Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buena Vista Widzew Club!

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
dubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 01.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dubaj » 20.02.2020 23:22

gusia-s napisał(a):To jeszcze nie będzie wyprawa jakiej bym chciała, troszkę heheszkowania :mrgreen:
muśnięcie kilku miejsc ... i pozostawienie otwartych drzwi na dłuższą gościnę ;)
Jeszcze Waćpanna nie dojechała, a już planuje drugi raz z dłuższą gościną?
Kubofilka na całego czy jakieś niebanalne powody są jeszcze do tego :wink: ?

Tak czy owak... będę czekał na relację :hut:
Nawet podsumowując wyjazd moje spostrzeżenia i opisy nie odzwierciedlają w pełni odczuć niektórych Companieros :smo:
dubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 01.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dubaj » 20.02.2020 23:27

Powrót po zachodzie słońca, na grobli 3 minuty postoju w knajpie po piwo... i auć auć...
w końcu jakaś przemoc...
Niestety w nierównej walce każdy wyłapał po 10 strzałów od komarów i drapiąc się... zwialiśmy do naszego hotelu :boss:

Niespodzianek ciąg dalszy - hotel do którego dojechaliśmy twierdzi, że rezerwację naszą odwołał 31 grudnia.
"ale tu mamy potwierdzenie rezerwacji z 13 stycznia oraz opłacenia noclegów z karty"

Kubańska zaradność i po chwili jedziemy do innej casy - jest basenik, wodę już nalewają, jest klimat....
Nic nie płacimy, po prostu miejscowe kombinatory przeniosły nam nocleg (musieli zapewne kombinować, bo na bookingu nadal ani słowa o odwołaniu rezerwacji).

Obrazek

Ogólnie wyszło super, bo zamiast standardowego hotelu... zamieszkaliśmy przy ciemnej ulicy w casie, w połowie której żyli właściciele. 

Wieczorne cuba libre, rozmowy nocne Polaków, a dla łowców przygód spacer po Moronie już bez dziennych biuropodróżniczych turystów...
Znowu inna Kuba, bardziej podejrzliwie patrząca po zmroku na białasów...

3:00 
Pora iść spać, jutro, tzn dzisiaj Cayo Guillermo!
:papa:
dubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 01.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dubaj » 21.02.2020 19:26

Poniedziałek
Za oknem dużo słoneczka...i właśnie taką pogodę zaplanowałem!
Dziś jedziemy na Cayo Guillermo - na plażę Hemingwaya: Playa Pilar :hut:

No i k...a tu mogę powiedzieć... to są Karaiby!

Ale najpierw dygresja o powiązaniach: na Kubie jest komunizm i oni idealnie pilnują turystów... by trafiali tam gdzie powinni.
My mieliśmy własny plan, więc kiero miał to utrudnione, równocześnie jedziemy już przez Guillermo, a tu nagle przy ulicy obok sklepu stoją właściciele naszej Casy (którzy tam pracowali)... kiero "zaskoczony" się zatrzymuje, a my możemy kupić cygara i inne pamiątki.
I na pewno "procencik" dla kierowcy będzie zapłacony.

Postój okazał się nadzwyczaj pozytywny, bo obok była budka z hamburgerami i sandwichami.
I znowu zamknęliśmy "lokal" - zamówienia dla 6 osób zamotany Kubańczyk zrealizował, dla siódmego z nas... hamburgerów brakło, wszystkiego po prostu brakło.
Zżarliśmy mu całe zapasy i Pan o 11:00 mógł zamykać budkę :oczko_usmiech:

Dobrze... proszę forumowej wycieczki - szykujcie się!

Obrazek

Zaraz jedna z najlepszych plaż Kuby!
:papa:
dubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 01.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dubaj » 21.02.2020 21:39

Senores y Senoras: Playa Pilar!
:hut:

I kończymy z małymi zdjęciami...

Obrazek
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.02.2020 22:31

dubaj napisał(a):Jeszcze Waćpanna nie dojechała, a już planuje drugi raz z dłuższą gościną?
Kubofilka na całego czy jakieś niebanalne powody są jeszcze do tego :wink: ? ...
Fanaberia taka :mrgreen:

dubaj napisał(a): ... znowu zamknęliśmy "lokal" - zamówienia dla 6 osób zamotany Kubańczyk zrealizował, dla siódmego z nas... hamburgerów brakło, wszystkiego po prostu brakło...
7 Companieros po gryzie od pozostałych i też byłby syty, nawet bardziej niż reszta :mrgreen:

Ale reglamentujesz te zdjęcia jak Internety na Kubie :evil:

Pilar grzechu warta :hearts:
Wydaje się, że wpław można przejść na widoczną lagunę, to tylko 1,5 km ;)
dubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 01.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dubaj » 22.02.2020 10:48

gusia-s napisał(a):Ale reglamentujesz te zdjęcia jak Internety na Kubie :evil:

Pilar grzechu warta :hearts:
Wydaje się, że wpław można przejść na widoczną lagunę, to tylko 1,5 km ;)

Reglamentuje, bo założeniem była relacja bardziej czytana niż pisana - czy to się przyjmuje... nie wiem :wink:
Pilar dla mnie najlepsza plaża Kuby na której byłem (a na wielu nie byłem), przegrywa w moich globalnych ocenach jedynie z Zanzi.

Wpłat ponoć można, równocześnie Companieros w swym braku rozsądku mają nieco rozwagi - jak się stawia na treningi "Havana Club" to się nie pływa tam gdzie sił może braknąć :P


Dobra dobra.... zaczynamy dzień zdjęciem - tu słów może być mniej :hut:

Obrazek

Miłego dnia :oczko_usmiech:
dubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 01.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dubaj » 22.02.2020 22:15

Rum, cygara, odważne kobiety, słoneczko... heheszki po widzewsku na całego... 8-)

Obrazek

Obrazek

:hut:
dubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 01.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dubaj » 24.02.2020 21:36

Wtorek
Śniadanko w casie (5Cuców) i ruszamy w najdłuższą podróż :papa:

5,5 h jazdy... i witamy w Varadero!
To takich ichni Hel z mnóstwem turystów, tutaj prawdziwej Kuby już nie uświadczysz.

I tylko.... nadchodzi północny wiatr - Kuba zaczyna pokazywać chmurne oblicze - co widać, co tu widać...

Obrazek

Tak więc wieczór już typowo alco-turystyczny: pub Factoria Varadero 43 Cerveceria ( tylko tam udało mi się napić kubańskiego piwa podczas tej wyprawy - smakowało bardzo bardzo ok, bo było robione na miejscu), następnie bary z występami na żywo: Beatles Bar i Casa la Chocolata... i w końcu wjeżdżamy do wypasionej dyskoteki Varadero Havana Club - wjazd 10 Cuca, dwa drinki (po 2,5 Cuca) cenie, tańce i ekscesy darmo :mrgreen:

Oj ciężko się wracało o tej 4 rano.... :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2020 00:44

dubaj napisał(a):I tylko.... nadchodzi północny wiatr - Kuba zaczyna pokazywać chmurne oblicze - co widać, co tu widać...
Piekno i straszno 8O
Z moim szczęściem do pogody napewno dane mi będzie zobaczyć :mrgreen:
Aktualnie zapowiada się lądowanie w czasie burzy z piorunami :roll:

Ogólnie chyba dość często tam się chmurzy.
W jakim okresie Wasza wyprawa się odbyła?
dubaj napisał(a): ... ekscesy darmo ...
Nie chcesz podzielić się szczegółami? :mrgreen:
dubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 01.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dubaj » 25.02.2020 18:19

gusia-s napisał(a):W jakim okresie Wasza wyprawa się odbyła?
16-26 styczeń... i to nie było to :?
Ja lubię 28-30, było 22-27.... Teraz w marcu będziesz miała... na pewno lepiej 8)
gusia-s napisał(a):
dubaj napisał(a): ... ekscesy darmo ...
Nie chcesz podzielić się szczegółami? :mrgreen:
Takie ekscesy mamy na jakie zasługujemy :wink:
Trzymam kciuki za Twoje :hut:
dubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 01.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dubaj » 25.02.2020 19:05

Środa
Dzień zaczął się kryzysem pogodowym idealnym na kryzys zmęczenie organizmu... intensywnym zwiedzaniem :wink:

A że komercyjne Varadero nie obfituje w historie magiczne i rewelacyjne, to zajmijmy się uwidocznieniem bluzy i porannej pogody, a potem już standard... samochody, nieoczekiwany nimf wodny w naszym basenie oraz misie i inne rozpogodzenia...

Tak czy owak w obliczu nadmiaru komentarzy przechodzimy dzisiaj na typową fotorelację :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Maraska
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maraska » 25.02.2020 21:04

Ja tak tylko chciałam dopowiedzieć, bo też akurat wróciłam z Kuby, w temacie tej wizy wjazdowej na Kubę.
Jedyną linią lotniczą, która daje taka kartę do wypełnienia w cenie biletu jest rzeczywiście Air Canada.
Natomiast nie do końca jest tak na lotnisku, że nie wpuszczą do samolotu, jeśli się tej karty nie ma:-) My nie mieliśmy, startując z Gdańska. Nie mieliśmy podczas przesiadki we Frankfurcie.
Mieliśmy za to przesłane od Air Canada pisemne potwierdzenie, że taką kartę dostaniemy podczas ostatniego lotu z Montrealu na Kubę.
Tym samym lecąc Air Canada polecam spróbować napisać do linii lotniczych maila z prośbą o przesłanie takiego potwierdzenia, dostaliśmy je bez problemu:-)

Pozdrawiam i czytam dalej
Bea
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2020 21:18

dubaj napisał(a):
gusia-s napisał(a):W jakim okresie Wasza wyprawa się odbyła?
16-26 styczeń... i to nie było to :?
Ja lubię 28-30, było 22-27.... Teraz w marcu będziesz miała... na pewno lepiej 8)
Też tak wolę ale niestety :evil:
Jutro start i zajrzyj w serwisy pogodowe, właśnie idzie tygodniowy niż :evil:
Wzrost temperatury w przyszły poniedziałek.
Mam nadzieję, że coś się odmieni na lepsze :(
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.02.2020 21:39

gusia-s napisał(a):
dubaj napisał(a):
gusia-s napisał(a):W jakim okresie Wasza wyprawa się odbyła?
16-26 styczeń... i to nie było to :?
Ja lubię 28-30, było 22-27.... Teraz w marcu będziesz miała... na pewno lepiej 8)
Też tak wolę ale niestety :evil:
Jutro start i zajrzyj w serwisy pogodowe, właśnie idzie tygodniowy niż :evil:
Wzrost temperatury w przyszły poniedziałek.
Mam nadzieję, że coś się odmieni na lepsze :(


Głowa do góry , będzie dobrze i wspaniale - tego się trzymajmy my lecimy w czwartek , inna wyspa , ale prognozy takie same :roll: , intensywność zwiedzania pozwoli zobaczyć tyle samo , a może nawet więcej :oczko_usmiech:
Bawcie się dobrze :papa:


Pozdrawiam
Piotr
dubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 01.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dubaj » 25.02.2020 22:25

Maraska napisał(a):Ja tak tylko chciałam dopowiedzieć, bo też akurat wróciłam z Kuby, w temacie tej wizy wjazdowej na Kubę.
Jedyną linią lotniczą, która daje taka kartę do wypełnienia w cenie biletu jest rzeczywiście Air Canada.
Natomiast nie do końca jest tak na lotnisku, że nie wpuszczą do samolotu, jeśli się tej karty nie ma:-) My nie mieliśmy, startując z Gdańska. Nie mieliśmy podczas przesiadki we Frankfurcie.
Mieliśmy za to przesłane od Air Canada pisemne potwierdzenie, że taką kartę dostaniemy podczas ostatniego lotu z Montrealu na Kubę.
Tym samym lecąc Air Canada polecam spróbować napisać do linii lotniczych maila z prośbą o przesłanie takiego potwierdzenia, dostaliśmy je bez problemu:-)
Bea
No właśnie słyszałem, że Katowice to luz, teraz Ty piszesz, że Gdańsk też luz... a jak pisali, że na Okęciu wymagają... tak i wymagali.
Oczywiście jako kibole postanowiliśmy przetestować system - w ogóle nie daliśmy Pani kart, tylko paszporty - a ona, że karty potrzebne, bo inaczej nas nie odprawi. Pokazaliśmy niewypełnione. Ona, że wypełnić trzeba...
Cóż... to Warszawa... coś tu śmierdzi kolejnym układem - ktoś musi mieć interes by wymagać byśmy kupowali te karty i dlatego na lotnisku w Wawie jest przykaz sprawdzania tychże kart.
(takie moje logiczne luźne przypuszczenie)

gusia-s napisał(a):Jutro start i zajrzyj w serwisy pogodowe, właśnie idzie tygodniowy niż :evil:
Wzrost temperatury w przyszły poniedziałek.
Mam nadzieję, że coś się odmieni na lepsze :(
Będąc złym i niedobrym egoistą bardzo się cieszę z Twojej brzydkiej pogody - dzięki temu nie narzekam, że zamiast w marcu polecieliśmy w styczniu.... :wink:

A na poważnie - udanego zwiedzania i czekam na relację pani Gusiu :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna

cron
Buena Vista Widzew Club! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone