Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 2011. Spotkanie 4.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 12.12.2011 09:54

A zachód słońca w Chorwacji wygląda tak - jakby ktoś nie wiedział :wink:

Obrazek

Obrazek

Na górze zdjęcie zrobione oryginał a niżej wersja, która poszła na konkurs.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo miłe to pożegnanie. :D Szkoda, że tubylec z restauracji się do tego nastroju nie dopasował. :? To już ostatnie zdjęcia, więcej nie będzie, ale jeszcze pomęczę was trochę moją pisaniną. To jeszcze nie koniec naszego wyjazdu.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 12.12.2011 11:01

15 Lipca. Piątek.
Kolejne zdjęcie, którego nie zrobiłem. Szok temperaturowy.

Dzisiaj wyjeżdżamy. Rozmyślaliśmy aby jeszcze się zatrzymać na nocleg na jakimś kąpielisku termalnym po drodze. Ponieważ w tym miesiącu otwarli nowe kąpielisko w Białce Tatrzańskiej na Bani to postanawiamy je przetestować. To już kolejna inwestycja tego typu w naszych górach. Przy pomocy internetu sprawdziliśmy czy są miejsca w hotelu. Po drodze w zależności od sytuacji potwierdzimy rezerwację.
Pobudka przewidziana była wcześnie, ale nie aż tak. Hałas dobiegający z drogi plus silne podmuchy wiatru, które dość mocno telepały namiotem powodują, że o 4.30 wstaję. Wyglądam z namiotu a tam dużo chmur i bardzo wieje. 8O :? Te chmury to pewnie wiatr przygnał. Przecież wczoraj była taka ładna pogoda. Wystraszony budzę resztę wycieczki i zarządzam ewakuację. Jakby zaczęło padać to zwijanie mokrych namiotów nie jest najlepszym pomysłem. Namioty mogą się jeszcze przydać bo nie wiemy gdzie nam się uda dojechać. Ewakuacja przebiega dość sprawnie. O 6 opuszczamy kemping. Mamy piękny widok na KRK. Słońce przebiło się przez chmury i wspaniale oświetliło wyspę. A ja się dałem przekonać rodzinie, żeby już nie stawać i nie robić zdjęcia. To nie była dobra decyzja bo takie warunki do zrobienia zdjęcia rzadko się trafiają. :( Rozpoczynamy naszą wspinaczkę przez góry do autostrady. Coraz bardziej się chmurzy. Jeszcze przed wjazdem na autostradę zaczyna padać. Dla odmiany chcemy pojechać przez Węgry. Tankujemy paliwo za -130 kun, płacimy za autostradę -89 kun. Ruch w naszym kierunku niezbyt duży więc trasa idzie nam dobrze. Gorzej to wygląda w przeciwną stronę. Na granicy wegierskiej kupuję winietę. Budka była chyba na środku miedzy jezdniami. Na stacji benzynowej tankujemy 38 litrów za 14304 forinty korzystamy z wc za 400 forintów. Tu jest ciekawostka bo za opłatę za wc można w sklepie lub restauracji coś zakupić także kibelek wychodzi bezpłatnie. :) Przejazd przez Budapeszt zajmuje nam około godzinę czasu. Na końcu miasta zatrzymujemy się na typowo węgierski posiłek w McDonaldzie :roll: . Przestaje działać chorwacka karta w telefonie komórkowym. Na Słowacji na chwilę przestaje padać. Zatrzymujemy się tam na zakupy w TESCO 54 Euro. W Polsce znowu pada. Temperatura baaardzo niska. Duża różnica między tą chorwacką z rana a polską. 8O Po rozpakowaniu bagażu idziemy na kolację.

16 lipca. Sobota

Po bardzo dobrym śniadaniu idziemy testować termy. Na razie nie ma bezpośredniego przejścia z hotelu na baseny, ale budują nowe skrzydło i tam zaplanowali takie przejście. Termy są dość drogą rozrywką . Wszystko nowe i sprawne na razie. Z upływem czasu pojawia się coraz więcej ludzi i robi się głośno. Brakuje w nich typowego basenu do pływania. W ogóle tych basenów jest mało. Po kąpieli pakujemy graty i jedziemy w stronę domu. Za Krakowem zatrzymujemy się na obiad. Kolo 18 po przejechaniu 4.888km docieramy na miejsce. Jakieś podsumowanie o wrażeniach i ekonomiczne napiszę później.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 18.12.2011 00:21

Strasznie się mi ta relacja wlecze. Jednak aby nie męczyć czytelników-jeśli ktoś jeszcze czyta 8O i siebie trzeba by zakończyć.
Chorwacja jak zwykle piękna. Jest jeszcze wiele miejsc gdzie nas nie było i zawsze znajdziemy coś ciekawego. Z tego co planowaliśmy nie udało się nam dojechać do Mostaru i zbyt mało czasu poświęcilismy na PAG. Zdarzyło się nam po raz pierwszy trafić na wrednie nieuprzejmego kelnera-właściela w knajpce na kempingu. :twisted: Tym bardziej nie rozumiem bo był to jak mi się wydaje właściel tego bałaganu. :evil: Ze smutnych elementów to załapaliśmy na korki. :? W jednym wypadku moim zdaniem obciążają Chorwatów bo nic nie zrobili aby je rozładować. No i na koniec to moje prywatne niepowodzenie- nie zrobiłem 3 zdjęć, które należało ze względu na rewelacyjne warunki. Błąd zaniechania. :oops: No to teraz trochę ekonomii, może się komuś przyda.
Wydaliśmy:
6.384 kuny
21.364 forinty
126 Euro
1.700 zł
Plus jeszcze opłata za hotel jakieś 3.000zł
W sumie jak na to patrzę to sporo wyszlo. 8O Na pewno można taniej. Można mniej zwiedzać, pojechać gdzieś bliżej, nie nocować w hotelu, wypić mniej piwa czy wina : :wink: roll:
No to tyle jeśli idzie o wakacje 2011. Strasznie mnie ta relacja zmęczyła. Długo się to ciągnęło. W następnej to chyba wkleję same zdjęcia. :roll: W moim przypadku nieiwiele to zmieni. :D Dziękuje tym którzy poczytali do końca. A w ogóle są tacy? :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.12.2011 02:10

Pewnie że są :lol:

Niekiedy mają zbyt mało czasu na czytanie regularne ( o wpisach nie wspominając :wink: - w moim przypadku to chyba norma :lol: ) jednak licznik odwiedzin w relacji prawdę Ci powie . . .

Szkoda że to już koniec tej fajnej relacji , ale wszystko ma swój początek i koniec - zawsze jednak można do niej wrócic i przeżywac wakacje raz jeszcze
Dziękuję za możliwośc podróżowania z Wami
8)


Pozdrawiam
Piotr
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 18.12.2011 21:35

LRobert napisał(a):Obrazek

Mój konkursowy Numer Jeden.
Piękne!!! :!: :D


Pozdrawiam
Jola
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.12.2011 10:05

LRobert napisał(a):...Dziękuje tym którzy poczytali do końca. A w ogóle są tacy? :D


To ja dziękuję :P i nie bądź taki skromny :wink:
Śledziłam Cię po cichutku cały czas, bo Twoje zdjęcia są cudne :hearts:
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 19.12.2011 12:32

Właśnie skończyłem pisać.Ciekawa wycieczka , bardzo dużo zwiedziliście .
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 19.12.2011 20:08

Witam wiernych czytelników. Fajnie, że czytaliście. :D Jakby być lepiej zorganizowanym to możnaby zobaczyć jeszcze więcej, ale człowiek leniwy się chyba robi. :roll: Dobrze, że relację udało się skończyć przed końcem roku. :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.12.2011 23:12

LRobert napisał(a):. . . relację udało się skończyć przed końcem roku. :lol:


Lenia do relacji kupię od zaraz ( nie mylić z bakteriami :wink: )

Skromność , czy kokieteria :?: :lol:


Pozdrawiam
Piotr
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 19.12.2011 23:17

Trzeźwa ocena faktów. Było w planie a się nie udało. :(
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja 2011. Spotkanie 4. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone