Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.02.2018 13:52

bluesman napisał(a):tylko po co ? bo Ty ciągniesz ? :papa: ...
Tak :!: dokładnie mnie przejrzałeś.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 28.02.2018 16:46

Cze!
Piotras_Bydgoszczu napisał(a):ja już dawno wyszedłem poza ramy bagażnika w vanie i potężnego boksa dachowego.... ciągnę za sobą bagażową przyczepkę i jedyne co ją różni od zwykłej, to sztywna pokrywa z tworzywa i podwyższone burty....niestety po ostatnim sezonie zauważyłem że i przyczepa wypełniona jest do ostatniego zakamarka..chyba czas przeanalizować co tak naprawdę jest potrzebne w 100% a co w 95...:)

Zawsze możesz podnieść burtę o kolejny panel.
Jakim autem ciągniesz tę przyczepkę?
pozdro
fly
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.03.2018 13:04

gusia-s napisał(a):
bluesman napisał(a):tylko po co ? bo Ty ciągniesz ? :papa: ...
Tak :!: dokładnie mnie przejrzałeś.


Nie dostrzegasz różnicy ? między przyczepką towarową, a kempingową ? :D
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 01.03.2018 19:31

Ja dostrzegam - w kempingowej można przewieźć jakiś towar, a w towarowej mieszkać trudno :lol:
Mirizag
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirizag » 03.03.2018 21:06

Witam. Nie wiem czy ktoś zauważył, ale na stronie decthlona pojawiły trzy nowe namioty dmuchane 5, 6 oraz 8 osobowy
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 03.03.2018 22:30

Mirizag napisał(a):Witam. Nie wiem czy ktoś zauważył, ale na stronie decthlona pojawiły trzy nowe namioty dmuchane 5, 6 oraz 8 osobowy


Dziękujemy za precyzyjną informację :)
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 04.03.2018 09:41

Piotras_Bydgoszczu napisał(a):
scood74 napisał(a):od 2 sezonów używam zamiast materacy składane łóżka z decatlonu

https://www.decathlon.pl/oko-polowe-l-1 ... gJtlvD_BwE

i szczerze polecam, różnica jest zasadnicza.
W namiocie Arpenaz 4.1 rozkładam je 4 , dwa w sypialni i dwa w przedsionku
Ważnym plusem jest to że wygodnie się z nich wstaje bo są dużo wyższe od materacy, można na nich siedzieć , przekręcać się do woli nie powodując bujania sąsiadem, a pod nimi mieszczą się plecaki i torby z ciuchami i sprzętem.
po złożeniu mieszczą się w kombiku . Dla mnie jedyną ich wadą jest to że nie izolują ciepła od spodu i w chłodniejszych warunkach jest a nich zimno i trzeba karimatę podłożyć, ale w CRO to chyba akurat jest zaleta.

Oglądałem te łózka na żywo. W instrukcji napisane jest, że utrzyma 110 kg ale gdy spojrzałem na nitowe łączenia to pomyślałem, że trzy dni i śpię na ziemi, czy testował je jakiś mężczyzna ważący powyżej 100 kg wagi?

Rafi70 napisał(a):nóżki , nóżkami a ja od razu zastanawiałem się nad miejscem ( a raczej jego brakiem ) do spakowania np 4 takich łóżek + krzesła turystyczne , stolik , namiot , śpiwory , sprzęt plażowy itp. i tu widzę największą przeszkodę ....


ja już dawno wyszedłem poza ramy bagażnika w vanie i potężnego boksa dachowego.... ciągnę za sobą bagażową przyczepkę i jedyne co ją różni od zwykłej, to sztywna pokrywa z tworzywa i podwyższone burty....niestety po ostatnim sezonie zauważyłem że i przyczepa wypełniona jest do ostatniego zakamarka..chyba czas przeanalizować co tak naprawdę jest potrzebne w 100% a co w 95...:)


nity w tych łóżkach są stalowe, jak i cały stelaż, a ja ważę trochę więcej niż te 100, są bardzo solidne.

z jaką prędkością jeździsz po autostradzie z tą przyczepką? i o ile więcej pali auto?
Piotras_Bydgoszczu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras_Bydgoszczu » 04.03.2018 15:35

fly napisał(a):Cze!
Piotras_Bydgoszczu napisał(a):ja już dawno wyszedłem poza ramy bagażnika w vanie i potężnego boksa dachowego.... ciągnę za sobą bagażową przyczepkę i jedyne co ją różni od zwykłej, to sztywna pokrywa z tworzywa i podwyższone burty....niestety po ostatnim sezonie zauważyłem że i przyczepa wypełniona jest do ostatniego zakamarka..chyba czas przeanalizować co tak naprawdę jest potrzebne w 100% a co w 95...:)

Zawsze możesz podnieść burtę o kolejny panel.
Jakim autem ciągniesz tę przyczepkę?
pozdro
fly


Szczerze mówiąc widziałem już takie rozwiązanie. Ciągnę ją Citroenem C8 z 2L silnikiem w benzynie więc szału z mocą nie ma ale daje radę i jest bardzo wygodny. pozdrawiam
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 04.03.2018 17:29

fly
Piotras_Bydgoszczu napisał(a):Szczerze mówiąc widziałem już takie rozwiązanie. Ciągnę ją Citroenem C8 z 2L silnikiem w benzynie więc szału z mocą nie ma ale daje radę i jest bardzo wygodny. pozdrawiam

A ile ten C8 ma DMC...więcej niż 2500kg? bo jak nie przekracza 2,5 tony to możesz wlec 1000kg na kat.B.
pozdro
fly
Piotras_Bydgoszczu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras_Bydgoszczu » 05.03.2018 08:14

niestety właśnie tyle waży i w dokumentach auta jest napisane, że mogę ciągnąć przyczepkę do 1300 kg. Trochę słabo bo fajne budy często ważą więcej...
Piotras_Bydgoszczu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras_Bydgoszczu » 05.03.2018 08:20

scood74 napisał(a):
Piotras_Bydgoszczu napisał(a):
scood74 napisał(a):od 2 sezonów używam zamiast materacy składane łóżka z decatlonu

https://www.decathlon.pl/oko-polowe-l-1 ... gJtlvD_BwE

i szczerze polecam, różnica jest zasadnicza.
W namiocie Arpenaz 4.1 rozkładam je 4 , dwa w sypialni i dwa w przedsionku
Ważnym plusem jest to że wygodnie się z nich wstaje bo są dużo wyższe od materacy, można na nich siedzieć , przekręcać się do woli nie powodując bujania sąsiadem, a pod nimi mieszczą się plecaki i torby z ciuchami i sprzętem.
po złożeniu mieszczą się w kombiku . Dla mnie jedyną ich wadą jest to że nie izolują ciepła od spodu i w chłodniejszych warunkach jest a nich zimno i trzeba karimatę podłożyć, ale w CRO to chyba akurat jest zaleta.

Oglądałem te łózka na żywo. W instrukcji napisane jest, że utrzyma 110 kg ale gdy spojrzałem na nitowe łączenia to pomyślałem, że trzy dni i śpię na ziemi, czy testował je jakiś mężczyzna ważący powyżej 100 kg wagi?

Rafi70 napisał(a):nóżki , nóżkami a ja od razu zastanawiałem się nad miejscem ( a raczej jego brakiem ) do spakowania np 4 takich łóżek + krzesła turystyczne , stolik , namiot , śpiwory , sprzęt plażowy itp. i tu widzę największą przeszkodę ....


ja już dawno wyszedłem poza ramy bagażnika w vanie i potężnego boksa dachowego.... ciągnę za sobą bagażową przyczepkę i jedyne co ją różni od zwykłej, to sztywna pokrywa z tworzywa i podwyższone burty....niestety po ostatnim sezonie zauważyłem że i przyczepa wypełniona jest do ostatniego zakamarka..chyba czas przeanalizować co tak naprawdę jest potrzebne w 100% a co w 95...:)


nity w tych łóżkach są stalowe, jak i cały stelaż, a ja ważę trochę więcej niż te 100, są bardzo solidne.

z jaką prędkością jeździsz po autostradzie z tą przyczepką? i o ile więcej pali auto?


Jadę około 100 - 120 km/h. Profilowana pokrywa sprawia, że opory są nieco mniejsze i samochód pali około 1 L paliwa więcej. Prowadzi się bardzo dobrze. Wbrew pozorom bardziej hałasuje mi boks dachowy i antena niż przyczepa.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.03.2018 08:51

Piotras_Bydgoszczu napisał(a):niestety właśnie tyle waży i w dokumentach auta jest napisane, że mogę ciągnąć przyczepkę do 1300 kg. Trochę słabo bo fajne budy często ważą więcej...
B96 i po sprawie. Nie płacisz za kurs tylko egzamin i wio.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 06.03.2018 08:39

...na jeden wyjazd się nie opłaca :wink: piszę tu przyczepie kempingowej
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 07.03.2018 11:12

Piotras_Bydgoszczu napisał(a):
fly napisał(a):Cze!
Piotras_Bydgoszczu napisał(a):ja już dawno wyszedłem poza ramy bagażnika w vanie i potężnego boksa dachowego.... ciągnę za sobą bagażową przyczepkę i jedyne co ją różni od zwykłej, to sztywna pokrywa z tworzywa i podwyższone burty....niestety po ostatnim sezonie zauważyłem że i przyczepa wypełniona jest do ostatniego zakamarka..chyba czas przeanalizować co tak naprawdę jest potrzebne w 100% a co w 95...:)

Zawsze możesz podnieść burtę o kolejny panel.
Jakim autem ciągniesz tę przyczepkę?
pozdro
fly


Szczerze mówiąc widziałem już takie rozwiązanie. Ciągnę ją Citroenem C8 z 2L silnikiem w benzynie więc szału z mocą nie ma ale daje radę i jest bardzo wygodny. pozdrawiam


miałem swojego czasu C8 z silnikiem 2.0 benzyna,

potwierdzam meeega wygodne auto, na wyjazdy rodzinne wspaniałe, byliśmy C8 w Chorwacji na wakacjach na Peljesacu z przyczepą kempingową.
Wtedy wypożyczałem przyczepy i ze względu na wagi szukałem przyczepy z DMC 1000kg - na 4 osobową rodzine.
cp do jazdy powiem tak - 2,0 benzyna mimo 143 KM szału nie ma, daje radę z przyczepą, nie byłem zawalidrogą ale jak jechaliśmy przez Austrię i koło Grazu zaczeły sie podjazdy to szału nie było a wracając z Cro na autostradzie jak zaczyna sie podjazd do tuneli to jechałem równo z cieżarówkami - nie szło wyprzedzić ... no i palił trochę - to była czysta benzyna bez podtlenku LPG i wychodziło mi średnio 12-13 litrów z przyczepą ... ale zbiornik zaczny 80 l dawał radę ... :)

udanych wakacji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 164
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone