Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cel - Dubrovnik - nie ważne jak...cz. 2

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.05.2012 09:33

Jacek S napisał(a):Gospa od Puta.

Pani nie pamiętam, ale patrząc na mapę kojarzę, że jeszcze nie zdarzyło mi się tedy jechać.

Ona jest przy Jadrance w kierunku na Zadar za Szybenikiem, patrząc od strony Primostenu?

Jacek S napisał(a):Grebaštica i jej mury. Trzeba tu kiedyś wrócić.

Przepiękny kolor wody w zatoce i małe, kamieniste plaże, aczkolwiek widziałem tam małe dzieci.

I niech cię nie zraża drabinka, przełożona przez płot -podobno to po to, żeby zwierzęta nie uciekły, więc można śmiało przejść na druga stronę.

W ogóle, w pobliżu, jest kilka dodatkowych atrakcji - jakieś bunkry, pozostałość po fabryce - warto poświecić na to kilka minut więcej.

Kaplicę na wzgórzu można sobie odpuścić :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.05.2012 09:37

weldon napisał(a):
Jacek S napisał(a):Gospa od Puta.

Pani nie pamiętam, ale patrząc na mapę kojarzę, że jeszcze nie zdarzyło mi się tedy jechać.

Ona jest przy Jadrance w kierunku na Zadar za Szybenikiem, patrząc od strony Primostenu?


Ona jest przy autostradzie na wysokości Skradin.
(parking, punkt widokowy, jest przejście pod autostradą).
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2012 13:09

Wspinamy się mozolnie wąskimi uliczkami na wzgórze przy crkva sv. Juraj.
Oprócz licznie tu zlokalizowanych restauracyjek i knajpek sporo jest sklepów z ciuchami.
Marta coś ogląda, przymierza, wybiera ale...jakoś nie jest przekonana.
- No skoro nic Ci się nie podoba to trudno, idziemy dalej?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2012 13:10

Obrazek

Obrazek

Crkva sv. Jurja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2012 13:14

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościół św. Jerzego w Primosten (Sv. Jurja) pochodzi z XVII w.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.05.2012 13:16

Ładne zdjęcia z Primosten :) Jak Ci się podobała ta "kultowa" na forum miejscowość? ;)

W tym roku, mam nadzieję, uda nam się wreszcie zobaczyć zarówno Primosten, jak i Trogir. Trochę wstyd, że tam jeszcze nie byliśmy ;) Zwłaszcza w tym drugim...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2012 13:19

maslinka napisał(a):Ładne zdjęcia z Primosten :) Jak Ci się podobała ta "kultowa" na forum miejscowość? ;)


Przereklamowana.
Raczej tam nie wrócę.
A może jest jak panna co dobrze skrywa swe uroki...a ja zajęty.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 16.05.2012 13:23

Lubiłem patrzeć na morze z murków tego cmentarza, nawet mam jakieś romantyczne zdjęcie przy zachodzie słońca 8)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.05.2012 13:34

Jak widzę zniszczone tablice pamiątkowe , takie jak na ostatnim zdjęciu z poprzedniej serii ( ale dotyczy to również nagrobków starych , czasem opuszczonych cmentarzy ) , to chce mi się krzyczeć . Debilny wandalizm .

Piękne zdjęcia Jacku , aż się cieplej robi , co przy temperaturze jaka panuje na zewnątrz jest nie do przecenienia :)


Agnieszko , wstydu nie ma ;) , bo nie sposób odwiedzić wszystkie miejsca w czasie jednego , nawet bardzo długiego życia :)


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.05.2012 13:38

piotrf napisał(a):Agnieszko , wstydu nie ma ;) , bo nie sposób odwiedzić wszystkie miejsca w czasie jednego , nawet bardzo długiego życia :)

No wiem, że wszystkich nie sposób, ale Trogir... Robiłam do niego kilka podejść i jak dotąd się nie udało. Ale nic straconego! Zresztą po relacjach z forum czuję jakbym tam była ;)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.05.2012 13:45

Jacek S napisał(a):
maslinka napisał(a):Ładne zdjęcia z Primosten :) Jak Ci się podobała ta "kultowa" na forum miejscowość? ;)


Przereklamowana.
Raczej tam nie wrócę.
A może jest jak panna co dobrze skrywa swe uroki...a ja zajęty.

A ja wróciłem ...

Za pierwszym razem uciekłem, bo stwierdziłem, że jednak ani miejsce, ani apartament, ani cena mi nie pasują, zresztą objechałem wówczas spory kawałem tej miejscowości i jakoś nie zachwyciła mnie za specjalnie.

Potem zwiedziłem ją z dzieckiem, a potem, z obowiązku, pokazałem żonie.

Też, ani jedna, ani druga, nie pałała jakąś szczególną chęcią, mimo, że mieliśmy blisko i wielokrotnie przejeżdżaliśmy obok, do powrotu.

Ale fakt, że sporo osób ją lubi :)

Czyli, niby, że ja też jestem "zajęty"? :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 16.05.2012 13:52

piotrf napisał(a):...aż się cieplej robi , co przy temperaturze jaka panuje na zewnątrz jest nie do przecenienia :)


potwierdzam.

pzdr :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.05.2012 14:46

Ufff, jak dobrze wiedzieć, że nie jestem jedyną, która nie pała wielką miłością do Primosten :)

Najbardziej żywe stamtąd mam wspomnienie z wdrapywania się z wózkiem po niezliczonych schodkach :)
Choć czego by nie powiedzieć, to cmentarz, widok z niego, jest wspaniały.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.05.2012 15:16

Aldonka napisał(a):Ufff, jak dobrze wiedzieć, że nie jestem jedyną, która nie pała wielką miłością do Primosten :)

Najbardziej żywe stamtąd mam wspomnienie z wdrapywania się z wózkiem po niezliczonych schodkach :)
Choć czego by nie powiedzieć, to cmentarz, widok z niego, jest wspaniały.

To może nie do końca tak (żeby nie było ;)), że jest w Primostenie coś, co by do niego zniechęcało.

Po prostu - są miejsca, zwłaszcza w pobliżu, które mnie bardziej rzuciły na kolana :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.05.2012 10:12

Z tego co wyczytałem to kościół jest prawie zawsze zamknięty - tak było i tym razem.
No co ja mogę...

Obrazek

Popatrzymy na okolicę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Byliśmy zupełnie sami...do czasu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cel - Dubrovnik - nie ważne jak...cz. 2 - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone