Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.01.2015 15:26

Też mi się podoba T6.2, ale tego illumina 4.2 za 2k kupiłem z 60% upustem, do tego dostałem bon lojalnościowy i dodatkowy bon za opóźnioną przesyłkę. W sumie cena nie do pogardzenia, a sam namiot ciekawy więc wziąłem :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.01.2015 20:24

SingSing74 napisał(a):Też mi się podoba T6.2, ale tego illumina 4.2 za 2k kupiłem z 60% upustem, do tego dostałem bon lojalnościowy i dodatkowy bon za opóźnioną przesyłkę. W sumie cena nie do pogardzenia, a sam namiot ciekawy więc wziąłem :)


nam też sie bodobają wielkie i wygodne namioty z tym że my jesteśmy na 2-3 campach podczs jednego pobytu w cro, na jednymz nich sa bardzo małe pólki skalne - duzy poprosyu by się nie zmieścił w wielu urokliwych miejscach

Mielismy Campus Indiana 2+2 ale wichura nam poszarpała no i stres był przy wcześniejszych wiekszych wiatrach

teraz mamy mały i jesteśmy super zadowoleni. rozkłada się w 30 sekund włacznie z wbiciem szpilek a wiatry kapitanie znosi

do tego sporo miejsca w bagażniku się zrobiło :)
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 13.01.2015 20:49

fiechu napisał(a):...Wybór padł na Quechua T6.2...

Był taki z nami w Cro cztery razy (i będzie w tym roku, o ile nie nastąpią nieoczekiwane okoliczności przyrody). Dobrze sobie radzi z burzami i wichrami. Fakt, zajmuje trochę miejsca, ale wygoda na miejscu bezcenna. Będziecie zadowoleni.
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 13.01.2015 21:03

waldis napisał(a):
fiechu napisał(a):...Wybór padł na Quechua T6.2...

Był taki z nami w Cro cztery razy (i będzie w tym roku, o ile nie nastąpią nieoczekiwane okoliczności przyrody). Dobrze sobie radzi z burzami i wichrami. Fakt, zajmuje trochę miejsca, ale wygoda na miejscu bezcenna. Będziecie zadowoleni.

Mam nadzieje :D
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 13.01.2015 21:12

piotrulex napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Też mi się podoba T6.2, ale tego illumina 4.2 za 2k kupiłem z 60% upustem, do tego dostałem bon lojalnościowy i dodatkowy bon za opóźnioną przesyłkę. W sumie cena nie do pogardzenia, a sam namiot ciekawy więc wziąłem :)


nam też sie bodobają wielkie i wygodne namioty z tym że my jesteśmy na 2-3 campach podczs jednego pobytu w cro, na jednymz nich sa bardzo małe pólki skalne - duzy poprosyu by się nie zmieścił w wielu urokliwych miejscach

Mielismy Campus Indiana 2+2 ale wichura nam poszarpała no i stres był przy wcześniejszych wiekszych wiatrach

teraz mamy mały i jesteśmy super zadowoleni. rozkłada się w 30 sekund włacznie z wbiciem szpilek a wiatry kapitanie znosi

do tego sporo miejsca w bagażniku się zrobiło :)

Mamy Campus Santiago 2+2 to praktycznie to samo co Indiana - namiot nie do zdarcia - jak byliśmy 4 lata temu w Wiciach nad polskim morzem to drzewa wyrywało a namiot przeżył.
Generalnie nie ma z nim najmniejszych problemów.
Co do miejsca w bagażniku....
dodge.JPG

..... nie ma problemu jeszcze troche zmieścimy :D :D :D
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 13.01.2015 23:09

W kwestii namiotu powiem tyle, że nie kupowałbym już nigdy namiotu bez zintegrowanej podłogi. Dlatego ten z Decathlonu odpadł na castingu :wink:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 02.02.2015 16:01

Czytam, że część z was stosuje pod namiot dodatkowe folie. Niezły to pomysł, który oszczędza sam namiot. Zastanawiam się jednak, czy ta folia nie powinna mieć sieci niewielkich otworów, zrobionych np. gorącym drucikiem. Chodzi o to, żeby po sporym deszczu woda nie utrzymywała się pomiędzy tą folią, a podłogą samego namiotu. Przy dłuższym pobycie mogłoby to spowodować jakiś trudną do usunięcia warstwę pleśni lub innego grzybka. Napiszcie jak to wygląda w praktyce, bo wcześniej tego patentu nie stosowałem.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 02.02.2015 19:03

Ja stosuję folię, a właściwie tkaninę, ogrodniczą, taką do wykładania powierzchni jak chcesz żeby jedne roślinki rosły, np. jakieś krzaczki, a inne nie czyli chwasty :) . To nie jest folia nieprzepuszczalna. Wygląda jakby tkana (stąd pewnie nazwa tkanina) z wąskich pasków tworzywa. Ponieważ kupowałem z metra miejsca po cięciu wymagały zatopienia nad świeczką bo inaczej się strzępi. O coś takiego: http://www.okazje.info.pl/szukaj/tkanin ... /ceny.html
A co do pleśni to bywając nawet w Grecji, gdzie deszcz złapał mnie tylko raz, pod podłogą namiotu przy zwijaniu się zawsze było wilgotno. Mimo upału żadnego grzyba jednak nigdy nie złapałem. Zapewne to też zasługa nadmorskich wiatrów, które jak się nie siedzi w ciągu dnia w namiocie są w stanie wniknąć pod podłogę. Natomiast bardzo łatwo jest złapać grzyba jak się namiotu nie przewietrzy i nie wysuszy po powrocie. Umycie podłogi od spodu również jest wskazane.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.02.2015 19:13

SingSing74 napisał(a):Czytam, że część z was stosuje pod namiot dodatkowe folie. Niezły to pomysł, który oszczędza sam namiot. Zastanawiam się jednak, czy ta folia nie powinna mieć sieci niewielkich otworów, zrobionych np. gorącym drucikiem. Chodzi o to, żeby po sporym deszczu woda nie utrzymywała się pomiędzy tą folią, a podłogą samego namiotu. Przy dłuższym pobycie mogłoby to spowodować jakiś trudną do usunięcia warstwę pleśni lub innego grzybka. Napiszcie jak to wygląda w praktyce, bo wcześniej tego patentu nie stosowałem.


W zeszłym roku po raz pierwszy stosowałem folię pod namiot (sypialnie) oraz w przedsionku.
Była ona rozłożona w ten sposób aby woda nie dostawała się pomiędzy podłogę Sypialni a folię.
Wilgoć, która utrzymywała się pod folią w tzw. międzyczasie podczas pakowania gratów schła i składana była sucha. Grzybka nie stwierdzono. Nawet jeśli się pojawi albo folia się przedziurawi to w popularnym markecie budowlanym kupię nową (12 zł. to nie majątek) i po kłopocie. :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.02.2015 00:09

Ta agrowłóknina, to rzeczywiście dobry pomysł. Mam taką pod tujami i woda tam nie stoi ;) więc powinno się sprawdzić.

Do Vjetar: Kiedy podkładasz folię to podnosisz jej krawędzie? Jeśli tak to w jaki sposób ją stabilizujesz? Ta opcja byłaby dobra przy folii bąbelkowej (przy "ostrym" podłożu).
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 03.02.2015 02:31

fiechu napisał(a):Z racji, że nasz Campus Santiago ma już swoje lata pora na zmianę.
Wybór padł na Quechua T6.2
Będzie jako prezent urodzinowy.


Mam taki namiot o 2 lat , moim zdaniem jest super, rozbijanie zajmuje trochę czasu, ale warto.
Przy silnym wietrze stosowałem dodatkowe odciągi.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.02.2015 08:35

SingSing74 napisał(a):Do Vjetar: Kiedy podkładasz folię to podnosisz jej krawędzie? Jeśli tak to w jaki sposób ją stabilizujesz?


Tak, podnoszę jej krawędzie. Kilka kamyczków załatwia sprawę. :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.02.2015 15:08

Znalazłem fajny filmik, który przedstawia mały obóz zbudowany na namiotach T6.2 i T6.3 w wersji XL Air. Można sobie obejrzeć co do nich wejdzie, ale i jakiej parceli potrzebują :D

Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 04.02.2015 00:30

SingSing74 napisał(a):r... Można sobie obejrzeć co do nich wejdzie, ale i jakiej parceli potrzebują :D


Niestety duze namioty zajmuja duzo miejsca na kampingu i w bagazniku, ale maja tez duze plusy. My w zeszlym roku nabylismy Outwell Vermont LP i nie zaluje ani troche. Ostatnie lato w Cro bylo deszczowe, wiec mielismy mozliwosc przetestowac namiot pod katem spedzania w nim duzej ilosci czasu. Kazdy z nas (2+2) mial swoje miejsce i nie musielismy kisic sie jak przyslowiowe sardynki.

ObrazekDSC_2410 by slawek_szczepanski, on Flickr
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 04.02.2015 19:07

Berbel napisał(a):

ObrazekDSC_2410 by slawek_szczepanski, on Flickr


Jezusicku, jak piknie 8O . To ja poproszę jeszcze o zdjęcie tego majdanu od strony kabiny albo zdjęcie pustego bagażnika. Chciałbym wiedzieć jak zabezpieczasz pasażerów i siebie. Od biedy, sugestywny opis też może być :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 119
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone