Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela vs Pag vs inne miasteczko na riwierze w lipcu

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013
Brela vs Pag vs inne miasteczko na riwierze w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 04.01.2016 16:03

Czołem,
mam straszną zagwozdkę. Szukam czegoś z poniższej trójki:
- Brela
- inne miasteczko na riw makarskiej
- Pag
Co ważne będzie to końcówka lipca.
I tu pojawia się problem. Do tej pory byłem zawsze na przełomie sierpnia i września, lub we wrześniu. Lubię spokój na plażach (miejskie raczej odpadają, wole dzikie). Zastanawiam się nad ukochaną Brelą, ale trochę się boję, że w lipcu nawet te zamiejskie, dzikie plaże będą przepełnione. W końcu to riwiera makarska. Może wlaśnie Pag? A może np. Zivogosce? Bliskość do plaż niekoniecznie tekstylnych to wyznacznik podróży ;)
Ma ktoś z Was jakieś porównanie, jakieś własne doświadczenia?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.01.2016 16:36

W Breli wprawdzie nie byłam, ale w lipcu 2013 zdarzyło mi się spędzić urlop po połowie na zadoopiu na Pagu i w małej miejscowości Riwiery Makarskiej.
Porównanie plaż w tym poście relacji:
od-pagu-po-dubrovnik-czyli-dalmacja-2013-t43083-105.html#p1254038
Chyba mojego komentarza nie trzeba. :mrgreen:
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 04.01.2016 18:31

Mikromir napisał(a):Chyba mojego komentarza nie trzeba. :mrgreen:


Twoja relacja jest mi znana doskonale. Teraz sobie przypomniałem, że ją czytałem.
Wiesz, my zawsze plażujemy na dzikich nietekstylnych raczej plażach i tu rodzi się pytanie, czy i one sa tak oblegane w sezonie jak plaże miejskie?
Strasznie mnie ciągnie do Breli, czy w ogóle na Makarską, głównie ze względu na widoki. Czyli góry schodzące wprost do morza. Z drugiej strony zastanawiam się czy chce mi się jechać znowu do Breli. Niby mam wszystko obcykane, ale sam nie wiem :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.01.2016 18:49

Nie wiem, jak jest na dzikich plażach Makarskiej Riwiery (?! brzmi dość abstrakcyjnie) w sezonie, ale gdybym szukała odludnych miejsc nawet w szczycie sezonu, wybrałabym raczej Pag. Np. na Filino znajdziesz miejsca odosobnione dalej od zejścia, przy odrobinie samozaparcia zrobisz sobie FKK na malowniczej kamiennej pustyni za Beritnicą, nie licząc masy innych mniej znanych miejsc. Z plaż za Bošaną w stronę Sv. Duh widać Velebit - to też góry. :oczko_usmiech:

No, ale naturalnie nie spodziewaj się takich klimatów jak w Breli - wiesz, palm, pinii schylających się nad modrym Jadranem i takich tam... :wink: :mrgreen:

Ale zrobisz jak chcesz.
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 04.01.2016 20:59

Każda opinia mile widziana :) Dzięki za rady.
Melanie
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 26.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melanie » 05.01.2016 23:40

Brela jest zapchana, droga, stroma ... Niby piękna, a jednak przereklamowana :) Zależy czego oczekujesz, byłam także na Pagu i osobiście podobało mi się duzo bardziej. Jeśli spokój jest jednym z kryteriów - warto przejechać się do małych wioseczek, plaża 50m od apartamentu i pustki :D
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 06.01.2016 13:06

Melanie napisał(a):Brela jest zapchana, droga, stroma ... Niby piękna, a jednak przereklamowana :)

Drogiej Breli nie uświadczyłem, zapchanej też nie, a to że jest stroma, dla mnie nie ma problemu akurat :) Jeżeli za apartament płacę max 45E za 2 osoby, to czy to jest dużo? Pytam, bo nie mam porównania.
Dla mnie jest piękna, zachwycają mnie góry schodzące niemalże pionowo do morza. Tego szukam, plus względnego spokoju na plażach (zamiejskich).
Masz jakieś ciekawe namiary na Pagu w dziczy?

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela vs Pag vs inne miasteczko na riwierze w lipcu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone