Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 10.01.2015 16:09

Czy takiej przejściówki potrzebuję (CEE) na kamping?
przejsciowka.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.01.2015 16:55

tutaj pisałem

na większości nie, są gniazdka na kampery i zwykłe, czasem można wypożyczyć, ale ja jestem z tych wolą mieć swoje własne;
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 10.01.2015 19:27

te kiero napisał(a):tutaj pisałem

na większości nie, są gniazdka na kampery i zwykłe, czasem można wypożyczyć, ale ja jestem z tych wolą mieć swoje własne;

Też wolę mieć własną.
Chodziło mi o to czy to właściwy rodzaj. Na campie Galeb w Omiszu gdzie byliśmy 2 lata temu były tylko gniazdka pod kampery - przejściówka do wypożyczenia w recepcji.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.01.2015 18:19

SingSing74 napisał(a):
Vjetar napisał(a):Od lat mam butlę turystyczną (2,5 kg). Gazu wystarcza na codzienne gotowanie (2-3 tygodnie i jeszcze zostaje) no i można zabrać na całodniowe wycieczki w dzicz. Właśnie wymieniłem na pełną.
Czyli taki zestaw:

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam


Rozbudowując mój sprzęt kempingowy do opcji samochodowej planowałem zakup kuchenki dwupalnikowej Campingaz`a lub podobnej. Jednak przypomniałem sobie, że mam w piwnicy podobny zestaw do twojego (z tym, że butla chyba 2 kg) i to zupełnie nowy (nieużywany). Muszę tylko sprawdzić legalizację butli. Napisz jak ze stabilnością tej kuchenki. Gotujesz na ziemi, czy na stoliku?


Generalnie na ziemi, na jakimś murku.... Stoliki mamy dwa ale zawsze są pełne talerzy i kubków. :wink:
Nogi w tym palniku są regulowane także można "wyrównać" wszelkie nierówności terenu i wykluczyć niestabilność.

fiechu napisał(a):
te kiero napisał(a):tutaj pisałem

na większości nie, są gniazdka na kampery i zwykłe, czasem można wypożyczyć, ale ja jestem z tych wolą mieć swoje własne;

Też wolę mieć własną.


Jeszcze nigdy w HR nie była mi potrzebna ta przejściówka. Aż to ostatniego urlopu. Kupiliśmy ją z konieczności w Italii i potem przydała się na Krku. Teraz też będę taki mądry i będę ją zabierał.


Pozdrawiam
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 12.01.2015 00:11

Vjetar napisał(a):
SingSing74 napisał(a):
Vjetar napisał(a):Od lat mam butlę turystyczną (2,5 kg). Gazu wystarcza na codzienne gotowanie (2-3 tygodnie i jeszcze zostaje) no i można zabrać na całodniowe wycieczki w dzicz. Właśnie wymieniłem na pełną.
Czyli taki zestaw:

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam


Rozbudowując mój sprzęt kempingowy do opcji samochodowej planowałem zakup kuchenki dwupalnikowej Campingaz`a lub podobnej. Jednak przypomniałem sobie, że mam w piwnicy podobny zestaw do twojego (z tym, że butla chyba 2 kg) i to zupełnie nowy (nieużywany). Muszę tylko sprawdzić legalizację butli. Napisz jak ze stabilnością tej kuchenki. Gotujesz na ziemi, czy na stoliku?


Generalnie na ziemi, na jakimś murku.... Stoliki mamy dwa ale zawsze są pełne talerzy i kubków. :wink:
Nogi w tym palniku są regulowane także można "wyrównać" wszelkie nierówności terenu i wykluczyć niestabilność.



Używaliśmy dokładnie takiego samego zestawu ale skoro na campingach i tak płacimy za prąd zamieniliśmy butle na kuchenkę.

kuchenka.jpg
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.01.2015 08:37

Też "bierzemy prąd".
Z kuchenkami elektrycznymi jest czasem problem - "korki" wywalają i zamiast dwóch palników masz jeden.
(to tak po lekturze forum bo też nad tym myśleliśmy)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.01.2015 09:00

Na forum kamperowym przeważa opinia o małej mocy bezpieczników w szafkach. Taka kuchenka pobiera pewnie więcej, niż 10A.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.01.2015 09:04

Gotowanie na gazie zdecydowanie szybciej :idea:
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 12.01.2015 10:30

FUX napisał(a):Na forum kamperowym przeważa opinia o małej mocy bezpieczników w szafkach. Taka kuchenka pobiera pewnie więcej, niż 10A.

Do tej pory używaliśmy tylko na jednym campie i można było spokojnie używać 2 płyt na raz ale po włączeniu jeszcze czajnika elektrycznego już faktycznie korki nie wytrzymywały.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.01.2015 11:16

Nie mieliśmy nigdy problemu, a bierzemy tylko elektryczną :) Jedyna różnica, ze nie jeździmy na tzw domowe kempingi :)
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 12.01.2015 19:48

Z racji, że nasz Campus Santiago ma już swoje lata pora na zmianę.
Wybór padł na Quechua T6.2
Będzie jako prezent urodzinowy.
namiot.jpg
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.01.2015 20:16

Janusz Bajcer napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Rozbudowując mój sprzęt kempingowy do opcji samochodowej planowałem zakup kuchenki dwupalnikowej Campingaz`a lub podobnej. Jednak przypomniałem sobie, że mam w piwnicy podobny zestaw do twojego (z tym, że butla chyba 2 kg) i to zupełnie nowy (nieużywany). Muszę tylko sprawdzić legalizację butli. Napisz jak ze stabilnością tej kuchenki. Gotujesz na ziemi, czy na stoliku?

Na wszystkich kempingowych wyjazdach miałem taki zestaw.
Gotowałem na ziemi - na płaskim było stabilnie.


Też od lat wozimy butle 2 czy 2,5kg i nakręcany na górę zestaw 2-palnikowy z regulowanymi nóżkami. Świetnie sie spisuje i po powiedzmy 10 dniach gotowania jak dobijamy do pełna przed kolejnym wyjazdem to okazuje się zużywamy nieco mniej niż połowę. Dla mnie rewelacja i tanie w ekspoatacji
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.01.2015 23:50

fiechu napisał(a):Z racji, że nasz Campus Santiago ma już swoje lata pora na zmianę.
Wybór padł na Quechua T6.2
Będzie jako prezent urodzinowy.


A już kupiliście? Zapasy w sklepach topnieją, bo ostatnio był niezły rabat.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.01.2015 09:30

fiechu napisał(a):Z racji, że nasz Campus Santiago ma już swoje lata pora na zmianę.
Wybór padł na Quechua T6.2
Będzie jako prezent urodzinowy.
namiot.jpg


Super namiot. Bardzo nam się podoba(ł).
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 13.01.2015 10:35

SingSing74 napisał(a):
fiechu napisał(a):Z racji, że nasz Campus Santiago ma już swoje lata pora na zmianę.
Wybór padł na Quechua T6.2
Będzie jako prezent urodzinowy.


A już kupiliście? Zapasy w sklepach topnieją, bo ostatnio był niezły rabat.


Są jeszcze dostępne chyba w Warszawie i Bielsku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 118
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone