Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biesy&Czady;)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.09.2016 16:14

ruzica napisał(a):Ogólnie to dość źle mi się tego dnia szło, początkowo zwalałam to na karb zmęczenia po podróży, oraz nowych, nie do konca jeszcze rozchodzonych butów. Ale może to raczej dlatego, że mi ktoś nogi poucinał? :mrgreen:

Obrazek

Czyli to jest przypadłość każdego S. ... :oczko_usmiech:


ruzica napisał(a):Obrazek

Pięknie ... :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.09.2016 18:27

mysza73 napisał(a):Czyli to jest przypadłość każdego S. ... :oczko_usmiech:


:lool: :lool: :lool: Bo oni wszyscy są tacy sami :wink:

Fajnie, że tu Myszo jesteś, bo chyba wszyscy sobie gdzieś poszli :roll: :cry:

Dzień II 19.08.2016

Relaks nad Soliną;)

Dziś damy odpocząć naszym lekko zmęczonym nóżkom. Zamiast tego wybierzemy się naszą Korsą nad Solinę/do Soliny :D Uprzedzę od razu fakty i powiem Wam, że to jest straszne miejsce :twisted: Ale do rzeczy.
Zwiedzanie zaczynamy od tradycyjnych poszukiwań parkingu. Mnie od razu rzuca się w oczy "parking najbliżej zapory", ale tam nie ma miejsc. No to jedziemy dalej. Parkingiem, płatnym 3zł/h rządzi pani parkingowa, która upycha samochody, w taki sposób, że nie da się wcisnąć szpilki 8O Obok nas ustawia faceta, na tyle blisko, że biedak musi wyleźć z auta od strony pasażera 8O :mrgreen: Parking bezpłatny, jedyny jaki widziałam jest już za tabliczką "Solina" więc trochę daleko.

Zostawiamy Korsę na pastwę losu i idziemy zwiedzać :wink: Życie miasteczka toczy się wokół dwóch małych deptaków- przed i za zaporą. Jeśli miałabym z czymś porównać to, jest tu jak na Krupówkach w Zakopanem, tłok, kicz, tandeta, obleśne budy z żarciem, no tragedia :evil: Ale są też plusy- zjedlismy bardzo dobre gofry i zakupiliśmy kolejny do kolekcji magnes na lodówkę.

CIMG5958s.jpg


Patrzymy na rybki w jeziorze, a raczej ryby-mutanty to są :D

CIMG0215s.jpg


Na zaporze odbywa się jakiś religijny festiwal 8O Jakaś parka chodzi i rozdaje cytaty z Pisma św., jest też scena, na której śpiewają pobożne piosenki 8O Można się poczuć jak na pielgrzymce do Częstochowy :mrgreen:

Ale najlepsze jest to:

CIMG5961s.jpg


Otóż przy zejściu z zapory ustawiono konfesjonał(wersja mobilna) 8O . Zadbali też o odpowiednią reklamę turystycznego sakramentu- jeśli przyjdziesz się wyspowiadać dostaniesz wodę za darmo :lol: 8O Nam się na szczęście pić nie chce :wink:

Idziemy za to do kawiarenki wypić bardzo niedobre(eh, Włochy to nas kawowo rozpuściły) cappuccino i planujemy jak spędzić dzień.

Na początek będzie wizyta w elektrowni wodnej, która mieści się w środku zapory. Mi jakoś szczególnie na tym nie zależy, ale to wielkie marzenie S., to niech ma :wink: Zwiedzanie odbywa się o pełnych godzinach, no więc po 13-stej ruszamy tyłeczki i idziemy zwiedzać na 14-stą. Pani w kasie mówi, że następne wejście jest o 15stej :evil: 8O . Trochę nam to psuje plany, więc marudzę pod nosem i robię oczy kota ze Shreka-wpuszczają nas jako ostatnich :mrgreen:

Zdjęć w elektrowni robić nie wolno, więc ich niestety nie posiadam :( Bardzo też pilnują zakazu focenia, Pan jeszcze na zewnątrz, widząc nas jak sobie robimy samoebki, drze się Tu zdjęć nie wolno. Nie wiem, czy ten zakaz był zawsze, czy kiedyś mniej tego pilnowali, bo jestem prawie pewna, że zdjęcia z wnętrza były kiedyś na naszym forum prezentowane :roll:

Zwiedzanie trwa godzinkę i kosztuje 18zł/os, dowiadujemy się różnych ciekawostek, no ale ja wszystkie wpuszczam jednym uchem, a wypuszczam drugim- nie mam głowy do takich technicznych rzeczy :roll: . Natomiast S. jest przeszczęśliwy :D

No dobra, punkt obowiązkowy zaliczony, to teraz idziemy na rejs stateczkiem :D Też o pełnych godzinach i też za 18 złotówek :D

Żebyśmy mogli wejść na pokład, trzeba najpierw wypuścić poprzedników:

CIMG5965s.jpg


Wnętrz zapory nie mamy, ale za to mamy zewnętrze :wink:

CIMG5968s.jpg


Rejs trwa godzinę. Są też rejsy 3-godzinne, które wypływają na zachód słońca, ale te nie odbywają się codziennie i my niestety nie trafiliśmy na właściwy dzień. Ale nie szkodzi, pogodę mamy super i nasza krótka podróż wodna jest bardzo przyjemna.

Nie za bardzo mogłam się zdecydować jakie zdjęcia wybrać, gdyż wszystkie są takie same :mrgreen:

CIMG5969s.jpg


CIMG5972s.jpg


CIMG5974s.jpg


CIMG5977s.jpg


CIMG5979s.jpg


CIMG5990s.jpg


Po wycieczce wracamy na parking, stwierdzamy, że Korsa w tej ciasnocie na szczęście nie ucierpiała i wracamy do Wetliny. Po drodze jeszcze większe zakupy w Baligrodzie, gdzie wyczajamy sklep większy niż wetlińskie ABC(tam zawsze tłumy, drogo i tubylców obsługują bez kolejki :evil: 8O ) i jedziemy do "domu" spać, bo jutro baaarodzo dłuuuuga wycieczka górska nas czeka.

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.09.2016 18:36

ruzica napisał(a):Nie za bardzo mogłam się zdecydować jakie zdjęcia wybrać, gdyż wszystkie są takie same :mrgreen:

No teraz to gadasz jak mój S. ... :roll: :smo:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.09.2016 18:54

ruzica napisał(a):Fajnie, że tu Myszo jesteś, bo chyba wszyscy sobie gdzieś poszli
.

A tam od razu poszli. Ja czytam regularnie, tylko pisać mi się nie chce. Urlop rozleniwia :mrgreen: .
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.09.2016 20:53

mysza73 napisał(a):No teraz to gadasz jak mój S. ... :roll: :smo:


A wcale, że nie! gadam tak, bo tak jest :!: :wink:

marze_na napisał(a): Urlop rozleniwia :mrgreen: .


:D Ja na urlopie to nawet nie używam prawie wcale internetu. No chyba tylko, żeby prognozę pogody sprawdzić 8)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.09.2016 21:13

ruzica napisał(a):
marze_na napisał(a): Urlop rozleniwia :mrgreen: .


:D Ja na urlopie to nawet nie używam prawie wcale internetu. No chyba tylko, żeby prognozę pogody sprawdzić 8)

Miałabym nie być na bieżąco z bieszczadzką relacją :roll: :lol: :wink: .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.09.2016 21:27

Ta formacja z Twojego zdjęcia właśnie"pastwi się" z podświetlonymi kolorowymi ledami skrzydłami nad niebem krośnieńskim , z okazji pikniku lotniczego :lol: Swoją drogą pięknie to wygląda .

Bieszczady zbyt małe są i dobrze dostępne , żeby w sezonie miały puste szlaki turystyczne :wink:

A z tym konfesjonałem na zaporze . . .


Pozdrawiam
Piotr
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.09.2016 22:47

marze_na napisał(a):Miałabym nie być na bieżąco z bieszczadzką relacją :roll: :lol: :wink: .


Relacja nie ucieknie :wink: , ale bardzooo się cieszę, że zaglądasz mimo urlopu, na którym mam nadzieję, że się dobrze bawicie :)

piotrf napisał(a):Bieszczady zbyt małe są i dobrze dostępne , żeby w sezonie miały puste szlaki turystyczne :wink:



Nam mimo wszystko udało się te bardziej puste szlaki odnaleźć- wkrótce się tu pojawią(a konkretnie to jeden :P :wink: )

piotrf napisał(a):A z tym konfesjonałem na zaporze . . .



Hmmm, no ciekawe to było zjawisko :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.09.2016 09:13

Konfesjonał... bomba :lol:

Tłumek na szlaku niezły (o Solinie nie wspominam), myśmy jednak we wrześniu byli więc tak źle nie było.
A w Ustrzykach powstała jakaś baza noclegowa? Pamiętam tylko 4 jednakowe domki zdaje się pracowników BPN w których można było pokoje wynająć, w jednym z nich zamieszkaliśmy.

Relacja jak zwykle super :idea: :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 04.09.2016 09:45

kulka53 napisał(a): myśmy jednak we wrześniu byli więc tak źle nie było.


My kiedyś byliśmy w czerwcu i też źle nie było. Ale transport publiczny poza sezonem nie istniał, co komplikowało niektóre wycieczki(bo ja nie znoszę schodzić tą samą drogą, S. też nie 8) , dlatego m. in. uznaliśmy, że następny raz będzie w sezonie

kulka53 napisał(a):
A w Ustrzykach powstała jakaś baza noclegowa? Pamiętam tylko 4 jednakowe domki zdaje się pracowników BPN w których można było pokoje wynająć, w jednym z nich zamieszkaliśmy.



Takie nieduże domki w rządku? My 5 lat temu chyba też tam mieszkaliśmy :roll: Bazy noclegowej to tam za bardzo nie ma, jest chyba hotel górski i schronisko. Z tego co się dowiedzieliśmy od miejscowych, to raczej taka baza nie powstanie, ponieważ Ustrzyki leżą w całości na terenie BPN-u i nie pamiętam już czy zezwolenie na budowę w parku jest bardzo kosztowne i trudne do zdobycia, czy w ogóle nie można na jego terenie budować :roll:

kulka53 napisał(a):
Relacja jak zwykle super :idea: :D


No weź, bo siem zarumienię :oops: :D dzięki :!:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 04.09.2016 10:14

marze_na napisał(a):
ruzica napisał(a):Fajnie, że tu Myszo jesteś, bo chyba wszyscy sobie gdzieś poszli
.

A tam od razu poszli. Ja czytam regularnie, tylko pisać mi się nie chce. Urlop rozleniwia :mrgreen: .

Ja też czytam (bardziej oglądam) :D ,a pisać mi się nie chce :oops: :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.09.2016 10:39

ruzica napisał(a):Takie nieduże domki w rządku?

Tak, w rządku, nieco z boku od głównej drogi, ale czy nieduże to już nie pamiętam :? , to było daaaawno (w 2001 zdaje się).
W 2 czy 3 można było wynająć pokój. Byliśmy tam przez tydzień.
ruzica napisał(a):a nie znoszę schodzić tą samą drogą
Też, gdy tylko się dało, planowałem "pętelki" :D .
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 04.09.2016 10:51

lotnikwsk napisał(a):Ja też czytam (bardziej oglądam) :D ,a pisać mi się nie chce :oops: :wink:


Rozumiem, też jestem raczej leniwa z natury :wink:

Dzień III 20.08.2016

Wetlina-Dział-Mała Rawka-Wielka Rawka-Krzemieniec-Czerteż-Rabia Skała-Jawornik-Wetlina(Stare Sioło)

Nasz kolejny tegoroczny bieszczadzki plan był nico ambitny. Trasa z Wetliny do Wetliny przez Rawki jest najdłuższym bieszczadzkim szlakiem w formie pętelki. Nazywana jest w przewodnikach Bieszczadzką Koronką. Różne źródła podają różną jej długość od 30stu do aż 42 kilometrów. Także dokładnie nie wiem ile miała, ale na pewno ponad 30. I szczerze mówiąc miałam pewne wątpliwości czy damy radę taki kawał przejść, bo w ciągu roku, jakoś niezbyt aktywni byliśmy :oops:

Przed wycieczką przegrzebałam różne fora, blogi, przewodniki, opisy- wynikało z nich że cała wyprawa może zająć w zależności od tempa od 9 do 14stu godzin. Na mojej mapie wychodziło 12h 20 min, więc założyliśmy te pesymistyczne 14 :wink:

Tak naprawdę to mogliśmy iść z luzem, bo nie ograniczały nas żadne busy,a w razie ciemności mieliśmy czołówki.

Polecany przez wszystkich kierunek marszu jest odwrotny, niż ten którym my szliśmy, dlaczego więc zdecydowaliśmy się iść inaczej? Po pierwsze- główną atrakcją tego szlaku są Rawki, a ja niecierpliwa jestem i to chyba oczywiste, że chciałam się znaleźć na nich jak najszybciej :wink: Po drugie na godziny popołudniowe zapowiadano burze, a w czasie burzy to raczej wolę być w lesie niż na Rawkach :wink:

Znów się strasznie rozgadałam :roll: :mrgreen: Idziemy :!:

Wstaliśmy bladym świtem, a o 7.15 byliśmy już na szlaku. Wetlina chyba raczej jeszcze spała

CIMG5997k.jpg


Po przejściu 2 kilometrów asfaltem wchodzimy do lasu, w którym jest trochę błotka

CIMG5999k.jpg


Odcinek leśny jest dość stromy, ale krótki, potem będzie już mało lasu, za to dużo widokowych polanek

CIMG6002k.jpg


Jagodowe pole rośnie wokół mnie :!:

CIMG6005k.jpg


Znaleźliśmy się w jagodowym raju, jest tu ich naprawdę ogrom :!: Chyba nigdy w życiu nie widziałam tylu jagód na raz :D

CIMG6008k.jpg


Po powrocie z wycieczki przeczytaliśmy w internetach, że 15 sierpnia, czyli zaledwie kilka dni przed naszą wycieczką, turyści w tych jagodowych polach odnaleźli zwłoki 8O :cry: Prawdopodobnie zbieracza jagód.........

CIMG6014k.jpg


Na zdjęciu wyżej chyba widać Chatkę Puchatka

CIMG6018k.jpg


CIMG6022k.jpg


A to już ostatnie metry podejścia na Małą Rawkę

I widoki ze szczytu:

CIMG6024k.jpg


CIMG6026k.jpg


Oczywiście, ja nie przeżyję bez foty pod słupem :mrgreen: Trochę musiałam czekać na wolną ławkę, bo sobota jest i piękna pogoda, więc jest i trochę ludzików.

CIMG6029k.jpg


Teraz trochę odpoczniemy, a potem pójdziemy na Wielką Rawkę-ale to już w następnym odcinku :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 04.09.2016 10:52

kulka53 napisał(a):Tak, w rządku, nieco z boku od głównej drogi, ale czy nieduże to już nie pamiętam :? , to było daaaawno (w 2001 zdaje się).
W 2 czy 3 można było wynająć pokój. Byliśmy tam przez tydzień.


na 99% to były te same domki :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.09.2016 20:11

Moja ulubiona trasa w Bieszczadach :hearts: ...niestety z konieczności w październiku zakończona powrotem z Krzemieńca na Rawkę i dalej niebieskim do Ustrzyk i stopem :mrgreen: do Wetliny.W październiku dni są dość krótkie i zabrakło mi światła na powrót do Wetliny :cry:
Swoją drogą Rawka - Krzemieniec - Rawka to niezły trening dla łydek i kolan :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Biesy&Czady;) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone