeździć tym rupieciem Mercem 600 rocznik 2000. :lol:


nie wiem skad takie wnioski.- prosze o wyjasnienie
8O

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja i nasza swoboda bycia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone