Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela i okolice, czerwiec 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Re: Brela i okolice, czerwiec 2012 (Błagaj - Mostar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 26.11.2012 10:11

Sv Jure-trzeba na bank wymienic klocki w samochodzie :lol:
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009
BiH raz jeszcze - Hutowo Blato

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 26.11.2012 23:53

Kacper111 napisał(a):Sv Jure-trzeba na bank wymienic klocki w samochodzie :lol:


Ręczny też bym skontrolował ;-)

Hutowo Blato

Z Mostaru kierujemy się w stronę granicy z Chorwacją. Ja już mam w zasadzie dość wycieczki i marzę tylko o orzeźwiającej kąpieli w Adriatyku, żona tak łatwo się nie poddaje i znowu wertuje przewodnik.

Obrazek

Obrazek

Wkrótce pada hasło "Stolac" ale średniowieczne nagrobki to nie jest coś co jest w stanie w koszmarnym popołudniowym upale wypłoszyć mnie z samochodu. Nie ma nic innego w pobliżu? "Hutowo blato". Hmm... Blato=woda=wilgoć=chłód. Według przewodnika "miejsce to odwiedzają miłośnicy rekreacji, fotosafari i wypoczynku (...)". Dobra, to chyba my. Podjedziemy zobaczyć.

Obrazek

Obrazek

Skręt w boczną drogę dość łatwo przeoczyć i musimy zawracać. Za drugim razem już się udaje i po paru kilometrach trafiamy w rejon mokradeł.

Obrazek

Obrazek

Droga najpierw wije się ich skrajem by wkrótce zakończyć się w niewielkim lasku (zbawienna odrobina chłodu...). Wysiadamy i rozglądamy się. Hmm, może i tu nawet w miarę ładnie ale jeśli nie jest się obserwatorem ptaków (chyba i tak nie ta pora) lub wędkarzem (o ile wolno tu łowić) to co tu robić?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ruch turystyczny zerowy, w niewielkiej restauracji nikłe ślady życia, rejsy łódką są ale raczej na pewno nie w dniu dzisiejszym, tym razem chyba chyba pomyliliśmy adres.

Obrazek

Obrazek

Upał potworny, powietrze stoi - również w tym lesie trudno wytrzymać, do tego kompletna cisza - nawet muchom nie chce się latać. Zresztą widać jak na dłoni że tylko mocno zbłąkani turyści tu zaglądają - trzeba jechać dalej. Może kiedyś, z aparatem i lornetką przy bardziej cywilizowanych temperaturach - ale bliżej chyba nad Biebrzę ;-)

Teraz już bez większych przystanków (gwoli prawdy powoli robi się późno) - krótki postój tylko na punkcie widokowym na Bacinskie Jezera:

Obrazek

i za Makarską gdzie udaje mi się "upolować" z dołu efektowną sylwetkę Vosaca:

Obrazek

po czym mocno wymęczeni meldujemy się w apartamencie.

:papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Brela i okolice, czerwiec 2012 (Hutowo Blato)

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.11.2012 09:06

he, he miałem identycznie :lol: żona widząc znaki informacyjne, koniecznie chciała jechać na Hutovo Blato, dosłownie jak u Was: pojechali, zobaczyli, spocili się i zapragnęli klimy :mrgreen: , Bacińskie oczywiście też musowo na pkt widokowym
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Brela i okolice, czerwiec 2012 (Hutowo Blato)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.11.2012 19:37

chudy-błąd że Mostaru nie odwiedziłeś , przy moście na dole byś się wykompał,a jak mało to w drodze powrotnej byś zachaczył o wodospad Kravica tam byś się dochłodził :wink: :D
Ostatnio edytowano 29.12.2012 19:07 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009
Re: Brela i okolice, czerwiec 2012 (Hutowo Blato)

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 27.11.2012 23:10

Gdybyśmy nie mieli już tych miejsc "zaliczonych" pewnie zrobilibyśmy jak piszesz... Tak przynajmniej wiemy na przyszłość gdzie zaglądać warto a gdzie tak nie do końca ;-)
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009
Re: Brela i okolice, czerwiec 2012 (Hutowo Blato)

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 27.11.2012 23:14

te kiero napisał(a):he, he miałem identycznie :lol: żona widząc znaki informacyjne, koniecznie chciała jechać na Hutovo Blato, dosłownie jak u Was: pojechali, zobaczyli, spocili się i zapragnęli klimy :mrgreen: , Bacińskie oczywiście też musowo na pkt widokowym


Miałem cichą nadzieję że jak wrzucę zdjęcia to objawi się ktoś, kto może rozumie dlaczego Bośniacy próbują wysyłać tam (latem) turystów. Ale jak widać na razie nie bardzo wiadomo :lol: :mrgreen:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Brela i okolice, czerwiec 2012 (Hutowo Blato)

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.11.2012 11:19

_chudy_ napisał(a):
Miałem cichą nadzieję że jak wrzucę zdjęcia to objawi się ktoś, kto może rozumie dlaczego Bośniacy próbują wysyłać tam (latem) turystów. Ale jak widać na razie nie bardzo wiadomo :lol: :mrgreen:



Może wzięli wzór z Anglików - zaliczyłem sobie kiedyś dwugodzinny spacer po bagnach ( spacer :?: ) do "miejsca magicznego" , ze wspaniałymi widokami na . . . miejsca lęgowe podobno rzadkiego gatunku ptaków :wink:
Dla ornitologów gratka wielka , dla mnie - trochę mniej . . .
Chyba w ramach premii w drodze powrotnej deszcz kompletnie mnie przemoczył :(
Z dwojga złego wolę upał ( chyba )


Pozdrawiam
Piotr
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Brela i okolice, czerwiec 2012 (Hutowo Blato)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 29.11.2012 09:13

No i dotarłem do aktualnego punktu Waszej relacji, mam cichą nadzieję, że to nie jest Wasze ostatnie słowo...


:papa:
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009
Re: Brela i okolice, czerwiec 2012 (Hutowo Blato)

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 30.11.2012 00:01

Nie jest, jakkolwiek nie ma co ukrywać że do nieuchronnego końca relacji się powoli zbliżamy... Ale nie uprzedzajmy wypadków :P
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009
Re: Brela i okolice, czerwiec 2012 (Hutowo Blato)

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 30.11.2012 00:04

piotrf napisał(a):
_chudy_ napisał(a):
Miałem cichą nadzieję że jak wrzucę zdjęcia to objawi się ktoś, kto może rozumie dlaczego Bośniacy próbują wysyłać tam (latem) turystów. Ale jak widać na razie nie bardzo wiadomo :lol: :mrgreen:



Może wzięli wzór z Anglików - zaliczyłem sobie kiedyś dwugodzinny spacer po bagnach ( spacer :?: ) do "miejsca magicznego" , ze wspaniałymi widokami na . . . miejsca lęgowe podobno rzadkiego gatunku ptaków :wink:
Dla ornitologów gratka wielka , dla mnie - trochę mniej . . .
Chyba w ramach premii w drodze powrotnej deszcz kompletnie mnie przemoczył :(
Z dwojga złego wolę upał ( chyba )

Pozdrawiam
Piotr


Cóż, chyba faktycznie do tego się wszystko sprowadza... Dobry PR to podstawa :lol: Jakkolwiek na Hutowym Blacie są chociaż łódki ale podejrzewam że kursują jedynie wiosną (?)

Pozdrawiam.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Brela i okolice, czerwiec 2012 (Hutowo Blato)

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.11.2012 19:43

_chudy_ napisał(a):
Cóż, chyba faktycznie do tego się wszystko sprowadza... Dobry PR to podstawa :lol: Jakkolwiek na Hutowym Blacie są chociaż łódki ale podejrzewam że kursują jedynie wiosną (?)

Pozdrawiam.


rozglądaliśmy się za jakąś obsługą, ale nic z tego; sjesta jakaś czy co :?: , no chyba że samoobsługa, ale mimo to się zwinęliśmy :la:
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009
Re: Brela i okolice, czerwiec 2012 (Hutowo Blato)

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 01.12.2012 00:02

te kiero napisał(a):
_chudy_ napisał(a):
Cóż, chyba faktycznie do tego się wszystko sprowadza... Dobry PR to podstawa :lol: Jakkolwiek na Hutowym Blacie są chociaż łódki ale podejrzewam że kursują jedynie wiosną (?)

Pozdrawiam.


rozglądaliśmy się za jakąś obsługą, ale nic z tego; sjesta jakaś czy co :?: , no chyba że samoobsługa, ale mimo to się zwinęliśmy :la:


Też szukaliśmy, rezultaty te same :roll: Choć gwoli prawdy upał by taki że nie wiem czy przejażdżka łódką mogła stanowić jakąś atrakcję...
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009
Plaża, plaża, plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 01.12.2012 00:55

19-22 czerwca - błogie lenistwo

Po drugiej wycieczce do BiH mamy autentycznie dość jeżdżenia. Upał potworny, strach się gdzieś dalej ruszyć. Kolejne dni mijają według utartego schematu: śniadanie - plaża - sjesta - obiad - sjesta - plaża - kolacja - lulu. Pływamy, opalamy się, próbujemy zagonić małego do wody (1200 kilometrów podróży a on się boi fal...) no i oczywiście budujemy zamki z piasku - tfu! - z kamieni, żwiru i piasku :D

Obrazek

W tych dniach jedynie parę zakupowych wypadów do Makarskiej, jedna z postojem przy bardzo urokliwie położonym sanktuarium Vepric:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Głównie jednak trzymamy się Breli, nawet do położonej o rzut kamieniem Baśki udaje się wybrać tylko raz. Wnioski z wycieczki są zresztą jasne - na wczasy z małym dzieckiem to na pewno nie tu. Na spacerze głównie zajmujemy się odganianiem małego od dziesiątków straganów pośród sporawego już tłumku wczasowiczów. Spokojniej jest jedynie przy samej plaży.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy 'naszej' plaży sporo pływamy i, wstyd się przyznać, ale dopiero pod sam koniec pobytu odkrywam jedną z większych atrakcji Breli :oops: - podwodne skałki. Tzn. nawet nie tyle skałki ile potężne pionowe ściany przy których pływanie może przyprawić o lęk wysokości (przejrzystość wody jest naprawdę duża). Przy plaży Jardula w zasadzie ich nie było, są natomiast w rejonie położonych nieopodal wysepek o nazwie Oplovci. Zdjęć nie zaprezentuję, słabo się przygotowałem na snoorkowanie i cały ekwipunek stanowiła maska+rurka nabyte na chybcika przed samym wyjazdem ale wrażenie jest niesamowite. Woda jest rewelacyjna, aż żal wychodzić, dzień przed wyjazdem z ciekawości mierzę jej temperaturę - rezultat: 26 stopni 8O Warto było trochę pocierpieć w tym upale :mrgreen:

Kolejne dni mijają leniwie, aż w końcu nieuchronnie nadchodzi ten, w którym z Riwierą Makarską trzeba się niestety pożegnać...

Obrazek

I to w zasadzie tyle jeśli chodzi o "Brelę i okolice" ale nie jest to jeszcze koniec relacji - w następnym odcinku Slunj.

:papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.12.2012 10:10

oj faktycznie ciężko było wyjechać z Breli, ale by zagłuszyć żal, też zostawiliśmy sobie po drodze powrotnej zwiedzanie
batmi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) batmi » 01.12.2012 18:54

Fotki z Sv Jure sa cudne....Dwa razy byłem w Makarskiej i ani razu nie udało mi się tam dotrzeć ani samochodem ani na nogach :cry: .Ogólnie wszystkie fotki piękne!Pozdrawiam!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brela i okolice, czerwiec 2012 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone