Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Beskidy.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2012 22:34

Ja jeszcze w kwestii organizacyjnej...

Zacząłem robić coś takiego:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=455984#455984

Kiedyś nie obiecałem Wojtkowi Franz'owi, że zrobię spis...i zaczynam słowa nie dotrzymywać :wink: .

Wojtek coś ostatnio traktuje ten temat po macoszemu, może chętniej teraz zajrzy...? :wink:

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.06.2012 22:53

Interseal napisał(a):Zacząłem robić coś takiego:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=455984#455984

Ooo :D

No to pięknie! Cieszę się bardzo, bo już tu trochę namnożyliśmy tras i trudno było znaleźć te starsze ;)

Dzięki bardzo!

Pozdrawiam :papa:

Trzy Kopce z Gościejowa robiliśmy w czerwcu 2011 roku, nie w lipcu 2007 :) Ale to drobiazg ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2012 23:10

maslinka napisał(a):Trzy Kopce z Gościejowa robiliśmy w czerwcu 2011 roku, nie w lipcu 2007 :) Ale to drobiazg ;)


Poprawi się. To wersja robocza. Najpierw szukam dłuższych fragmentów dla utworzenia odnośników, potem będę jeszcze raz czytał całość by uszczegółowić i wyeliminować błędy
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.06.2012 11:58

Mariusz, dzięki za spis treści.
To sie napracowałeś... ale super. Jeszcze raz dzięki :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2012 18:12

Roxi napisał(a):Mariusz, dzięki za spis treści.
To sie napracowałeś... ale super. Jeszcze raz dzięki :)


Nie ma za co.
Miałem kiedyś lata temu okres takiego forumowego uzależnienia.
Wczoraj wieczorem żona z niepokojem myślała, że TO wróciło... :wink:

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.06.2012 14:44

17 czerwca (niedziela): Rzyki Praciaki - Anula - Łamana Skała (929 m) - Przełęcz na Przykrej - Chatka pod Potrójną - Potrójna - Czarny Groń - Rzyki Praciaki. Część druga

Po jakichś 10 minutach docieramy do studenckiej Chatki pod Potrójną:

Obrazek

Obrazek

Widać, że to miejsce "z klimatem". Najfajniejsze są drogowskazy :lol::

Obrazek

Obrazek

W chatce oczywiście spartańskie (tfu, studenckie ;)) warunki, m.in. brak wody.

Obrazek

Chyba jestem już za stara na "chatkowanie" ;) Mogę spać na podłodze, ale chciałabym wcześniej wziąć prysznic... :roll:

Mijamy chatkę, idziemy dalej żółtym szlakiem, wypatrując jakichś ciekwych skałek. Gdzieś tu w pobliżu powinno być Zbójeckie Okno. Na drzewie pojawia się rysunek, więc idziemy we wskazanym kierunku:

Obrazek

Wydeptaną ścieżką wchodzimy w las:

Obrazek

Wkrótce dochodzimy do skałki, która, z tej strony, nie robi na nas wielkiego wrażenia:

Obrazek

Ale wystarczy ją obejść i wtedy widać, dlaczego nazywa się Zbójeckie Okno:

Obrazek

Przed chwilą byliśmy na szczycie skałki. Było tam całkiem wysoko, dobre miejsce do czajenia się dla zbójów ;)

I jeszcze zbliżenie samego okna:

Obrazek

Bardzo fajna skałka, ale niepotrzebnie przedzieraliśmy się przez gęste zarośla. Kawałek dalej było lepsze podejście, zaledwie kilka kroków od szlaku. Daliśmy się oszukać rysunkowi na drzewie.

Wkrótce docieramy na Przełęcz Zakocierską, gdzie łączy się nasz szlak żółty z porzuconym wcześniej przez nas czerwonym. Stąd już bardzo niedaleko na Potrójną. Delikatnie wspinamy się:

Obrazek

i podziwiamy widoki. A jest co podziwiać! Nagle otwiera się przed nami rozległa panorama z królową beskidzkich szczytów - Babią Górą w roli głównej:

Obrazek

Obrazek

Po lewej od Babiej, jak się dobrze przyjrzycie, widać Tatry :D My w każdym razie widzieliśmy ;)

Przechodzimy przez osiedle Hatale (kilka ładnych, drewnianych domów), położone tuż pod szczytem Potrójnej:

Obrazek

Znajduje się tu druga już chatka w tej okolicy. Dla odróżnienia nazywa się Chatka "Na Samiuśkim Szczycie Potrójnej" i nie jest raczej ulubionym studenckim schronieniem (brak "klimatu", co oznacza, że pewnie jest woda ;), czasami jednak woda to nie wszystko...), chociaż również oferuje noclegi.

Wspinamy się jeszcze trochę wyżej. Cały czas pięknie widać Babią Górę. Całkiem po prawej wyłania się też Pilsko:

Obrazek

Na Potrójnej siadamy na krótki popas. Jest pięknie!

Obrazek

Obserwujemy... chmury ;)

Obrazek

Co Wam przypomina ta chmura?:

Obrazek

Bo mnie pewną chorwacką wyspę ;) :lol: Chyba już całkiem zwariowałam ;)

Po krótkim odpoczynku schodzimy czarnym szlakiem przez Czarny Groń:

Obrazek

Gdy szlak wchodzi w las, zaczyna się strome zejście. Dla mnie to bardzo niewygodne, bo od miesiąca męczę się ze złamanym paznokciem u stopy. Walczę i walczę o to, by na tej stopie pozostał i na razie mi się udaje :D Nie zamierzam przy tym rezygnować z górskich wypadów :D

Schodzenie oczywiście zawsze jest trudniejsze, bo palce idą w dół. Udaje mi się na szczęście nie zrobić sobie większej krzywdy ;)

Po drodze jeszcze ładna duża kapliczka z ołtarzem polowym:

Obrazek

i wkrótce docieramy do końca szlaku. Czeka nas jeszcze tylko krótkie asfaltowanie i jesteśmy przy Fabiaku.

Trasa zajęła nam trochę ponad 4 godziny (razem z dwoma odpoczynkami). Było bardzo przyjemnie i spokojnie. Miłe zaskoczenie to piękne widoki na Babią i nie tylko :)

Mam nadzieję, że w ten weekend uda się nam wyskoczyć w góry i że nie będzie tak koszmarnego upału, jak dzisiaj :roll:

Pozdrawiam :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.06.2012 14:45

Hvar? ;) Ale chyba od "drugiej strony"
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2012 14:53

maslinka napisał(a):Co Wam przypomina ta chmura?:

Bo mnie pewną chorwacką wyspę ;) :lol: Chyba już całkiem zwariowałam ;)


Myślę, że wspomniane przeze mnie TO u Ciebie nie ustępuje :wink:

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.06.2012 15:31

tony montana napisał(a):Hvar? ;) Ale chyba od "drugiej strony"

Tak jak wygląda na mapie :D

U góry - Jelsa Stari Grad, na dole - Sv. Nedjelja i spółka :D


Interseal napisał(a):Myślę, że wspomniane przeze mnie TO u Ciebie nie ustępuje :wink:

Hehe, chyba tak ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.06.2012 15:36

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):Hvar? ;) Ale chyba od "drugiej strony"

Tak jak wygląda na mapie :D

U góry - Jelsa Stari Grad, na dole - Sv. Nedjelja i spółka :D


no może... nie byłem ;)

ale skojarzyć to rzeczywiście też mi się skojarzyło z Hvarem

Także ... głowa do góry :) ZDROWAŚ :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 20.06.2012 23:35

maslinka napisał(a):
Obrazek


Przepraszam.
Żona mi już kilka razy mówiła żebym się uczesał.
:wink: :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.06.2012 22:46

tony montana napisał(a):Także ... głowa do góry :) ZDROWAŚ :)

No nie wiem... Czasami w to wątpię ;)


romuald22 napisał(a):Przepraszam.
Żona mi już kilka razy mówiła żebym się uczesał.
:wink: :D

Nie przepraszaj, mnie się podoba :D


Pozdrawiam :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.06.2012 23:37

24 czerwca (niedziela): Korbielów-Kamienna - Hala Miziowa - Pilsko (1557) - Palenica - Hala Rysianka - Romanka (1366) - Sopotnia Wielka - Przełęcz Przysłopy - Korbielów

Ale się napisałam! :lol: Bo też była to długa wycieczka pełna wrażeń.

Plan na dzisiaj był taki, żeby zdobyć Pilsko. Reszta wyszła później ;) I bardzo się z tego cieszę, bo udało się zdobyć i Rysiankę, i Romankę, które do tej pory oglądałam tylko na zdjęciach, a teraz ja też mam takie zdjęcia :P

Wstaliśmy naprawdę skoro świt, czyli o szóstej, co normalnie w niedzielę nigdy nam się nie zdarza, nawet wtedy, gdy wybieramy się w góry ;)

Ale dzisiaj było inaczej. Byliśmy umówieni koło 10:00 na Hali Miziowej i chcieliśmy zdążyć. Trzech kolegów z pracy mojego męża nocowało w tamtejszym schronisku po wczorajszym łazikowaniu. Początkowo mieliśmy iść z nimi na dwudniową wędrówkę, ale ostatecznie stwierdziliśmy, że nie możemy poświęcić całego weekendu i postanowiliśmy dojechać dzisiaj rano.

Ten "spacerek" był dla mnie nie lada wyzwaniem, bo musiałam dorównać w tempie chodzenia czterem facetom 8O :D Chyba się udało :D Nie bez znaczenia był pewnie fakt, że oni mieli plecaki, a ja nie :lol:

Ale do rzeczy! W Korbielowie-Kamiennej meldujemy się o 8:40, czyli 20 minut przed uruchomieniem wyciągu krzesełkowego na Halę Szczawiny. Zaczynamy trochę po amatorsku, bo od kolejki, ale za to później zrehabilitujemy się jako turyści czy łaziki ;) :D

Tak naprawdę jedynym powodem, dla którego podjeżdżamy wyciągiem, jest fakt, że chcemy być jak najszybciej na Miziowej, żeby nie kazać chłopakom za długo czekać.

Pod kolejką na Szczawiny:

Obrazek

Wsiadamy na krzesło punktualnie o 9:00 i ruszamy... baaardzo powoli :?
Wyciąg wlecze się straszliwie. Ależ tu trzeba marznąć zimą :roll:

Obrazek

Wysiadamy na Hali Szczawiny:

Obrazek

Focę mapę ośrodka, w którym jeszcze nigdy nie nartowaliśmy:

Obrazek

i zaczynamy się wspinać na Halę Miziową:

Obrazek

Widoki do tyłu coraz ładniejsze:

Obrazek

Obrazek

Po prawej Babia Góra:

Obrazek

Jeszcze się jej dzisiaj naoglądamy :D

Po jakichś 20 minutach marszu docieramy do schroniska na Hali Miziowej:

Obrazek

Jesteśmy 15 minut za wcześnie ;)
Chłopaki siedzą przed budynkiem przy śniadaniu. Szczęściarze wyspali się dzisiaj, nie to co my ;)

Obrazek

A do śniadania najlepsze jest... piwo :lol: Nie ma to jak wypić Żywca koło 10:00 :lol: Będzie nam się lepiej szło ;)

Obrazek

Ruszamy na Pilsko! Ale o tym w następnym odcinku :)

:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2012 00:25

Witam.

Zapowiada się ciekawie.
Sporo jak na jeden, choć długi czerwcowy i pogodny dzień.

My dzisiaj z dzieciakami z Łodygowic wyszliśmy na Czupel, Magurkę Wilkowicką i zeszliśmy do Bielska.
Zdjęć mam mało, trasa znana w zasadzie taka sobie. Wkleję więc tylko kilka zdjęć i nie będę zakłócał Twojej relacji.

Najważniejsze, że młodszy chłopak sam przeszedł cała trasę... choć trwaaaało to w całości z siedem godzin.

Podróż pociągiem to wciąż spora atrakcja

Obrazek

Diabelski kamień czy jakoś tak...
Obrazek

Kilka razy usuwaliśmy się z drogi niedzielnym motocrossowcom
Obrazek

Widok na dolinę Soły
Obrazek

Zoom na schronisko
Obrazek

Obrazek

Schronisko
Obrazek

Zejście do Bielska-Białej
Obrazek

Pozdrawiam
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 25.06.2012 00:53

Interseal napisał(a):
Widok na dolinę Soły
Obrazek


Normalnie permanentna inwigilacja :wink: :) .
Ten na rowerze na zaporze w Porąbce to ja. No chyba muszę zacząć jeździć nocą :wink: :D
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Beskidy. - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone