Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Cel Gradac

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Misiek78
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 16.10.2013 16:12

Droga mijała nam bez większych problemów,widoki piękne,czasu sporo więc jest czas,żadnych kłopotów ...narazie
Gdzieś tak w połowie drogi zauważyłem że podczas hamowania jak i przyspieszania czuje jakieś stuknięcie, radio wyłączone i zaczyna się nasłuchiwanie,niestety okazuje się ze nawed podczas jazdy słychać wyrażnie jakieś metaliczne stuki, nie znam sie za bardzo na mechanice ale wiem ze oznacza to kłopoty :x
Postanowiliśmy z żonką jechac dalej, nauczeni kłopotami w zeszłym roku wiemy ze awaria auta nie może nam popsuć urlopu.
Wreszcie dotarliśmy na miejsce,
DSC_0410.JPG
załatwiliśmy wszystkie formalności, rozpakowaliśmy auto i ruszamy na miasto :D
DSC_0412.JPG

tyle mieliśmy do morza :D
Gradac okazał sie miłym miasteczkiem z bardzo długą plażą ale szeroką na jakies 5 metrów,mnóstwem restauracji i straganów z pamiątkami ale tak ma być :D
Przy końcu plaży znajduje się kilka zabytków z czasów Jugosławi, opuszczone i bardzo zniszczone hotele aż do samego końca plaży
Wracamy więc do centrum na jakiś obiad i (NARESZCIE) na piwko
DSC_0440.JPG
nareszcie po 3 dniach i przejechaniu koło3300km
:D
Załączniki:
DSC_0451.JPG
DSC_0449.JPG
DSC_0420.JPG
kataryniarz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 18.10.2013 10:35

Ale trasa, szacun :hut:

PS.
Kolega może kiedyś walnie jakąś relację z Norwegii? Kilka osób tutaj chętnie poczyta i poogląda 8)
Mi$iek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 18.10.2013 11:03

To samo przyszło mi do głowy... niezła trasa :) Tyle co Ty do Szczecina to ja do Makarskiej....

relacja, FOTOrelacja z Norwegii koniecznie ! :)
Misiek78
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 18.10.2013 14:11

Obiecuję że jak skoncze to postaram się napisać jakąś FOTOrelacje z norwegii :D a jak macie jakieś pytania to śmiało piszcie chętnie odpowiem
Pozdrawiam
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.10.2013 01:26

Ciekawie zacząłeś
Przejechaliście spory dystans
Dodatkowo obiecałeś relację z Norwegii

:D

Muszę tu być

Pozdrawiam
Piotr
voite
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) voite » 20.10.2013 11:17

Niezła wyprawa, czekam na dalszą część relacji i fotki, może Gradac to będzie i nasz cel na kolejny rok ...
Misiek78
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 20.10.2013 12:00

voite napisał(a):Niezła wyprawa, czekam na dalszą część relacji i fotki, może Gradac to będzie i nasz cel na kolejny rok ...

Polecam, Gradać jest naprawde przyjemnym miasteczkiem, oraz dużym plusem jest jego położenie góry, morze :D tu jest wszystko no i oczywiście blisko Dubrownika , BiH i jeszcze wielu innych ciekawych i pięknych miejsc
Misiek78
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 20.10.2013 13:18

Niedziela,pierwszy dzień bez podróży w planach narazie mamy dosyć auta, teraz trzeba nacieszyć się słońcem i plażą :D
Niestety pierwszy dzień przywitał nas nieciekawą pogodą
DSC_0101.JPG

my jednak postanowiliśmy popływać i nic nam nie przeszkodzi, zwłaszcza że temperatura było koło 30 st
więc idziemy na plaże :hut:
DSC_0094.JPG

Woda cieplutka, chmurki powoli się rozwiewają zaczynamy mieć nadzieję na słonko,postanawiam od razu wypróbować moją nową zabawkę,żonka przed wyjazdem zakupiła mi etui do zdjęć podwodnych :D
DSC_0134.JPG

DSC_0417.JPG

Okazuje się ze robienie zdjęć pod wodą wcale nie jest takie łatwe jak mi się wydawało :x
Naszczęście dzisiaj juz klisza to rzadkość a fotek na kartę wchodzi więcej niż 36 wiec ćwiczę
DSC_0251.JPG

DSC_0465.JPG

DSC_1322.JPG

DSC_0551.JPG

DSC_1332.JPG

DSC_0466.JPG

po połódniu nareszcie wyszło słoneczko i zrobiło sie naprawdę cudnie :D
DSC_0699.JPG

DSC_0700.JPG

DSC_0718.JPG

20130717_082649.jpg

DSC_1337.JPG

DSC_1348.JPG

20130719_190337.jpg

20130719_190103.jpg

te dwie ostatnie panoramki zrobione telefonem :D
Pauletta
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 22.10.2013 11:20

Śliczny ten wasz Gradac, lubię to miasteczko. A spotkania z żółwiami bardzo zazdroszczę. Ja od 6ciu lat nic, ani razu :(
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.10.2013 11:46

Gradac "zwiedziliśmy" przy okazji tegorocznego pobytu w Zaostrogu. Byliśmy tam tylko parę godzin, ale miasteczko zrobiło na nas bardzo dobre wrażenie.

Chętnie pooglądam i poczytam :D

Pozdrav :papa:
mariannek
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariannek » 23.10.2013 08:52

Misiek78 napisał(a):Pojechaliśmy do Rogoznicy . Z ciekawych miejsc zwiedziliśmy tylko Park KRKA i Makarską (oraz baaaaardzo dokładnie serwis volkswagena w splicie, w końcu przez cały dzień można było sobie go dokładnie zwiedzić :evil: )

widzę że mamy podobne wspomnienia :) W tym roku również byłem w Lokvie i również poznałem piękne okolice serwisu VW (ja byłem w serwisie na wjeździe do Splitu od strony Omisu - takie zad...pie, że masakra; gdyby nie Krzysiu nie trafiłbym) :) Naszym znajomym zepsuło się auto i 3 dni na warsztacie czekało na części.
Sorki za OT już cichutko siadam i czytam.
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.10.2013 09:13

Jadąc do Dubrownika, spodobał się nam Gradac.
A czy byliście w Brist ????
Misiek78
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 23.10.2013 10:17

Niestety, tam nas jeszcze nie było ale nic straconego w przyszłym roku też Chorwacja :)
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.10.2013 12:00

Tucepi jest fajne ale troszku za dużo ludzi. Niby po 15 sierpnia było luźniej ale jak zobaczyliśmy Gradac - od razu myslimy o Gradacu. Na plaży o wiele mniejsze obłożenie niż w Tucepi. No i bliżej na przydrożne targi warzywno alkoholowe.
Misiek78
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 23.10.2013 14:40

Na słodkim robieniu niczego mineły nam dwa dni,ale czas ruszyć zadki i zacząć zwiedzać,w końcu nie przyjechaliśmy tu tylko leżeć gdy tyle miejsc czeka :D
Niestety auto nienadaje sie do podrózy, więc znowu będę zwiedzał jakiś warsztat :(
Nasz gospodarz dał mi namiary na warsztaty,kierunek Makarska. Jadę pełen najgorszych obaw czy naprawa nie usadzi nas na resztę wakacji na miejscu,albo czy w ogóle będzie nas stać na naprawę( muszę dodać że kilka dni przed wyjazdem auto było przerabiane z automatycznej skrzyni na manualną, więc w głowie się pojawia bardzo czarny scenariusz :( )
Po dojechaniu do pierwszego warsztatu byłem pełen nadziei, cztery stanowiska a zajęte tylko jedno więc powinno pójść szybko :D o naiwności ludzka ... Pan (chyba szef) w czyściutkim kombinezonie zapytał co jest, po opisaniu co dolega memu autku, stwierdził że oni volkswagenów nie naprawiają ale pięćset metrów dalej jest serwis skody, odwrócił się i bez
pośpiechu poszedł do swojego biurka i nalał sobie kawy i rozsiadł się wygodnie przed komputerem 8O
Jadę więc szukać warsztatu skody, faktycznie był niedaleko, tylko co z tego skoro pan po tym jak usłyszał że coś mi stuka podczas jazdy a podczas hamowania i przyspieszania czuje pod pedałem stukanie, stwierdził ze po prostu mam niedokręcone koło :roll: i poszedł po klucz do kół (żeby nie było że się nie przykłada do pracy to przyniósł klucz dynamometryczny :D ) i zaczoł sprawdzać śruby w kołach jakież było jego zdziwienie kiedy się okazało ze koła są dokręcone zgodnie z wszelkimi obowiązującymi przepisami i zasadami BHP,p.poż ,UE i dorego wychowania nawet tymi zalecanymi przez producenta :D pan stwierdził wtedy że nie wie co to może być i polecił mi ( a jakże ) wizytę w servisie vw
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży