Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w restauracjach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.07.2021 21:27

zainstalujcie sobie obiektyw googla. W dyskretny sposób przetłumaczy Wam tekst menu. Wystarczy najechać obiektywem a po chwili na ekranie angielskie lub chorwackie napisy zamieniają się na polskie. idealne ułatwienie dla ludzi, którzy akurat nie znają tych języków.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 01.07.2021 21:48

Choć potrafi tłumaczyć tak, że boki można zrywać :lol: :oczko_usmiech:
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 01.07.2021 21:58

ja bym chciał aby menu w Cro było po włosku,
nie to abym znał włoski ale "kocham" włochy i
bardzo mi się podoba ich język,
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 04.07.2021 14:21

Resteuracja Mendi, Podaca - https://maps.app.goo.gl/QL4Somd1F71i85Ww5

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 04.07.2021 15:42

Jak widać wyżej, dla mniej kumatych są obrazki w menu większości restauracji. Trzeba być już naprawdę wybitną jednostką, aby nie dać sobie rady ;)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 04.07.2021 17:08

A może obrazki są dla tych mniej kumatych, co znają jedynie chiński, arabski i sulawesi?? Oj niektórzy to są kumaci :twisted:
kot_feliks
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kot_feliks » 25.07.2021 22:26

Korcula:
- ceny w knajpach nad morzem, nie ma praktycznie znaczenia, czy miasto, czy jakaś mała mieścina, obiad dla 2 os.: 500-600 KUN (przystawka + dwa dania + wino);
- ceny fast food (dalej od morza): ok 300 KUN/2 os (dwa dania + piwo);

Przykładowe ceny (najtańsze):
- talerz owoców morza - 195 KUN (fast food) - 380 KUN (knajpa);
- kalmary z grilla: 90 (fast food) - 140 KUN (knajpa);
- ryba: 140-280 KUN;
- pizza 80-100 KUN;
- hitem były frytki w jednej z knajp za 95 KUN (tak, porcja frytek jako 'side dishes' za ok. 50 pln, ale "niestety" nie skorzystaliśmy :mrgreen: );

Przykładowe rachunki z knajp (2 osoby):
- house wine + talerz dla dwóch osób (sardynki, kalmary, tuńczyk, ryba): 313 PLN;
- house wine + mule + kalmary: 273 PLN;
- house wine + risotto + ryba: 270 PLN;
- 2x kieliszek wina + kalmary (przystawka) + ośmiornica w happy hour + mule: 293 PLN;
- fast food: talerz dla 2 os. + 2 piwa: 153 PLN;

Były i knajpy z kalmarami po 250 KUN (bynajmniej nie te z gwiazdką Michellin) :mrgreen:

Ceny noclegów (miasto Korcula, 2 os):
- min. 70e / noc, średnio jakieś 100-120 e/noc;

I nie mówię tu o cenach jakichś lepszych noclegów, tylko coś ala odremontowany PRL...

Przykładowo za 165e/2 noce dostaliśmy pokój na poddaszu, ze wspólną łazienka na korytarzu + wycieczkę do marketu po własne kosmetyki, bo nic takiego nie było cenie. Niby miał być też parking, ale właścicielka na miejscu rozłożyła ręce, że "nie ma", no a nic innego już nie było w okolicy :lol:

Generalnie podróżując naprawdę sporo, i będąc akurat w Cro po raz pierwszy (choć w sumie poza Cro zwiedziłem praktycznie całe Bałkany, łącznie z "dziwnymi" miejscami typu Nadniestrze), mam wrażenie, że to trochę kraj na zasadzie: pay - eat/sleep - fuck off, z cenami 2x wyższymi niż wszędzie w okolicy. Ludzie w większości mega mili.

Jeśli chodzi o noclegi, CENA / JAKOŚĆ to jest JAKAŚ MASAKRA w porównaniu z tym, z czym mamy do czynienia w innych krajach :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.07.2021 22:49

Wyspa Hvar, miejscowość Vrboska.
Kolacja dla 4 osób, : Tuńczyk z grila, Pasticada, Mućkalica, Wiener schnizel, 2 piwa, 2 x cola.= 445 kun
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 02.08.2021 19:44

Sevid - pizzeria Toni, ceny akceptowalne.
Obrazek
Obrazek
jak dodać zdjęcie html
Njemanja
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Njemanja » 04.08.2021 19:28

Witam, czy może któryś z Państwa jest albo był w Breli i jak wyglądają tam ceny w konobach i innych restauracjach, głównie chodzi mi o dania rybne, piwo i domowe wino? pozdrawiam
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 04.08.2021 20:39

Popyt = podaż
Normalnie nikt by nie zaakceptował tych cen, ale jak się jedzie za kupę kasy 1500km to co zrobić jak zdzierają?
Za rok tam nie jechać.
Szukać alternatywy, można za parę zł znaleźć samolot do Grecji albo na Cypr, za niewielkie pieniądze wynająć auto albo korzystać z kom miejskiej za taniochę i fajny urlop wyjdzie połowę tego co w HR i nie trzeba spędzać kilkunastu godzin w aucie.
Robię tak od paru lat, nie jeżdżę do zdzierusów....zwłaszcza w sezonie.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 04.08.2021 22:16

joajer napisał(a):Popyt = podaż
Normalnie nikt by nie zaakceptował tych cen, ale jak się jedzie za kupę kasy 1500km to co zrobić jak zdzierają?
Za rok tam nie jechać.
Szukać alternatywy, można za parę zł znaleźć samolot do Grecji albo na Cypr, za niewielkie pieniądze wynająć auto albo korzystać z kom miejskiej za taniochę i fajny urlop wyjdzie połowę tego co w HR i nie trzeba spędzać kilkunastu godzin w aucie.
Robię tak od paru lat, nie jeżdżę do zdzierusów....zwłaszcza w sezonie.


I po co taki wpis, ostatnio gdzieś widziałem "Jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi" :) A czy w Grecji jest taniej w restauracji to nie wiem :)
maker
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) maker » 04.08.2021 23:28

Zbigniew74 napisał(a):A czy w Grecji jest taniej w restauracji to nie wiem :)


Ja po czerwcowym pobycie na Korculi i lipcowym pobycie na Santorini (ponoć najdroższa wyspa Grecji) mogę powiedzieć że jeżeli chodzi o restauracje to Grecja z pewnymi wyjątkami (ekskluzywne restauracje) jest tańsza.

Ceny restauracyjne w Cro robią się powoli skandynawskie.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 04.08.2021 23:44

maker napisał(a):
Zbigniew74 napisał(a):A czy w Grecji jest taniej w restauracji to nie wiem :)


Ja po czerwcowym pobycie na Korculi i lipcowym pobycie na Santorini (ponoć najdroższa wyspa Grecji) mogę powiedzieć że jeżeli chodzi o restauracje to Grecja z pewnymi wyjątkami (ekskluzywne restauracje) jest tańsza.

Ceny restauracyjne w Cro robią się powoli skandynawskie.

A to poczytalem trochę i faktyczne w. GRECJI taniej, ale nie jakoś o połowę Natomiast Norwegia to kosmos, nawet do Chorwacji.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 05.08.2021 06:27

Karlovacko w sklepie 7zł to raczej drogo.
A podróż do HR autem? Jakieś 2000 może wyjść ...
Dla porównania na czerwiec upolowałem bilety na tanią linię na Cypr po 79zł w każdą stronę.
Trzeba tylko się naszukać.
Apartament tam też upolowany taniej niż pokój nad Bałtykiem i to.z basenem.
Wyjdzie 50% taniej niż HR bez dwóch zdań.
Dodam że ceny: knajpy, sklepy przystępniejsze niż HR.
I tylko 3h lotu.
HR ździera ile się da bo blisko mieszka pół europy i zawsze klient się znajdzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w restauracjach - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone