Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bratysława - szukam relacji, zdjęć, komentarzy

Słowacja może poszczycić się jednym z najdłuższych w Europie systemów tras turystycznych, które są oznaczone i przystosowane do ruchu pieszego. Łącznie w kraju znajduje się około 13 tysięcy kilometrów pieszych szlaków. Na terenie Słowacji znajduje się ogromna liczba zamków – jest ich tu ponad 200. W słowackiej miejscowości Herlany znajduje się jeden z niewielu gejzerów zlokalizowanych w kontynentalnej Europie. Gejzer ten jest wyjątkowy ze względu na temperaturę wody, która wynosi zaledwie 20 stopni. Do wybuchów wodnych dochodzi co około 30 godzin, a każda erupcja trwa pół godziny i pozwala na podziwianie dwudziestometrowego gejzera.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 07.07.2014 13:26

piekara114 napisał(a):- gdzie najlepiej zjechać z autostrady, aby dużo nie kluczyć?
- gdzie zaparkować, aby było blisko to tych głównych atrakcji (zamek + starówka)
- czy parkowanie w centrum jest płatne w sobotę? Boję, że że mogę źle odczytać jakieś znaki na ten temat, a jakoś nie pasuje mi płacenie na starcie mandatu lub poszukiwanie autka po jakiś parkingach policyjnych.


- najlepiej zjechać na węźle który na mapie oznaczony jest jako Petralka - Ovsiste (rozjazd nr 4). Stamtąd następnie są aż 3 mosty przez Dunaj, którymi możemy przejechać do centrum.
- samochodem w Bratysławie byłem dawno, ale pamiętam, że parkowałem w parkingu piętrowym w pobliżu Narodnego Divadla i Hotelu Carlton. Podejrzewam, że w sobotę parkingi są tam płatne, ale w mieście jest sporo właśnie parkingów piętrowych z oznaczonymi informacjami, czy są wolne miejsce, więc ze znalezieniem parkingu tego typu nie powinno być problemów. Sama starówka jest zamknięta dla ruchu, ale dookoła parkingów sporo - zresztą można to zobaczyć na tej mapce :) http://mapy.cz/zakladni?x=17.1113203&y= ... i&id=22944
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.09.2015 19:40

Nawet nie wiem jak dziś wpadłam na ten wątek, ale skoro już wpadłam to może innym kiedyś się przyda:
- parking warty rozważenia to ten tutaj, korzystaliśmy z niego w 2014 i 2015 roku
- tu 2 godz. w stolicy w moim wydaniu w drodze do Cro
- a tu trochę dłuższy i dokładniejszy spacer po tym mieście
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 09.10.2015 23:03

Skoro już temat odświeżony, to może dorzucę parę słów w temacie "Bratysława po drodze". Najlepiej, moim zdaniem, parkować koło sadu Janka Krala albo Teatru Narodowego - w obu przypadkach najlepiej rano, zanim się ludzie zjadą. Moja relacja z (w miarę) szybkiego zwiedzania Bratysławy: [chciałem wkleić link, ale nie mogę, więc proszę szukać w Googlach na Forum Węgierskim]
Poprzednia strona

Powrót do Słowacja - Slovensko



cron
Bratysława - szukam relacji, zdjęć, komentarzy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone