Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.08.2014 07:30

Iwona75 napisał(a):Czy ktoś może mi jeszcze doradzić w sprawie kuchenki ? Butla z gazem , czy kartusze ? Jaka kuchenka ? Na ile wystarczy gazu, na ile kartuszy ? "zielona" jestem, pomóżcie proszę. Elektrycznej nie będzie na pewno.


Cześć Iwonka.
Od lat mam butlę turystyczną (2,5 kg). Gazu wystarcza na codzienne gotowanie (2-3 tygodnie i jeszcze zostaje) no i można zabrać na całodniowe wycieczki w dzicz. Właśnie wymieniłem na pełną.
Czyli taki zestaw:

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 13.08.2014 07:41

Iwona75 napisał(a):Czy ktoś może mi jeszcze doradzić w sprawie kuchenki ? Butla z gazem , czy kartusze ? Jaka kuchenka ? Na ile wystarczy gazu, na ile kartuszy ? "zielona" jestem, pomóżcie proszę. Elektrycznej nie będzie na pewno.



Hejka, ja kupiłam taką/tu : http://www.dwunastka.net.pl/p659,kuchen ... t-20u.html

plus zapas kartuszy (12) sztuk, zużyliśmy 4 i trochę ,przygotowaliśmy z 11 posiłków (tak około godziny gotowania dziennie), ma też ona funkcję podłączenia do butli gazowej na razie nie sprawdzone, ogólnie sprawowała się, b. dobrze, szczerze polecam.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.08.2014 07:59

Iwona75 napisał(a):Nie , mam na myśli jakąś plandekę nad namiotem, ewentualnie coś przy wejściu....no pomysłów mi brak dlatego pytam, bo po ulewach na działce trochę wody było.....( nie przeciekał, ale wlało się pod spód....)

w tym roku znajomi jak widziałem pod namiotem i nad namiotem (umocowana do drzew) mieli plandekę, taka zwykłą kupioną w ogrodniczym za 15zł/szt, były burze z ulewami, ponoć zdały egzamin
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 13.08.2014 08:32

Bardzo Wam dziękuję, wyjazd nam przyspieszył, boję się że nie zdążymy jak zamówię przez internet, powiedzcie czy ktoś korzystał z takiej http://www.decathlon.pl/stabilna-kuchen ... #avantages
Są jeszcze z podwójnym palnikiem, jedyne jakie znalazłam w Krakowie, co sądzicie ?

P.S.
Plandeka kupiona, chociaż liczę na piękną pogodę :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.08.2014 08:42

Iwona75 napisał(a):Bardzo Wam dziękuję, wyjazd nam przyspieszył, boję się że nie zdążymy jak zamówię przez internet, powiedzcie czy ktoś korzystał z takiej http://www.decathlon.pl/stabilna-kuchen ... #avantages
Są jeszcze z podwójnym palnikiem, jedyne jakie znalazłam w Krakowie, co sądzicie ?

P.S.
Plandeka kupiona, chociaż liczę na piękną pogodę :D

jest prawie identyczna z tą, którą jak wskazał Ci rych19, sprawdź tylko na jakie jest naboje i kup zapas;
jej cena będzie pokrywać się z tymi z alle... jak dodasz do nich cenę przesyłki
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 13.08.2014 08:52

Ok., dzięki, przypuszczam że tak zrobię, przynajmniej bez nerwów że przesyłka nie dotrze :lol:
mijagi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) mijagi » 14.08.2014 22:00

te kiero napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Obrazek

Wtyczka zamieniona na gniazdo, a w przedłużaczu który miał dwa gniazda :oops: jedno zamienione z powrotem na wtyczkę :lol:

Faktycznie tak jest lepiej (i zdrowiej) - dzięki za poradę :hearts: :papa:


qrde, wyjazd tuż, tuż, a ja nie mam tego sprzętu, tzn wydaje mi się że kupowałem, ale nie mogę namierzyć :roll: :?

mam pytanie do bywalców Campów, czy w skrzynkach jest zawsze gniazdo żeńskie, czy też jest męskie z bolcami, i trzeba mieć dwie różne przejściówki :?: (jeszcze nie do końca ustalone, ale będę prawdopodobnie na Campach: BiH Oaza Sarajewo, MNE Ivan Do Zabljak, Maslina Buljarica, HR Jure Makarska)

Ja tego nie wziąłem i teraz problem. Mamy tylko dwie baterie to aparatu do ładowania. Narazie ciagnę prąd od niemców.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.08.2014 10:06

ja już mam, ale nie mogę nigdzie wypróbować, więc wyjazd jakby w ciemno...
mam nadzieję, że zmontowane w porządku + 40mb przedłużacz
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 15.08.2014 12:46

A ja zastanawiam się czy w ogóle potrzebny jest nam prąd....
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.08.2014 13:22

mijagi napisał(a):Ja tego nie wziąłem i teraz problem. Mamy tylko dwie baterie to aparatu do ładowania. Narazie ciagnę prąd od niemców.


zapytaj w recepcji, czasem mają to ustrojstwo do wypożyczenia
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1887
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 18.08.2014 21:08

Witam.
Czy ma ktoś patent na usuwanie żywicy z namiotu?
Po trzech tygodniach pobytu na Dole w Zivogosce Blato namiot wygląda okropnie.
Ptasie odchody usunąłem, ale nie wiem czym potraktować żywicę.
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 18.08.2014 22:30

Skuteczna będzie terpentyna, ale sprawdź najpierw gdzieś czy nie rozpuszcza namiotu :wink:
Terpentyna jest składnikiem żywicy więc nie powinna wchodzić w reakcję z tworzywem. Jak zmyjesz żywicę to dla pewności przemyj miejsce wodą.
kobert4
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 09.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobert4 » 20.08.2014 11:41

Iwona75 napisał(a):A ja zastanawiam się czy w ogóle potrzebny jest nam prąd....

my nie bralismy pradu,to 40kun dziennie czyli 24zl. Kuchenka na gaz,dwie latarki ladowane na slonce (chociaz i tak prawie sie nie przydaly bo na kepingu bylo dosc widno) ladowanie telefonu w aucie,mam nokie e7 i korzystamy z niej jak kompa do internetu :) wiec ladowanie czeste,a ze akumulator w aucie juz pierwszej swierzosci nie jest,to ladowarka wydoila go na tyle ze raz jadac zwiedzac Zadar,trzeba bylo samochod pcchnąć zeby zapalil :) ale wystarczylo kilka metrow,nawet nikt nie zauwazyl:) mam przedluzacz z rozgaleziaczem trzech gniazd samoch. Przedluzylem go do 10m i ladowanie bylo i w namiocie i przy stole,do korzystania na miejscu zazwyczai podlaczalem ladowarke i jak gdzies odchodzilismy to telefon byl naladowany na fuul. Przydawal sie do internetu np translator :) czy aparat,kamera. Nastepnym razem tez pradu nie bedziemy brali bo jest nie potrzebny
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.08.2014 12:16

to nieźle, że akum. wytrzymał, i jak widzę zapalniczka również;
nie wiem co jest grane, ale jak podłączę smarta do zapalniczki to wtyk strasznie się grzeje, dlatego będę oszczędnie korzystał, by cuś nie padło, na kampach gdzie będę prąd max 13zł, więc nie jest źle
Grizzly
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grizzly » 20.08.2014 16:55

z_byszek napisał(a):Czy ma ktoś patent na usuwanie żywicy z namiotu?


Witam,
Do zmywania żywicy z namiotu, samochodu itp. świetnie nadaje się alkohol etylowy (np. denaturat) lub izopropylowy. Zwykły spirytus też jest dobry, ale dla niektórych bywa jednocześnie smaczny, a dla wszystkich jest drogi, więc trochę szkoda ;)
Sąsiad z kempingu używał z powodzeniem mocnego rumu.
Właśnie wróciłem z Baško Polje i jestem po czyszczeniu wszystkiego.
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 116
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone