Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 2011. Spotkanie 4.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 12.09.2011 21:16

Serdecznie witam nowych czytelników. :lol:

Ciąg dalszy Trogir. Uporałem się w końcu ze zdjęciami. I tak jest ich dużo. Wszystkich nie zamieszczę bo relacja ciągnęłaby się baaaaaaaaardzo długo. Jeszcze zrobię pewien eksperyment.

Obrazek

My parkujemy na placu przy tych łódkach z prawej strony. A tak parking wodny wygląda jak popatrzymy w drugą stronę.

Obrazek

Obrazek

Po przejściu przez mostek wchodzimy w wąskie uliczki.
Obrazek
Z radością stwierdzam, że eksperyment techniczny się powiódł. :P
Proszę nie regulować odbiorników za chwilędalszy ciąg programu. :roll:
Aaaaalbo jak chcecie to regulujcie. :lol:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 12.09.2011 21:34

Zapraszam na dalszy ciąg spaceru.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziedziniec knajpy.
Obrazek

A przed na wystawie taki okaz.

Obrazek
CDN
chocolada
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) chocolada » 12.09.2011 21:42

my parkujemy przed mostem od strony Wyspy Ciovo , dziś byłam w Trogirze na targu i obowiązkowo na lodach , ależ dziś upał , zdjęć nie mam jeszcze uporządkowanych bo narazie idą do jednego wora :)
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 12.09.2011 22:00

Najładniejsze widoki na Trogir są z twierdzy. To może teraz trochę o sprawach przyziemnych. Wstęp na twierdzę – 35 kun; do katedry- 50: opłata za parking- 24; autostrada Posedarje-Trogir –43; lody – 21 kun. Jak będę miał jakieś ceny to zamieszczę. Odpowiem na ewentualne pytania – oczywiście jak nie będą zbyt trudne i będę znał odpowiedź. A zapomniałe o jeszcze jednym wydatku poczynionym na początku pobytu. Kolega zakupił dla nas kartę telefoniczną do telefonu – 50 kun. Korzystanie z komórki było sporo tańsze – na miejscu i przy rozmowach z Polską.
Twierdza i widoki z murów.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Strasznie dużo tych jednostek pływających a niektóre to się jeszcze budują.
Obrazek

Reszta spaceru po wąskich uliczkach i zwiedzanie katedry w następnym odcinku.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 13.09.2011 16:14

Witam Chocolada :D Miłego zwiedzania. My Ciovo nie oglądaliśmy bo jakoś zapomnieliśmy. :oops: Nie było w planie a czasowo też nie bardzo mogliśmy.

Trogir dalszy ciąg spaceru.
Po długim pobycie na twierdzy idziemy w stronę centrum. Podziwianie widoków trochę zajęło. Trudno było się oderwać. Docieramy do placu, chwila odpoczynku i idziemy podziwiać katedrę.
W Chorwacji dużo miejsc nosi imię Jana Pawła II. Mówią nawet o tym przewodnicy oprowadzający wycieczki.

Obrazek

Obrazek

Ja oczywiście musiałem trochę pozaglądać w dziwne miejsca.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No coś powoli idzie nam to zwiedzanie Trogiru. Jak tak dalej pójdzie to nie dojedziemy dzisiaj do Splitu. Mam nadzieję, że czytelnikom nie zabraknie cierpliwości. :roll: :wink:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 13.09.2011 16:31

Katedra. Bilety kupione oglądamy – a jest co. Nie będę cytował przewodnika. Jak ktoś będzie chciał to sobie znajdzie i poczyta. Katedra jest piękna moim zdaniem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trogir spodobał się nam bardzo. W następnym odcinku mam nadzieję, że już Split no chyba, że mały dodatek fotograficzny z wąskimi uliczkami Trogiru. Jeszcze trochę ich mam. :roll: Zobaczymy :o
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 13.09.2011 17:05

i ja zasiadam
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 13.09.2011 22:35

Witam kolejnego czytelnika. :lol: Nie wiem czy czytelnicy zniosą kolejny dodatek fotograficzny z Trogiru. Mam nadzieję, że was nie zameczę. Tych zdjęć jest duzo chyba dlatego, że miasto ładne i zrobiło na mnie spore wrażenie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ta pani tak długo siedzi z tymi koronkami, że aż "uschła". :lol:
Teraz to już jak załaduję zdjęcia naprawdę bedzie Split. :D
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 13.09.2011 23:29

Zdjęć z Trogiru nigdy dosyć :lol: , też mam tą uschniętą Panią :wink: na fotce :)
Pozdravki
chocolada
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) chocolada » 13.09.2011 23:37

Codziennie jestem w Trogirze i codziennie robię rundkę po tych cudnych uliczkach i za każdym razem odkrywam coś pieknego.Ach jak cudownie...lalalala
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.09.2011 10:19

LRobert napisał(a):Mam nadzieję, że was nie zameczę.

Nie zamęczyłeś. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.09.2011 16:28

Witam wytrwałych czytelników. :D Dobrze, że nie zmęczyłem. Tym bardziej, że czeka na nas Split. W Trogirze byliśmy jeszcze na lodach- 21 kun za 3 gałki. Jedziemy dalej. Wszyscy gotowi.

SPLIT
Split wszyscy "znają i kochają'. To cytat z jakiegoś programu dla dzieci z baaaardzo odległej przeszłości. Wtedy to jeszcze Chorwacji nawet nie było tylko Jugosławia chyba. Coś do mnie dzisiaj cytaty się przyczepiły.
Nie będę się wymądrzał i zapraszam na spacer po mieście, które większość zna. Dojeżdżamy dzięki nawigacji do samego centrum na parking obok sklepu- zapłaciliśmy 10 kun.
Idziemy na spacer. Na "czuja' trafiamy do wejścia. :lol: Najpierw takie widoki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wielki gość i jego wieeeeeeelka stopa. :roll:

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.09.2011 17:03

Jest późno. Czas pomyśleć na obiedzie. Idziemy na pizzę na promenadzie. Bardzo fajny lokal i dobra obsługa. Mamy miejsce z widokami. Podziwiamy palmy, pałac Dioklecjana i tablicę przedstawiającą widok pałacu z czasów cesarza. Tablicę od czasu do czasu zasłaniają grupy z przewodnikiem opowiadającym o historii pałacu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obiad 150 kun – 2 pizze, kawa, napoje. Jedzonko smaczne. Idziemy zwiedzać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to jakieś barbarzyństwo. :twisted: Zrobili restaurację. Jak ktoś siądzie tylko na chwilę to zaraz podchodzi kelner. Dawniej można tu było spokojnie usiąść, odpocząć i poczytać przewodnik. Teraz to nawet nie bardzo jest gdzie się zatrzymać. :(

Obrazek

Jedyne zdjęcie, które zrobiliśmy w katedrze. Później ktoś z obsługi powiedział, że nie można. I wszystko fajnie tylko przed wejściem jest tablica o zakazie fotografowania a o filmowaniu nic nie ma. Ja mam się domyślać co poeta ma na myśli czy jak? :roll:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.09.2011 17:32

Jeszcze kilka zdjęć z pałacu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W tym hotelu można by kiedyś zanocować. :D W czasie wędrówki po mieście wymieniłem 500zł na 885,18 kun. W Splicie jest dużo więcej turystów niż w Trogirze. 8O Spacery po wąskich uliczkach są trochę utrudnione. :(
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.09.2011 18:24

Jeszcze jestem winien kilka zdjęć ze spacerów się po uliczkach. Jak już pisałem ludzi było sporo i aby zrobić jakieś zdjęcie to trzeba się było trochę pogimnastykować.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No zaraz mi się dostanie za ilość zdjęć. 8O Kończę bo mi ostatni czytelnicy zwieją. :roll: To by było na tyle jeśli idzie o Split.. Zmęczeni wracamy do hotelu. A jeszcze była kolejna kawa. Autostrada Split - Posedarje - 54 kuny. Po kolacji tradycyjnie już zasiadamy na tarasie u znajomych. Na jutro zaplanowaliśmy poszukiwanie jakiejś ładnej plaży na Pagu. Zobaczymy jakie będą efekty. Dopiero 3 dzień pobytu w Chorwacji a już tyle nagryzmoliłem a raczej nawklejałem. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja 2011. Spotkanie 4. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone