Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ...

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: WRZEŚNIOWO - PAŹDZIERNIKOWY KOŁOBRZEG

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.10.2015 08:16

ajdadi napisał(a):...właśnie...a niech to...


... szykuje duńskie foty i w przyszłym tygodniu ruszamy dalej ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: WRZEŚNIOWO - PAŹDZIERNIKOWY KOŁOBRZEG

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.10.2015 14:43

WYPAD NR 4: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Tradycyjnie na początek kilka fotek na zachętę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 26.10.2015 15:09

Od wyjazdu większy sentyment czuję do północy, chętnie poczytam co można ciekawego jeszcze zobaczyć :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.10.2015 15:11

I ja się chętnie zapiszę na pooglądanie, w tym roku nie wyszło, ale plan na przyszłe lato aktualny :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.10.2015 15:15

kataryniarz napisał(a):Od wyjazdu większy sentyment czuję do północy, chętnie poczytam co można ciekawego jeszcze zobaczyć


... za dużo tego nie będzie bo to był krótki wyjazd, ale od czegoś trzeba zacząć ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):I ja się chętnie zapiszę na pooglądanie, w tym roku nie wyszło, ale plan na przyszłe lato aktualny


... mam nadzieję, że się Wam uda, naprawdę warto zajrzeć w te strony ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 26.10.2015 15:36

coś się ostatnio skandynawsko tu robi ;)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.10.2015 15:42

Pudelek napisał(a):coś się ostatnio skandynawsko tu robi


... bo to ciekawy kierunek jest ... :wink: ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 26.10.2015 16:52

Jestem i ja :wink: pozdrawiam
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: WRZEŚNIOWO - PAŹDZIERNIKOWY KOŁOBRZEG

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 26.10.2015 17:05

kmichal napisał(a):... szykuje duńskie foty...

Też mam to w planie. :D

pzdr :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.10.2015 19:43

Wiele lat już minęło od mojej wizyty w Danii; chętnie będę Ci towarzyszył.

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.10.2015 21:12

ajdadi napisał(a):Jestem i ja pozdrawiam


... witam szanownego kolegę ... :wink: ...

longtom napisał(a):Też mam to w planie.


... a nic się nie chwaliłeś, że byłeś w Danii ... :wink: ... to kiedy ruszasz z relacją ? ... :D ...

Franz napisał(a):Wiele lat już minęło od mojej wizyty w Danii; chętnie będę Ci towarzyszył.


... zapraszam ... :) ... to był nasz drugi pobyt w Danii, jeżeli liczyć jednodniową objazdówkę po Bornholmie ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 27.10.2015 09:34

Dzień 1 - 03.06.2015 - Poznań - Schwerin ( Niemcy ) - Vejle ( Dania )



Pomysł odwiedzenia Danii dojrzewał w naszych głowach od dobrych kilku lat, odkąd zrobiliśmy sobie jednodniowy wypad z Kołobrzegu na Bornholm.

Bardzo nas zauroczyła ta duńska wysepka i w związku z tym chcieliśmy poznać inne części tego pięknego kraju. Nie ukrywam, że dodatkowym bodźcem była, głównie dla dzieciaków, ale nie tylko, możliwość wizyty w oryginalnym, duńskim Legolandzie ... :wink: ...

Poszukiwania miejsca pobytu rozpoczęliśmy już na początku kwietnia. Po kilku e-mailach zwrotnych wiedzieliśmy, że będą to jedne z najdroższych noclegów na naszych dotychczasowych wyjazdach ... :roll: ...

Długo nie mogliśmy podjąć ostatecznej decyzji co do miejsca pobytu. Na szczęście z pomocą przyszli nam znajomi mieszkający w Danii ... :) ...

Po ich sugestiach zarezerwowaliśmy noclegi na obrzeżach miasta Vejle, którego lokalizacja okazała się idealna w stosunku do naszych planów ... :lol: ...

Wyjazd zaplanowaliśmy na godz: 6:00, ale już tradycyjnie wyjechaliśmy z opóźnieniem ( tym razem tylko 30 minutowym ) ... :wink: ...

Skład taki jak na Majówce i w Berlinie czyli 2+3 ... :mrgreen: ...

W założeniu droga ( około 850 km ) była testem dla najmłodszej pociechy przed lipcowymi wakacjami nad Gardą ... :) ...

Skoro przed nami była dosyć długa i męcząca podróż, postanowiliśmy zrobić sobie gdzieś w połowie dłuższą przerwę regeneracyjną. W tym celu przewędrowałem po googlowych mapach całą trasę i trafiłem na Schwerin ... :lol: ...

Do miasta dotarliśmy bez większych problemów na trasie po około 5 h jazdy i przejechaniu około 480 km ... :roll: ...

Niestety pogoda nas nie rozpieszczała i często padał przelotny deszcz oraz było dosyć wietrznie ... :( ...
Dodatkowo parking znajdujący się pod samym zamkiem był zajęty i musieliśmy skorzystać z innego, położonego 100 m dalej, ale za to zadaszonego ... :wink: ...

Informacje, po polsku, na temat Schweriner Schloss można znaleźć TUTAJ

Jest godz. 12:00, a my ruszamy na zamek ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 27.10.2015 10:34

Witam,
zamek prezentuje się okazale.
Skandynawskie kraje są mi osobiście nieznane. Moja żona była w Dani wiele lat temu i zrobiły na niej wrażenie przydrożne sklepiki przy domach ( poza miastem) z towarem bez obsługi tylko z "puszką" na pieniądze. Wtedy pomyślałem, że u nas nie było by ani towaru, ani puszki. Później sam widziałem taki "market" np. w Grecji.
Pozdrawiam :papa:
Ostatnio edytowano 27.10.2015 11:25 przez MARK1, łącznie edytowano 1 raz
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 27.10.2015 10:48

MARK1 napisał(a):zamek prezentuje się okazale.


... gdyby pogoda dopisała to wtedy dopiero byłyby efekty ... :wink: ...

MARK1 napisał(a):Skandynawskie kraje są mi osobiście nie znane. Moja żona była w Dani wiele lat temu i zrobiły na niej wrażenie przydrożne sklepiki przy domach ( poza miastem) z towarem bez obsługi tylko z "puszką" na pieniądze. Wtedy pomyślałem, że u nas nie było by ani towaru, ani puszki. Później sam widziałem taki "market" np. w Grecji.


... my też byliśmy w szoku jak właściciel domu w Vejle u którego wynajmowaliśmy pokój podał na e-mailowo kod do skrzynki w którym znajdował się klucz do jego domu ... :) ....
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: JUTLANDZKA CZERWCÓWKA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 27.10.2015 15:10

Po zakupie biletów weszliśmy do środka i zaczęliśmy zwiedzać zamkowe komnaty ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejne pomieszczenia są odpowiednio opisane ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ... - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone