Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Budapeszt - długi weekend, majówka poradnik

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 13.05.2016 14:16

Witam Was,
jako że w miesiącu maju 2016r. mamy dwa długie podobne weekendy to postanowiłem ten drugi spędzić w Budapeszcie.
Chciałbym stworzyć własnoręcznie poradnik opisujący to miasto ale to dopiero po powrocie, a póki co proszę o dodawanie w wątku niezbędnych informacji.

Dojazd:
Jadę z Zabrza. Także trasa na Cieszyn - Trinec - Cadca - Zilina - Trencin - Trnava - Esztergom - Budapest
https://goo.gl/maps/CeDYtJJMjsn
jedna winieta słowacka wystarczy w zupełności. Jak ktoś ma więcej czasu i nie śpieszy mu się do celu to polecam zahaczyć o Esztergom i zwiedzić katedrę na wzgórzu + bardzo ładne przekroczenie granicy.

Noclegi:
tu pozostawiam to wam! polecane kwatery. hostele, hotele airBnB itp.

Parking:
- P+R lista http://www.budapest-hotel-guide.hu/en/b ... r_park.php
- magiczny automatyczny parking w Budapeszcie. www.a60.hu
- Parkować na ulicach można, dodatkowo w święta i dni wolne parkowanie gratis jest.

Kuchnia:
Budapeszt oferuje tak wielką liczbę restauracji, kramów, ulicznych fast foodów że można by się doktoryzować na tym.
Na pewno węgierskie leczo oraz węgierską zupę z fasolką szparagową i kiełbasą, węgierskiego langosza , tradycyjną zupę gulaszową i szybką węgierską zupkę
Czekam na wasze opinie!

Co zwiedzać:
Wielka synagoga, Pomnik Millenium, Bazylika Św. Stefana, Aquincum, Baszta Rybacka, Parlament, Wzgórze Zamkowe

Na pewno jak wrócę to zdam relację plus uzupełnię przewodnik !!
rocker
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 20.05.2016 07:55

Dziękuję Januszu. Spodziewałem się Twego udziału w tym wątku i mnie nie zawiodłeś. Przestudiowałem te wątki. Dzięki za pomoc!
rocker
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.06.2016 15:05

Nie jestem dobrym pisarzem więc moja relacja będzie dość lakoniczna:

Wszystkim jadącym do Budapesztu polecam zjechać z głównego szlaku i zahaczyć o Esztergom - piękne miasteczko z największą i najładniejszą z węgierskich bazylik (powiedzenie Słowaków, że: Węgrzy mają najładniejszą bazyliką ale my mamy najładniejszy na nią widok - 100% prawdy).

Budapeszt - polecam szukać noclegu w VIII dzielnicy - Józsefváros. Piękne stare budownictwo. Ja o nocleg nie musiałem się martwić, natomiast parking jest problemem w Budapeszcie. Dla szukających najniższych cen polecam ten: Budapest,Mester utca 30-32.,1095,Węgry. Dobry i najtańszy jaki znalazłem w ogóle w centrum (1700HUF/ 24h), co ważne rozliczają godzinowo a nie dobowo. Od piątku od godz. 18:00 można parkować w mieście za darmo przy ulicach.

trochę zdjęć na początek:
https://picasaweb.google.com/1153604524 ... 2571640369

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019