Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 27.05.2014 20:55

ja mam poprzednią wersję tego http://www.decathlon.pl/namiot-seconds- ... 45573.html
była to miłość od pierwszego wejrzenia i trwa nadal ;@)
jedyny mankament to dość kontrowersyjny kształt namiotu spakowanego - może sprawiać problemy w standardowym bagażniku, a na pewno sprawia obsłudze na lotniskach... no ale - kto bogatemu zabroni :@)))

w tym roku poleci z nami drugi raz samolotem, za rok znów zajmie zaszczytne miejsce w bagażniku samochodowym - obok lodówki i innych przydatnych gadżetów (szafka kuchenna z decathlona wyrwana z wystawy za 140 pln)

na szczęście dysponujemy bagażnikiem >1000 litrów, więc nie ma problemu z niczym
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 27.05.2014 21:10

zufila napisał(a):na objazdówkę do kompletu sekundowego namiotu nie wzięłabym normalnej lodówki

a pakujemy się w Renault Grand Scenic

Rozumiem :)
Wszystko jest na etapie planów, zmian miejsca będzie ok. cztery przy 15 dniach w Chorwacji.
Miałem Scenica,niestety przesiadliśmy się na mniejsze auto. W scenicu bym się nie obawiał o miejsce.


C5 to spore kombi... zaczynam się martwić o miejsce :?

Krystof napisał(a):jedyny mankament to dość kontrowersyjny kształt namiotu spakowanego - może sprawiać problemy w standardowym bagażniku
Fakt to jest spora wada szybkich namiotów.
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 27.05.2014 21:31

pkucaba napisał(a):My po wielu dyskusjach kupiliśmy właśnie namiot czteroosobowy 2seconds XXL IIII.
Zdecydowaliśmy się na ten typ namiotu, ze względu właśnie na łatwość rozkładania. Złożenie też nie jest trudne, wymaga tylko wprawy.
W planie jest objazdówka, dlatego myślimy, że będzie łatwiej. Jedziemy w składzie 2+2, a sypialnia o wymiarach 2,25 m długości na 2,80 m powinna nas zmieścić.
Oczywiście marzy mi się namiot w stylu T6.2 AIR QUECHUA tylko z miejscem w samochodzie krucho.
Jak dajecie radę się spakować? Zwłaszcza interesują mnie osoby które biorą lodówki (nie chodzi mi o samochodowe).

Jakimi autami wozicie lodówki?

Widzę, że zabieracie też hamak... Jak go rozwieszacie? Szukacie miejsca z miejscem na hamak? Rozumiem, że należy czasem się wspomóc dodatkową linką ? ;)
Czy zabieracie takie ze stelażem?


My mamy T4.2 xl air i wozimy go w bagazniku Suzuki SX4 Sedan. Do tego lodówka waeco 23 litry i trochę campingowego sprzętu. Oczywiście wspomagamy się boxem 480. Hamak tez jest w zestawie.
Najważniejsze jest dobre zaplanowanie zapełniena bagażnika, przed pierwszym wyjazdem na camping rozegrałem partię "Sokobana" przed blokiem aż wsxystko znalazło swoje miejsce a bagażnik zamknął się bez dociskania ;-)
Seget
zbanowany
Posty: 3
Dołączył(a): 28.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seget » 28.05.2014 09:38

kamp Seget, Trogir
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 28.05.2014 09:50

Ku mojemu zaskoczeniu w sklepie JULA pokazał się nawet ciekawy sprzęt na camping. Na pierwszy rzut oka nawet w fajnej cenie.
Np taki namiot: http://www.jula.pl/namiot-trzyosobowy-955025
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2014 15:42

Roxi napisał(a):Ku mojemu zaskoczeniu w sklepie JULA pokazał się nawet ciekawy sprzęt na camping.

Już jest od dawna :D
Mają fajną szafkę kuchenną (sprawdzona) w dobrej cenie :D
Na ten sezon kupiłem namiot w wyprzedaży dwunastoosobowy, którego już nie mają w ofercie, wykonanie :D , wygląda porządnie :D
grzesiek_lbn
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_lbn » 08.06.2014 21:03

Vjetar napisał(a):
Vjetar napisał(a):Czy ktoś ma taki namiot?

Obrazek


Jak się sprawował?


Kupiony...uffff.
Mam nadzieję, że sprawdzimy go w tym roku. :mrgreen:


Vjetar przyszedł już namiot??
Jakie wrażenia?
A&P
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&P » 08.06.2014 21:38

Jolove napisał(a): kupiłem namiot ...dwunastoosobowy


?!?

a po co Ci taki olbrzym? Ile to waży?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 08.06.2014 21:41

A&P napisał(a):
Jolove napisał(a): kupiłem namiot ...dwunastoosobowy


?!?

a po co Ci taki olbrzym? Ile to waży?



Po to kupił aby z Tobą poganiać się po namiocie. :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.06.2014 09:32

grzesiek_lbn napisał(a):
Vjetar napisał(a):
Vjetar napisał(a):Czy ktoś ma taki namiot?

Obrazek


Jak się sprawował?


Kupiony...uffff.
Mam nadzieję, że sprawdzimy go w tym roku. :mrgreen:


Vjetar przyszedł już namiot??
Jakie wrażenia?


Cześć.

Jeszcze nie bo nie idzie kurierem tylko przez rodzinę, która przyjedzie w rodzinne strony na urlop w lipcu.
Też niecierpliwie czekam.
:wink:

A cena jak podskoczyła 8O
Sezon blisko.
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 10.06.2014 09:26

W tym roku problemu ze spakowaniem nie bedzie. Jedziemy Oplem Vivaro w dwie rodzinki. Gdyby ktos nie mial jak jechac mam jeszcze 3 miejsca :-)
marenad
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marenad » 10.06.2014 09:49

Witam
Ja w tym roku 3 raz jadę pod namiocik Quechua T6,2 xl air. POLECAM!
http://www.decathlon.pl/namiot-t62-xl-a ... 71137.html
Jedziemy w trzy osoby więc namiot trochę za duży, ale skoro już taki mamy...
Pierwszy raz namiot jechał w bagażniku (Yaris) bo jechaliśmy w 4 osoby, w tamtym roku namiocik zajął miejsce na siedzeniu obok synka. Przypięty pasami doskonale się sprawdził jako poduszka :lol: Wieziemy ze sobą lodówkę turystyczną, materace śpiwory i pełno innych potrzebnych rzeczy, które podróżują w boksie na dachu.
Pod namiotem byliśmy w 8 osób i dał radę w tamtym roku 3 osoby i w tym również. Poluję jeszcze na szafkę kuchenną, ale to już chyba na przyszły rok, bo Yaris już więcej raczej nie pomieści i zamierzamy przesiąść sie do kombi.
pozdrawiam
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 10.06.2014 15:59

W tym roku chcę jechać pierwszy na urlop pod namiot. Chcemy sobie zrobić taką objazdówkę od Gardy w Włoszech Wenezia Istria wyspy Cres i Krk a później się zobaczy. Jeśli macie jakieś rady, inne propozycje.Ewentualnie odradzacie albo podzielacie moją propozycję. Jeśli możecie też napisać mi co robicie ze swoimi ubraniami czy krzesłami stolikami, ogólnie takimi rzeczami? zamykacie jakos w namiocie? Czy kiedykolwiek wam cos zgineło? Przedstawcie swoje opinie i dobre rady ;) Każda wypowiedz jast ważna.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.06.2014 16:20

vizila napisał(a):Jeśli możecie też napisać mi co robicie ze swoimi ubraniami czy krzesłami stolikami, ogólnie takimi rzeczami? zamykacie jakos w namiocie? Czy kiedykolwiek wam cos zgineło? Przedstawcie swoje opinie i dobre rady ;) Każda wypowiedz jast ważna.

W zależności od miejsca.
Jak jest dużo miejsca to zostaje na dzień i na noc na zewnątrz.
Jak miejsca jest mało to chowamy do przedsionka.
Nocą jak jest mało miejsca to ze względów bezpieczeństwa lepiej schować żeby po ciemaku ktoś na to nie wlazł w drodze do WC. :wink:

Nic mi nigdy nie zginęło. W czasach kiedy nie korzystałem z prądu sprzęt zostawał tam gdzie był kontakt czyli najczęściej w WC. Zresztą nie takie sprzęty tam zostawały bez opieki.
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 10.06.2014 16:33

Wszystko zostawiacie przed namiotem? jeśli zostawiacie cos w namiocie to zamykacie go na jakąś małą kłódkę? Czyli bez obaw powiadasz niema co się martwić o to że coś zginie? A masz jakieś porady co do noclegów w miejscach które wymieniłem? Warto popłynąć na wyspę Cres, czy raczej niema co tam oglądać?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 99
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone