Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 4x4, czyli 4 nogi i 4 łapki w Dalmacji :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 21.10.2010 13:27

I ja przycupnę sobie gdzieś z boku :) .
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 21.10.2010 18:17

Baaaaaaardzo dziękuję Wam za tak miłe komantarze i obecnośc tutaj :D Aż chce się dalej pisac ;)

No to lecimy dalej...

Po nacieszeniu oka widoczkami jedziemy dalej. Jak już wspomniałam zdecydowaliśmy się zjechać z autostrady i jechać starą jadranką wzdłóż wybrzeża.
W pewnym momencie widzę tablicę informującą o Tym, iż wjeżdżamy do miejscowości Primosten. Oooo - pomyślałam to o niej tyle dobrego się naczytałam na croforum ;) Szukamy parkingu i udajemy się na krótki spacerek.
Miejscowość rzeczywiście urocza , ale ilość turystów nas przeraziła (choć na fotkach tego nie widać), tym bardziej że to wrzesień i godzina wczesna bo ok. 10.00. Co druga osoba mówiła po polsku :) To co tam się dzieje w pełni sezonu!?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zjedliśmy pierwsze chorwackie lody, które były przepyszne i dalej w drogę...ostatni odcinek naszej podróży.
Połączenie gór i morza zrobiły na nas ogromne wrażenie.Tzn. na mnie, bo mój mężuś niestety musiał się skupiać na drodze :D Ruch na jadrance spory, zakręt na zakręcie, a i zmęczenie już było spore.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Około godz. 14.00 dotarliśmy na miejsce. Wykończeni, ale szczęśliwi, że udało się dojechać bez żadnych niemiłych przygód (tym bardziej po tym, jak przeczytalam wątek na forum o awaryjności autek ;)) Bardzo sympatyczni właściciel kwaterki już na nas czekali. Apartament wystprzątany, wręcz lśni, a my pierwsze co wpadamy na taras i...oto co ujrzeliśmy :D Na wprost...
Obrazek

...po lewej...
Obrazek

...i prawej :D
Obrazek

My zachwyceni kwaterką, tarasem i widokiem cieszyliśmy się jak dzieci, a nasza sunia co?...od razu zasnęła snem kamiennym :D

Obrazek

My oczywiście nawet o tym nie myśleliśmy, szybkie odświeżenie się, i po godzince już szliśmy zobaczyć, gdze spędzimy najbliższe 10 dni :) Okolica bardzo spokojna, najbliższa plaża 2 minuty od kwatery, pozostałe niewiele dalej. Tego dnia doszliśmy "aż" do Promajny, zajęło to nam ok. 10 minut idąc cały czas wzdłóż wybrzeża i podziwiając wyspę Brać i Hvar. W Promajnie zjadłam pierwszą pizzę - mniaaaaaaaaaaam (tak po cichutku Wam powiem, że pizzę jadłam przez kolejne 4 dni :D tak mi smakowała :D).

Po powrocie obowiązkowy zachód słońca na tarasie, mężuś Karlovacko...wtedy byliśmy już baaaardzo zmęczeni. Pora spać ZzZzZzZz...zamykając oczy miałam przed sobą taki widok :) uśmiech na twarzy towarzyszył mi przez całą noc :D

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2010 18:24

..ja również czekam na ciąg dalszy..a sunia piękna... :D
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 21.10.2010 18:37

Świetna relacja - świeża i tryskająca entuzjazmem :)

Tego mam tu potrzeba :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 21.10.2010 18:38

Sunia super, grzeczna psinka i jaka cierpliwa. :) Zniosła takie trudy podróży. :)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 21.10.2010 20:10

Co do suni ...
mówią że właściciele upodabniają się do swoich psów
... cóż ....
i Pocztówka i sunia wyglądają bardzo ładnie i sympatycznie
i Pocztówka i sunia są blondynkami.
8)
Pozdrawiam i z przyjemnością czytam i oglądam.
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 21.10.2010 21:18

lubelski napisał(a):..ja również czekam na ciąg dalszy... :D

Pisanie jest bardzo czasochłonne, a jeszcze trzeba fotki wybrać i zgrać to wszystko w jedną całość. Nie sądziłam, że to aż tak ciężka praca ;) Postaram się codziennie wrzucić jeden odcinek, co by Was nie zanudzać tutaj za bardzo ;)

e-lka napisał(a):Świetna relacja - świeża i tryskająca entuzjazmem
Tego mam tu potrzeba

To nasz pierwszy raz...ochów i achów pewnie będzie mnóstwo...wybaczcie, ale inaczej się nie da tego opisać ;)


Ania W napisał(a):Sunia super, grzeczna psinka i jaka cierpliwa. Zniosła takie trudy podróży.

lubelski napisał(a):..a sunia piękna...

Crayfish napisał(a): Co do suni ...
mówią że właściciele upodabniają się do swoich psów
... cóż ....


Dziękuję w imieniu suni :D Goldi jest bardzo grzeczną psinką, uwielbia jeździć autem i wodę dlatego nawet przez chwilę nie myśleliśmy, aby zostawić ją w domu.
Co do jej Panci to aż tak grzeczna i spokojna nie jest 8)

Jeszcze raz bardzo dziękuję za miłe komentarze z Waszej strony.
Pozdrawiam Ania

Ps. Jutro przespacerujemy się do Makarskiej ;) Dołączycie do nas ;)?
Ostatnio edytowano 22.10.2010 22:20 przez pocztówka28, łącznie edytowano 2 razy
papuga007
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 687
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) papuga007 » 21.10.2010 22:16

jasne, a o której pobudka ? :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2010 06:58

pocztówka28 napisał(a):


lubelski napisał(a): Co do suni ...
mówią że właściciele upodabniają się do swoich psów
... cóż ....



ja tego nie napisałem... 8O :wink:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 22.10.2010 07:06

pocztówka28 napisał(a): Jutro przespacerujemy się do Makarskiej ;) Dołączycie do nas ;)?


Jasne, że tak :P .... Już nie mogę doczekać się, by powspominać stare kąty. :hearts:

Pozdrawiam, miłego dnia. :papa:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.10.2010 14:55

Witam serdecznie.
Również dołaczam do czytelni, szczególnie czekam na Makarską, bo to mój cel na rok przyszły.
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 22.10.2010 22:21

lubelski napisał(a):
pocztówka28 napisał(a):


lubelski napisał(a): Co do suni ...
mówią że właściciele upodabniają się do swoich psów
... cóż ....



ja tego nie napisałem... 8O :wink:


Gapa ze mnie, przepraszam :oops: już poprawione ;)
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 22.10.2010 22:24

Poniedziałek - 6 września 2010r.

Dopiero dzisiaj tak naprawdę zaczynamy nasze wakacje.
Wyspani po trudach podróży - nie wiem co takiego jest w Cro, ale ja śpioch wstawałam tam codziennie najpóźniej o 7 8O :) Po porannym spacerku mężusia i psiny do Promajny po świeże pieczywo przygotowuję śniadanko, które oczywiście jemy na naszym balkonie, wypatrując na wodzie skaczących delfinów :) - niestety do końca pobytu ani razu ich nie widzieliśmy :) Chyba za późno jednak wstawałam ;) Mimo to widoki śliczne ;)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zastanawiamy się co dzisiaj robimy. Pierwsza myśl...błogie lenistwo na plaży. Jednak po tylu godzinach spędzonych w autku nosi nas ;) Decyzja - musimy rozruszać stare kości i decyzja...spacer do oddalonej o ok. 4 km Makarskiej.No to idziemy...

Obrazek


Przechodzimy obok "naszej" plaży, która mieści się naprzeciw kwaterki :) Turkus tej wody mmmm...Bałtyk się tutaj nie umywa ;)

Obrazek

Mimo września upał niesamowity, jednak woda średnio ciepła...Idziemy dalej podziwiając otaczające nas widoki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zatoczki, które mijaliśmy prześliczne. Tylko dlaczego wszystkie FKK??!! :roll: Zastanawiamy się, czy ktoś by nas wyrzucił gdybyśmy na jednej z tych zatoczek się rozłożyli? Dlaczego "golasy" mają najpiękniejsze plaże w Cro?? To niesprawiedliwe...

Po jakimś czasie nasz cel w zasięgu wzroku ;) w tle mężusia :)

Obrazek

i Goldi :)

Obrazek

W międzyczasie schładzamy psa w wodzie Jadranu, żałując, że i my nie możemy się popluskać - stroje zostały w pokoju :( Przed samą Makarską mijamy bardzo fajną plaże z beach barem. Po ok 2 godzinach docieramy do celu:)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miasteczko typowo turystyczne. Na jeden dzień może być, ale na dłuższy pobyt, jak dla nas za tłoczno i za gwarno. Gdzieś na forum czytałam, że w Chorwacji nie ma fast food'ów...a właśnie, że są ;) Oto dowód ;)

Obrazek

W związku z tym, że nóżki zaczynają już boleć trzeba odpocząć. Jemy obiadek, obowiązkowe lody i pyszna kawa lodowa w przyportowej kawiarence...mniam!

No ale pora wracać, tym bardziej, że zaczyna się chmurzyć ;)

Obrazek

Resztę dnia spędzamy już na "naszej" plaży pływając, snoorkujac i kołysząc się na materacu...

c.d.n ;)
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 640
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 22.10.2010 23:53

Ja też pośledzę jeśli można.

dlatego nawet przez chwilę nie myśleliśmy, aby zostawić ją w domu.


a szwagier żałował że nie wziął swojej goldi bo spotykaliśmy ich sporo.
RODZYN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RODZYN » 23.10.2010 08:50

Pozwolisz, że także przyłączę się do czytania Twojej relacji. Będzie dla mnie ciekawasza ze względu na obecność 4 łapek na Waszych wakacjach. My także 2 razy byliśmy w CRO z naszą sunią - wyżełkiem Kolą.

Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja 4x4, czyli 4 nogi i 4 łapki w Dalmacji :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone