Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Braveheart, Cruachan, Murrayfield - listopadowa Szkocja

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.12.2013 20:03

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):A co tam było 15 stopni na jesieni/zimą? :)

Około 25 stopni. W lecie. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek


No to piękna pogodę miałeś na tej "drugiej" wyspie ;)
Czytałem ostatnio bloga dziewczyny, która od 6 lat mieszka w Szkocji, pisze, że 19-20 stopni w lato to jest bardzo dużo szczęścia, nie pamiętam tylko gdzie dokładnie ona mieszka - zakładam że w stolicy (czy w Glaschau, jak to mówią Szkoci) temperatura jest cyba ciut wyższa latem niż w Highlands ;)

:papa:

Swoja drogą jestem na 9 stronie Twoich Pirenejów - fragment o tym, jak chwytałeś nogę (stopę) Bei, a było już bardzo późno i była to jedyna trasa jest 8O 8O 8O 8O
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.12.2013 21:17

tony montana napisał(a):Swoja drogą jestem na 9 stronie Twoich Pirenejów - fragment o tym, jak chwytałeś nogę (stopę) Bei, a było już bardzo późno i była to jedyna trasa jest 8O 8O 8O 8O

Pireneje Wojtkowe nadrobiłem i teraz jestem na bieżąco, choć pisze, że to końcówka (Ostatni górski poranek), za to u Ciebie dopiero się ujawniam, a śledzę od pewnego czasu; zwabiły mnie nazwy w tytule i genialne zajawki;
nigdy bym nie przypuszczał, że w listopadzie może być tam tak pięknie, i gdzie ten November Rain
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.12.2013 22:05

te kiero napisał(a):
tony montana napisał(a):Swoja drogą jestem na 9 stronie Twoich Pirenejów - fragment o tym, jak chwytałeś nogę (stopę) Bei, a było już bardzo późno i była to jedyna trasa jest 8O 8O 8O 8O

Pireneje Wojtkowe nadrobiłem i teraz jestem na bieżąco, choć pisze, że to końcówka (Ostatni górski poranek), za to u Ciebie dopiero się ujawniam, a śledzę od pewnego czasu; zwabiły mnie nazwy w tytule i genialne zajawki;
nigdy bym nie przypuszczał, że w listopadzie może być tam tak pięknie, i gdzie ten November Rain


Hehehe
Dopiero na trzynastej 8O :oops: 8O stronie tej trzydniowo-czterodniowej "Wyprawki" ktoś zwrócił uwagę na tytuł - nazwy hoteli - jak dla mnie nazwy mocno kojarzące się ze Szkocją:

Braveheart - wiadomo, po genialnym filmie Mela Gibsona
Cruachan - nie znałem tego słowa wcześniej, ale mocno szkocko brzmi :)
Murryafield - nie jest to pole do gry Andy'ego Murraya (choć ten też jest Szkotem), ale dla fanów jajowatej piłki ta nazwa dzielnicy Edynburga, w której znajduje się legendarny Stadion Narodowy Rugby nie jest tajemnicą

pozdrowienia :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.12.2013 22:10

tony montana napisał(a):Swoja drogą jestem na 9 stronie Twoich Pirenejów - fragment o tym, jak chwytałeś nogę (stopę) Bei, a było już bardzo późno i była to jedyna trasa jest 8O 8O 8O 8O

Powodzenia! :)
Oprócz Pirenejów, znajdziesz tam Aragonię i Katalonię, w wkrótce Langwedocję.

Pozdrawiam,
Wojtek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 01.12.2013 23:49

tony montana napisał(a):...słoneczko świeci mocno, a w samym Inveraray spotykamy wiele osób w samych bluzach a także dwójkę dzieci na krótkim rękawku 8O 8O 8O


To dość częsty widok. Dzieci są tam zahartowane. Za to jak zdarzyło się 26-27st. w cieniu, to ludzie siedzieli po domach, bo jak tu wytrzymać taki upał? :wink:


tony montana napisał(a):A oto i nieco pocztówkowe Inveraray (miejsce, które dość często odwiedzał Jan)


A odwiedzał, odwiedzał... :)
Ładne masz fotki z tego naszego Inveraray.



tony montana napisał(a):Do miasteczka prowadzą (niech mnie John poprawi jeśli bajdurzę) dwie drogi - my najpierw przyjechaliśmy tą z północy, do portu wjeżdża się zwężeniem pod bramą z kamienia, drugi dojazd (wyjazd) prowadzi m.in. na Glasgow


Jest jeszcze trzecia (A83), która prowadzi wzdłuż Loch Fyne do Lochgilphead.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.12.2013 16:22

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Swoja drogą jestem na 9 stronie Twoich Pirenejów - fragment o tym, jak chwytałeś nogę (stopę) Bei, a było już bardzo późno i była to jedyna trasa jest 8O 8O 8O 8O

Powodzenia! :)
Oprócz Pirenejów, znajdziesz tam Aragonię i Katalonię, w wkrótce Langwedocję.

Pozdrawiam,
Wojtek


No, na Langwedocję to będę czekał mocno ;) (chyba, że znowu mi się wersje planów zmienią) ;)
A może nawet będą musiały się zmienić :( Życie pokaże :papa:


tony montana napisał(a):...słoneczko świeci mocno, a w samym Inveraray spotykamy wiele osób w samych bluzach a także dwójkę dzieci na krótkim rękawku 8O 8O 8O

jan_s1 napisał(a):To dość częsty widok. Dzieci są tam zahartowane. Za to jak zdarzyło się 26-27st. w cieniu, to ludzie siedzieli po domach, bo jak tu wytrzymać taki upał? :wink:


Oj, to rzeczywiście straszny upał! ;) Ale ja naprawdę byłem zszokowany tymi dzieciakami. A w Edynburgu ile młodzieży w samych koszulach albo bluzach wieczorami chodziło... 8O 8O A my w kurtkach, czapki ;)


tony montana napisał(a):A oto i nieco pocztówkowe Inveraray (miejsce, które dość często odwiedzał Jan)

jan_s1 napisał(a):A odwiedzał, odwiedzał... :) Ładne masz fotki z tego naszego Inveraray.


Ładna pogoda była, ładne miejsce to i fotek kilka spoko wyszło ;)


tony montana napisał(a):Do miasteczka prowadzą (niech mnie John poprawi jeśli bajdurzę) dwie drogi - my najpierw przyjechaliśmy tą z północy, do portu wjeżdża się zwężeniem pod bramą z kamienia, drugi dojazd (wyjazd) prowadzi m.in. na Glasgow

jan_s1 napisał(a):Jest jeszcze trzecia (A83), która prowadzi wzdłuż Loch Fyne do Lochgilphead.


Tak, fakt - przecież ta 83 to musi iść w obu kierunkach i na wschód i na zachód :)

dzięki!
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.12.2013 16:40

No to chodźmy już na ten spacer pod Inveraray Castle - na miejscu okazało się, że nie można wejść na "teren" :(

Obrazek

Jak już wspomniałem, idzie się około 10 minut szeroka alejką wśród ładnych okoliczności przyrody, jak kto chce może tam dojechać samochodem - jest parking (ograniczenie prędkości do 5 mil/h 8O )

To zdjęcie od frontu mi nie wyszło, ale jako, że mam mało (2) z tej perspektywy - wstawiam

Obrazek

A to jest krzywe jak fiks :)

Obrazek

Po przejściu jeszcze około 200 metrów możemy oglądać obiekt z boku ;)

Obrazek

Zamek jest siedzibą klanu Campbell, jak widać strzegącego nieco swej prywatności

Obrazek

Ale zdjęcia można robić :)

Obrazek

Wspominałem coś o tych pięknych okolicznościach przyrody...

Obrazek

Naprzeciwko Zamku, jakieś 200 metrów od nas stoi sobie taki budynek.... służby? ;)

Obrazek

Jakie ładne zwierzątka tam sobie chodziły

Obrazek


Opuszczamy Inveraray i będziemy teraz jechać w kierunku Glasgow, a konkretnie planuję postój nad Loch Lommond

:papa: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.12.2013 16:54

Inveraray Castle przypomina mi trochę zamek w Mosznej ;) Ale tylko trochę :mrgreen:

Fajne te szkockie klimaty. Ciekawe, kiedy mnie tam poniesie...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.12.2013 17:21

tony montana napisał(a):Opuszczamy Inveraray i będziemy teraz jechać w kierunku Glasgow, a konkretnie planuję postój nad Loch Lommond


Czyżbyście odwiedzili akwarium Dumkinnon Tower :?: czy tylko sprawdziliście ilość wysp największego obszarowo zbiornika Wielkiej Brytanii :?: 8)
Jest jeszcze jeden dobry powód , by się tam wybrać , a potem wybrać niebieską , brązową , zieloną lub czarną "Loch Lomond" :wink: , ale to już Alexandria . . .


Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.12.2013 17:31

maslinka napisał(a):Inveraray Castle przypomina mi trochę zamek w Mosznej ;) Ale tylko trochę :mrgreen:

Fajne te szkockie klimaty. Ciekawe, kiedy mnie tam poniesie...


Moszna chyba bardziej okazała, jeśli mam być szczery :)

:smo:

piotrf napisał(a):
Czyżbyście odwiedzili akwarium Dumkinnon Tower :?: czy tylko sprawdziliście ilość wysp największego obszarowo zbiornika Wielkiej Brytanii :?: 8)
Jest jeszcze jeden dobry powód , by się tam wybrać , a potem wybrać niebieską , brązową , zieloną lub czarną "Loch Lomond" :wink: , ale to już Alexandria . . .


Pozdrawiam
Piotr


Niestety Piotrze, jako, że nad Loch Lomond ten krótki listopadowy dzień miął się ku schyłkowi to niewiele zdołaliśmy zobaczyć nad ulubionym jeziorem mieszkańców Glasgow... może następnym razem

:boss:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.12.2013 18:41

tony montana napisał(a):No to chodźmy już na ten spacer pod Inveraray Castle - na miejscu okazało się, że nie można wejść na "teren" :(

Za wysokie progi. ;)

Też mnie czasem takie spotykają.

Pozdrawiam,
Wojtek
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 03.12.2013 09:40

tony montana napisał(a):Obrazek

Wyrabiamy się kolego. :wink:

Coraz lepiej Ci idzie.
:hut:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.12.2013 12:48

maslinka napisał(a):Inveraray Castle przypomina mi trochę zamek w Mosznej ;) Ale tylko trochę :mrgreen:

hm, to samo sobie pomyślałem... :)

te szkockie i ogólnie brytyjskie klimaty krajobrazów i otoczenia kojarzą mi się przeważnie z prg "Ucieczka na wieś" na DOMO TV, gdzie ludzie poszukują zwykle 100, 150-letnich domów lub gospodarstw na wsi...
wcale im się nie dziwię, jak jest tak super jak na Twoich fotach...
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 04.12.2013 23:17

Nieźle to wszystko wygląda, ale jakoś mi cholera chłodem wieje..... :roll:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.12.2013 20:04

tony montana napisał(a):No to chodźmy już na ten spacer pod Inveraray Castle - na miejscu okazało się, że nie można wejść na "teren" :(

Franz napisał(a):Za wysokie progi. ;)

Też mnie czasem takie spotykają.

Pozdrawiam,
Wojtek


Hehe, myślę jednak, że to kwestia pory roku, sądzę, że od maja do października obiekt stał otworem (za "drobną" np. 8 funtową opłatą ;)


kaszubskiexpress napisał(a):Wyrabiamy się kolego. :wink:

Coraz lepiej Ci idzie.
:hut:


To zasługa przejrzystości powietrza Leonie :)
Ale, dziękuję i cieszę się, że trzymasz za mnie kciuki :)


te kiero napisał(a):
te szkockie i ogólnie brytyjskie klimaty krajobrazów i otoczenia kojarzą mi się przeważnie z prg "Ucieczka na wieś" na DOMO TV, gdzie ludzie poszukują zwykle 100, 150-letnich domów lub gospodarstw na wsi...
wcale im się nie dziwię, jak jest tak super jak na Twoich fotach...


Dokładnie tak! Właściwie podsunąłeś mi świetny pomysł na dalszą cześć kariery zawodowej - będę prowadzącym tego typu program :mrgreen: :boss:


Iwona75 napisał(a):Nieźle to wszystko wygląda, ale jakoś mi cholera chłodem wieje..... :roll:


Chłodem to dopiero nam Xavier na północy dziś powieje..,. straszą 135 km/h na Wybrzeżu

Pożyjemy, zobaczymy

:oczko_usmiech: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Braveheart, Cruachan, Murrayfield - listopadowa Szkocja - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone