Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Chorwacja 2011. Spotkanie 4.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LRobert
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 01.09.2011 20:11

Zastanawiałem się czy coś napisać. W tym roku dużo relacji z Pagu i okolic. Są i z Czarnogóry. Raczej więc nic nowego nie opiszę. Jednak jak zacząłem Leszkowi pisac w jego temacie o moim mieszanym odbiorze Czarnogóry to stwierdziłem, że może lepiej o swoich wrażeniach we własnym wątku. :lol:
Zrobiłem zdjęcie rydwanu w czasie pakowania - chyba pierwszy raz.

Obrazek
LRobert
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 01.09.2011 20:27

Decyzja o celu wyjazdu była podjęta dość dawno temu. Niektórzy czytelnicy może pamiętają nasze rozterki z roku 2010 gdzie jechać? 8O Wtedy ze względu na trochę dłuższy urlop - 2,5 tygodnia zdecydowaliśmy się w okolicach Budapesztu, że wakacje spędzimy w Grecji.
W tym roku urlop dwa tygodnie i zaplanowany był w Chorwacji. :lol: Trzeba zobaczyć co się zmieniło bo ostatni raz byliśmy tu cztery lata temu.
Na początku roku zarezerwowaliśmy tygodniowy pobyt w hotelu Lucija w Posedarje. Czas ten spędzimy wspólnie ze znajomymi. Drugi tydzień gdzieś na kempingu w rejonie którego jeszcze nie znamy. Okolice hotelu też są nam mało znane bo byliśmy w Rażancu chyba tylko 2 noclegi w czasie I wyprawy do Chorwacji w roku 2004. Musiałem sprawdzić kiedy bo to dawno było.
Przygotowania przed wyjazdem zajęły chwilę: drobne zakupy bo to tylko 1 tydzień pod namiotem; hotel mamy z wyżywieniem, ubezpieczenie, karta z NFZ i trochę innych drobiazgów.
Wyjazd zaplanowany na 1 lipca. Tradycyjnie już w pracy mimo zgody na urlop są problemy. 30 czerwca w czwartek musiałem być w biurze w Poznaniu. Po powrocie zaczęliśmy się pakować.
No to pojedziemy
1 Lipca
Rano dokończyliśmy pakowanie i koło 12 wyjeżdżamy. Pogoda taka sobie. W Kielcach 15 stopni. Za Krakowem pada i jest aż 7 stopni. Całkiem fajna temperatura jak na początek lata. Mamy nadzieję, że na południu trochę będzie cieplej. Koło 15 godzinna przerwa na obiadek. Przed granicą tankowanie a za granicą zakup winietki słowackiej miesięczna i austriackiej. Potem dalsza droga. W okolicy Bratysławy i Wiednia straszny ruch samolotów: małe, duże i śmigłowce. Przez chwilę to miałem wrażenie że jeden zamierza na drodze lądować. W okolicy Grazu 2 godzinna drzemka.
Droga zaplanowana przez Słowację, Austrię a na Słowenii objazdem. Mapka objazdu wydrukowana. W nawigacji też wprowadzona. Nawigacja oczywiście musiała pokombinować i znalazła skrót skrótu. Prowadzi nas wąskimi ale asfaltowymi ścieżkami miedzy polami kukurydzy. 8O W reflektorach samochodu widać tylko asfalt i kukurydzę. Normalnie sceneria z jakiegoś horroru. Szkoda, ze zdjęcia nie zrobiłem. Za kukurydzą droga już zgodnie z opisem. Po powrocie na drogę główną pakujemy się w korek prowadzący do granicy.
Jest 3.45. Moi pasażerowie śpią. Zaczyna się robić jasno, ptaki śpiewają. Całkiem miło gdyby nie ten korek. Posuwamy się skokami. Te 15 czy 20 km – jechaliśmy przez 2,5 godziny. Trochę długo. Wiem, że w sobotę lepiej nie jechać, ale jak nie można inaczej. Hotel zarezerwowany od soboty a nie mogłem dostać urlopu dwa dni wcześniej. Ewentualnie na przyszłość można pojechać jakąś inną drogą.
Za słoweńską granicą okazuje się, że do Chorwacji dalej kolejka. W końcu udaje się przejechać. Znowu na chorwackich autostradach. Im dalej na południe tym cieplej. Oczywiście za znanym tunelem będzie już całkiem ciepło. Za autostradę płaciłem kartą lub gotówką . Koło 10 docieramy na miejsce. Znajomi wyszli nas powitać z transparentami :lol: Oni są tu chyba od środy. Okazuje się, że nasz pokój jest wolny więc możemy wnosić bagaże. Przy samochodzie wymieniamy informacje z rodakami, którzy już wracają do domu.
W planie na ten tydzień jest : Zadar, Trogir, Split, Paklenica i Medżugorie z Mostarem i Pag. Zobaczymy jak bedzie z realizacją.
Dromader
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 01.09.2011 21:49

Nareszcie pierwszy :lol: Robert, kibicuję i czekam na dalszy ciąg relacji :wink:
LRobert
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 01.09.2011 22:08

Gorąco witam pierwszego podpisanego. :lol: Bo anonimów kilku już widziałem. :lol: Dalszy ciąg to może jutro a na razie zdjecia z hotelu.
Widok z okna pokoju.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
bielszczanka42
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 01.09.2011 22:38

No to i ja się ujawnię... Gratuluję relacji :)
piotr65
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr65 » 02.09.2011 08:13

Przysiądę i ja. :D
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.09.2011 08:15

czekam na kolejne :)
Sylwetka...
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 02.09.2011 08:38

To co by nie być anonimowym podglądaczem, zasiadam i ja :lol:
marze_na
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.09.2011 08:38

To ja też sobie tu poczekam na ciąg dalszy.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.09.2011 09:02

LRobert napisał(a):Gorąco witam pierwszego podpisanego. :lol: Bo anonimów kilku już widziałem.

Nic się nie ukryje... :wink:
Arooo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 02.09.2011 09:51

Witam :D i czekam na więcej...
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.09.2011 10:47

Nie będę anonimowa i głośno powiem cześć :)
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 02.09.2011 14:10

To i ja zasiądę wygodnie :) Tym bardziej, że Pag i Novalja - to nasz pierwszy raz w Cro. Mam sentyment do zjazdu z autocesty w Posedarje i do całego Pagu.
LRobert
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 02.09.2011 22:15

Wszystkich czytelników gorąco i serdecznie witam. Tych jawnych i anonimów :D

2 Lipca

Nie napisałem, że nasza ekipa to 3 dorosłe osoby i syn 14 lat.
Jak pewnie już zauważyliście sobota zaczęła się jakiś czas temu. 8O Po przeniesieniu bagaży zapoznajemy się z hotelem. Zdjęcia z hotelu wyżej.

Hotelik nieduży, położony nad samą wodą. Jak widać dość sympatycznie. Niestety zdjęcia pokoju nie mam. Pokój spory z małym tarasem. Najważniejsze, że klimatyzacja działa. Kolega po przyjeździe miał z nią kłopot. Z tego wszystkiego zabraliśmy ze sobą mały wiatrak. Syn wziął jeszcze dodatkowo mniejszy wiatraczek zasilany z komputera. Mieliśmy pobyt z dwoma posiłkami. Musieliśmy wybrać sobie dania na obiadokolację. Zawsze były 2 zestawy. Często wybór był na ślepo bo nie bardzo było wiadomo co za danie. Najczęściej braliśmy po 2 różne zestawy. Była jakaś szansa aby każdy coś zjadł. Ogólnie jedzenie bardzo dobre. Sporo dań miejscowych.

I teraz mam mały problem bo nie wiem co było dalej. Chodzi o kolejność. Założymy, że poszliśmy na plażę. Tak przyjmiemy. W sumie to mało istotne.
Hotel położony nad sporą zatoką. Woda czysta. Plaża koło hotelu wybetonowana z leżakami. Obok małe zatoczki ze żwirkiem i trochę skałek. Dno trochę mniej ciekawe bo sporo roślinek. Po drugiej stronie zatoki kawałek plaży z piaskiem, ale tam będziemy jutro.
Po plażowaniu drzemka przed kolacją.

Widok na drugą stronę zatoki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plaża obok hotelu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po kolacji wyjazd do Zadaru.
To już w następnym odcinku bo trzeba zdjęcia przygotować.
Magda O.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 05.09.2011 08:56

To i ja przysiądę i pooglądam ;) Zadar chętnie zobaczę :lol:
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019