Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 12.06.2014 16:50

piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.06.2014 17:40

danielZS napisał(a):Przygotowałem własną listę rzeczy, moim zdaniem niezbędnych, które przydadzą się pod namiotem. Lista nie jest tak imponująca jak kilka postów wyżej, ale...

Listę zamieściłem na swoim blogu i jeżeli administracja pozwoli, to wkleję linka
http://wyprawyrodzinnie.pl/2014/06/co-z ... /#more-199


Namiot to być może Campus Indiana 2+2 niestety tunelowy. Nam niestety padł podczas dość sporej wichury i nic spędziliśmy częściowo w autach a częściowo w jakiś wigwamach na campie. Po tym incydencie woleliśmy jednak mniejszy bo w końcu cro to nie Mazury i tam tylko w namiocie się śpi a nie siedzi po kilka dni podczas niepogody :)
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 12.06.2014 17:55

Tak to Campus Indiana 2+2. Kilka kempingów z nami przeżył i jeszcze się trzyma, choć w CRO z nami nie był, to zaliczył Austrię i Włochy.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 12.06.2014 18:36

W kwestii Zielonej Karty to lista Jacunia nie była dobrym przewodnikiem, a na pewno dziś wymagałaby uaktualnienia.

Ale nie o tym.

Jest tam pozycja: karty bankomatowe + makro
Czy ktoś wie czy karta do polskiego makro "chodzi" w zagranicznym makro/metro?
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1887
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 12.06.2014 18:58

Witam
Czy ma ktoś z forumowiczów patent na naprawę poszycia/tropiku/ namiotu?
Dwa lata temu na Mazurach, podczas wichury gałęzie z połamanych drzew niesione porywami wiatru uderzyły w
boczną ścianę namiotu i powstały dwa rozerwania, takie pod kątem prostym o bokach ok 2-3 cm. Na szczęście te uszkodzenia są na bocznej powierzchni i tak z 10 cm od podłogi. Niestety w czasie tego samego pobytu iskry z ogniska zrobiły dwa małe otworki, wielkości główki od szpilki w dachu nad sypialnią. Juz po tym, namiot był używany podczas obfitego deszczu i nic nie przeciekało przez te otworki /widoczne tytlko pod słońce/, ale jednak mnie to niepokoi, obawiam się, iż mogą się powiększać. W zeszłym roku namiotu nie używałem, ale w tym wybieram sie do Cro i Austrii i muszę naprawić te uszkodzenia. Kupiłem w Decathlonie takie kolorowe, samoprzylepne łatki, ale nie jestem przekonany co do ich skuteczności i zastanawiam się czy je wogóle naklejać.
Jest też w Decathlonie do kupienia klej do namiotów, ale sam klej nie wystarczy, trzeba nim coś nakleić. A może jakieś inne rozwiązanie? Czy ktoś naprwiał takie uszkodzenia?
A... namiot to T.4 XL AIR.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 12.06.2014 19:23

To uszkodzenie od gałęzi to bym od razu podklejał, jeszcze przed kolejnym rozstawieniem, żeby przeciwdziałać powiększeniu się rozerwania. Dziurki od iskier nie powinny się powiększać bo iskra robiąc dziurę nadtopiła brzegi otworu, poza tym w dziurce o okrągłym kształcie siły rozrywające rozkładają się po całym obwodzie i szansa na jego powiększanie się jest mniejsza.
Poszukaj dobrze bo powinieneś dostać razem z namiotem kawałki tkaniny właśnie do takiego cerowania.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 13.06.2014 08:12

Naprawiałem 3 dziury w namiocie. Kupiłem na portalu aukcyjnym zestaw naprawczy Seam Grip firmy McNETT.
Obrazek

W zestawie jest tubka kleju 7g i 3 łatki. Łatki posiadają warstwę kleju pod spodem, więc zostawiłem je na jakąś awaryjną sytuację, do zaklejenia dziur wykorzystałem wodoszczelny materiał z woreczka na śledzie.
Dziurkę najpierw trzeba podkleić od spodu zwykłą taśmą pakową, dociąć łatkę +0,5cm większą niż rozdarcie, miejsce klejenia i łatkę odtłuścić alkoholem izopropylowym (taki do elektroniki), przykleić łatkę oraz posmarować ją z wierzchu klejem. Należy kleić w pozycji poziomej, mimo że klej mocno gęsty. Zostawić na 12 godzin, po tym czasie zerwać taśmę przyklejoną od spodu i voila :)
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1887
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 14.06.2014 14:23

demi-duox napisał(a):To uszkodzenie od gałęzi to bym od razu podklejał, jeszcze przed kolejnym rozstawieniem, żeby przeciwdziałać powiększeniu się rozerwania. Dziurki od iskier nie powinny się powiększać bo iskra robiąc dziurę nadtopiła brzegi otworu, poza tym w dziurce o okrągłym kształcie siły rozrywające rozkładają się po całym obwodzie i szansa na jego powiększanie się jest mniejsza.
Poszukaj dobrze bo powinieneś dostać razem z namiotem kawałki tkaniny właśnie do takiego cerowania.


Dzięki za odpowiedź.
Tak właśnie zrobię. Te uszkodzenia pochodzące od gałęzi podkleję przed rozstawieniem namiotu.
Natomiast te małe otworki po iskrach i tak są do zlokalizowania dopiero po rozstawieniu namiotu. Zastanawiam się czy by ich nie prysnąć impregnatem i z dalszymi krokami wstrzymać się do przetestowania namiotu przy dużym deszczu.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1887
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 14.06.2014 14:32

Arek napisał(a):Naprawiałem 3 dziury w namiocie. Kupiłem na portalu aukcyjnym zestaw naprawczy Seam Grip firmy McNETT.


Dzięki za informację.
Użyję do podklejenia tych wiekszych uszkodzeń polecanego przez Ciebie kleju. Znalazłem w sklepie internetowym zestaw naprawczy firmy Mc Nett o którym pisałeś. Oprócz tego mają tam również taśmę przezroczystą do szybkich napraw większych uszkodzeń. Zamówię oba zestawy na wszelki wypadek. A w Decathlonie również jest w sprzedarzy klej tej firmy tylko nie w zestawie a pojedyńczo - bez łatek.
Pozdrawiam. :D
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.06.2014 09:16

Witam wszystkich, tegoroczne wakacje miały być mizerne, a okazało się, że jedziemy pod namiot. Co prawda, nie będzie to Chorwacja lecz Francja (mam nadzieję równie słoneczna). Postanowiliśmy zwiedzić Paryż, a tu odkryliśmy bardzo tani (jak na Fr) nocleg w domu polskim. Kemping kosztuje ok. 5 E od osoby dorosłej. Musieliśmy kupić namiot i resztę akcesoriów. Po wielu godzinach na forach, zakupiliśmy namiot:

http://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz- ... 94502.html

o taki.
Jeśli ktoś go użytkował proszę o opinię. Pozdrawiam. Wojtek :papa:
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 15.06.2014 11:13

Nie użytkowałem ale się wypowiem, a co :wink: licząc że może zrewanżujesz się podaniem tego noclegu w Paryżu :) .
Na ile osób potrzebujecie ten namiot?, bo jak na 4 to może być problem z upchnięciem materacy dmuchanych dla 4 osób bo jedynki mają ok. 70 cm szerokości a dwójki ok.130, z matami nie powinno być problemu. Okienko w przedsionku maławe ale przecież jedziecie zwiedzać a nie siedzieć w dzień w namiocie. Trochę może przeszkadzać umieszczenie wejścia na mocno pochylonej ścianie - otwarte drzwi będą się zwieszać do środka. Z wentylacją nie powinno być problemów bo siateczka w drzwiach sypialni jest. Przedsionek całkiem obszerny i będzie gdzie złożyć graty.

ps. a może załóż wątek na w dziale "jak nie Chorwacja...", ciekaw jestem w jakim terminie jedziecie, co planujecie zwiedzić, jak się załatwia taki nocleg w domu polskim? (mnie też Francja chodzi po głowie)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.06.2014 15:23

iwwoj napisał(a):Witam wszystkich, tegoroczne wakacje miały być mizerne, a okazało się, że jedziemy pod namiot. Co prawda, nie będzie to Chorwacja lecz Francja (mam nadzieję równie słoneczna). Postanowiliśmy zwiedzić Paryż, a tu odkryliśmy bardzo tani (jak na Fr) nocleg w domu polskim. Kemping kosztuje ok. 5 E od osoby dorosłej.


Poproszę o namiary.
:D

Dzięki.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.06.2014 15:41

demi-duox napisał(a):Nie użytkowałem ale się wypowiem, a co :wink: licząc że może zrewanżujesz się podaniem tego noclegu w Paryżu :) .
Na ile osób potrzebujecie ten namiot?, bo jak na 4 to może być problem z upchnięciem materacy dmuchanych dla 4 osób bo jedynki mają ok. 70 cm szerokości a dwójki ok.130, z matami nie powinno być problemu. Okienko w przedsionku maławe ale przecież jedziecie zwiedzać a nie siedzieć w dzień w namiocie. Trochę może przeszkadzać umieszczenie wejścia na mocno pochylonej ścianie - otwarte drzwi będą się zwieszać do środka. Z wentylacją nie powinno być problemów bo siateczka w drzwiach sypialni jest. Przedsionek całkiem obszerny i będzie gdzie złożyć graty.

ps. a może załóż wątek na w dziale "jak nie Chorwacja...", ciekaw jestem w jakim terminie jedziecie, co planujecie zwiedzić, jak się załatwia taki nocleg w domu polskim? (mnie też Francja chodzi po głowie)


Dzięki, w dziale "Jak nie Chorwacja to ...?" będzie relacja. No cóż - w internecie znaleźliśmy dom polski pod Paryżem ok. 45 min. kolejką do centrum. Koszt 5 Euro od dorosłego, dziecko 50% - to ceny za namiot. Mają pokoje gościnne - trochę droższe - wychodzi ok. 50 Euro za 3 osoby (2+1). Jak tam dokładnie jest nie wiemy, dowiemy się na miejscu. To dom prowadzony przez siostry zakonne, odpowiadają szybko na e-mail'a.
Jedziemy w sierpniu. Ot i tyle.
Jeśli chodzi o namiot - wiem, że zawsze trzeba kupować na jedną więcej osobę niż się chce zamieszkać.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.06.2014 15:44

Vjetar napisał(a):
iwwoj napisał(a):Witam wszystkich, tegoroczne wakacje miały być mizerne, a okazało się, że jedziemy pod namiot. Co prawda, nie będzie to Chorwacja lecz Francja (mam nadzieję równie słoneczna). Postanowiliśmy zwiedzić Paryż, a tu odkryliśmy bardzo tani (jak na Fr) nocleg w domu polskim. Kemping kosztuje ok. 5 E od osoby dorosłej.


Poproszę o namiary.
:D

Dzięki.



Wygoogluj "dom polski francja" i już :oczko_usmiech:
Pozdrawiam. Wojtek
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 15.06.2014 16:41

Dzięki, znalazłem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 101
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone