Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Cel - Dubrovnik - nie ważne jak...cz. 2

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.05.2012 09:33

Jacek S napisał(a):Gospa od Puta.

Pani nie pamiętam, ale patrząc na mapę kojarzę, że jeszcze nie zdarzyło mi się tedy jechać.

Ona jest przy Jadrance w kierunku na Zadar za Szybenikiem, patrząc od strony Primostenu?

Jacek S napisał(a):Grebaštica i jej mury. Trzeba tu kiedyś wrócić.

Przepiękny kolor wody w zatoce i małe, kamieniste plaże, aczkolwiek widziałem tam małe dzieci.

I niech cię nie zraża drabinka, przełożona przez płot -podobno to po to, żeby zwierzęta nie uciekły, więc można śmiało przejść na druga stronę.

W ogóle, w pobliżu, jest kilka dodatkowych atrakcji - jakieś bunkry, pozostałość po fabryce - warto poświecić na to kilka minut więcej.

Kaplicę na wzgórzu można sobie odpuścić :)
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.05.2012 09:37

weldon napisał(a):
Jacek S napisał(a):Gospa od Puta.

Pani nie pamiętam, ale patrząc na mapę kojarzę, że jeszcze nie zdarzyło mi się tedy jechać.

Ona jest przy Jadrance w kierunku na Zadar za Szybenikiem, patrząc od strony Primostenu?

Ona jest przy autostradzie na wysokości Skradin.
(parking, punkt widokowy, jest przejście pod autostradą).
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2012 13:09

Wspinamy się mozolnie wąskimi uliczkami na wzgórze przy crkva sv. Juraj.
Oprócz licznie tu zlokalizowanych restauracyjek i knajpek sporo jest sklepów z ciuchami.
Marta coś ogląda, przymierza, wybiera ale...jakoś nie jest przekonana.
- No skoro nic Ci się nie podoba to trudno, idziemy dalej?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2012 13:10

Obrazek

Obrazek

Crkva sv. Jurja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2012 13:14

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościół św. Jerzego w Primosten (Sv. Jurja) pochodzi z XVII w.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.05.2012 13:16

Ładne zdjęcia z Primosten :) Jak Ci się podobała ta "kultowa" na forum miejscowość? ;)

W tym roku, mam nadzieję, uda nam się wreszcie zobaczyć zarówno Primosten, jak i Trogir. Trochę wstyd, że tam jeszcze nie byliśmy ;) Zwłaszcza w tym drugim...
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2012 13:19

maslinka napisał(a):Ładne zdjęcia z Primosten :) Jak Ci się podobała ta "kultowa" na forum miejscowość? ;)

Przereklamowana.
Raczej tam nie wrócę.
A może jest jak panna co dobrze skrywa swe uroki...a ja zajęty.
kaszubskiexpress
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 16.05.2012 13:23

Lubiłem patrzeć na morze z murków tego cmentarza, nawet mam jakieś romantyczne zdjęcie przy zachodzie słońca 8)
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.05.2012 13:34

Jak widzę zniszczone tablice pamiątkowe , takie jak na ostatnim zdjęciu z poprzedniej serii ( ale dotyczy to również nagrobków starych , czasem opuszczonych cmentarzy ) , to chce mi się krzyczeć . Debilny wandalizm .

Piękne zdjęcia Jacku , aż się cieplej robi , co przy temperaturze jaka panuje na zewnątrz jest nie do przecenienia :)

Agnieszko , wstydu nie ma ;) , bo nie sposób odwiedzić wszystkie miejsca w czasie jednego , nawet bardzo długiego życia :)

Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.05.2012 13:38

piotrf napisał(a):Agnieszko , wstydu nie ma ;) , bo nie sposób odwiedzić wszystkie miejsca w czasie jednego , nawet bardzo długiego życia :)

No wiem, że wszystkich nie sposób, ale Trogir... Robiłam do niego kilka podejść i jak dotąd się nie udało. Ale nic straconego! Zresztą po relacjach z forum czuję jakbym tam była ;)
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.05.2012 13:45

Jacek S napisał(a):
maslinka napisał(a):Ładne zdjęcia z Primosten :) Jak Ci się podobała ta "kultowa" na forum miejscowość? ;)

Przereklamowana.
Raczej tam nie wrócę.
A może jest jak panna co dobrze skrywa swe uroki...a ja zajęty.

A ja wróciłem ...

Za pierwszym razem uciekłem, bo stwierdziłem, że jednak ani miejsce, ani apartament, ani cena mi nie pasują, zresztą objechałem wówczas spory kawałem tej miejscowości i jakoś nie zachwyciła mnie za specjalnie.

Potem zwiedziłem ją z dzieckiem, a potem, z obowiązku, pokazałem żonie.

Też, ani jedna, ani druga, nie pałała jakąś szczególną chęcią, mimo, że mieliśmy blisko i wielokrotnie przejeżdżaliśmy obok, do powrotu.

Ale fakt, że sporo osób ją lubi :)

Czyli, niby, że ja też jestem "zajęty"? :D
longtom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 16.05.2012 13:52

piotrf napisał(a):...aż się cieplej robi , co przy temperaturze jaka panuje na zewnątrz jest nie do przecenienia :)

potwierdzam.

pzdr :wink:
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.05.2012 14:46

Ufff, jak dobrze wiedzieć, że nie jestem jedyną, która nie pała wielką miłością do Primosten :)

Najbardziej żywe stamtąd mam wspomnienie z wdrapywania się z wózkiem po niezliczonych schodkach :)
Choć czego by nie powiedzieć, to cmentarz, widok z niego, jest wspaniały.
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.05.2012 15:16

Aldonka napisał(a):Ufff, jak dobrze wiedzieć, że nie jestem jedyną, która nie pała wielką miłością do Primosten :)

Najbardziej żywe stamtąd mam wspomnienie z wdrapywania się z wózkiem po niezliczonych schodkach :)
Choć czego by nie powiedzieć, to cmentarz, widok z niego, jest wspaniały.

To może nie do końca tak (żeby nie było ;)), że jest w Primostenie coś, co by do niego zniechęcało.

Po prostu - są miejsca, zwłaszcza w pobliżu, które mnie bardziej rzuciły na kolana :)
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.05.2012 10:12

Z tego co wyczytałem to kościół jest prawie zawsze zamknięty - tak było i tym razem.
No co ja mogę...

Obrazek

Popatrzymy na okolicę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Byliśmy zupełnie sami...do czasu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Cel - Dubrovnik - nie ważne jak...cz. 2 - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022